Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Shkarkime

Shkarkime Kėtu do gjeni ēfarė dėshironi ju pėr tė shkarkuar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-01-2016, 02:49   #1
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 650 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
The Pirate bay

Ata qe merren kryesisht me kompjutera besoj duhet ta kuptojne qe nga titulli kete teme.
Por ēfare eshte ThePirateBay?

Mbase eshte mbreti i serverave ne mbare boten, u krijua me qellimin qe te ishte databaza me e madhe ne bote, databaza qe ka vizitoret me te shumte anembane globit te cilet kontribojne me magnet links-et e tyre qe askujt mos i mungoje asgje. Qe nga softet, dokumentet, librat, lojrat, e gjithēka tjeter qe noton ne GLOBAL NET.

U krijua ne vitet 2000 me stilin e meparshem megashare dhe me pas ne filet Torrent te cilat kalojne me nje baypas proxy ēdo bllokim protokollesh nga ēdo server. Ne rrjet u lanēua ne vitin 2003 nga Gottfrid Swartholm dhe Frederik Neij. Ne vitet ne vazhdim Amerikanet e sulmuan me ēdo forme, qe nga bllokimi ne motorret e kerkimit e deri tek bllokimi i serverave ne Suedi, dhe ne fund burgu dhe gjoba e majme kundrejt krijuesve. Por kjo zgjati shume pak kohe pasi ne shume vende serverat nuk mund te bllokoheshin fale edhe ngjyrave te ndryshme politike qe gjeografia e botes njeh, dhe pikerisht vendet e amerikes latine i hapen dyert ThePirateBay pasi edhe klikimet ne te ishin marramendese. Lufta ligjore e Amerikaneve u zbeh si boje uji perpara serverave te fuqishem Ruse, Venezueliane, Lituaneze, Kineze, Braziliane, Peruane,. Pikerisht nga ajo dite edhe motorri i kerkimit google nuk e pranoi me kerkesen amerikane per bllokim te kerkimit te Url-ve qe ne ato kohe ishin mbi 100.000, google nuk pranoi te kishte me humbje te kredencialeve te saj.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg image.jpg (11.7 KiloByte, 26 shikimet)
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2016, 10:33   #2
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: The Pirate bay

Shumė njerėz thonė se kjo ėshte nje menyre kundershtimi kunder monopoleve, kunder ēmimeve te larta dhe artificiale te prodhimeve tė ketyre monopoleve, qe kontrollojne boten dhe rrjepin popujt.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur