Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?
Rrjet hekurudhor 9 37.50%
Rruge (dhe nje sistem efikas autobuzesh) 8 33.33%
Aeroport 0 0%
Port 0 0%
Tjeter 7 29.17%
Votues: 24. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-03-2013, 18:39   #41
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Deri kur te vedisomi, te debatojm pa ofenduar njeritjetrin, tek e fundit ketu skemi dal ne lufte, askush s'eshte ka na bene presion qe patjeter te shajm e te ofendojm, se cili ka mendim, eshte e vertet qe cdo mendim eshte i ndryshem per ata edhe debatojm, por mos e lejoni e keqja t'ju munde, te gjithe jemi shqiptare. Ju pershendes gjitheve.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 18:40   #42
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Sigurisht qė ėshtė pėr tė gjithė shqiptarėt,por ti poston pa lidhje.
Cfarė do i nevojitej mė shumė Shqipėrisė?
Fotot qė ti poston nuk kanė lidhje.
Ofendimet i fshiva
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 18:46   #43
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Ti more qune nuk ke pare me sy femra sa kam pase une dhjet vite kame pase nje nga Diskotekat me te medha ne Zvicerr paramendo sa femra ka kaluar neper duar te mia.

Ti more qune nuk ke pa ase ne Tv Qytete dhe lukse sa kame ber dhe kaluar une,

Ti flet dhe shkruan Mire shqipe se je shkolluar dhe jeton ne Kosove por ty edhe 1000 vite jet me ti dhen zoti nuk e kalon ate qe kame kaluar une,

Ti mund te shkruash e flasesh bukur Shqipe por une nuk kame qfare te mesoje nga ti perveqe asaje se si ke shkuar nga nje fshate te fshati tjeter ne vizite te daje tezja apo dikushe tjeter. ndersa ti munde te mesoshe shum nga une se kame pare Boten mbare dhe kame ber eksperienca te ndryshem ne jet te cilat ty munde te te dugen edhe prrallore dhe shum shqiptarve tejer si ti.
"Disa njerėz janė shumė tė varfėr, gjithēka qė ata kanė janė paratė".

Veshtire se e kupton, por le te mbetet e regjistruar.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 21:31   #44
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Hekurudhat e kosoves


In Kosovo and back again. With the NOHAB from Nuremberg to Kosovo fields- Keshtu perkthehet?

Dardan ti pretendon se vetem hekurudha eshte e Kosoves apo edhe treni? Se mbase fotot jane marre ne Kosove, por as treni dhe as burrat qe kane dale aty jane kosovare. Ata jane gjermane.


Ja linku dhe nje foto:

http://www.blockstelle.de/

http://nohab-gm.de/kosovo/balkan_exp...n_express1.php

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 21:39   #45
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Dardan rrushi !

Ato trena dhe shina e stacione ti ka ber bab tito ty. A nuk me thua se c'keni ber per 13 vjet ? A keni bler te pakten ndonje tren te ri , ndonje Autostrad te perfunduar, ndonje Aeroport ? Mos me thuaj kemi filluar te ndertojme kete e ate, se vajten per shel 13 vite. Mos mu beni si ky kaqoli yne qe kemi ne qeveri qe ka 8 vjet qe thote rruga e kombit dhe akoma nuk ka vajtur deri ne gjysem
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 22:05   #46
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,531
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?kjo i duhet Shqiperise
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 22:08   #47
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Ah si mu bo zemra papapa si me qen tu pa Hitlerin

O do ta boj ky shqiprine o ska. Eshte shume realist dhe largpames

Te na rroje sa malet
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 22:52   #48
Superman
Man of Steel
 
Avatari i Superman
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Vendndodhja: Hic Et Ubique
Posts: 1,470
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Superman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėmSuperman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Nuk e kuptoj si lidhen unionet me ndertimin e hekurudhave te reja. Unionet do duhej ta mireprisnin kete inisiative pasi u shtohet baza unionale dhe fuqia negociuse. Nderkohe, unionent nuk mund hyjne ne biseda per pagen minimale te punonjesve qe do ta mirembajne dhe vene ne perdorim linjat pa qene ndertuar keto me pare.
95% e rrjetit hekurudhor Amerikan eshte kryer nga Vanderbiltat me shoke. Mirepo Amerika nuk deshte kapitalizem te atij niveli, dhe i demonizoi ato njerez. Kostot tashme jane marramendese. Unionet nuk jane per te krijuar pune, ato jane grupe interesi politike. Madje unionet bllokojne punen.

Citim:
Po ashtu nuk e kam te qarte se si lidhet Wall Street ne menyre specifike me leket e hekurudhave, sidomos kur leku nuk ka emer perdoruesi, por vetem vulen e Thesarit. Shpresoj te mos mendosh se parate "humbasin" domthene "ikin nga qarkullimi". Parate aty ishin dhe aty mbeten. Ajo qe ndryshon eshte se ne llogarine bankare te kujt atashohen.
Wall Streeti eshte kanceri i Amerikes se sotme, eshte nje sistem kleptokratik, ultra i korruptuar dhe e vetmja menyre se si mund ta kuptosh korruptimin e kesaj centrifuge eshte te fillosh nga hici, nga shtepite me te ulta te brokerage e te shofesh se si parate centrifugohen dhe luhen. Jo me kot, "rally" i ketyre viteve eshte "FED-induced". Shiko grafiqet. Pa 90 billion dollare printime nga Federal Reserve marketi do ishte ende ne vlerat 5-6000. Pra populli nuk beson me, as Mutual Fundet nuk besojne me. Investori afat-gjate nuk beson me. Infrastruktura eshte dicka qe kryhet afat-gjate, por lordat e Wall Streetit dhe organizatat mafioze qe quhen shkolla biznesi prej nga ku justifikojne dhe rritjet 1000% te cmimeve te klubeve elitare te njohura ndryshe si shkolla, jane te interesuara vec ne afatin e shkurter.

Citim:
Nderkohe qe degjoj tere keto pallavra per Wall Street (pa dashur ketu te justifikoj politiken korente te WS CEOs qe duan fitime perrallore per 4 vjet pune dhe pastaj largohen me gold parachute) dua te theksoj se ekzistenca e nje sistemi investimi te pavaruar nga rregullimi shteteror ishte baza e sistemit ekonomik Amerikan ku cdo projekt madhor behej i realizueshem ne kohe dhe me kosto relativisht te ulet. Ajo qe ka mbetur pas abuzimit te 2008 dhe nga histeria socialiste kunder bankave, eshte nderhyrja dhe kontrolli shteteror ne cdo aspekt jetik te huadheneseve (popullit qe depoziton) dhe huamarresve, qe nuk kane ndonje perfitim te madh nga huamarrja kete kohe. Ky sistem nuk eshte pos nje sitem i deshtuar Francez. Them Francez pasi ai Gjerman ka tjeter strukture, ndersa ai Anglez ka qene modeli qe zgjodhi Amerika para se te katapultohej si superfuqi.
Shume mire ja bejne, bankave duhet ti shtypet koka, kollaj te manipulosh LIBOR-e ? Kollaj te maresh me 0% e te japesh me 4% e te perfundosh ne faqen e pare te "Times Magazine" si biznesmen i zoti, nderkohe qe vlera dhe luhatjet e dollarit ndikojne ne gjithe marketet boterore dhe prekin cmimin e cdo gjeje, nga drithrat e deri tek veshmbathjet. Ka kapitalizem kur fitohet, dhe socializem kur humbet, pra humbjet jane te socializuara, fitoret jane individuale. Obama dhe grupi i tij nuk e meritojne fjalen socialist, thjeshte shesin nje version ndryshe te te njejtit version hipokrit. Kete e kane kuptuar me Sali Berisher, me Rama, me te gjithe praktikisht. Retorika tashme eshte standarte kudo, por te gjithe bejne njesoj, te gjithe punojne vec per te pasuruar veten e tyre dhe as nuk e cajne koken minimalisht per ate qe i ndodh popullit apo per standartin gjeneral te jeteses, hic fare.
Citim:
Thene shkurt, ekonomite moderne ekononomike qe bazohen ne sherbime finnciare, ne momentin kur ky tip servisi shtrenjtohet dhe veshtiresohet jane te destinuara te rrenohen. Nga ana tjeter, planet per ta kthyer pas ekonomine e tille ne ate bazike te kembimit te mallrave (ideja Obames me trenat) jane infantile dhe te pambeshtetura. SHBA nuk konkuron dot me Kinen dhe Indine ne prodhimin e lire te mallrave.
Shume dakort, e keqja eshte se nuk po konkuron dot as ne ate intelektual perderisa Kina eshte ne 1-2 vendet e para persa i perket edukimit dhe Amerika diku tek vendi 30. Edhe keshtu duhet te jete, Kinezi shpeton para, Amerikani harxhon dhe ato qe nuk ka, si mund te ndertohet infrastukture me kete mentalitet. Ne Amerike ka nevoje vec per konsumatore, e per konsumizem gjeja e fundit qe nevojitet eshte truri. Go figure. Por sado qe te jene rezidencat lluksoze qe quhen shkolla biznesi ku elita mund te takohet dhe te garantoj qendrimin e saj absolut perher mbi te tjeret ne menyren me anti-meritokratike qe ka ekzistuar ndonjehere, Amerika eshte e sigurte. Nuk ka nevoje per infrastrukture, vec linkedin, facbook, droidbook, Plaxo, maxo, paxo dhe kjo eshte ekonomia e re substanciale. Trenat nuk kane ci duhen kur njerezit duhet te rrijne te burgosur e te ngjeshur ne metropole gjigante. Eshte e ardhmja thote McKenzie dhe BSG, ata dine me mire. E keshtu fillojne ato qe papritmas quhen trende qe "zbulohen" ne menyre "sporadike". Sa te vazhdojne eksperimentet e inxhinjerimit social, te programuara per te garantuar ekzistencen dhe sidomos vazhdimesine e nje grupi njerezish, sa te rrije uji keshtu i ndenjur gjithmone do qelbet situata edhe me teper, kete e thote dhe shprehja e famshme e popullit Shqiptar. Mundohen keta ambientalistet ta freskojne pak ne fakt, por edhe ata qe dalin kunder cdo projekti, edhe ai soji Huffington, vec se bie nje ere tjeter, por thartire mbetet gjithsesi.

Amerika sot eshte mare peng nga ky grup njerezish. Nuk jane leket qe cojne njeriun perpara, por truri. Sot ke shume projekte qe po vetefinancohen ne kickstarter dhe vende te tjera, pa patur nevoje fare as per Ventures, as per Private Equities e as per Wall Street, thjeshte nga hici vete njerezit japin leke per keto platforma, nga disa dhjetra mijera dollare tek miliona. Shko tek kickstarter, apo tek Prosper financing dhe do shikosh qe Wall Streeti po ben ate qe ben cdo sistem kur eshte ne renie dhe po i iken fuqia kryen, ngren barrikada, ligje, dhe flen ne te njejtin krevat me ate qe e akuzon si aresyen kryesore per gjendjen skandaloze aktuale, shtetin dhe ligjet.

Jane me humbje projektet hekurudhore. Hmm mundet, por cduhet te themi per ato "jeshile" qe nje pseudoteori dhe pseudonjeri si Al Gori e bene nga nje politikan i rendomte ne bilioner brenda 2 dekadash duke shitur dokrra ? E sa e sa financime po ben Wall Street-i sot per keto energjirat jeshile, te garantuara nga "subsidies" qe shteti me shume gjenerozitet nenshkruan me emrin e gjeneratave qe do vijne ? Te gjitha jane me humbje astronomike. Solindra e Mahindra nuk kane te sosur keto skandale. Por kush pyet, a i nxori Lady Gaga breket e qullta sot apo ndonje parfum me mish te ndenjur bualli ? Ajo perben dicka me interesante se zerot dhe njeshat dixhitale qe quajme "leke".
__________________
Hic Et Ubique
Superman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 23:42   #49
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,074
Thanks: 136
Thanked 901 Times in 522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

http://pro.stansberryresearch.com/13...ALYN/PPSIP3DA/
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 23:51   #50
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?
te zhduke klasen e vet politike, injorante, hajdute, nga i pari tek i fundit i te 175(a ku di une sa jane) partive shkerdhata shqiptare.
dhe te ndertohet nje klase e re e paster me idealiste.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 23:54   #51
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Ja F16 i nevojitet, edhe pastaj bere hi Serbin, Greqin,Macedonin

Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 00:16   #52
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

sa larg pames lumi
prandaj jemi ketu ku jemi, ca kerma politike qe kane prapa tufa delesh.
hajd mo vari lesht, sipas kokes festen,

njoni dardan shet pordh me hekurudhat e titos, ky tjetri thot ti ngordhi lopa komshiut.

se ca i nevojitet shqiperise, s'thone gje keta.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 00:26   #53
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

nje pordhe me preveza leshon ky impotenti plak langaraq kryeqeveritar i shqiperise, dhe qindra mijra dele shkojne ne ekstaze me barkun bosh dhe me 200 lek te vjetra ne xhep, perjashto ata qe s'kan i kokerr leku.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 00:50   #54
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,074
Thanks: 136
Thanked 901 Times in 522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
In Kosovo and back again. With the NOHAB from Nuremberg to Kosovo fields- Keshtu perkthehet?

Dardan ti pretendon se vetem hekurudha eshte e Kosoves apo edhe treni? Se mbase fotot jane marre ne Kosove, por as treni dhe as burrat qe kane dale aty jane kosovare. Ata jane gjermane.
Se mbaron rruga trenit ne Kosove nuk do te thote qe pjesa e pershkuar nga treni ne momentin qe leshon stacionin e Nurembergut e ketej quhet Kosove. Jo per gje, po ato ndertime jane stil Bavarian, si ne Nuremberg.

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 01:00   #55
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,068
Thanks: 1,852
Thanked 2,028 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga EuroStar Shiko postimin
Nje bombe atomike
kjo. E te filloj gjithcka nga e para.


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Sigurisht qė ėshtė pėr tė gjithė shqiptarėt,por ti poston pa lidhje.
Cfarė do i nevojitej mė shumė Shqipėrisė?
Fotot qė ti poston nuk kanė lidhje.
Ofendimet i fshiva
Mire do beje ti fshije edhe fotot pervec asaj te Rex.
Ato te tjerat jane pa lidhje. Thash kur do mbaronin ne faqen e pare.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 01:03   #56
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga erwin romel Shiko postimin
sa larg pames lumi
prandaj jemi ketu ku jemi, ca kerma politike qe kane prapa tufa delesh.
hajd mo vari lesht, sipas kokes festen,

njoni dardan shet pordh me hekurudhat e titos, ky tjetri thot ti ngordhi lopa komshiut.

se ca i nevojitet shqiperise, s'thone gje keta.
Po mire, be shoku mos e merr afer zemres, se bera shaka. Nuk e di ku te dhimti tye qe reagove keshtu.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 01:05   #57
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Nuk e di pse ja fusni kote pse vloni kaqe shpejt pse me kaqe shpejtesi pa ber asnje verifikim ne gjdo ngexje dhe mungese qe ka Shqiperi pa ngurim e pa asnje ferifikim e fusni edhe Kosoven.

Une po mendoje se problemi esht te mediat e Shqiperis te cilat kan manipuluar dhe manipulojne shum me Kosoven dhe ne gjdo deshtime apo ngecje te Shqiperis me apo pa dashje si per ta ngushlluar veten gjdoher e katapultojne apo shusin edhe Kosoven (Shqiperia eshte e vetmja ne rajone e cila nuk e ka kete apo ate gje bashke me Kosoven thjeshte e fusin kosoven pa asnje ferifikime)


Ti zoti Admiral je shum gabim Kosova ka lidhje Interne shum te mire Hekurudhore te gjitha Qytetet e Kosoves lidhen me Hekurudh.Po ashtu Kosova lidhet edhe me Koridorin e VIII Nderkombetare te Hekurudhave nuk e di pse nuk beni nje verifikim te shpejte per gjera elementare para se te hapni tema te tilla dhe ta citoni Kosoven.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Kosova lidhet me fqinjet permes hekurudhes. Eshte vetem Shqiperia ajo qe nuk lidhet me asnje vend permes hekurudhes dhe prioritet kryesor i Shqiperise duhet te jete investimi ne hekurudhe.
do iu keshilloja te dyve qe te informoheshit me mire perpara se te shkruani...
ti zoti dardan me duket se nuk e dike fare se cfare eshte interrail.
kete pjese e shkeputa nga faqja zyrtare. shikoje mire dhe me thuaj se ku gaboj kur them qe "SHQIPERIA DHE KOSOVA JANE VENDET E VETME NE BALLKAN QE NUK FUTEN NE INTERRAIL" ?:

The InterRail Global Pass is valid on the national railways of these 30 countries:

Austria, Belgium, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Luxembourg, FYR Macedonia, Montenegro, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland and Turkey.


gjeje pak kosoven ketu!
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 01:30   #58
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
...
ti zoti dardan me duket se nuk e dike fare se cfare eshte interrail.
kete pjese e shkeputa nga faqja zyrtare. shikoje mire dhe me thuaj se ku gaboj kur them qe "SHQIPERIA DHE KOSOVA JANE VENDET E VETME NE BALLKAN QE NUK FUTEN NE INTERRAIL" ?:

The InterRail Global Pass is valid on the national railways of these 30 countries:

Austria, Belgium, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Luxembourg, FYR Macedonia, Montenegro, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland and Turkey.


gjeje pak kosoven ketu!
Lere Dardanin, se ai ka nje IDE te madhe rreth Kosoves dhe biznesit qe ndodh ne te. Kam kaluar me tren nga Greqia deri ne Gjermani, para se te fillonte lufta, aty diku nga viti '93. Pa ma thene njeri, e kuptova vete qe ishja ne Kosove, vetem e vetem nga paraqitja. Edhe trenin qe nderrova disa here ne ish Jugoslavine, ishin caf-cuf, caf-cuf dhe tren pa dritare, me keq se ato te Rrogozhines. Tani sa ka ndryshuar Kosova pas luftes, kete e di Dardani.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 01:44   #59
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
e c'eshte me vrasese per turizmin ne shqiperi , raporti cmim - cilesi. kemi cmime shume te larta,nje jave pushime ne shqiperi te kushton pothuajse sa nje jave ne sardegna ketej ne itali.
qe raporti cilesi-cmim eshte skandaloz ne shqiperi eshte shume e vertete, por te thuash ate qe the ti me lart eshte absurditet.
1 jave ne shqiperi eshte edhe me e lire se nje jave ne mal te zi e ti e krahason me sardenjen ku vetem cadra kushton 40€ ne dite. lol

1 jave pushim ne shqiperi te kushton me pak se ne itali, france, spanje, portugali, kroaci, mal te zi, greqi etj etj.
te pakta jane vendet me te lira se shqiperia ne europe.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2013, 02:09   #60
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i nevojitej me shume Shqiperise?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
qe raporti cilesi-cmim eshte skandaloz ne shqiperi eshte shume e vertete, por te thuash ate qe the ti me lart eshte absurditet.
1 jave ne shqiperi eshte edhe me e lire se nje jave ne mal te zi e ti e krahason me sardenjen ku vetem cadra kushton 40€ ne dite. lol

1 jave pushim ne shqiperi te kushton me pak se ne itali, france, spanje, portugali, kroaci, mal te zi, greqi etj etj.
te pakta jane vendet me te lira se shqiperia ne europe.
Qe nje jav ne Shqiperi duhet te kushtoj me pak se ne vendet e tjera te zhvilluara te Europes duhet te jete edhe llogjike,jo vetem si nivel jetese,por edhe si investim o shpenzim qe ato bejne per turizmin.

Megjithate,me kan thene e nuk e di se sa e sakte eshte,qe kushton me teper nje dhome me qira ne Dhermi sesa nje dhome me qira ne Korfuz.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur