Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Mjedisi

Mjedisi Diskutime mbi Mjedisin.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-09-2012, 14:41   #1
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

16 Shtator 2012 - 14:28 | Shqiperi

Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

TIRANĖ- Prej 4 ditėsh banorėt tek ish fusha e aviacionit nuk lejojnė ngritjen e njė parku lojrash pėr fėmijė, nė shėtitoren e kėsaj zone, duke pretenduar se firma nė mėnyrė tė paligjshme po uzurpon parkun dhe po pret pemėt nė kėtė zonė. Banorėt kanė fajėsuar pronarin e lojrave si shkaktar tė njė incidenti verbal qė pėr pak nuk pėrfundoi nė dhunė fizike

“Shyqyr qė u bė pėr njerėzit, ndėrsa kėto vijnė e prishin. Krim mė i madh qė tė presėsh pemėt sot nuk ka. Ne po luftojmė qė tė bėjmė gjelbėrim jo tė bėjmė shkatėrrim. Ka vend atje, shkojė tė gjejė vendin pronari dhe ta bėjė ku tė dojė. Dhe gjėja mė negative qė tė vijė dhe tė ofendojė popullin, nuk i falet”,- u shpreh njė banor.

Protestės i ėshtė bashkuar edhe kryetari i minibashkise nr 7 Erion Koka, i cili shprehet se firma nuk disponon leje nga Bashkia Tiranė pėr tė vendosur lojrat nė lulishten e qė ka mė pak se 2 vite e ndėrtuar.

“Rezulton se nuk do disponon fare leje, dhe nė kushtet kur nuk disponon fare leje ai vjen dhe sjell materiale pėr tė ndėrtuar dicka, qė normalisht quhet e paligjshme. Por, edhe sikur ai tė mund tė kishte marrė njė leje do ishte abusive sepse nuk mund tė jepet njė lejė pėr tė vendosur lojėra apo cfarėdolloj biznesi tjetėr mbi njė lulishte e cila ka 1 vit e 3 muaj , e cila ėshtė inaguruar. Kėtu po shkatėrrohet mjedisi, janė prerė disa pemė, po prishet hapėsira e gjelbėrt. Dhe normalisht edhe vetė lodrat qė ata kanė sjellė shkatojnė zhurma dhe ndotje”,- deklaroi kreu i minibashkisė 7, Erion Koka.

Kryetari i minibashkisė ka fajėsuar edhe policinė bashkiake qė sipas tij ka heshtur para shkatėrrimit qė po i bėhet pronės publike, ndėrsa paralajmėron se bashkė me banorėt do tė pengojnė kėdo qė do tė mundohet tė shkatėrroj parkun pėr interesa tė ngushta personale.

“Banorėt kanė qėnė kundra ndėrtimit tė saj. Kemi njoftuar ditėn e premte Bashkinė e Tiranės, policinė bashkiake dhe tė gjtihė instancat dhe ende sot pas 5 ditėsh shohim qė shteti nuk vepron. Dhe nė kushtet ku shteti nuk vepron, banorėt do tė ngrihen vetė tė mbrojnė pronėn”,- deklaroi Koka.
Pjesė e protestės sė banorėve ėshtė bėrė edhe deputetja socialiste Vasilika Hysi.

(e.m/News24/BalkanWeb)
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2012, 14:42   #2
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Si po demtohet parku ne ish-Fushen e Aviacionit

Foto: Lulishtja e zėnė me ndėrtim pa leje nė ish-Fushėn e Aviacionit

Parku i ish-fushės sė Aviacionit u pėrurua rreth njė vit mė parė nga ish-kreu i atėhershėm i Bashkisė sė Tiranės, Z. Rama, pėr gėzimin e madh tė gjithė banorėve tė zonės.

Pas disa vitesh pluhuri dhe premtimesh pėr gjelbėrimin e zonės, mė nė fund premtimet u bėnė realitet. Deri nė atė moment zona kishte qenė njė fushė e madhe ēakulli, ku sa herė kalonin makinat, ngriheshin re pluhuri dhe njė pjesė e mirė e fėmijėve vuanin nga sėmundjet alergjike si azma, bronshitet.

Ndėrtimi i parkut u shoqėrua me rritje tė madhe tė qarkullimit tė njerėzve si dhe lulėzimin e lokaleve tė argėtimit.

Por shpejt filluan problemet. Nė pėrpjekje pėr tė rritur klientelėn, lokalet filluan tė vendosnin tavolinat dhe karriget mbi bar; disa arritėn deri aty sa e zėvendėsuan barin me beton. Madje, sipas thėnieve, njė lokal ėshtė treguar aq kreativ sa tė rrethojė trungun e pemėve me beton, qė tė mos rriten.

Policia bashkiake nuk mund tė mos ketė dijeni pėr ndėrhyrjet nė gjelbėrim, sepse zona vizitohet nga mijėra banorė rregullisht, por deri tani ka bėrė sehir.

Por para disa ditėsh dėmtimi i parkut arriti kulmin. Pasi prenė dy-tre pemė tė njė parcele tė gjelbėruar, disa djem mbuluan rreth 1 dynym sipėrfaqe lulishteje, me hekurishte dhe pajisje, nga tė cilat duket se do tė ngrihet njė kėnd lojrash me makina elektrike pėr fėmijė.

Pamje e shėmtuar! Sot nė mėngjez nė vendin e dėmtuar erdhi kryetari i minibashkisė sė zonės, deputetėt Vasilika Hysi dhe Besnik Bare etj., tė cilėt patėn debate me ruajtėsit e hekurishteve. Pas interesimit tonė pranė rojeve, na konfirmuan se do tė largohen. Tė shpresojmė.

Ndėrkohė i bėjmė thirrje bashkisė tė ndėrhyjė qė parku i ish-Fushės sė Aviacionit tė kthehet nė gjendjen e mėparshme. Kėshtu respektohet investimi i kryer me taksat e gjithė banorėve tė Tiranės, si dhe puna e pėrkushtuar e kujdestarėve tė Parkut, tė cilėt nė ditėt e nxehta dhe tė thata tė verės vaditėn dhe u kujdesėn rregullisht pėr lulishtet e parkut.

Jo vetėm qė parku duhet kthyer nė gjendjen e mėparshme, por edhe nė betonin ekzistues, i cili ėshtė hedhur me bollėk, do tė ishte mirė tė mbilleshin pemė shtesė. Disa parcela nė park kanė vetėm bar. Pėr shkak tė numrit tė madh tė njerėzve qė vizitojnė parkun, dhe thatėsirės, bari nė shumė vende nuk zhvillohet. Lėndina me bar kthehet nė tokė djerrė, e mirė vetėm pėr tregėtarėt ambulantė. Pemėt dhe shkurret janė mė rezistente.

Lokalet mund tė jenė tė interesuara tė mbjellin pemė shtesė nė ambjentet rreth tyre, me shpenzimet e tyre, por pėr kėtė duhet bashkėpunimi i bashkisė nė dhėnien e lejes dhe tregimin e projekteve pėr tė gjetur vendin mė tė pėrshtatshėm tė mbjelljes.

Pėrgatiti: Rita Strakosha
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2012, 14:49   #3
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Gjynah! Ishte vertet nje zone e bukur .Boh,pse jemi kaq armiq te vetvetes!
Na ka mbytur bebezia e te zaptuarit dhe transformuarit te cdo gjeje te bukur ,cdo gjeje qe na lidh me natyren dhe jo vetem qe eshte e bukur per syrin,por dhe e shendetshme per organizmin tone.
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2012, 15:59   #4
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pretender Shiko postimin
Ka pasur Lule Dielli aty.
Apo PO.
une nuk jam nga Tr dhe ne ate zonen aty kam qene qekur ishte cakull....dhe flitesh qe aty do behej nje lulishte e bukur ..me pelqeu ideja shume,por si gjithmone te babziturit nuk ngopen per beton e hekur
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2012, 16:41   #5
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pretender Shiko postimin
Ndersa une jam nga Tirona,me mburrje biles.
Ska qene cakull,ka pasur gjelberim.

me mburrje ?
pse mos ? pse ti duhet te besh perjashtim nga te tjeret?
po mburren ata qe kane vetem nje vit qe jetojne ne Tr,jo me ti
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2012, 17:09   #6
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pretender Shiko postimin
Rita Strakosha eshte injorante.
Midis klubit te Shkendise ,dhe Partizanit Club.
Mbas pallatit tek Sportit.
SA INJORANCE.
Mund tė flasėsh shqip? Se nuk e kuptoj fare se ēfarė do tė thuash me kėto fjalė. Apo je kėtu pėr tė mbushur forumin me postime 2-3 fjalėshe?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2012, 08:27   #7
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,049
Thanks: 1,676
Thanked 1,838 Times in 791 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Ky shkaterrim nuk po ndodh vetem tek ish-fusha e aviacionit, por ne ē'do cep te Tiranes. Lulishet dhe parqet duhen dhe jane te nevojshme por kini parasysh qe me kalimin e viteve, e gjithe Tirana do te betonizohet - do behet qender me rrethina. Duhet insistuar qe ndertimet te planifikohen pasi perben nje problem/pengese shume te madhe per zhvillimin e kryeqytetit.
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2012, 12:22   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,982
Thanks: 15,526
Thanked 9,226 Times in 6,237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Mund tė flasėsh shqip? Se nuk e kuptoj fare se ēfarė do tė thuash me kėto fjalė. Apo je kėtu pėr tė mbushur forumin me postime 2-3 fjalėshe?
Ai hajvani flet shqip,per lulet e diellit.
Mos ja vej re eshte i cmendur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2018, 04:41   #9
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Pėrgjigje e: Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adria Shiko postimin
une nuk jam nga Tr dhe ne ate zonen aty kam qene qekur ishte cakull....dhe flitesh qe aty do behej nje lulishte e bukur ..me pelqeu ideja shume,por si gjithmone te babziturit nuk ngopen per beton e hekur
Dikur ne ate zone nuk ka pasur asnje ndertim,ka qene fushe.Ne kohene Zogut ishte aerodrom. Ne kohene komunizmit kishin mbetur disa kapanone dhe fusha. Nje hapesire qe mund te ishte nje park fantastik per qytetin,mirepo si kudo edhe aty u turren me leje e pa leje dhe e kthyen ne Favelas. Dikur aty benin stervitje atletet e klubit Partizani dhe perdorej edhe per aktivitete shkollore,ngritje balonash etj.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur