Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Etimologjia

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-12-2017, 21:39   #41
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,499
Thanks: 4,169
Thanked 4,518 Times in 3,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tamam

kete tamamen siē e kuptoj une, i bie sikur; mjaftueshem, bollshem, por jo edhe ti thuhet: saktesisht exactly
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2017, 21:43   #42
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,538
Thanks: 6,921
Thanked 8,175 Times in 5,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tamam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
me fal per injorancen e limitizuar qe posedoj, por desha te pyes ty si njeri i ditur nese kinezeve dhe japonezeve u kemi mesuar ndonje fjale sepse nga ky postimi yt duket "qarte" qe u kemi mesuar shume vendeve si Turqia/Sllaveve/Greqise (me gjithe ata dijetare dhe filosofe qe ajo kishte)/Latineve/Indise/Gjermanise/Anglise/ apo edhe shume shteteve te tjera ne mbare globin.
Do te ndihesha mire dhe krenar nese pergjigja eshte pozitive se vertet nuk jam rehat deri me tani.
Vertet do kishte kuptim shprehja: o sa mire me kene shqiptar o hej...
nuk ka problem
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2017, 21:51   #43
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,424 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tamam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
nuk ka problem
qesh, qesh ti, por neve ketu po bejme historine, ti e ke mendjen tek gallata.....
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2017, 21:55   #44
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,538
Thanks: 6,921
Thanked 8,175 Times in 5,225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tamam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
qesh, qesh ti, por neve ketu po bejme historine, ti e ke mendjen tek gallata.....
e ēam me palle ne dore historine.i love it
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2017, 00:56   #45
Arban bArbArian
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Posts: 326
Thanks: 37
Thanked 27 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Arban bArbArian do tė bėhet i njohur mjaft shpejtArban bArbArian do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Tamam

Nese nalesh pak edhe kujTON e sheh qe ni Napoleon qe ka shum argumente qe u kan ion , del edhe e perkrah Ali pash Tepelenen , ose ni ALBert Ajnshtajn proteston kur e vrasin albanologun Dalmat Milan Shuflaj , ose ni Hitler qe e ndihmon Shqipnin , krejt kta jon me ADN E .

Me ADN E jon edhe shpiksit e airoplanit edhe pse ka shum mundsi qe e kan msu nga ky Gegant.

E mos t'flasum qe dy E ADN si Crispi e Garibaldi e ban Italin qe ma heret e ban Arbant Trojan latinisht Alban.
https://en.wikipedia.org/wiki/Albani_people

etj etj etj
Arban bArbArian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-12-2017, 17:48   #46
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tamam

Baba nga Durrsi ; " ...... Une mendoj qe kjo fjale eshte turke dhe jo shqiptare, sepse ate e kam hasur te perdoret edhe ne shume vende te tjera ballkanike perfshi edhe ne Serbine verilindore afer rajonit te Vojvodines....."

Baba, po kush ka lindur ne fillim, Fjala apo Kombet ?
Ti dhe shum te tjere ketu, duhet te kuptoni nje gje, se kombet linden shum-shume me vone se fjalet, gjuhet.
Kush komb/e ka pas jetuar ne Turqi, para se kjo te behej Turqi?
Jane pyetje qe ju nuk i shtroni noi her ne koke kur shqyrtoni nje teme a fenomen a ngjarje.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur