Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-11-2013, 19:29   #41
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,627
Thanks: 5,821
Thanked 6,189 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mirembrema Zana.
Ne mos gabohem keta kishin flote ajrore me <moderne> se Lufthansa???
Cne falimentuan?


- Mirembrema-

- Jane 3 mundesi.....

1- S'kane paguar me milliona tax gjate k'tyre 8 viteve, pra e kane mbuluar vete k'te fakt duke e pasur te qarte faktin se kush e ka k'te kompani

2- Kur vete kompania deklaron falimentim ne Shtet, perfiton ligjerisht shume te drejta nuk denohet ashper....

3-Dhe gjeresisht ne pergjithesi mos te harrojme qe politikanet tane kane qene ato qe kane bllokuar linjat e tjetra ( buxhet airlines ) te hyjne-dalin ne Shqiperi, duke qene qe qeveria u nderrua ky mund te jete edhe 1 sabotazh I te gjitheve ( ne politike bashke me punjonjesit Europiane) ne pergjithesi per ta shkrire k'te linje ne k'te menyre ,pra pa e bere buje te madhe ne lidhje me politiken ( duke marre parasysh Lulin & Co) ne sy te popullit, do e kene detyruar te dali dhe ta pranojne qe ka falimentuar-

-Kjo firme qe shume ne rregull nga ana e pasagjereve ne fakt s'kishin vende kaq shume klientele kishte..... Une vete personalisht nuk kam prere me to per k'te fund vit ----pasi s'me la puna te iki, por nga familja ime 7 persona e paten prere te ikin tani per festat dhe I kane prere para 3 javesh .... Gjithsesi sot ne kontakt me to dhe bankat k'tu kane thene qe per arsyen qe qendra e Kompanise eshte ne Albania , dhe jo Brenda kufinjve k'tu ku jetojme , ne s'kemi asgje ne dore pra nuk mund te marrim leket mbrapsht ( vetem nqs ajo pagese lekesh eshte bere nga llogaria Credit Card atehere leket do ishin te mbrojtura dhe do I kerkonte vete banka mbrapsht) por ato jane bere ne Debit Card kshuqe s'kane c'te bejne, mundesia tjeter qe banka mund te beje eshte nqs ato percaktojne 1 date fikse dhe nuk I kthejne leket mbrapsht ne daten e caktuar atehere banka merr masa......

- Vete kompania ju ka thene plotesoni ca formulare... dhe duhet te prisni s'kemi asnje lajm me teper, shpresoj ti marrin leket mbrapsht..... nqs leket do kthehen atehere 100% qe eshte e lidhur me situaten e politikes , dhe na vjen mire qe do bejne ndryshime ne te ardhmen , nqs leket nuk kthehen atehere Luli ka mbush xhepin kushedi ne emer te kujt I ka fshehur dhe kshu mo sic e kemi parasysh vete
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 19:32   #42
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,627
Thanks: 5,821
Thanked 6,189 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
qef i madh qe falimentoj.

ēfare injorance

une nuk am udhetuar asnjehere ,por kam miq dhe familjare qe jetojne ne Itali.

partia ime me e mire se e jotja.

- kush u be ne qejf- thashe sa mire per komentin qe hudhi shoqja e tjeter lart....Sa mire qe ca kompani e paskan ditur faktin qe do falimentoje , dhe kane refuzuar t'ju marrin leket njerezve ....k'tu jua kane marre edhe pse mbase e paskan ditur k'te fakt!!!!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 20:03   #43
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
- Po ti kush je! dmth punon per k'te kompani?
Pse Zana ku qendron ideja e pyetjes tende??
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 20:10   #44
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Skandali i Belle Air, ende asnjė arrestim i pronarėve. Priten avione nga jashtė
2Ende asnje arrestim i drejtuesve te Belle Air qe kane shkaktuar nje nga skandalet me te medhenje ne fushen e aviacionit, duke lene mijera pasagjere shqiptare ne meshire te fatit ne mbare aeroportet e botes dhe Tirane. Edhe pse i kane prere biletat dhe mbledhura parate, kompania ajrore e Lulzim bashes, e cila spostoi me dhune Albatrosin e dhendrit te ish presidentit Moisiu, vazhdon te beje karshillek pa mbajtur asnje pergjegjesi. Por per me keq, drejtesia nuk vepron, pasi ministrave te Metes u vjen keq per Bashen pasi e kane pasur mik, prokurorise po e po pasi jane emeruar nga Berisha dhe ne polici reforma ende nuk i ka prekur mire “Kulicet” e ish-kryeministrit.
Zgjidhet problem i krijuar me udhėtarėt e kompanisė ‘Belle Air’. Tė gjithė qytetarėt qė kanė prerė bileta me kompaninė ‘Belle Air’, duke nisur nga e marta do tė udhėtojnė me kompaninė italiane ‘Blue Panorama’.
Kompania ‘Belle Air’ ėshtė detyruar tė pezullojė pėrkohėsisht fluturimet e saj si pasojė e njė situate tejet tė vėshtirė ekonomike, rėnia e fuqisė blerėse, reēesioni nė tregjet kryesore ku operojnė, si edhe bllokimi prej mė se 18 ditėsh i tė gjitha llogarive bankare tė kompanisė ‘Belle Air’.
Ndėrkohė qė mbėshtetjen ndaj kėsaj kompanie ka dhėnė edhe Ministria e transporteve dhe Autoriteti i Aviacionit Civil. Kreu i Transporteve, Edmond Haxhinasto, u shpreh se janė duke bere gjithe perpjekjet ligjore per te lehtesuar kete kompani te realizoje detyrimin qe pasagjeret te udhetojne ne destinacionet e tyre.
Ministri Haxhinasto nga ana tjetėr nuk pranoi faktin se kompanisė ‘Belle Air’ i janė bllokuar llogaritė.
Pas tetė vitesh operim nė tregun shqiptar kompania ‘Belle Air’pritet qė ti nėnshtrohet njė ristrukturimi pėr t’u rikthyer sė shpejti me shėrbime dhe ēmime mė tė lira nė tregun shqiptar.Ndryshim pronari valle????
Nė kėtė proēes Kompania ‘Belle Air’ fton tė gjithė investitorėt shqiptarė e tė huaj tė marrin pjesė pėr ripėrtėritjen e kėsaj historie suksesi tė biznesit shqiptar.
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 20:36   #45
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,627
Thanks: 5,821
Thanked 6,189 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
Pse Zana ku qendron ideja e pyetjes tende??
- Thjeshte ne baze te asaj qe shprehe-

Ps.... te ishte qe thjeshte po nderrohet pronari dhe emri , s'do ishte bere chaos te pakten per k'to fluturimet e fundit ....do ja nderronin emrin me ligj dhe do ishte e lire ne treg, pa cenuar klientelen dhe fluturimet...
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 20:45   #46
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
sot pashe ne website te belleair, qe kane pezulluar fluturimit.. gjithsesi ne find te faqes kane vene linkun e blu panorama qe ben fluturime low nga italia per ne shqiperi..
dihej qe belleair do te falimentonte.. ketu ne rome agjencite e udhetimeve kishte kohe qe nuk pranonin te benin bileta me belleair
dihej?
pse dihej?

per nje kompani qe ben fluturime "low cost" me dyfishin e cmime te kompanive te tjera homologe dhe avjonet i ka gjithmone plot, nuk besoj se pritet te falimentoje.

p.s. agjensite e udhetimeve nuk pranonin te benin bileta me belle air? kjo nuk do te thote absoutisht agje. shume agjensi nuk bejne bileta me linjat low cost. as me ryanair apo easyjet nuk bejne bileta. kjo nuk do te thote se pritet te falimentojne.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mirembrema Zana.
Ne mos gabohem keta kishin flote ajrore me <moderne> se Lufthansa???
Cne falimentuan?
konfirmoj qe perdornin avjone me te mire se ato qe perdor lufthansa per ne shqiperi.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 20:55   #47
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une kam pagu kur isha beqar si Admirali 900.000 lireta

milano-tirane qe dmth 450 euro
tani kushton reth 200 euro vajtje-ardhje drague. dhe behet fjale per nje fluturim qe zgjat me pak se 2 ore.

fluturime te tilla me kompani low cost te verteta une i kam paguar maksimumi 60 euro vajtje/ardhje. kam fluturuar edhe me 13 euro vajtje/ardhje.

belle air hiqej per low cost, por nuk ishte.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 20:55   #48
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
- Thjeshte ne baze te asaj qe shprehe-

Ps.... te ishte qe thjeshte po nderrohet pronari dhe emri , s'do ishte bere chaos te pakten per k'to fluturimet e fundit ....do ja nderronin emrin me ligj dhe do ishte e lire ne treg, pa cenuar klientelen dhe fluturimet...
eeehhhh moj cupe......po ta lexosh dhe njeher faktet si eshte historia e belles,do kuptosh qe nuk eshte bardhe e zi,apo LIGJI sic thua ti!
Cilet kliente jane cenuar..??shqiptaret? po pune e madhe kujt po i prish pune ky CENIM??
Populli shqiptar eshte T,T,P dhe nuk pyet nga cenimet......
T,T,P
T-Trim
T-Trap
P-Parti dashes
Eshte nje lufte hienash qe ndiejne aromen e Kermes qe larg sa te jesh TTP !
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 21:05   #49
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Ka nai deklarat ufiēale nga qeveria o ministria e trasporteve per falimentimin ? Apo si gjithmon nuk i dihet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 21:16   #50
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,627
Thanks: 5,821
Thanked 6,189 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
eeehhhh moj cupe......po ta lexosh dhe njeher faktet si eshte historia e belles,do kuptosh qe nuk eshte bardhe e zi,apo LIGJI sic thua ti!Cilet kliente jane cenuar..??shqiptaret? po pune e madhe kujt po i prish pune ky CENIM??
Populli shqiptar eshte T,T,P dhe nuk pyet nga cenimet......
T,T,P
T-Trim
T-Trap
P-Parti dashes
Eshte nje lufte hienash qe ndiejne aromen e Kermes qe larg sa te jesh TTP !


Silli ti faktet.... meqe na dike noj version tjeter

-Ps... po flas per refugjatet ne K'te rast, qe te jesh I qarte, njerez halli pune, larg atdheut, deshira e madhe per te ikur ne atdhe , per te takuar familjen te afermit et etj .....I shtyen te presin k'to bileta, jo se jane T-T-P sipas teje
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 21:29   #51
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,843 Times in 8,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Ka nai deklarat ufiēale nga qeveria o ministria e trasporteve per falimentimin ? Apo si gjithmon nuk i dihet.TemA TV/ Haxhinasto: S’kemi bllokuar llogaritė e Belle Air, kompania u keqmenaxhua.Ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ka reaguar mbi pezullimin e fluturimeve nga kompania Belle Air, sipas sė cilės, llogaritė e saj janė bllokuar prej ditėsh.

Haxhinasto tha gjatė njė konference shtypi se Belle Air ndodhet nė kėtė situatė pėr arsye tė keqmenaxhimit dhe se vendimi pėr tė pezulluar fluturimet ėshtė bėrė nė mėnyrė tė papritur dhe aspak nė interes tė qytetarėve.

“Sot jemi njohur me njė deklaratė tė kompanisė ajrore Belle Air, sipas tė cilės, ajo ėshtė e detyruar tė pezullojė pėrkohėsisht fluturimet, duke renditur si arsye situatėn e pėrgjithshme ekonomike, rėnien e fuqisė blerėse, recesionin nė tregjet kryesore, si dhe bllokimin e llogarive bankare tė saj. Sqarojmė opinionin publik, veēanėrisht qytetarėt qė kanė bėrė rezervime apo kanė prerė biletat e udhėtimit me kėtė kompani, se situata ėshtė krejt e ndryshme nga sa deklarohet nga kompania Belle Air. Edhe tani qė flasim, nuk ka asnjė bllokim tė llogarive nga asnjė nga institucionet shtetėrore tė vendit. Ajo qė ka ndodhur nė fakt ėshtė njė situatė e krijuar nga keqmenaxhimi i kėsaj kompanie, nga mungesa e theksuar e transparencės dhe mosplotėsimi i vazhdueshėm i detyrimeve ndaj organeve shtetėrore, ndonėse ėshtė nė njė situate tė privilegjuar nė tregun e aviacionit, duke kontrolluar mbi 50 % tė tij”, tha Haxhinasto.

Sipas tij, Belle Air ka pasur mbėshtetje maksimale nga institucionet qeveritare, pavarėsisht se ajo ka detyrime tė hershme ndaj organeve tatimore.

“Mbėshtetja dhe fleksibiliteti ndaj kompanisė Belle Air nga institucionet shtetėrore kanė qenė maksimale. Kompania Belle Air ka njė detyrim tė hershėm ndaj organeve tatimore. Pavarėsisht prej kėsaj, janė bėrė pėrpjekjet maksimale pėr tė evituar ditėn kur kjo kompani tė mos ishte e aftė tė realizonte detyrimet ndaj qytetarėve. Pėr kėtė u arrit njė marrėveshje nga autoritetet tatimore dhe vetė kompanisė Belle Air, me qėllim qė tė ristrukturohej detyrimi i saj dhe ajo tė operonte normalisht nė treg. Ndonėse me njė mbėshtetje tė vazhdueshme nga qeveria, kompania Belle Air arrin nė njė vendim tė tillė tė papritur dhe aspak nė interes tė qytetarėve qė udhėtojnė me kėtė kompani. Pavarėsisht nga kėto vendime tė kompanisė Belle Air, institucioni pėrgjegjės pėr Aviacionin Civil, AAC, Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturės, janė duke bėrė gjithė pėrpjekjet ligjore pėr tė lehtėsuar kėtė kompani tė realizojė detyrimin qė pasagjerėt tė udhėtojnė nė destinacionet e tyre”, tha ai.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 21:32   #52
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,627
Thanks: 5,821
Thanked 6,189 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Fluturime s'ka ( k'tu tek une ju kane thene s'kemi c'te bejme) , por ishalla ju kthyejne leket njerezve thuaj......
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 21:35   #53
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Silli ti faktet.... meqe na dike noj version tjeter

-Ps... po flas per refugjatet ne K'te rast, qe te jesh I qarte, njerez halli pune, larg atdheut, deshira e madhe per te ikur ne atdhe , per te takuar familjen te afermit et etj .....I shtyen te presin k'to bileta, jo se jane T-T-P sipas teje
Une nuk jam Polic Kriminal,te te sjell dokumenta te faktuara,dhe ti mund te thuash po ose jo,dhe forumi e dashur nuk eshte shkolle,nqs je e intreresuar per Historine hajdute te belles ka me shumice ne wikipedia,e faqe te ndryshme.

Ps...dhe une per rrafugjatet qe levizin me avione po flas,se nuk po flas per keshillin e europes,dhe njehere Kujt i Plas se cfare do bejne rrefugjatet shqiptare,rripjelljes apo 2BB???ma thuaji ti??
TTP,eshte nje shprehje qe ka lind diku,dhe sot ne 2013 fatekeqesisht eshte 1 milion e vertete,mos i shiko gjerat personalisht vetem tek vetja jote ok,po hidhe veshtrimin dhe pak me larg,te ai Katnari qe neser do fluturoj nga baldushku me ballontttttt....
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 21:38   #54
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,627
Thanks: 5,821
Thanked 6,189 Times in 3,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
Une nuk jam Polic Kriminal,te te sjell dokumenta te faktuara,dhe ti mund te thuash po ose jo,dhe forumi e dashur nuk eshte shkolle,nqs je e intreresuar per Historine hajdute te belles ka me shumice ne wikipedia,e faqe te ndryshme.

Ne fakt e kam shprehur qarte mendimin tim ( mbase ne ca faqe ne fillim ) pa u mbeshtetur ne Wikipedia fare, por meqe the dicka tjeter thashe mbase mos ke informacion tjeter, qe s'jemi ne dijeni, thjeshte kurioze kurioze ..... s'me the c'fare pune beje ti?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 22:02   #55
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
TemA TV/ Haxhinasto: S’kemi bllokuar llogaritė e Belle Air, kompania u keqmenaxhua.Ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ka reaguar mbi pezullimin e fluturimeve nga kompania Belle Air, sipas sė cilės, llogaritė e saj janė bllokuar prej ditėsh.

Haxhinasto tha gjatė njė konference shtypi se Belle Air ndodhet nė kėtė situatė pėr arsye tė keqmenaxhimit dhe se vendimi pėr tė pezulluar fluturimet ėshtė bėrė nė mėnyrė tė papritur dhe aspak nė interes tė qytetarėve.

“Sot jemi njohur me njė deklaratė tė kompanisė ajrore Belle Air, sipas tė cilės, ajo ėshtė e detyruar tė pezullojė pėrkohėsisht fluturimet, duke renditur si arsye situatėn e pėrgjithshme ekonomike, rėnien e fuqisė blerėse, recesionin nė tregjet kryesore, si dhe bllokimin e llogarive bankare tė saj. Sqarojmė opinionin publik, veēanėrisht qytetarėt qė kanė bėrė rezervime apo kanė prerė biletat e udhėtimit me kėtė kompani, se situata ėshtė krejt e ndryshme nga sa deklarohet nga kompania Belle Air. Edhe tani qė flasim, nuk ka asnjė bllokim tė llogarive nga asnjė nga institucionet shtetėrore tė vendit. Ajo qė ka ndodhur nė fakt ėshtė njė situatė e krijuar nga keqmenaxhimi i kėsaj kompanie, nga mungesa e theksuar e transparencės dhe mosplotėsimi i vazhdueshėm i detyrimeve ndaj organeve shtetėrore, ndonėse ėshtė nė njė situate tė privilegjuar nė tregun e aviacionit, duke kontrolluar mbi 50 % tė tij”, tha Haxhinasto.

Sipas tij, Belle Air ka pasur mbėshtetje maksimale nga institucionet qeveritare, pavarėsisht se ajo ka detyrime tė hershme ndaj organeve tatimore.

“Mbėshtetja dhe fleksibiliteti ndaj kompanisė Belle Air nga institucionet shtetėrore kanė qenė maksimale. Kompania Belle Air ka njė detyrim tė hershėm ndaj organeve tatimore. Pavarėsisht prej kėsaj, janė bėrė pėrpjekjet maksimale pėr tė evituar ditėn kur kjo kompani tė mos ishte e aftė tė realizonte detyrimet ndaj qytetarėve. Pėr kėtė u arrit njė marrėveshje nga autoritetet tatimore dhe vetė kompanisė Belle Air, me qėllim qė tė ristrukturohej detyrimi i saj dhe ajo tė operonte normalisht nė treg. Ndonėse me njė mbėshtetje tė vazhdueshme nga qeveria, kompania Belle Air arrin nė njė vendim tė tillė tė papritur dhe aspak nė interes tė qytetarėve qė udhėtojnė me kėtė kompani. Pavarėsisht nga kėto vendime tė kompanisė Belle Air, institucioni pėrgjegjės pėr Aviacionin Civil, AAC, Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturės, janė duke bėrė gjithė pėrpjekjet ligjore pėr tė lehtėsuar kėtė kompani tė realizojė detyrimin qė pasagjerėt tė udhėtojnė nė destinacionet e tyre”, tha ai.
Flm o Akrep,perveē qe qeveria nuk ka bllokuar llogarit,nuk ka sqaruar asgje.Ka then vetem fjale te pergjithshme...
Sa eshte detyrimi qe ka kompania me shtetin ? Eshte detyrim qe do shlyhet,dmth,do vazhdoj te punoj kompania ?Kompania eshte ndaluar o bllokuar nga kush ?
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 22:07   #56
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Edhe nje pyetje tjeter,jashte teme,ky Haxhinasto ka qen minister ne qeverin e Saliut,apo eshte ndonje tjeter.Eshte i LSI apo i socialisteve ?
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 22:13   #57
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,843 Times in 8,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Flm o Akrep,perveē qe qeveria nuk ka bllokuar llogarit,nuk ka sqaruar asgje.Ka then vetem fjale te pergjithshme...
Sa eshte detyrimi qe ka kompania me shtetin ? Eshte detyrim qe do shlyhet,dmth,do vazhdoj te punoj kompania ?Kompania eshte ndaluar o bllokuar nga kush ?
Tė them tė drejtėn meqė pyete unė e pash e kopjova dhe ta postova, pėr vete nuk e kam lexuar fare se ē'ka thėnė Haxhinasto.

Kam lexuar vetėm njė editorial tė njė gazete tė cilėn e botova mė parė nė kėtė temė.

P.s. Njė gjė interesante dėgjova pak mė parė (para reth dy orėsh) nė njė TV (nuk mė kujtohet se cili mbase Topi) ku intervistoheshin disa pasagjerė nė Tiranė qė agjensia u kishte shitur bileta mbas shpalljes sė "falimentit" dhe pas pak u kishte ēuar SMS nė cel. se duhet tė paguanin 60 euro plus pėr atė kompaninė tjetėr.

Ky po qė ėshtė skandal mbi skandalin.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 22:14   #58
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ne fakt e kam shprehur qarte mendimin tim ( mbase ne ca faqe ne fillim ) pa u mbeshtetur ne Wikipedia fare, por meqe the dicka tjeter thashe mbase mos ke informacion tjeter, qe s'jemi ne dijeni, thjeshte kurioze kurioze ..... s'me the c'fare pune beje ti?
Mendimet e tua jane te vlefeshme nen tymin e spinelos.....
Naten e mire mama e Tasit,se Tasi po fle gjume....
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 22:19   #59
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Tė them tė drejtėn meqė pyete unė e pash e kopjova dhe ta postova, pėr vete nuk e kam lexuar fare se ē'ka thėnė Haxhinasto.

Kam lexuar vetėm njė editorial tė njė gazete tė cilėn e botova mė parė nė kėtė temė.

P.s. Njė gjė interesante dėgjova pak mė parė (para reth dy orėsh) nė njė TV (nuk mė kujtohet se cili mbase Topi) ku intervistoheshin disa pasagjerė nė Tiranė qė agjensia u kishte shitur bileta mbas shpalljes sė "falimentit" dhe pas pak u kishte ēuar SMS nė cel. se duhet tė paguanin 60 euro plus pėr atė kompaninė tjetėr.

Ky po qė ėshtė skandal mbi skandalin.
Kjo qeka e lezeēme,paskan shitur biletat edhe duke e ditur falimentimin ! Aty mir qe nuk ka shtet,por jan dhe privatet me keq se shteti.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 22:26   #60
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,843 Times in 8,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Ja edhe pronocimi i drejtorit tė Panorama Airlines.

.
Flet drejtori i Panorama Airlines: Si do t’i kompensojmė pasagjerėt e Belle Air


Intervistė e realizuar nga drejtori editorial i Agon Channel, Alessio Vinci. Flet drejtori i Panorama Airlines, Giancarlo ZeniNė ēfarė mėnyre po i ndihmoni pasagjeret e Belle Air nė kėtė moment qė kanė mbetur nė tokė nėpėr Itali?

Ne dy mėnyra thelbėsore: Para se gjithave kemi futur 78 fluturime te pėrditshme qe lidhin Italinė me Tiranėn, dhe sė dyti duke iu ofruar pasagjerėve qė kanė njė bilete avioni Belle Air me njė tarifė tė veēantė prej 70 euro.

Pra, pėr tė kuptuar. Kush ka njė biletė tė vlefshme me Belle Air me 60 euro, mund tė blejė njė biletė Blue Panorama pėr tė shkuar nga njė aeroport italian nė Tiranė dhe anasjelltas apo jo?

70 euro sipas fluturimit.

Si mund tė blihen kėto bileta?

Pasagjerėt qė kanė njė biletė Belle Air mund tė kontaktojnė me njė Call Center duke telefonuar nga Italia 0698956666 ose duke telefonuar njė numėr shqiptar 044 50013. Pėrndryshe mund edhe t’i drejtohen edhe aeroporteve drejtuese siē janė ato nė Tiranė, qe nisen nga Tirana dhe nė Itali, qė janė 7 aeroporte operuese nga Bergamo, Bolonja, Milano- Malpenza, Pisa, Roma, Venecia dhe Verona, edhe nė biletari pranė aeroporteve tė Barit dhe Gjenovės, pasagjerėt qė kishin fluturimet e Belle Air mund tė blejnė nėpėrmjet agjencisė “Blue Panorama”, bileta tė tilla.

Pėr sa kohė do tė mund tė zgjasė kjo oferte? Sa dite ėshtė e mundur tė blihen kėto bileta nė mėnyrė tė lehtėsuar?

Le tė themi ky ėshtė kusht qe neve jemi munduar t’ua ofrojmė tė gjithė pasagjerėve qė kanė blerė kėto bileta, nė mėnyrė qė tė gjithė njerėzit qė kane blerė kėto bileta dhe nė javėt e ardhshme mund tė vazhdojnė t’i drejtohen agjencisė tonė. Dua tė them zoti Vinci qė Blue Panorama ofron tarifa pozitive dhe qė vėzhgohen nga pasagjerėt, dhe mund tė blejnė bileta duke filluar me tarifėn 70 euro.

Sa janė pasagjerėt qė po ndihmoni? A e keni idenė se sa ėshtė numri i pasagjerėve qė kanė mbetur nė tokė tė paktėn nė Itali?

Kemi parė qė sot kemi imbarkuar mesatarisht 160 pasagjerė, kemi nisur operacionin pak mė vonė nga ajo qė ishte parashikuar, sapo kemi marrė autorizimin nga autoriteti aeroportual shqiptar. Edhe nė javėt e kaluara janė marrė masat pėr t’u prerė biletat kėtyre pasagjerėve duke ofruar 400 vende nė javė.

A ėshtė e parashikueshme qė mė pas “Blue Panorama” ta vazhdojė kėtė shėrbim akoma me Shqipėrinė? A mund tė bėheni njė nga kompanitė low cost nė muajt e ardhshėm?

Shikoni zotėri, jeni dhe italian, edhe ju i keni shfrytėzuar shėrbimet tona, jemi njė realitet jashtėzakonisht i mirė, i vendosur nė Itali. Mund tė ofrojmė shėrbimet tona nė vendet mė tė bukura nė botė, me shėrbime cilėsore me kėto standarde.

Ju faleminderit zoti Zeni. Mė duhet tė lanēoj sėrish numrat e telefonit pėr tė telefonuar nga Italia 0698956666 dhe nga Shqipėria 044 50013. Kush ka njė biletė Belle Air, mund tė blejė biletė Blue Panorama me kushte tė lehtėsuara.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur