Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2018, 19:53   #21
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,455 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

TOTALI eshte ky:

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 19:57   #22
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
TOTALI eshte ky:

Hamerikolt qekan prap ne ven te 5te.....hallall...mu cudit kaqureli per venin e Rusickes (a thu na merzitet Pashkaqenua69).
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 20:03   #23
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,455 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Hamerikolt qekan prap ne ven te 5te.....hallall...mu cudit kaqureli per venin e Rusickes (a thu na merzitet Pashkaqenua69).
Po cool, vertet ben pershtypje por te pakten sic shihet nga sondazhi pyetjet kane te bejne me formimin e pergjithshem dhe nocionet baze te shkences ne disa fusha te saja si ne Astronomi, Fizike, Biologji, Mjekesi etj me radhe dhe jo pyetje idiotesh, sa muslism ka ktu apo atje etj budalliqe qe si hyn ne pune askujt.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 20:08   #24
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Po cool, vertet ben pershtypje por te pakten sic shihet nga sondazhi pyetjet kane te bejne me formimin e pergjithshem dhe nocionet baze te shkences ne disa fusha te saja si ne Astronomi, Fizike, Biologji, Mjekesi etj me radhe dhe jo pyetje idiotesh, sa muslism ka ktu apo atje etj budalliqe qe si hyn ne pune askujt.
Pikerisht qe edhe mua me beri pershtypje se ky kriter (formimi i pergjithshem) qe me sa di nga bashkebisedime me te njohur, eshte shum i zhvilluar ne Rusi ose vendet e ish BRSS.....si dhe Kine, te cilet jane te njohur per didaktiken konstante ne shkencat ekzakte e ato shoqerore.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 21:50   #25
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
....Kush eshte ky Fredi, mos ka fituar azil politik ne Miqigan???
Ka qene drogaxhi, qe bente eksperimente me grate esterike. Ashtu e ka fitu dipllomen e
Psiqit
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 22:04   #26
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Te nxjerresh perfundim qe Singapori eshte i teti per injorance kesaj i thone t'ja besh vetes bam e bam e bam e bum.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 22:10   #27
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ka qene drogaxhi, qe bente eksperimente me grate esterike. Ashtu e ka fitu dipllomen e
Psiqit
Du me di perse Angel solli pikerisht llafosjet e ketij eksperimentusit me gjinine e bukur, e shate Amerikikine masanej.....keshtu eshte, vijen ketu, i japin shpirtit viza e masanej e shajne kete ven te bekum, se ai e ka fajin.....

Fredi qeka mashtronjes me i llaf, paska qene ene unjurant pasi paska keqperdor grate histerike....jazek.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 11-09-2018 nė 22:25
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 22:24   #28
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
....Kush eshte ky Fredi, mos ka fituar azil politik ne Miqigan???
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 22:29   #29
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 22:35   #30
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,989
Thanks: 14,776
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

nga gjeografia jan me te vertete injoranta , te pyesin nga je dhe gjithmon pasojn me pyetjen tjeter ku ndodhet ky vend ?
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 22:56   #31
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Du me di perse Angel solli pikerisht llafosjet e ketij eksperimentusit me gjinine e bukur, e shate Amerikikine masanej.....keshtu eshte, vijen ketu, i japin shpirtit viza e masanej e shajne kete ven te bekum, se ai e ka fajin.....

Fredi qeka mashtronjes me i llaf, paska qene ene unjurant pasi paska keqperdor grate histerike....jazek.
Angel-es i ka met qefi se Anglinė nuk e kan fut n'at'listė t'nerume. Pėr ta merituar e meriton Anglia por ja qė Amrika ėshtė mė e zonja dhe ja ka marr nė kthesė.

Plas na inati Angi, nashti!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:17   #32
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Angel-es i ka met qefi se Anglinė nuk e kan fut n'at'listė t'nerume. Pėr ta merituar e meriton Anglia por ja qė Amrika ėshtė mė e zonja dhe ja ka marr nė kthesė.

Plas na inati Angi, nashti!
injorante jeni .nuk do as men as kalem thot poplli shqiptaro amerikan

futja vetes ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:28   #33
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
injorante jeni .nuk do as men as kalem thot poplli shqiptaro amerikan

futja vetes ledio
Epo kur jeton mes injorantėsh elbete do bėesh edhe vet. Lum si ne qė kemi ju t'juropės qė na ndrisni kudo qė jeni
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:31   #34
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Epo kur jeton mes injorantėsh elbete do bėesh edhe vet. Lum si ne qė kemi ju t'juropės qė na ndrisni kudo qė jeni
ne ishim femij dhe e dinim ku ishte Detroit

me fal se te fika llullen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:33   #35
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,455 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
injorante jeni .nuk do as men as kalem thot poplli shqiptaro amerikan

futja vetes ledio
Po ne shqipot ku hyjme o yll bote ke te mencmit apo ke budallaret, se nuk thote gjo sondazhi mgja

Kur isha me leje ket rradhe mu desh te merrja nje usta per te me rregulluar penxheren e dhomes. Kalonte njoni e thoshte- ca je tu bo daku, une i thoja - ja po rregulloj i cik penxheren, kom mor ene ustain per ket pune. Pergjigja ishte: Po jo mer daku, boje vete… ca ka ajo per tu bo, futi i cik llac ene cimento, pastaj kshu e ashtu dhe u bo…
Pas gjysem ore kalonte tjetri dhe thoshte: Po jo mer daku se nuk bohet ashtu, kjo do ul dhe ajo tjetra do ngrejt e kshu maro puna shpejt….
Pas gjymes ore kalote i tjeter dhe thoshte: Po jo mer daku se e ke bo gabim, ajo qe ke ul duhet ngrejt dhe ajo qe ke ngrejt duhet ul pastaj mos e bo me llac po boje me saldim…
Me pak fjale te gjithe dilshin te mencur dhe ustallare, saldatore dhe marangoze, arkitekta dhe pllakaxhi, biles kishin aq shume mend sa i jepnin e dhe te tjereve gratis….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:38   #36
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Po ne shqipot ku hyjme o yll bote ke te mencmit apo ke budallaret, se nuk thote gjo sondazhi mgja

Kur isha me leje ket rradhe mu desh te merrja nje usta per te me rregulluar penxheren e dhomes. Kalonte njoni e thoshte- ca je tu bo daku, une i thoja - ja po rregulloj i cik penxheren, kom mor ene ustain per ket pune. Pergjigja ishte: Po jo mer daku, boje vete… ca ka ajo per tu bo, futi i cik llac ene cimento, pastaj kshu e ashtu dhe u bo…
Pas gjysem ore kalonte tjetri dhe thoshte: Po jo mer daku se nuk bohet ashtu, kjo do ul dhe ajo tjetra do ngrejt e kshu maro puna shpejt….
Pas gjymes ore kalote i tjeter dhe thoshte: Po jo mer daku se e ke bo gabim, ajo qe ke ul duhet ngrejt dhe ajo qe ke ngrejt duhet ul pastaj mos e bo me llac po boje me saldim…
Me pak fjale te gjithe dilshin te mencur dhe ustallare, saldatore dhe marangoze, arkitekta dhe pllakaxhi, biles kishin aq shume mend sa i jepnin e dhe te tjereve gratis….
ne hyjm gjithanej mer daj.pjeshka me lesh edhe pa lesh
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:43   #37
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,989
Thanks: 14,776
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne ishim femij dhe e dinim ku ishte Detroit

me fal se te fika llullen
po mbrojn nderin e amerikanve kta lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:50   #38
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,455 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne hyjm gjithanej mer daj.pjeshka me lesh edhe pa lesh
mos e pyt… me t'fluturu petlla e kaptines…
ofsha ofsha mu ke kofsha...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 23:52   #39
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
mos e pyt… me t'fluturu petlla e kaptines…
ofsha ofsha mu ke kofsha...
mund te quhem une shqiptaro gjerman?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2018, 00:02   #40
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,455 Times in 2,723 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mund te quhem une shqiptaro gjerman?
varet, po qe me ausweise für ausländer (si siriont) quhesh shqiptaro-gjermon, po qe me deutscher Reisepass (BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND) quhesh nrysh, gjermano- shqiptar
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur