Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-01-2014, 05:14   #21
Morrison
V.I.P
 
Avatari i Morrison
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: me kembe ne toke
Posts: 712
Thanks: 9
Thanked 20 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Morrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
e hape adresen e new york times?
Jo, ishte hamendesim
__________________
I know one thing, that I know nothing
Morrison nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 10:02   #22
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,779
Thanks: 5,908
Thanked 6,288 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Bukur ....Ne duhet te krenohemi per radhitjen ne liste, jo ta qertojme ate per prb shoqerore/politike, ne k'te rast.

Nese do ta eksplorosh Shqiperine/natyren, jashte metropolit dhe mentalitetit....eshte Bukuri e rralle dhe e paprekur. E gjithe shoqeria e ime qe kane ardhur me mua apo turista qe kam takuar ( qe vitin qe kaloi ishin nemase) per vizite, jane mahnitur dhe cuditur me faktin qe kemi emer kaq te keq neper bote, por qe realiteti eshte krejt ndryshe.

Jemi te keqet e vetes ...Ky po ,qe eshte fakt goxha Shqetesues.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 17:20   #23
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morrison Shiko postimin
Jo, ishte hamendesim
nese skupton gjuhen te ndihmojne edhe pamjet
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 17:37   #24
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Vallaj ai vend eshte tamam si nje gure I cmuar qe ka humbur. Eshte mbuluar nga pluhuri I kohes. Ai vend behet parajs te kishte njerez qe kujdesen per te. Naft po, bregdet po,gas natyral po, minerale po, klime mesdhetare po, bjeshk po. I ka te gjitha mundesite. I mungon vetem njeriu me shpres. Gjynah, po shkon dem kot..
i mungon njeriu i ndershem do thoja une.

im ate psh ka emigruar ne fillim te viteve 90 ne gjermani dhe eshte kthyer, sepse ka pasur shprese dhe mendonte se shqiperia do behej.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-01-2014, 18:02   #25
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,271 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
i mungon njeriu i ndershem do thoja une.
Cfare ishte kjo???????????????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2017, 18:08   #26
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,836
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
“Forbes”: Shqipėria ndėr 30 vendet qė duhet vizituar nė 2017-ėn

Revista prestigjoze amerikane “Forbes” ka renditur Shqipėrinė si njė ndėr vendet mė atraktive dhe mė pak tė shtrenjta pėr tu vizituar gjatė vitit 2017.
Shqipėria renditet e 21 nė 30 vende tė marra gjithsej nė studim, duke lėnė pas kėshtu vende si vende nė Meksikė, Kanada, Buenos Aires, Haiti, Greqi, Portugali, etj.

“Ky cep i harruar i Evropės ėshtė njė destinacion i mrekullueshėm qė mund ta vizitosh me njė buxhet shumė tė ulėt, nė njė kontinent tjetėr turistik dhe tė shtrenjtė”, shkruan “Forbes”.“Forbes” fton lexuesit e saj tė vizitojnė bukuritė e vijės bregdetare tė Sarandės, qytetit malor mesjetar tė Gjirokastrės dhe rrėnojat romake tė Butrintit.

“Me plazhe fantastike pėrgjatė vijės bregdetare, pėrfshirė kėtu portin e peshkimit nė Sarandė, Shqipėria u jep mundėsinė vizitorėve tė shijojnė ujėrat e Mesdheut pėr ēmime tė zakonshme. Akomodimi fillon nga 5 dollar[ pėr person, udhėtimet pėr peshkim ose xhirot me varkė nė ishujt e afėrt kanė afėrsisht tė njėjtin ēmim”, citohet artikulli i revistės.

Ka gjithashtu disa vende historike mjaft interesante nė tė gjithė Shqipėrinė nė tė cilat hyrja kushton 2 deri nė 5 dollarė.

Nga qyteti malor mesjetar i Gjirokastrės nė rrėnojat romake nė Butrint, tė ofrohet njė anė krejt e ndryshme e Evropės, e cila sugjeron “Forbes” duhet vizituar patjetėr pėrpara se kjo zonė tė jetė mbipopulluar.Linku i “Forbes” qė rekomadohet Shqipėria si vend qė duhet vizituar, kliko KĖTU:
_________________________________________
http://telegrafi.com/forbes-shqiperi...ar-ne-2017-en/
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg shq-780x439.jpg (22.3 KiloByte, 32 shikimet)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-02-2017, 21:39   #27
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,389
Thanks: 898
Thanked 502 Times in 321 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Forbes”: Shqipėria ndėr 30 vendet qė duhet vizituar nė 2017-ėn

Akomodimi 5 $??? Per keto tendat qe hapen ne natyre e ka fjalen???? 5 $ I do robi minimalisht sa del nga dhome hotelit ne mengjes o forbi.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 19:57   #28
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,202
Thanks: 6,912
Thanked 3,203 Times in 1,314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 20:34   #29
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,287
Thanks: 658
Thanked 790 Times in 532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: New York Times: Bregdeti shqiptar nder 52 destinacionet per tu vizituar

Mikpritja, bujaria dhe ndershmeria e malesoreve. Ndoshta nuk eshte teper vone se bregdetin e " dogjen " horrat.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur