Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-01-2019, 09:02   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,812
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e MadheLondėr, 21 janar 2019

Parlamenti britanik miratoi njė projektligj qė synon tė ndėshkojė deri nė dy vite burg faktin nėse bėn njė foto nėn fundet e grave.
Ky ligj pret tashmė vetėm nėnshkrimin nga mbretėresha Elizabeth II, etapa e fundit e procesit legjislativ nė Britaninė e Madhe, pėr t’u miratuar plotėsisht.
Ai u paraqit pas njė fushate tė zhvilluar nga Gina Martin, njė vajzė 27 vjeēe, e cila ka qenė vetė viktimė e kėsaj praktike qė pėrshkruhet nga termi anglisht “upskirting” (poshtė fundit).
Dy persona i kishin bėrė asaj njė foto nėn fund gjatė njė festivali nė Londėr nė vitin 2017 dhe mė pas e kishin shpėrndarė foton nga telefonat e tyre.
Vajza kishte kėrkuar ndihmėn e policisė por asnjė ndjekje nuk ishte bėrė pėr mungesė tė njė akuze konkrete transmeton ATSH raportimin e AFP-sė.
_____________________________
https://www.koha.net/lemsh/140764/li...anine-e-madhe/

_______________________________________

2 vjete jane teper per nje foto "nenfundi"! E liria e shprehjes ?!
Per te "kenaqur" te gjitha palet, fshatunari ka nje propozim origjinal :
1) Te zgjatet fundi deri ne fund te kembeve;
2) Te zevendesohet fundi me pantallone !

E para penalizon syte e meshkujve !
E dyta penalizon femrat me kembe prej manekeneje !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2019, 09:46   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,531
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

po para lejohet fshatunar se nga poshte nuk ka emer b..?
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 07:20   #3
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Ajo e lė, ai i hakmerret duke i djegur lepurin.

Njė 18-vjeēar nga Hartfordshire i Britanisė sė Madhe ėshtė hakmarrė nė mėnyrė mizore ndaj ish tė dashurės sė tij, e cila e prishi lidhjen mes tyre.

Ethan Andrews e kėrcėnoi Lauren Reynolds, pėrpara se tė vinte nė shtėpinė e saj nė mes tė natės nė korrik tė vitit tė kaluar se do t’i vinte flakėn lepurit tė saj.

Ai derdhi njė shishe me benzinė ​​mbi koliben ku Lauren strehonte lepurin tė quajtur Spice, nė pjesėn e pasme tė shtėpisė dhe i vuri zjarrin. Andrews pranoi zjarrėvėnien si veprim i pamatur dhe se i shkaktoi vuajtje tė panevojshme njė kafshe tė mbrojtur.

Ndėrkohė pėr gjestin e tij mizor ai u dėnua me 32 muaj ....13 nė burg dhe 19 me leje nė St Albans Crown Court.

Ndėrkohė, ish e dashura e tij Lauren tani vuan nga ankthi dhe po kalon njė terapi me psikolog.

08:55 | 15 Qershor, 2019.

PS....kane humor.....VeshLLAPUSHET.Veda do i kisha djegur....vendin ku fshihet lepuri.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg lepuri.jpg (22.2 KiloByte, 44 shikimet)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 15-06-2019 nė 07:22
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 08:18   #4
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,078
Thanks: 13,076
Thanked 7,232 Times in 4,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Pse qenka ligj I cuditshem?
Cudi eshte ti vesh cameren poshte fundi tjetres dhe ta postosh all over social media lol

Qe kur dolen smart phones the world is going down
🖤 (2)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 08:28   #5
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,917
Thanks: 1,982
Thanked 2,817 Times in 1,564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Ėshtė ves manjakėsh qė duket tepėr i ulėt si dėnim.
Askush nuk ka tė drejtė tė nxjerrė nėpėr rrjetet sociale & internet dikė pa marr miratimin e tij dhe jo mė ta pėrgjoj seksualisht .
Njerėz tė tillė duhen tredhur nėse e pėrsėrisin njė veprim tė tillė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 12:09   #6
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,068
Thanks: 1,852
Thanked 2,028 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Nuk eshte ligj i cuditshem
Ashtu si nuk eshte e cuditshme ti futesh kameren tjetres lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 12:12   #7
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,068
Thanks: 1,852
Thanked 2,028 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Londėr, 21 janar 2019

Parlamenti britanik miratoi njė projektligj qė synon tė ndėshkojė deri nė dy vite burg faktin nėse bėn njė foto nėn fundet e grave.
Ky ligj pret tashmė vetėm nėnshkrimin nga mbretėresha Elizabeth II, etapa e fundit e procesit legjislativ nė Britaninė e Madhe, pėr t’u miratuar plotėsisht.
Ai u paraqit pas njė fushate tė zhvilluar nga Gina Martin, njė vajzė 27 vjeēe, e cila ka qenė vetė viktimė e kėsaj praktike qė pėrshkruhet nga termi anglisht “upskirting” (poshtė fundit).
Dy persona i kishin bėrė asaj njė foto nėn fund gjatė njė festivali nė Londėr nė vitin 2017 dhe mė pas e kishin shpėrndarė foton nga telefonat e tyre.
Vajza kishte kėrkuar ndihmėn e policisė por asnjė ndjekje nuk ishte bėrė pėr mungesė tė njė akuze konkrete transmeton ATSH raportimin e AFP-sė.
_____________________________
https://www.koha.net/lemsh/140764/li...anine-e-madhe/

_______________________________________

2 vjete jane teper per nje foto "nenfundi"! E liria e shprehjes ?!
Per te "kenaqur" te gjitha palet, fshatunari ka nje propozim origjinal :
1) Te zgjatet fundi deri ne fund te kembeve;
2) Te zevendesohet fundi me pantallone !

E para penalizon syte e meshkujve !
E dyta penalizon femrat me kembe prej manekeneje !
Po pse nuk thua te futen ne thes ose te mbulohen me tre pale carcaf, nje batanije e nje jorgan dhe me ngjites sa per siguri?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 12:55   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Miredita.....

E kisha nen konteksin juridik te gjestit...kshu qe nuk keni perse beni revolta,se per nje lepur me duken aq muaj si shume.

AproPO.....


Specie me te EGRA dhe INJORANTE nuk ka.Keta ...qe i vrasin=PERJETESISHT mbrapa hekurave.Por do reagoni juve ne forum....te drejtat e njeriut.Harrova....shqiponjen e boni me gishta.

Dhe nje lajm nga Shteti ku shkruesi jeton....u lejua gjuetia ne ZONAT,KOHEN dhe LANDET perkatese per....ujqerit.PRA....SHTETI i ka nen kujdesje se po ju humbte FARA.

Me jepni LIKE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 13:01   #9
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,838
Thanks: 862
Thanked 1,626 Times in 946 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Duhet te denohen dhe femrat for crotch staring ne ambiente publike lol
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 13:28   #10
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,531
Thanks: 6,920
Thanked 8,173 Times in 5,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga aao Shiko postimin
duhet te denohen dhe femrat for crotch staring ne ambiente publike lol
ajo bytha nuk ka emer dreqi ta haje
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 13:40   #11
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,994
Thanks: 15,537
Thanked 9,229 Times in 6,240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Ligji i fundit mė i ēuditshėm nė Britaninė e Madhe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ajo bytha nuk ka emer dreqi ta haje
LOL.....

Doli lepri ka foleja,merdhifen ne ...gjuetaret.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur