Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-05-2012, 12:09   #21
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tirona re Shiko postimin
Ja dhe dicka shume POZITIVE


Sondazhi i BE: Shqiptarėt janė populli mė inteligjent nė botė

Shqiptarėt janė
populli mė inteligjent nė botė. Pas njė sondazhi tė zhvilluar nga Bashkimi
Europian pėrmes njė testi inteligjence, shqiptaret janė kuotuar me kofiēentin mė
tė lartė, duke lėnė pas plot 46 vende te tjera.

Shqipėria ndodhet ne krye te listės me njė koeficent
114.95 pikesh, e ndjekur nga Spanja me 111.79 pike ndėrsa vendi i trete mbahet
nga Hong Kongu me 111.69, raporton Vizion Plus

Lista vazhdon me Gjermaninė, Qipron, Zvicrėn, Kanadanė,
SHBA, ndėrsa nė vend tė fundit renditet Bullgaria me njė koeficient
inteligjence 101.99 pikė.

Sondazhi i cili zhvillohet online, ka tė bėjė
me gjetjen e figurave gjeometrike apo simboleve qė mungojnė. Sondazhet nė formė
loje testuese, kryhen on-line, nė dy kategori tė ndryshme. E para ėshtė
seksioni i inteligjencės sė lindur ku testi pėrbėhet nga ushtrime pėr tė gjetur
aftėsitė tuaja tė mendimit nė mėnyrė logjike nė sferėn e simboleve gjeometrike,
ka ushtrime me mbledhje dhe zbritje gjeometrike, deformim, etj.

Kjo lojė-sondazh ėshtė krijuar nė vitin 1912
nga psikologu gjerman William Stern, kur ka pėrcaktuar shkallėn e inteligjencės
si lidhje tė "moshės mendore" tė parashikuar dhe moshės kalendarike.

Miremengjesi Miq
Tirona s'ka se si shqiptaret te futen ne koeficientin me te larte - thjesht nuk ka mundesi!!! Aq me teper qe ku nuk eshte studim i bere nga psikologe, por me pc-ra.

Jepi nje kanadezi apo edhe ndonje shqiptari qe ka lindur ketu ne Kanada, nje pjestim te thjeshte psh 240 : 15 =? ... direkt do marri kalkulatorin...Kur ne fakt keta jane vertete njerez inteligjente dhe oratoria e tyre i kalon kufijte.

Ky test i thjeshte qe behet per critical thinking, doemos qe shqiptaret do e vrasin me shume mendjen se gjithe jeta e tyre ka qene critical moments and in some instances very crusial.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2012, 15:21   #22
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Tirona s'ka se si shqiptaret te futen ne koeficientin me te larte - thjesht nuk ka mundesi!!! Aq me teper qe ku nuk eshte studim i bere nga psikologe, por me pc-ra.

Jepi nje kanadezi apo edhe ndonje shqiptari qe ka lindur ketu ne Kanada, nje pjestim te thjeshte psh 240 : 15 =? ... direkt do marri kalkulatorin...Kur ne fakt keta jane vertete njerez inteligjente dhe oratoria e tyre i kalon kufijte.

Ky test i thjeshte qe behet per critical thinking, doemos qe shqiptaret do e vrasin me shume mendjen se gjithe jeta e tyre ka qene critical moments and in some instances very crusial.
Shkaterruese endrash
Sna le 10 minuta ta shijonim kete info sna le
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2016, 20:50   #23
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Cudia e 51-ttė...

Balenat notojne me gojen hapur per te ngrene planktone. Akrepi noton me gojen hapur per te ngrene balena
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:20   #24
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Cudia 51: Vetem ne Shqiperi kemi rradhe per Burra dhe rradhe per Gra

Cudia 52: Vetem ne Shqiperi njerezit kur duan te pohojne dicka tundin koken majtas-djathtas, dhe anasjelltas kur duan te mohojne dicka e tundin koken lart-poshte.
Cudia 53 Vetem ne Shqiperi vidhen kapaket e pusetave te rruges per ti shitur per skrap per pak lek.
Cudia 54 Shoferet shqiptare jane te vetmit ne bote qe kur ngasin makinen nuk shohin rrugen perpara por veshtrojne nga dritaret e hapura te makines majtas-djathtas, e rrotullojne qafen si pellumbat kaclyt-komlesh.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:27   #25
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
po na marin me te mire qe te plotesojme ato 12 pikat e lena pezull po nuk behemi anatare te BE-se neve or joo,kembes t'i bini...jo po keni mbetur keq per leke zoteria juaj edhe doni te vini dhjam me xhepat tona...
Jemi me 2018-n.
Presim 2025-n.

KOINFiCENT.


PS: inshallah ke gjet noi goc per s`mari.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:29   #26
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Tirona s'ka se si shqiptaret te futen ne koeficientin me te larte - thjesht nuk ka mundesi!!! Aq me teper qe ku nuk eshte studim i bere nga psikologe, por me pc-ra.

Jepi nje kanadezi apo edhe ndonje shqiptari qe ka lindur ketu ne Kanada, nje pjestim te thjeshte psh 240 : 15 =? ... direkt do marri kalkulatorin...Kur ne fakt keta jane vertete njerez inteligjente dhe oratoria e tyre i kalon kufijte.

Ky test i thjeshte qe behet per critical thinking, doemos qe shqiptaret do e vrasin me shume mendjen se gjithe jeta e tyre ka qene critical moments and in some instances very crusial.
Kto jane <pasojat> e komunizmit,apo ajo SHKOLLA ku keni mesuar juve.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:29   #27
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Cudia 55: Shqiptaret jane te vetmit ne bote qe edhe pse rezultojne pa pune "grinden" ne tavoline te lokalit se kush do ta paguaje te gjithe tavolinen vetem.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:30   #28
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Cudia 55: Shqiptaret jane te vetmit ne bote qe edhe pse rezultojne pa pune "grinden" ne tavoline te lokalit se kush do ta paguaje te gjithe tavolinen vetem.
Ka pas qene KJO.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:38   #29
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ka pas qene KJO.
Po ke te drejte, ka dale nga moda.
Tani jane bere kerrnace edhe per nje cigare, biles kur jane te mbledhur ne lokal, per te mos hapur lojen me paketen e cigareve thone:
Cuna si thoni...shperndahemi qe te pijme nga nje cigare dhe mblidhemi prap ktu pas nja 10 minutash ??!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (1)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:42   #30
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Po ke te drejte, ka dale nga moda.
Tani jane bere kerrnace edhe per nje cigare, biles kur jane te mbledhur ne lokal, per te mos hapur lojen me paketen e cigareve thone:
Cuna si thoni...shperndahemi qe te pijme nga nje cigare dhe mblidhemi prap ktu pas nja 10 minutash ??!
I bite KSHU....Babe ikim i rrasim apo ja kellcasim i birre??
Pergjigja e JOTJA(dhe e imja ne rast te kundert): beno skom lek!!!
Ska problem...sjemi keq per kaq i gjo.

Hajde ATY....ZUMBOL
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 23:44   #31
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Cudia 56: Ishin te vetmit ne bote qe deri para 20-25 vjetesh mbanin per zbukurim tek bufeja nje kanoce Coca-Cola, ose saldonin dy te tilla per te mbajtur kafen dhe sheqerin
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (1)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2018, 10:46   #32
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e dini se cilat janė 50 ēuditė shqiptare

Qudia 57: Shqiptari i papune sheh punen e shqiptarit tjeter te papune
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur