Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-04-2014, 18:21   #1
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Yoga !

Se Yoga-t te ndihmojn si te kesh nje trup te shendosh por edhe nje mendje te shendosh, me posht shihni nje foto me 10 lloje te yoga-ave.

Te gjithe ju qe dini per YOGA, beni mire te kontriboni ne kete teme dhe pse jo t'i shfrytezojm.Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 11:36   #2
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yoga !

*

Lumi,
me sa di une, Yoga s'ka te beje, ose ka te beje shume pak, me sport. Yoga e cila ka te beje me mirembajtjen e trupit eshte vetemse nje nendege e nje dege te caktuar te Yoges. Yoga ka te beje kryesisht me MEDITIM.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 12:52   #3
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,743 Times in 3,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yoga !

Dy miq te mite(burre e grua)ushtrojne kete yoga,e madje per nje periudhe te shkurter kohore kane arrit te rregjistrohen shume pjesmarres.

Ky zotnia ish shefi i hekur nikelit deges se eksportit nga Kina per ne Gjermani,edhe e shoqja prof petagoge ne nje universitet.


Me ftoi nje dite zonja por une te yoga,,,,,,,,,,
https://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_k

S'isha ekzakt i gatshem.

Εtja per njohje boshon depoziten e paditurise ,,,,,,,,,u tha!
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 13:11   #4
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,075
Thanks: 136
Thanked 901 Times in 522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Yoga !

Po mediton kjo ne video?

Videoja i ka tere pozat e yoges, vetem se duhet te jete akrobate profesioniste per te arritur aq perfeksion. Te zakonshmeve duhet t'u dalin djerset vetem nga perpjekja per te arritur pozat korrektesisht. Yoga krijon fleksibilitet te trupit pa rriskun e deformimit nga shtimi masiv i muskujve.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 14:35   #5
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yoga !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

Lumi,
me sa di une, Yoga s'ka te beje, ose ka te beje shume pak, me sport. Yoga e cila ka te beje me mirembajtjen e trupit eshte vetemse nje nendege e nje dege te caktuar te Yoges. Yoga ka te beje kryesisht me MEDITIM.


*
Yoga ― Union of the lower nature with the higher. Different forms and techniques to gain control of the physical, astral or mental bodies.
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 14:58   #6
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Yoga !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

Lumi,
me sa di une, Yoga s'ka te beje, ose ka te beje shume pak, me sport. Yoga e cila ka te beje me mirembajtjen e trupit eshte vetemse nje nendege e nje dege te caktuar te Yoges. Yoga ka te beje kryesisht me MEDITIM.


*
Terran,

YOGA ka te beje shume me sport , te pregadit fizikisht dhe psiqikisht, shume mire e ke permendur meditimin qe ben pjes ne YOGA.

Njoh shume njerz ketu ku jetoj qe permes YOGES kan arritu te kene nje trup te mire dhe nje mendje shume te kthjellet, te ndihmon 100 % edhe ne fokusim si dhe ne frymarrje.

Ka shume raste qe njerzit permes YOGES e kan mundur edhe kancerin.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 15:00   #7
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yoga !

i mire per seksin
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2014, 15:16   #8
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Yoga !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Terran,

YOGA ka te beje shume me sport , te pregadit fizikisht dhe psiqikisht, shume mire e ke permendur meditimin qe ben pjes ne YOGA.

Njoh shume njerz ketu ku jetoj qe permes YOGES kan arritu te kene nje trup te mire dhe nje mendje shume te kthjellet, te ndihmon 100 % edhe ne fokusim si dhe ne frymarrje.

Ka shume raste qe njerzit permes YOGES e kan mundur edhe kancerin.

Po thash de une.
Yoga sportive apo per permbajtjen e trupit fizik eshte nje dege e nje nendege te Yogas.
Kurse Yoga kryesore, Yoga e mirefillte eshte MEDITIM.
Me siguri nuk ke lexuar ndonje veper te: Maharishi Mahesh Yogi apo Paramahansa Yogananda... prandaj.


Sidoqofte, cdo forme a teknike e Yoga-s eshte dobiprurese. Keshtuqe edhe ajo qe ke thene ti eshte e vertete.

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur