Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Studentėt

Studentėt Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentėt, dhe jetėn studentore nė pėrgjithėsi,ose nqs keni nevojė pėr ndihmė me studimet tuaja, jeni tė ftuar t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-07-2016, 21:06   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė


Legjendė: ( nga e mjata nė tė djathtė)
Nė kėmbė: (2) Vezire Muēolli, Sh. Berisha, unė, T. Bucolli, G. Berisha
Ulur: G. Ferizi, (1) Arife Muēolli, Sh. Berisha dhe … Muēolli


KUJTIME NGA MĖSIMDHĖNIA IME NĖ SHKOLLĖN POKLEK - VASILEVĖ 1992/93

KUR MĖSUESI KUJTON NXĖNĖSIT QĖ NUK JANĖ MĖ

Sonte duke hulumtuar nėpėr sirtarė gjeta edhe kėtė fotografi, marrė dikund nė qershor tė vitit 1993. Ky grup vajzash shprehėn dėshirėn tė dilnin bashkė me kujdestarin e klasės ( mua) qė ta kishin kujtim nga klasa e tetė, se mbase nuk do tė shiheshim mė, sepse ndonjėrės me kėtė vit do t'i pėrfundonte shkollimi...

Por askujt aso kohe nuk do t'i shkonte ndėrmend se kjo ndarje do tė jetė krejt e njė natyre tjetėr, tė cilėn do ta shkaktonte ushtria e shtetit qė pėr njė shekull na mbante tė okupuar e qė nė historinė e fundit njihet si Masakra e Poklekut.

Shikoj fotografinė pėr njė kohė tė gjatė dhe mundohem tė kujtoj vendet nė bankat ku ishin tė ulura kėto vajza dhe mundohem tė kujtoj renditjen e tyre nė ditar sipas alfabetit ... Dhe mė fanitet faqja e ditarit dhe mė bėhet sikur nga rubrika e nxėnėsve u shkėputėn dy: 1. Arife Muēoll dhe 2. Vezire Muēolli, emrat e sė cilave fluturuan dhe shkuan e u skalitėn nė Pėrmendoren e Dėshmorėve ngritur nė fshatin Poklek ...

Gulēimi nuk mė lejon tė shkruaj mė shumė, por ju them:
Ju qoftė i lehtė dheu i atdheut bijat e mėsuesit!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2016, 23:20   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Ju faleminderit: drague, Hawk, iDeA, Oqeani
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2016, 01:21   #3
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Respektet me te thella per profesionin tuaj.
Eshte i atille qe ndikon e formon breza te tere te cilet ulen neper bankat e shkolles.
🖤 (1)
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 12:27   #4
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Ju faleminderit miq qė treguat dhembshuri pėr kėto viktima: ~Xhina~, drague, engel, Hawk, iDeA, Kurt, Mandi, Oqeani
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 12:44   #5
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 431 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

"Ndjeva" ate gulcimin tuaj...shpesh me ndodh dhe mua te lotoj kur shoh ndonje foto qe me kujton njerez qe s“jane me rreth nesh.
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
🖤 (2)
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 13:48   #6
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
"Ndjeva" ate gulcimin tuaj...shpesh me ndodh dhe mua te lotoj kur shoh ndonje foto qe me kujton njerez qe s“jane me rreth nesh.
Tė faleminderit iDeA pėr komentin. Ma riktheve gulēimin, por bėre mirė. Mė erdhi mirė qė shpirti yt i mirė ndeju dhembje pėr kėto filiza qė ende s'e kishin shijuar jetėn, qė kishin ėndrra pėr tė krijuar njė jetė tė ardhme, por gjithė kėto ėndrra u shuan pėr njė ditė, kur kėto dhe mbi 20 anėtarė tė familjes sė saj, tė pambrojtuar nga askush, u prenė nė mėnyrėn mė barbare nga ushtria kanibaliste e shtetit prej tė cilit ishim tė okupuar prej njė shekulli. Besoj tė kesh lexuar a dėgjuar pėr Masakrėn e Poklekut. Kėto tė dyja janė njėra nga ato!

Derisa ti e ke ndjerė kėtė ngjarje kaq thellė, po si mund ta kem ndjerė unė si mėsues dhe kujdestar i tyre...

E lashė, s'po mund tė shkruaj mė shumė!

Respekt pėr ty iDeA e pėr gjithė ata qė ndiejnė dhembje pėr ngjarje si kjo!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 17:50   #7
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Ju faleminderit: Ajana87, Gon! (*~Xhina~*, Ajana87, drague, engel, Gon!, Hawk, iDeA, Kurt, Mandi, Oqeani )
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 18:01   #8
AngelDevil
Anėtar i ri
 
Avatari i AngelDevil
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Posts: 21
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
AngelDevil ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Rest in peace.
AngelDevil nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 18:38   #9
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 431 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Tė faleminderit iDeA pėr komentin. Ma riktheve gulēimin, por bėre mirė. Mė erdhi mirė qė shpirti yt i mirė ndeju dhembje pėr kėto filiza qė ende s'e kishin shijuar jetėn, qė kishin ėndrra pėr tė krijuar njė jetė tė ardhme, por gjithė kėto ėndrra u shuan pėr njė ditė, kur kėto dhe mbi 20 anėtarė tė familjes sė saj, tė pambrojtuar nga askush, u prenė nė mėnyrėn mė barbare nga ushtria kanibaliste e shtetit prej tė cilit ishim tė okupuar prej njė shekulli. Besoj tė kesh lexuar a dėgjuar pėr Masakrėn e Poklekut. Kėto tė dyja janė njėra nga ato!

Derisa ti e ke ndjerė kėtė ngjarje kaq thellė, po si mund ta kem ndjerė unė si mėsues dhe kujdestar i tyre...

E lashė, s'po mund tė shkruaj mė shumė!

Respekt pėr ty iDeA e pėr gjithė ata qė ndiejnė dhembje pėr ngjarje si kjo!
Para shume vitesh kur ishim ne Shqiperi, xhaxhai im i ndjeri na mblidhte si familje dhe shkonim ne varreza gati cdo te shtune.

Nuk e besoja Kurre, qe ai ishte rend derisa dha shpirt.

Nuk jam kthyer me ne Shqiperi, qe prej vdekjes se tij.
Thjesht ti afrohem shtepis dhe mos ta shoh atje, ti afrohem dyqaneve dhe mos ta shoh atje, qe na pret, na shoqeron e na percjell...ate dashuri & gezim...

Si heren e fundit kur ishte gjalle me ftoi te pinim dicka bashk dhe tha: me behet shume qejfi qe te shoh te veshur mire, te bukur, te edukuar. Xhaxhi do te te shohi keshtu perher.
Ateher kisha turp se isha e vogel.
Xhaxhai im...!

Nje mbremje teksa po shihja fotot familjare me ra ne sy fotoja e gjyshes sime qe shterngonte ne duar foton e xhaxhait tim te madh...

Me keputi shpirtin!!

Dhimbjet nuk sherohen dhe as lehtesohen ...ato na shoqerojn.
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
🖤 (2)
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 18:53   #10
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga iDeA Shiko postimin
Para shume vitesh kur ishim ne Shqiperi, xhaxhai im i ndjeri na mblidhte si familje dhe shkonim ne varreza gati cdo te shtune.

Nuk e besoja Kurre, qe ai ishte rend derisa dha shpirt.

Nuk jam kthyer me ne Shqiperi, qe prej vdekjes se tij.
Thjesht ti afrohem shtepis dhe mos ta shoh atje, ti afrohem dyqaneve dhe mos ta shoh atje, qe na pret, na shoqeron e na percjell...ate dashuri & gezim...

Si heren e fundit kur ishte gjalle me ftoi te pinim dicka bashk dhe tha: me behet shume qejfi qe te shoh te veshur mire, te bukur, te edukuar. Xhaxhi do te te shohi keshtu perher.
Ateher kisha turp se isha e vogel.
Xhaxhai im...!

Nje mbremje teksa po shihja fotot familjare me ra ne sy fotoja e gjyshes sime qe shterngonte ne duar foton e xhaxhait tim te madh...

Me keputi shpirtin!!

Dhimbjet nuk sherohen dhe as lehtesohen ...ato na shoqerojn.
Dhe besoj se do tė prehet i qetė, sepse vėrtet ka njė mbesė tė tillė.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2016, 18:55   #11
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 431 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Nuk i afrohem me temes se me beri te lotoj.
Po i rri larg, por kjo ishte arsyeja pse te kuptoj.

Ju pershendes dhe Faleminderit.
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
🖤 (1)
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2017, 10:20   #12
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin

Legjendė: ( nga e mjata nė tė djathtė)
Nė kėmbė: (2) Vezire Muēolli, Sh. Berisha, unė, T. Bucolli, G. Berisha
Ulur: G. Ferizi, (1) Arife Muēolli, Sh. Berisha dhe … Muēolli


KUJTIME NGA MĖSIMDHĖNIA IME NĖ SHKOLLĖN POKLEK - VASILEVĖ 1992/93

KUR MĖSUESI KUJTON NXĖNĖSIT QĖ NUK JANĖ MĖ

Sonte duke hulumtuar nėpėr sirtarė gjeta edhe kėtė fotografi, marrė dikund nė qershor tė vitit 1993. Ky grup vajzash shprehėn dėshirėn tė dilnin bashkė me kujdestarin e klasės ( mua) qė ta kishin kujtim nga klasa e tetė, se mbase nuk do tė shiheshim mė, sepse ndonjėrės me kėtė vit do t'i pėrfundonte shkollimi...

Por askujt aso kohe nuk do t'i shkonte ndėrmend se kjo ndarje do tė jetė krejt e njė natyre tjetėr, tė cilėn do ta shkaktonte ushtria e shtetit qė pėr njė shekull na mbante tė okupuar e qė nė historinė e fundit njihet si Masakra e Poklekut.

Shikoj fotografinė pėr njė kohė tė gjatė dhe mundohem tė kujtoj vendet nė bankat ku ishin tė ulura kėto vajza dhe mundohem tė kujtoj renditjen e tyre nė ditar sipas alfabetit ... Dhe mė fanitet faqja e ditarit dhe mė bėhet sikur nga rubrika e nxėnėsve u shkėputėn dy: 1. Arife Muēoll dhe 2. Vezire Muēolli, emrat e sė cilave fluturuan dhe shkuan e u skalitėn nė Pėrmendoren e Dėshmorėve ngritur nė fshatin Poklek ...

Gulēimi nuk mė lejon tė shkruaj mė shumė, por ju them:
Ju qoftė i lehtė dheu i atdheut bijat e mėsuesit!
Po e rikthej, meqė qenka pėrvjetori i kėtij postimi.
* e shtova foton, sepse fotot nag FB pas njė kohe ikin!

Ju faleminderit gjithė juve qė i qenkeni bashkėngjitur dhembjes.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2017, 10:22   #13
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Para 1 viti ka vdek nje shok qe kisha ne shkoll te mesme, moshen 30 vjeqare, shume mu pat dhimt dhe fakti qe e perfundoj masterin dhe ishte i gatshem te fillon nje pune enderrash.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 21:47   #14
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

(Ripostim pėr shkak tė fotografisė )Legjendė: ( nga e mjata nė tė djathtė)
Nė kėmbė: (2) Vezire Muēolli, Sh. Berisha, unė, T. Bucolli, G. Berisha
Ulur: G. Ferizi, (1) Arife Muēolli, Sh. Berisha dhe … Muēolli


KUJTIME NGA MĖSIMDHĖNIA IME NĖ SHKOLLĖN POKLEK - VASILEVĖ 1992/93

KUR MĖSUESI KUJTON NXĖNĖSIT QĖ NUK JANĖ MĖ


Sonte duke hulumtuar nėpėr sirtarė gjeta edhe kėtė fotografi, marrė dikund nė qershor tė vitit 1993. Ky grup vajzash shprehėn dėshirėn tė dilnin bashkė me kujdestarin e klasės ( mua) qė ta kishin kujtim nga klasa e tetė, se mbase nuk do tė shiheshim mė, sepse ndonjėrės me kėtė vit do t'i pėrfundonte shkollimi...

Por askujt aso kohe nuk do t'i shkonte ndėrmend se kjo ndarje do tė jetė krejt e njė natyre tjetėr, tė cilėn do ta shkaktonte ushtria e shtetit qė pėr njė shekull na mbante tė okupuar e qė nė historinė e fundit njihet si Masakra e Poklekut.

Shikoj fotografinė pėr njė kohė tė gjatė dhe mundohem tė kujtoj vendet nė bankat ku ishin tė ulura kėto vajza dhe mundohem tė kujtoj renditjen e tyre nė ditar sipas alfabetit ... Dhe mė fanitet faqja e ditarit dhe mė bėhet sikur nga rubrika e nxėnėsve u shkėputėn dy: 1. Arife Muēoll dhe 2. Vezire Muēolli, emrat e sė cilave fluturuan dhe shkuan e u skalitėn nė Pėrmendoren e Dėshmorėve ngritur nė fshatin Poklek ...

Gulēimi nuk mė lejon tė shkruaj mė shumė, por ju them:
Ju qoftė i lehtė dheu i atdheut bijat e mėsuesit!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg arife muēolli vezire muēolli - poklek.jpg (24.1 KiloByte, 77 shikimet)
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 17-02-2018 nė 22:01
🖤 (3)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 21:52   #15
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,743 Times in 3,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

U qoftė dheu i lehtė.
Vėrej njė pafajėsi nė sytė e tyre,e njė etje pėr tė jetuar.
Tė paharruar.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 21:53   #16
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,503 Times in 3,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Demke, ku e ke Hushim ngelaēin ne foto ? a mos eshte ai ne rreshtin e pare ?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 21:55   #17
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,524
Thanks: 6,918
Thanked 8,169 Times in 5,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Demke, ku e ke Hushim ngelaēin ne foto ? a mos eshte ai ne rreshtin e pare ?
ai eshte allahile?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 21:57   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,503 Times in 3,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ai eshte allahile?
vete ai duhet te jet, shifja gel frizuren ne freestyle Hushimi duhet te jete po mesuesi i keq nxjer nxenesa shume me te keqinj ta prishin edhe shtetin se lere foton
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 22:01   #19
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,524
Thanks: 6,918
Thanked 8,169 Times in 5,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
vete ai duhet te jet, shifja gel frizuren ne freestyle Hushimi duhet te jete po mesuesi i keq nxjer nxenesa shume me te keqinj ta prishin edhe shtetin se lere foton
paskena antar msusn e presidentit. hallall ja bot zoti Preshev
🖤 (2)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2018, 22:08   #20
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,598
Thanks: 10,936
Thanked 5,955 Times in 2,817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
(Ripostim pėr shkak tė fotografisė )Legjendė: ( nga e mjata nė tė djathtė)
Nė kėmbė: (2) Vezire Muēolli, Sh. Berisha, unė, T. Bucolli, G. Berisha
Ulur: G. Ferizi, (1) Arife Muēolli, Sh. Berisha dhe … Muēolli


KUJTIME NGA MĖSIMDHĖNIA IME NĖ SHKOLLĖN POKLEK - VASILEVĖ 1992/93

KUR MĖSUESI KUJTON NXĖNĖSIT QĖ NUK JANĖ MĖ


Sonte duke hulumtuar nėpėr sirtarė gjeta edhe kėtė fotografi, marrė dikund nė qershor tė vitit 1993. Ky grup vajzash shprehėn dėshirėn tė dilnin bashkė me kujdestarin e klasės ( mua) qė ta kishin kujtim nga klasa e tetė, se mbase nuk do tė shiheshim mė, sepse ndonjėrės me kėtė vit do t'i pėrfundonte shkollimi...

Por askujt aso kohe nuk do t'i shkonte ndėrmend se kjo ndarje do tė jetė krejt e njė natyre tjetėr, tė cilėn do ta shkaktonte ushtria e shtetit qė pėr njė shekull na mbante tė okupuar e qė nė historinė e fundit njihet si Masakra e Poklekut.

Shikoj fotografinė pėr njė kohė tė gjatė dhe mundohem tė kujtoj vendet nė bankat ku ishin tė ulura kėto vajza dhe mundohem tė kujtoj renditjen e tyre nė ditar sipas alfabetit ... Dhe mė fanitet faqja e ditarit dhe mė bėhet sikur nga rubrika e nxėnėsve u shkėputėn dy: 1. Arife Muēoll dhe 2. Vezire Muēolli, emrat e sė cilave fluturuan dhe shkuan e u skalitėn nė Pėrmendoren e Dėshmorėve ngritur nė fshatin Poklek ...

Gulēimi nuk mė lejon tė shkruaj mė shumė, por ju them:
Ju qoftė i lehtė dheu i atdheut bijat e mėsuesit!
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
U qoftė dheu i lehtė.
Vėrej njė pafajėsi nė sytė e tyre,e njė etje pėr tė jetuar.
Tė paharruar.
Tė faleminderit Sopoti.

Dhe pikėrisht kjo pafajėsi nė sytė e tyre, mė shtyri qė megjithatė tė bėjė njė urim pėr 10 vjetorin, njė urim mė tė denjė, sepse kėto dhe shumė tė tjerė si kėto, e qė nuk janė pak, kanė merita tė respektohen.

Pėrkundėr pesimizmit tim real, shpresoj se do tė vijė ajo ditė kur hajnave do t'u sharrojė kungulli nėn uji dhe turpėrisht e dhunshėm do tė dėbohen nga skena politike.

Andaj Arife, Vezire dhe shumė tė tjerė si Arifja e Vezirja, gjaku juaj nuk shkoi humbur, e arritėm pavarėsinė dhe do ta gėzojmė kėtė.
Gėzoni edhe ju!

__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 17-02-2018 nė 22:16
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur