Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-05-2015, 15:02   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,202
Thanks: 6,912
Thanked 3,209 Times in 1,315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Sazani nė mediat botėroreDuket se mundesia e kthimit te Sazanit ne nje destincion turistik ka terhequr vemendjen e mediave boterore. The Daily Mail i kushton Sazanit njė artikull tė pasururar me foto, ndėrsa The Daily Beast flet pėr misterin qė rrethon tė shkuarėn ushtarake tė ishullit. Njė artikull i ngjashėm u shfaq javėn e kaluar edhe tek Telegraph.co.uk , si dhe nė shtypin australian . Nė artikujt flitet pėr ishullin e mbushur me bunkerė (3600) dhe tunele, pėr tė shkuarėn si bazė sovietike antiatomike dhe planet pėr ta kthyer nė njė "Selfie Destination". Sipas artikujve, kėtė verė Auron Tare, Kreu i agjencisė sė bregdetit, ka ndėrmend tė ftojė nė ishull ambasadorė perendimorė si hap i parė drejt hapjes sė Sazanit pėr turizėm. Aktualisht ishulli ka mungesa nė energji elektrike dhe ujė. Dy trupa tė marinės janė banorėt e vetėm tė ishullit.

Fotot: Hektor Pustina / AP

Blendi Salaj
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2015, 15:50   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,880
Thanks: 877
Thanked 1,655 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sazani nė mediat botėrore

E kishin kerku ca investitore te fuqishem per ta kthyer ne nje VEGAS te ballkanit ,por skishte pranuar qeveria shqiptare
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2015, 15:52   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,554
Thanks: 6,927
Thanked 8,186 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sazani nė mediat botėrore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
E kishin kerku ca investitore te fuqishem per ta kthyer ne nje VEGAS te ballkanit ,por skishte pranuar qeveria shqiptare
pse pak ka greqia ishuj?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2015, 18:59   #4
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sazani nė mediat botėrore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse pak ka greqia ishuj?
Nuk kane bunkere dhe tunele ata te greqise
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2015, 19:06   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sazani nė mediat botėrore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pse pak ka greqia ishuj?
Ka Gėrqia ishuj plot po nuk ta jep me 1 euro si i japim ne.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2015, 00:40   #6
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,202
Thanks: 6,912
Thanked 3,209 Times in 1,315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sazani nė mediat botėrore

Ishulli i Sazanit hapet pėr qytetarėt dhe turistėt

Nga 25 Korriku, Ishulli i Sazanit ėshtė hapur pėr turistėt vendas dhe tė huaj si njė destinacion turistik historik e natyror.

Dita e shtunė shėnoi ditėn e parė zyrtare pėr Sazanin, si destinacion i rėndėsishėm turistik, ku njė grup prej rreth 130 turistėsh dhe tė rinjsh nga vendi vizituan ishullin, ndėrsa gjatė sė dielės mbi 140 turistė nga Shqipėria, Kosova dhe tė huaj kanė zhvilluar ture nė ishull, shoqėruar nga guidat turistike.

Projekti pėr ishullin ishte prezantuar me herėt nga Kryeministri Rama si njė nga risitė e kėtij sezoni turistik, ndėrsa ministri Arben Ahmetaj, gjatė njė turi me gazetarė nė Sazan, deklaroi se korriku do tė ishte muaji kur ishulli do tė hapej pėr turistėt.

Nga 25 korriku, ishulli do tė jetė i hapur pėrgjatė gjithė sezonit turistik pėr kėdo qė ka kuriozitet ta vizitojė atė.

Ndėrkohė, drejtori i Agjencisė Kombėtare tė Bregdetit, Auron Tare tha se tė ardhurat e mbledhura do tė pėrdoren vetėm pėr Ishullin e Sazanit, pėr menaxhimin e zonės, pėr hapjen e qendrės sė vizitorėve dhe pėr qendrėn kėrkimore shkencore qė synohet tė ngrihet.

“Po punojmė pėr kuadrin ligjor dhe pėr rregulloren qė ėshtė hartuar dhe do tė miratohet, ku do tė caktohet edhe njė biletė hyrje, sepse ne mendojmė qė ėshtė shumė e rėndėsishme qė ishulli tė vetė financohet. Pra, tė gjitha tė ardhurat do t’i dedikohen vetėm ishullit, ku pastaj kėto tė ardhura do tė pėrdoren pėr restaurimin, pėr hapjen e qendrės sė vizitorėve dhe pėr qendrėn kėrkimore shkencore qė ne duam tė themelojmė kėtu dhe pėr menaxhimin e zonės”, tha Tare.

/ Top Channel

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2015, 19:04   #7
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,632
Thanks: 327
Thanked 431 Times in 242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sazani nė mediat botėroreBunker nė ishullėn Sazan
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur