Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-07-2014, 15:28   #41
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ore ti mbaj anen e kujt te duash eshte Pune per ty... Une po them qe nuk mund ta analizosh k'te ngjarje duke mbajtur anen se te pelqen Apo s'te pelqen Ty shteti perkates. Pra nese dikush sjell 1 argument pak a shume bindes qe pshm amerikani ka gisht ne k'te mes .. Nuk do te thote qe po mbron Rusin dhe ti e quan tradhetar sepse del ne 1 argument tjeter Krejt pa lidhje (pra ne lidhje me serbet ) Apo e kunderta. Kjo s'ka lidhje as kuptim... Prandaj te rrijme Brenda temes .
"Une po them thote Zana"? Kush je ti i her t'me tregosh si duhet te analizoj nje shkrim ose postim timin? Une dhashe mendimin tim ,ti tendin ,mos bejme gjithe te zgjutin dhe te kundershtojme kot per inerci. Edhe Argument me pak a shume bindes nuk ka ,o eshte pak o eshte shume. Ndaje menjen.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 15:32   #42
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,783
Thanks: 5,913
Thanked 6,291 Times in 3,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
"Une po them thote Zana"? Kush je ti i her t'me tregosh si duhet te analizoj nje shkrim ose postim timin? Une dhashe mendimin tim ,ti tendin ,mos bejme gjithe te zgjutin dhe te kundershtojme per inerci. Edhe Argument me pak a shume bindes nuk ka ,o eshte pak o eshte shume. Ndaje menjen.
Varja qenke tape.... Nuk tu drejtova ne menyre urdheruese. Une jam njera e ti njeri ... Mos u tremb loool

Zgjuarsine o e ke o se ke... Ka 3 here qe po te bej replike te njenten gje ... Ti akoma hudhesh dege me dege , duke evituar temen/thelbin.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 15:32   #43
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Vetem rrace koti qe sjane. Jane te zgjuar dhe trima qe e duan vendin e tyre. Eshte rraca qe dergoi njeriun e pare ne hene dhe shpartalloi ushtrine me te frikshme qe per pak desh beri te fliste gjithe boten gjermanisht!
Kush shkoj ne hene i pari??? shpartalloj? ushtrine me te frikshme sepse ata ruse qe nuk luftonin vriteshin nga vet komanda ruse, dhe ajo qe i ndihmoje edhe me shume ishte dimri. Ka nji ndryshim te madh midis trimit dhe kriminelit. Jane rrace e felliqur. Edhe ketu ku jetoj une nuk hanepsen fare. Jane te pabese. Femrat i kane te bukura dhe shume te 'shoqerueshme' te pakten i kan dhen kete te 'mire' njerezimit.


Gjithmone cuditem me dicka...sa here qe has komente te arsyeshme nga shqipetaret me behet qefi, por nuk zgjat shume sepse nji a dy postime me vone po nga te njejtet anetare qe kan bere nje koment ta arsyeshm dalin 'mrockulla' si kjo poshte! Dhe zhgenjimi vazhdon...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Akoma beson ne prralla qe Apollo 11 vertet shkeli ne hene?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 15:39   #44
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

@mano
Kush je ti, qe te gjykosh nje komb te tere?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 15:39   #45
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Varja qenke tape.... Nuk tu drejtova ne menyre urdheruese. Une jam njera e ti njeri ... Mos u tremb loool

Zgjuarsine o e ke o se ke... Ka 3 here qe po te bej replike te njenten gje ... Ti akoma hudhedh dege me dege , duke evituar temen/thelbin.
Hajde se po lexoj thelbin?
Kush eshte thelbi temes? Qe krimene e pushtuan amerikanet? Qe timoshenkon e futen ne burg serish amerikanet? Apo dhe kte avionin e rrezuan amerikanet sic rrezuan ate te 2010 me presidentin e polonise dhe nja 18 pjestar te parlamentit ne bord nga 89 ne total? Amon o zane vetem per ruset mos me flit. E di do thuash prap jam jashte teme ,por s'rri dot pa permend pislliqet e ktyre amerikaneve . Nejse ne fund te fundit seicili beson ate qe ndjen se eshte e drejte!
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 15:52   #46
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,783
Thanks: 5,913
Thanked 6,291 Times in 3,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Une e kam dhene opinionin tim- Kam thene qe kane gisht te dyja palet...

Thjeshte me beri pershtypje paragjykimi i jot... qe nese nuk fajeson Rusin do te thote qe qenke tradhetar/e , u dashka te mbrosh Amerikanin se na paska ndihmuar ....looooooooooool

Thelbi eshte qe kjo ceshtje , s'ka lidhje me prb tona fare.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 16:20   #47
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Kush shkoj ne hene i pari??? shpartalloj? ushtrine me te frikshme sepse ata ruse qe nuk luftonin vriteshin nga vet komanda ruse, dhe ajo qe i ndihmoje edhe me shume ishte dimri. Ka nji ndryshim te madh midis trimit dhe kriminelit. Jane rrace e felliqur. Edhe ketu ku jetoj une nuk hanepsen fare. Jane te pabese. Femrat i kane te bukura dhe shume te 'shoqerueshme' te pakten i kan dhen kete te 'mire' njerezimit.


Gjithmone cuditem me dicka...sa here qe has komente te arsyeshme nga shqipetaret me behet qefi, por nuk zgjat shume sepse nji a dy postime me vone po nga te njejtet anetare qe kan bere nje koment ta arsyeshm dalin 'mrockulla' si kjo poshte! Dhe zhgenjimi vazhdon...
Cezarit jepi ate qe i takon o Mano. Une me kte prizem eci. Nuk mund te pergjithesohet nje popull per bemat e x sistemi apo x diktatori ,politikani apo cfare do qofte ai. Historia i njeh ruset si fitimtar ndaj gjermanve dhe si kriminel per vrasjet qe kane bere ne poloni ,Cekosllovaki ,ceceni e kshu me rradhe. Po te njejten gje mund t'themi dhe per amerikanet ne luften e vietnamit ,irakut ..etc. Ti thua ruset rrace e felliqur dhe e pabese ,imagjino cfare mund te themi per rracen amerikane (edhe pse ska rrace te tille sepse eshte nje shtet me mish mash ,anglo - irlandezo - italian e turli rrace e perzier) ku per shekuj kane kryer krime nga me cnjerzoret ndaj njerzve me ngjyre sic ishin afro-amerikanet. Nejse histori tjeter kjo.

Pse te duket mrrockulla ceshtja Apollo 11? Une kam dyshimet e mia me aq sa kam lexuar ,ti sigurisht qe ke tuat ,po de facto se ben dot as tezen tende ,sepse dhe vete amerikanet kane dyshimet e tyre per apollo 11 qe ishte nje montazh i shkelqyer i nje studioe sesa vertet nje anije qe shkeli ne hene. Eshte si te themi qe Kullat binjake i rrezoi bin laden? lol. E themi dot me 100% siguri? sigurisht qe jo ,dhe per aq kohe sa 100% se kemi n'xhep nuk mund te jete mrrockull as kjo teze
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 16:21   #48
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Une e kam dhene opinionin tim- Kam thene qe kane gisht te dyja palet...

Thjeshte me beri pershtypje paragjykimi i jot... qe nese nuk fajeson Rusin do te thote qe qenke tradhetar/e , u dashka te mbrosh Amerikanin se na paska ndihmuar ....looooooooooool

Thelbi eshte qe kjo ceshtje , s'ka lidhje me prb tona fare.
Une se kam permend ne asnje shkrim fjalen tradhtar. Po nejse e lejme kte muhabet ,kemi kendveshtrime te ndryshme.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 16:26   #49
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Akoma beson ne prralla qe Apollo 11 vertet shkeli ne hene?
E zem se Apollo 11 ishte nje genjeshter

Po Ruset kur e derguan njeriun e pare ne hene? Lol
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 16:37   #50
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,783
Thanks: 5,913
Thanked 6,291 Times in 3,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Te mbrosh kauzen ruse qe deri dje furnizonte Sllobodanin me arme per te vrare e masakruar shqiptaret e kosoves vetem ju kam pare. Te mbrosh nje lufte me fanatizem qe s'eshte e jona prap vetem ju kam pare. Dhe te hedhesh poshte ate (USA) qe t'shpetoi lekuren nga shfarosja dhe shperngulja totale edhe i her tjeter vetem ju kam pare.
Per k'te e kisha fjalen , looooool

Ps.... Vertet nuk me dukesh mire sot, a je I sigurte qe je Endri ... Apo ndonje tjeter qe shkruan ne accountin e tij , dhe po behesh lemsh me fjalet e tua
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 16:48   #51
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,320 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Ia zgjidhet Ukraines.....hallin ?
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 16:49   #52
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Per k'te e kisha fjalen , looooool

Ps.... Vertet nuk me dukesh mire sot, a je I sigurte qe je Endri ... Apo ndonje tjeter qe shkruan ne accountin e tij , dhe po behesh lemsh me fjalet e tua
Je jashte teme ,meqense e kishe merak qe spo flisnim rreth thelbit

Ps ..Duhet me patjeter tet mbeshtes mendimin qe une te mos behem lemsh me fjalet e mia? . Te thashe i qendroj asaj qe kom shkrujt dhe sigurisht e lidh me te kaluaren ,pse jo dhe te tashmen ku rusia eshte pengesa kryesore per mosnjohjen e kosoves ,dhe per aq kohe sa mbeshtet nje vend albanofob si serbia skam pse ti maj krahun edhe pse ne rastin e ukraines une mendoj qe rusia eshte kembe e dur fajtore. Shume e thjeshte per tu kuptuar! Pse beni kot tifozllik si me qene separatist pro rus n'terren dhe dini gjithcka rreth ngjarjeve. Ju shihni RT , Mano sheh CNN ,une i shoh te dyja dhe nxjerr nje perfundim timin
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 17:08   #53
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Si RT si CNN jave VL
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 17:12   #54
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Si RT si CNN jave VL
RT ėshtė mark kamioni, kėtė CNN-nė se njoh, nuk ėshtė nga lagja ime, VL ėshtė Vlora...e thjeshtė kjo.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 17:45   #55
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
RT ėshtė mark kamioni, kėtė CNN-nė se njoh, nuk ėshtė nga lagja ime, VL ėshtė Vlora...e thjeshtė kjo.
bravo
66.66% e kalove klasen
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 19:16   #56
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,096
Thanks: 15,660
Thanked 9,273 Times in 6,273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Cool Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
shpartalloj? ushtrine me te frikshme sepse ata ruse qe nuk luftonin vriteshin nga vet komanda ruse, dhe ajo qe i ndihmoje edhe me shume ishte dimri.
Keto perrallat i ndihmoi dimri,frika.....etj shko tregoja ndonje tjetri.
Sa per qe i vriste vete komanda ruse quhet: kur ARMIKU te sulmon ne VOTERR n.q-se nuk del ne FRONT quhesh TRADHETAR dhe EKZEKUTOHESH.
Dhe e vertete ajo qe i vriste.
Eshte A-ja e nje kombi qe te mbijetoje(nejse kjo vlen per dike tjeter).
Shkruaj per temen me mire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 20:19   #57
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Vetem rrace koti qe sjane. Jane te zgjuar dhe trima qe e duan vendin e tyre. Eshte rraca qe dergoi njeriun e pare ne hene dhe shpartalloi ushtrine me te frikshme qe per pak desh beri te fliste gjithe boten gjermanisht!
i mundi dimri rus dhe hapesirat e pamata ruse, jo ruset. megjithate mos kishte bo ca gabime dolfi( e shperndau gjith ushtrin gjermane neper europen e pushtuar, dhe ca gabime te tjera te pafalshme) dhe dimrin rus e kishin mund gjermont.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 20:21   #58
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

IF
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 20:46   #59
SystemA
Shqiptar....mer
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,096
Thanks: 15,660
Thanked 9,273 Times in 6,273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
i mundi dimri rus dhe hapesirat e pamata ruse, jo ruset. megjithate mos kishte bo ca gabime dolfi( e shperndau gjith ushtrin gjermane neper europen e pushtuar, dhe ca gabime te tjera te pafalshme) dhe dimrin rus e kishin mund gjermont.
Napoleoni thone ishte me origjine nga trojet.........
Mustaqja e nenvleftesoi kete <faktor>.
Perse shkruani dicka qe dihet me kohe...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2014, 21:00   #60
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si do i veje halli Ukraines

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spike Shiko postimin
i mundi dimri rus dhe hapesirat e pamata ruse, jo ruset. megjithate mos kishte bo ca gabime dolfi( e shperndau gjith ushtrin gjermane neper europen e pushtuar, dhe ca gabime te tjera te pafalshme) dhe dimrin rus e kishin mund gjermont.
Gabimet e gjermonit ishin se e shperndau luften ne 4 fronte , me angline ,rusine ,ameriken dhe ne afrike. Kjo eshte e vertete.

Ndersa merita rusit ishte qe boshatisi te gjithe fshatrat me bageti e katandi ,i vuri dhe flaken shtepiave dhe gjermanet shumica vdiqen nga uria dhe i ftohti sepse ishin mesuar neper poloni e cekesllovaki me pit stope ,ha pi fli dhe rruge per lufte te nesermen. Kjo ishte merite e rusise qe perdori nje strategji te shkelqyer ,pa harruar dhe trimerine qe i karakterizon si popull. Imagjino ushtria e kuqe ishte shume here me e dobet se gjermant ,si ne numer, armatim ,veshmbathje ,trajnim ...dhe arriti ti mposhte gjermanet sepse ishin strateg me te mire ne lufte.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur