Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-08-2015, 12:25   #1
Esther
∞∞∞∞∞∞

Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Pershendetje,

Nese do te ishit ne Shqiperi per rreth 1 jave, cfare vendesh do vizitonit dhe pse? Cilat jane vendet me te vecanta ku keni qene apo ku do donit patjeter te shkonit nje dite ne Shqiperi?

Diskutim te mbare!
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 12:41   #2
Rexhina
V.I.P

Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

vitin tjeter e kam vendosur qe do shkoj ne shqiperi….ne rradhe te pare sigurisht do shkoj tek vendlindja vlore dhe plazhet e vlores (fut ketu dhe te himares si pshm: Gjipe, Jale, dhermi)…pastaj dua te shikoj vendet e tjera jasht vlores qe si kam pare…butrint, sarande…disa vende te tjera qe kunati po thoshte por sme kujtohen
i vjetėr 21-08-2015, 12:58   #3
Khaleesi
V.I.P

Data e antarėsimit: May 2014
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm

Do vete ne Fier sigurish. Pastaj do takoj komshien ne Vlore dhe do vete ku te vej ajo sepse se kam iden e shqiperise fare. Na duhet nje tour guide. Aq shume vende te bukura qe i kam pare vetem ne foto mezi sa pres ti shikoj in person.
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 13:26   #4
Rexhina
V.I.P

Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fierakja Shiko postimin
Do vete ne Fier sigurish. Pastaj do takoj komshien ne Vlore dhe do vete ku te vej ajo sepse se kam iden e shqiperise fare. Na duhet nje tour guide. Aq shume vende te bukura qe i kam pare vetem ne foto mezi sa pres ti shikoj in person.
komshie po erdhe vitin tjeter me ne i will be so excited apo skemi bere qid here plane per kete trip
i vjetėr 21-08-2015, 14:05   #5
Gi de Masha
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Nė Tiranė, Mat ( Burrel ), Shkodėr, Korēė e Vlorė jam i ftuar.
Me dėshirė do tė vizitoja ( duke vazduar rrugėn nga Korēa): Pėrmetin, Kėlcyrėn, Sarandėn dhe Tepelenėn.

Njė javė pak!
i vjetėr 21-08-2015, 14:07   #6
zirconium
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2013
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin

Ne dhermi...te beja shkuma party.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 15:37   #7
Fehmikaciu
Saratoga...

Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm

Ne fillim Durrsi-Fieri(ketu do ta pi nje birr dhe do ta mbushi veturen me gas deri ne qyk),pastaj do te shkoj ne qytetin e ati Trimit me duket lushnja quhej ...do ta perfundoj ne Gjinokaster..krejt keto vizita do ti rrumbullakoj per 10 dite..
i vjetėr 21-08-2015, 15:43   #8
Jolene
🇦🇱

Data e antarėsimit: Jan 2010
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Ne dhermi...te beja shkuma party.
Hahahaha mos harro te tregosh vendndodhjen ne Facebook cdo mengjes...
i vjetėr 21-08-2015, 16:18   #9
Loreal
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 105
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm

Mbase ne Ksamil,thane qe bukur eshte.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 16:22   #10
Fehmikaciu
Saratoga...

Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Nete Shiko postimin
Mbase ne Ksamil,thane qe bukur eshte.
nete pershendetje,kjo nuk eshte hajgare qe them: mundemi me organizua nje shetitje ne miqet e forumit psh.Un,goni,lumi,e kush te doje...veq dikush te organizoj..si thua per ket propozim?!..
i vjetėr 21-08-2015, 16:28   #11
Si Bora
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm

ne Velipoje pa diskutim. jugun e kam bere disa here por jo te gjitha vendet sigurisht. Shqiperia ne vere sme duket ide e mire. ka vende me te qeta e me te pastra me kete vape. Shqiperia eshte bukur te vizitohet ne maj ose ne tetor.
i vjetėr 21-08-2015, 16:33   #12
Edvin83
Mjedisor

Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė

Ja dhe Velipoja:

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 17:03   #13
Khaleesi
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *~Rexhina~* Shiko postimin
komshie po erdhe vitin tjeter me ne i will be so excited apo skemi bere qid here plane per kete trip
I know right!? Un kam 13 vjet duke bere plane per te vajtur ne shqiperi!
POR beharin qe vjen do jet behari qe perfundimisht vete!!!
OMG komshie it just hit me qe kam 20 e ca vite qe kam ikur nga shqipria!!! u plakem ne kurbet komshieeee
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 17:40   #14
Rina
☼☼☼☼☼

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 28
Rina ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Duke kursyer gjakovaret u be Velipoja .... ska as dy jave qe isha mu ketu. Uji i mire, plazhi i mire (hiq ato pjeset ku rrin turma) edhe kompleksi i Fishtes ...qekjo eshte Velipoja per moi.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 18:42   #15
legjenda
V.I.P

Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rina Shiko postimin
Duke kursyer gjakovaret u be Velipoja .... ska as dy jave qe isha mu ketu. Uji i mire, plazhi i mire (hiq ato pjeset ku rrin turma) edhe kompleksi i Fishtes ...qekjo eshte Velipoja per moi.
qfar bukuria ja ka falur zoti shqiperise por duhet popull mbush pak
i vjetėr 21-08-2015, 19:36   #16
Rexhina
V.I.P

Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Nje jave ne Shqiperi: Ku do ta kalonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fierakja Shiko postimin
I know right!? Un kam 13 vjet duke bere plane per te vajtur ne shqiperi!
POR beharin qe vjen do jet behari qe perfundimisht vete!!!
OMG komshie it just hit me qe kam 20 e ca vite qe kam ikur nga shqipria!!! u plakem ne kurbet komshieeee
wow komshie pothuajse gjithe jeten! gjithesej un 17 vjet... 20 vjrt nese count kur kam jetuar ne greqi
i vjetėr 21-08-2015, 19:54   #17
Elian70
Photoshop

Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

une do shkoja 3 dite ne Vlore, 1 dite ne Pogradec, 1 dite ne Ksamil, 1 dite ne Butrint dhe 1 dite ne Sarande...
i vjetėr 21-08-2015, 20:04   #18
Fehmikaciu
Saratoga...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
une do shkoja 3 dite ne Vlore, 1 dite ne Pogradec, 1 dite ne Ksamil, 1 dite ne Butrint dhe 1 dite ne Sarande...
Photoshop mos harro Birrat,kremet dhe breket ti marresh,pa brek nuk mund te lahesh pastajj..

pastaj ket hit rruges te ndihmon per relaks..

i vjetėr 21-08-2015, 20:21   #19
Fshatari
No vip

Data e antarėsimit: Jul 2013
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga De Bora Shiko postimin
ne Velipoje pa diskutim. jugun e kam bere disa here por jo te gjitha vendet sigurisht. Shqiperia ne vere sme duket ide e mire. ka vende me te qeta e me te pastra me kete vape. Shqiperia eshte bukur te vizitohet ne maj ose ne tetor.
...ndersa une besoj se qielli Velipojes eshte blu kurse deti gri-blu !
Keshtu paraqitet nga fotot e Edvin83 !
Shqipetaret kane pejzazhe te mrekullueshme e te bekuara nga perendia...

Gadi harrova :

Bonsoir De Bora,

Je suis heureux de vous lire ce soir aprčs une si longue absence!
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2015, 20:25   #20
Fshatari
No vip

Data e antarėsimit: Jul 2013
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm

Une vetem vendet e heronjeve dhe shkrimtareve te medhenje shqiptare. I kam lexuar ne libra, i kam enderruar, dua t'i vizitoje nje dite...!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim