Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-05-2013, 17:09   #21
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

ne athine nuk kam qene ndonjehere, por kam degjuar fjale jo te mira, te cilat po m'i konfirmojne edhe disa ketu.
nje qytet tjeter qe me ka zhgenjyer eshte shtutgarti. qytet kot. ndersa bremen dhe heidelberg nuk i kam prituar aq te bukur. kane qene surpriza te kendshme.
qytetet e tjera qe kam vizituar ne gjermani kane qene pak a shume sic i prisja.

ne itali, pisa nuk me ka pelqyer. piaca qendrore me kullen e famshme ishte shume shume e bukur, por si qytet nuk kishte asgje tjeter. rimini gjithashtu nuk me ka pelqyer.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 17:29   #22
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,706
Thanks: 846
Thanked 1,417 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

sa i gjezdisur eshte edhe ky !
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 17:59   #23
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
ne athine nuk kam qene ndonjehere, por kam degjuar fjale jo te mira, te cilat po m'i konfirmojne edhe disa ketu.
nje qytet tjeter qe me ka zhgenjyer eshte shtutgarti. qytet kot. ndersa bremen dhe heidelberg nuk i kam prituar aq te bukur. kane qene surpriza te kendshme.
qytetet e tjera qe kam vizituar ne gjermani kane qene pak a shume sic i prisja.

ne itali, pisa nuk me ka pelqyer. piaca qendrore me kullen e famshme ishte shume shume e bukur, por si qytet nuk kishte asgje tjeter. rimini gjithashtu nuk me ka pelqyer.

Citim:
shtutgarti. qytet kot
Haaaa edhe mua me ka zhgenjyer Shtutgarti ajo rruga e gjer me kalledrem shum pa lidhje qytet pa stile nje rruge te gjer ne mes te stilit komuniste qytet pa shpirte. njeher kam qen por nuk me ka pelqyer fare.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 19:01   #24
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,096
Thanks: 15,660
Thanked 9,272 Times in 6,272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Haaaa edhe mua me ka zhgenjyer Shtutgarti ajo rruga e gjer me kalledrem shum pa lidhje qytet pa stile nje rruge te gjer ne mes te stilit komuniste qytet pa shpirte. njeher kam qen por nuk me ka pelqyer fare.
Stil komunist Stuttgarti???
Ah me ke merresh....
Ika une.
@gon
besoj me kupton
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 19:17   #25
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
edhe me ty i kam dy llafe

kalove ke lagjja ime bone sikur nuk pe
aman dhe ti,sa here qe kaloj nga lagja jote me gote perpara te shikoj
une te pash po ti spo me shikoje,une te flisja ti i ktheje pergjigje kamarieres
ca te bej une e shkreta
dhe zrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr telefonit tat por aha
me duket se ke ngele akoma me ate Nokien e kohes se qepes ti se ato iphonet ja ke dhon cunit
puc puc yll
te fala komshijes
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 20:25   #26
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
ndoshta qyteti qe me ka zhgenjyer me shume eshte saint tropez ne rivieren franceze.
nje qyteze normale bregdetare. asgje me shume.
e famshme qe nga vitet 50 kur brigitte bardot dhe shume "vip-a" te tjere filluan te kalonin pushimet aty, gjithashtu edhe fale telefilmit francez me louis de funes, as vend per te bere plazh nuk kishte.
ato 15km per t'u futur ne qytet, ne vere behen per dy ore, pasi ka vetem nje rruge ku te kalosh.

si perfundim, nuk ia keshilloj askujt. nuk ia vlene fare.
Edhe une kam qene, por vetem per te kaluar nje dite, se bazen e kishim te shtepia e nje shokut tone ne Cannes. Faktikisht eshte nje qytet me shume per ata qe kane Yacht dhe bejne festa ne to ose ndonje shopping te ato rrugicat.
Por ka diēka qe sigurisht nuk te zhgenjen. Ne shkuam te Nikki Beach, nje vend(lokal) i papam, me femra modele. Vetem se ēmimet ishin jashtezakonisht te shtrenjta.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 20:42   #27
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

http://www.youtube.com/watch?v=KmDbpIDqUTk
Parizi me ka len mbresa per ter jeten.Prej si e pash Parisin ju bashkova Ismailit te quaj Trepqen fundi i Botes.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 20:53   #28
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nuredin Maliqi Shiko postimin
Stil komunist Stuttgarti???
Ah me ke merresh....
Ika une.
@gon
besoj me kupton
Me duket isha i qarte une thashe ajo rruga kryesore me gjersin e saje me bente pershtypje si ato kryeqytetet Komuniste edhe nje pjes e kesaj rruge e cila te shinte te nje kala me duket ajo me qoj mallin e kremlinit me ato kockat prej kalledremi.

Po ashtu une thasher se kam qen vetm njeher 2-3 ore dhe nuk e kam shetit gjithe qytetin perveqe kesaj rruges kryesore dhe kjo me la ket pershtyppje,

Ndoshta the admiral e njefe me mire shtutgartin dhe do vertetoja se kam apo jo te drejt ndoshta jam gabuar por kjo ishte pershtypja ime.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 21:00   #29
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Edhe une kam qene, por vetem per te kaluar nje dite, se bazen e kishim te shtepia e nje shokut tone ne Cannes. Faktikisht eshte nje qytet me shume per ata qe kane Yacht dhe bejne festa ne to ose ndonje shopping te ato rrugicat.
Por ka diēka qe sigurisht nuk te zhgenjen. Ne shkuam te Nikki Beach, nje vend(lokal) i papam, me femra modele. Vetem se ēmimet ishin jashtezakonisht te shtrenjta.
edhe une vetem nje dite kam qene... nuk ia vlente te rrija me shume.
po vetem famen ka ai vend, se nuk ka asgje te vecante. qyteze normale bregdetare. me vende te tilla eshte plot italia, franca e spanja.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Haaaa edhe mua me ka zhgenjyer Shtutgarti ajo rruga e gjer me kalledrem shum pa lidhje qytet pa stile nje rruge te gjer ne mes te stilit komuniste qytet pa shpirte. njeher kam qen por nuk me ka pelqyer fare.
duhet thene edhe qe qyteti eshte demtuar rende nga bombardimet e forcave aleate gjate luftes se dyte boterore.
qyteti eshte rikonstruktuar. nje keshtjelle e kishte te bukur.
ndersa ndertesa e bashkise me ka mbetur ne kujtese. aq e shemtuar ishte.
ja si ka qene dhe si e kane bere.

the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 21:01   #30
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
http://www.youtube.com/watch?v=KmDbpIDqUTk
Parizi me ka len mbresa per ter jeten.Prej si e pash Parisin ju bashkova Ismailit te quaj Trepqen fundi i Botes.
Si ka mundesi vetem mua nuk me ka pelqy fare Parisi perveqe kulles se ajfelit edhe ajo monotoni hyp zbrite neper lifta mua me esht dukte si nje dinosaure i vdekur ne kufome qytet kufome teper monotone edhe jame befasu se nuk kishte fare femra te bukura. edhe ata zezakat po ta lodhshin k... me te shit ndonje gje edhe nje gje nuk e kam kuptuar pse nje coca cola ne paris kushtonte 6 euro, une kam qendru tri dite dhe mezi prisja me ike prej aty edhe per faktin se shum qytet i perzire me gjithfare rracashe
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 21:08   #31
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,196
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
edhe une vetem nje dite kam qene... nuk ia vlente te rrija me shume.
po vetem famen ka ai vend, se nuk ka asgje te vecante. qyteze normale bregdetare. me vende te tilla eshte plot italia, franca e spanja.


duhet thene edhe qe qyteti eshte demtuar rende nga bombardimet e forcave aleate gjate luftes se dyte boterore.
qyteti eshte rikonstruktuar. nje keshtjelle e kishte te bukur.
ndersa ndertesa e bashkise me ka mbetur ne kujtese. aq e shemtuar ishte.
ja si ka qene dhe si e kane bere.

Flm per info thjesht mua nuk me ka pelqy si qytet shum jo kompakte
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 21:09   #32
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,125
Thanks: 0
Thanked 606 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
edhe une vetem nje dite kam qene... nuk ia vlente te rrija me shume.
po vetem famen ka ai vend, se nuk ka asgje te vecante. qyteze normale bregdetare. me vende te tilla eshte plot italia, franca e spanja.
E kane bere si tip "ghetto" per te pasurit. Prandaj s'e kane zhvilluar shume, qe mos te terheqin shume njerez. Edhe faktikisht e vetmja gje qe me pelqeu dhe qe mund te terheqi, pra ky Nikki Beach, te rjepte.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 21:43   #33
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Si ka mundesi vetem mua nuk me ka pelqy fare Parisi perveqe kulles se ajfelit edhe ajo monotoni hyp zbrite neper lifta mua me esht dukte si nje dinosaure i vdekur ne kufome qytet kufome teper monotone edhe jame befasu se nuk kishte fare femra te bukura. edhe ata zezakat po ta lodhshin k... me te shit ndonje gje edhe nje gje nuk e kam kuptuar pse nje coca cola ne paris kushtonte 6 euro, une kam qendru tri dite dhe mezi prisja me ike prej aty edhe per faktin se shum qytet i perzire me gjithfare rracashe
ne fakt nuk e di se si ka mundesi te mos i pelqeje ndokujt nje qytet me gjithe ato monumentet te mrekullueshme qe ka parisi.
mua me ka pelqyer shume. jo kulla, por pjese te tjera.
vetem parisin dhe romen kam pare te mbushur me mrekulli ne ate mase.
katedralja e notre-dame, sacre coeur, champs-elysees, opera, harku i triumfit, place de la concorde etj etj.
i ke pare keto vende apo ke qene kalimthi? dhe nuk te kane pelqyer!? e cuditshme.

p.s. femra te bukura nuk kam pare as ne barcelone une (te bukurat ishin turiste). c'te them? nuk eshte e bukur barcelona.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 22:40   #34
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,516
Thanks: 7,079
Thanked 3,009 Times in 1,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Nje gje smarr vesh une , ju udhetoni per te pare vendet apo njerezit atje ?! lol

Nuk eshte se kam udhetuar shume, por ne ato vende qe kam shkuar ne pergjithesi me kane pelqyer.

Nder qytetet qe me ka pelqyer me shume eshte Roma. Colosseo gjigand, edhe pse te pare neper foto isha pergatitur ta shihja jo aq madheshtor duke qene se gjithmone zmadhohen dhe zbukurohen ne foto. Roma ka shume objekte antike turistike te mbajtura goxha mire. Ne Shqiperi mire qe u kemi ruajtur vetem muret kalave. Nuk pashe nje dite bosh pa njerez, plot me turiste.
Vendi tjeter, Oslo. Qytet i vogel, e prisja me te madh. Ama me pelqeu shume, sidomos pjesa e re e qytetit qe po ndertohesh. Mbase sepse isha ne shoqeri te mire dhe ja kaluam bukur. C'ka me pelqeu me shume ishte Parku dhe pjesa bregdetare . Nuk ndenja shume, vetem 1 muaj.
I treti ishte Venecia. Venecian e prisja me te bukur. Se di pse por sapo hyra ne qytet, ne ato rrugicat e ngushta sikur po me merrej fryma, mbase nuk eshte ne shijen time. Por gjithsesi fillimi ishte pastaj sa u ambientova fillova te miqesohem. Nganjehere kur dua te largohem nga jeta e perditshme apo nga njerezit me shkon mendja ne Venecia me duket sikur jam ne nje bote tjeter apo sikur kthehem vite pas ne kohe.
Vicenza, qytet i vogel, i rregullt, i paster , nuk prisja ndonje gje me shume.
Dhe Selaniku, me thane se ishte me i bukur se Athina. Nuk kam qene ne Athine, por Selaniku me pelqeu.

Nga te gjithe keto vende me shume kam qendruar ne Rome, mbase eshte kjo arsyeja qe me pelqen me shume. Edhe Oslo, vetem se ne dimer eshte teper ftohte dhe debore.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 22:59   #35
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Nje gje smarr vesh une , ju udhetoni per te pare vendet apo njerezit atje ?! lol
po njerezit pjese e vendit jane.
kane shume te bejne madje. nuk po flas per paraqitjen e jashtme ( duhet thene qe nje vend fiton shume pike nese ka femra te bukura), por per sjelljen. mikpritjen.
njerezit me mikeprites dhe te dashur i kam hasur ne portugali, tajlande dhe malajzi. vertete te sjellshem dhe te qeshur. te gatshem per te te ndihmuar.

ato me sjelljen me te keqe i kam hasur ne gjermani dhe ne tunizi. gjermanet jane te ezauruar fare. vetem ne gjermani me ka rastisur t'i kerkoj dikujt qe po rrinte aty te me beje nje foto, e ai te me thoje: jo, nuk kam deshire... hahaha.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2013, 23:15   #36
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,516
Thanks: 7,079
Thanked 3,009 Times in 1,389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Te kuptoj. Njerezit bejne kulturen e nje vendit cka e ben karakteristik cdo vend.

Me thene te drejten me pelqejne shume Romanact, kane gjalleri dhe sens humori. Nuk kishte dite qe te dilja me ta e mos te qeshja. Njerez te lirshem pa komplekse. Ndersa Norvegjezet njerez te vecante. Te drejte dhe pa djallzira.

Per Gjermanet ashtu me kane thene... Boh, ma kane bere nje ftese edhe atje duhet me shku dhe atje, lol
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2013, 04:33   #37
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Si ka mundesi vetem mua nuk me ka pelqy fare Parisi perveqe kulles se ajfelit edhe ajo monotoni hyp zbrite neper lifta mua me esht dukte si nje dinosaure i vdekur ne kufome qytet kufome teper monotone edhe jame befasu se nuk kishte fare femra te bukura. edhe ata zezakat po ta lodhshin k... me te shit ndonje gje edhe nje gje nuk e kam kuptuar pse nje coca cola ne paris kushtonte 6 euro, une kam qendru tri dite dhe mezi prisja me ike prej aty edhe per faktin se shum qytet i perzire me gjithfare rracashe
PARISI ka nji arkitektur interesante.Ndertesat e vjetra karakteristike si kullat shqiptare,vetem se ato jon ne hapsir me te gjer.Rruget sheshet ,nuk esht Kulla ajo qe e ben Parisin e ukur..ne fakt Parisi i jap bukuri asaj.Armiku me i madh po te strehohej aty nuk do te beja ball ta shkatrroja.
Ato goj madhet, zezet vertet behen shpesh te merzitshem.Vajzat i kan te bukra,dallojn nga spanjollkat qe i kan dhokthat me te mdha si per shijen tende hehehe.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2013, 13:08   #38
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

meqe permenda me shume zhgenjimet, dicka qe me ka zhgenjyer shume ka qene edhe simboli i brukselit. mannekin pis.
i pranishem kudo ne kryeqytetin belg, neper kartolina, souvenire, kudo.
ne fund te fundit eshte vetem nje statuje e vogel (rreth 50cm) e nje femije qe urinon. gjendet ne nje rruge normale dhe eshte e rrethuar gjithmone nga dhjetra e dhjetra turiste qe i bejne foto.
zhgenjim total.
p.s. kam degjuar te njejtat fjale edhe per statujen simbol te kopenhagenit, por nuk kam qene ndonjehere.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2013, 13:56   #39
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin

ndersa ndertesa e bashkise me ka mbetur ne kujtese. aq e shemtuar ishte.
ja si ka qene dhe si e kane bere.

Po pse nuk u ndėrtua prapė siē ishte?
Sot qė thuhet se jemi mė tė zhvilluar dhe kemi teknologji mė tė pėrparuar, pse ndėrtesat bėhen tė shėmtuara?!
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2013, 14:26   #40
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Vendet apo monumentet qe iu kane zhgenjyer dhe ato qe iu kane mahnitur m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Po pse nuk u ndėrtua prapė siē ishte?
Sot qė thuhet se jemi mė tė zhvilluar dhe kemi teknologji mė tė pėrparuar, pse ndėrtesat bėhen tė shėmtuara?!
nuk e di arsyen bato. nuk jetoj ne shtutgart.
sdq jo te gjitha ndertesat sot behen te shemtuara. secila epoke ka stilin e vet. e pranoj qe edhe une pelqej me shume ato te se shkuares. pervec ndonje perjashtimi, nuk me pelqejne shume gratacelat...

ne te shkuaren punohej edhe per shekuj te tere per te ndertuar nje katedrale..
duomo i milanos (meqe e permendem me lart) ka filluar te ndertohet ne shekullin XIV dhe ka perfunduar ne shekullin XIX. 400 e sa vjet per te bere ate mrekulli (me gjithe peripecite e kohes).
sot eshte e paimagjinueshme nje gje e tille. rrinin 100-200-300-400 vjet per te nderuar dicka.
kullat binjake ne kuala lumpur u ndertuan per 3 vjet.
burj khalifa ne dubai per 5 vjet.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur