Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura

Infrastruktura Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-05-2018, 20:15   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,196
Thanks: 6,877
Thanked 3,189 Times in 1,310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

27 muaj dhe 3 minuta, kaq janė dashur pėr tė ndėrtuar urėn mė tė gjatė nė Europė, e cila lidh Krimenė me Rusinė.

Pėr ta ndėrtuar kėtė urė qė u hap kėtė javė pėr makina, janė shpenzuar 3.5 miliardė dollarė dhe forca fizike e mijėra punėtorėve.

Deri mė tani ėshtė hapur vetėm korsia pėr makinat, ndėrsa ajo pėr trenat pritet tė pėrfundojė vitin tjetėr. Gjithsej ka 4 korsi pėr makina dhe 2 linja hekurudhore.

Ishte presidenti rus, Vladimir Putin, i cili e pėruroi kėtė urė, por si pėr ta ironizuar mediat kanė shkruar se gjatėsia e saj nuk ėshtė asgjė krahasuar me urat qė ndėrton Kina.

Ura qė lidh Hong Kongun me Makaun ėshtė 54 kilometra e gjatė, ndėrsa ura e ndėrtuar nga Rusia vetėm 19 kilometra.

Video e mėposhtme ėshtė njė filmim nga nisja e punimeve deri nė pėrfundim tė tyre.

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 20:47   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,313
Thanks: 15,056
Thanked 12,872 Times in 8,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Kėtė 3 minutshin e ka shtuar pėr polė Putini.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 20:57   #3
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

19 km afersisht 12 milje lol. Un e kaloj ni ur 12 milje ēdo dit kto e bojn sikur kan bo naj heroizem
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 21:00   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,313
Thanks: 15,056
Thanked 12,872 Times in 8,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
19 km afersisht 12 milje lol. Un e kaloj ni ur 12 milje ēdo dit kto e bojn sikur kan bo naj heroizem
Pak nuk ėshtė por ai tre minutshi nuk haet fare.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 09:25   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,021
Thanks: 15,577
Thanked 9,233 Times in 6,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
19 km afersisht 12 milje lol. Un e kaloj ni ur 12 milje ēdo dit kto e bojn sikur kan bo naj heroizem
I kalo me kerr apo me LLAPE-----
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:10   #6
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,547
Thanks: 3,652
Thanked 4,203 Times in 2,359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Gabime ne perkthim dhe logjike si zakonisht ne gazetarine tone.

Ura u ndertua per 27 muaj ndersa rezultati eshte shfaqur ne nje video prej 3 minutash.

Titulli mund te ishte: 27 muaj pune ne nje video 3 minuteshe.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:16   #7
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,021
Thanks: 15,577
Thanked 9,233 Times in 6,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Europa dhe mendoj Gjermanine duhet te shikoje interesat e SAJA.
Perfitoje dhe VEDA....fuck dhe eu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 11:25   #8
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Europa dhe mendoj Gjermanine duhet te shikoje interesat e SAJA.
Perfitoje dhe VEDA....fuck dhe eu.
Merkel tha pardje; "mardheniet e mira me Rusine jane shume te rendesishme per ne. Pike. "

Pershendetje Beni. ...Und schöne Pfingsten
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 11:28   #9
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Gabime ne perkthim dhe logjike si zakonisht ne gazetarine tone.

Ura u ndertua per 27 muaj ndersa rezultati eshte shfaqur ne nje video prej 3 minutash.

Titulli mund te ishte: 27 muaj pune ne nje video 3 minuteshe.
Hahn Rex...

Une kam lexuar ketu ne mediat gjermane per kete uren, ku thoshte se vetem ne Kine eshte ndertuar nje ure me e gjate ne kohe me te shkurt.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 11:43   #10
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Shiheni me syrin pozitiv, se c’force e madheshti ka mendja dhe puna njerezore.
As ka rendesi fare nacionaliteti i ndertuesve. Kur lexoni rus, ju sikur lexoni kancer. Ncncncn...Popull i vuajtur dhe punetor jane edhe ata, si gjithe te tjeret.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 11:46   #11
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
19 km afersisht 12 milje lol. Un e kaloj ni ur 12 milje ēdo dit kto e bojn sikur kan bo naj heroizem
Kan ba Derjans ,kan ba heroizem. Eshte arritje e madhe per shtetin 150 milion qe ende rruget i ka me balt posa te largohesh 30 km nga kryqyteti,25% e popullsise ende ka nevojtoret ne fund te oborrit
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 11:49   #12
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,021
Thanks: 15,577
Thanked 9,233 Times in 6,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Ruset............. Pederastet dhe ata qe bejne incest i VRASIN.
TRADITE RUSE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 11:56   #13
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ruset............. Pederastet dhe ata qe bejne incest i VRASIN.
TRADITE RUSE.
Nuk eshte e vertet,ruset martohen me kusherinjt e brezit te pare,dmth,per konceptin tone jan INCESOID!!, homoseksualizmi ne rusi eshte po aq i perhapur sa ne vendet qe ne i konsiderojm"pederast",mos edhe me teper.Natyrisht sipas RT ne Rusi dhe Iran "s'ka" homo
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 12:02   #14
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Shiheni me syrin pozitiv, se c’force e madheshti ka mendja dhe puna njerezore.
As ka rendesi fare nacionaliteti i ndertuesve. Kur lexoni rus, ju sikur lexoni kancer. Ncncncn...Popull i vuajtur dhe punetor jane edhe ata, si gjithe te tjeret.
Yoko, s'ka asgje grandioze keto,motra!Veper e rendomt arqitektonike!
Sa per ruset punetor ,hahahahahah,lere pash at zot!!!
Per popull i vuajtur PO,bile kan ber, dhe bejne edhe te tjret te vuajn,mjer kush i ka afer!!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 13:06   #15
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,853
Thanks: 868
Thanked 1,636 Times in 951 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 162
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Me Jelsinin ekonomikisht ishin shume dobet , skamje e varferi kudo. Ndersa me Putinin Rusia ka ndryshuar totalisht. Ti japim Cezarit ate qe i takon pamvarsisht bindjeve tona politike.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 14:54   #16
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Shiheni me syrin pozitiv, se c’force e madheshti ka mendja dhe puna njerezore.
As ka rendesi fare nacionaliteti i ndertuesve. Kur lexoni rus, ju sikur lexoni kancer. Ncncncn...Popull i vuajtur dhe punetor jane edhe ata, si gjithe te tjeret.
Eh mi YOKO. Pajtohem me ty por me pak rezerva. Ruset nuk jane popull i vuajtur.... Ruset jane popull me tope, jane popull me histori, me dinjitet,me kulture dhe shume nacionaliste.Jane popull punetor. Ruset i kane dhene dhe vazhdojne t'i japin njerezimit njerez te medhej ne te gjitha fushat. Kaq. E the mire ate punen e kancerit o YOKO. S'mu durua pa e thene mendimin tim per ruset. Ne shqiptaret na ka ikur dhe ai pak dinjitet dhe moral, qe kemi pasur. Me hapet barku perdite me portalet shqiptare, me kasten politike shqiptare, me biznesin shqiptar dhe se fundi me ato, qe lexoj ketu. Shqiptaret e kane pasur dhe e kane zakon qe per cdo gje te kapen me rete qe fluturojne ne qiell, per t'ja u hedhur fajin atyre. Para ca ditesh pashe ketu ne forum, nje njoftim per kompanine Air Albania. Nuk pashe nje ketu apo ne portale, qe te jepte nje mendim se si mund te behej me mire ky lloj biznesi apo iniciative, qe mund te jete biznesi i vetem fitimprures i shtetit dhe i qeverise shqiptare, packa se do na ndihmojne turqit apo leshi i arapit.Te gjithe merreshin me Ramen, si ajo gazetarja qe e pyeste per vellane e Xhafajt. Ishte Rama se te sha une do i thoja: As me rruhet hic se eshte vellai i Xhafes apo vellai im. Une jam ky qe jam ketu. Po qe se Tahiri apo Xhafa apo leshi e preshi kane bere gjera ne ne kundeshtim me ligjin dhe qe vertetohen me fakte...secili mban pergjegjesi ligjore qofte dhe bug. Si nuk pashe nje gazetar qe t'i thote LuL Bashes keto dite apo kur u dogjen ato qe ndertoi Salillari ne Kukes. O Lulzim, pse rruga e kombit vajti 54 km - 1.3 miliard Euro? Si nuk pashe njeri keto dite,por dhe me pare qe te ngrihet nje dhe ti thote ne mes te mbledhjes ish Ministrit te Mbrojtjes Mediu, per viktimat e Gerdecit ? T'i kthehemi Air Albania.Mendoni mbi 2.000.000 shqiptare qe fluturojne nga Rinasi cdo vit. Mendoni sikur te kete linja direkte Rinas-USA sa do te jete numri i pasagjereve qe do bejne dhe tranzitin ne Rinas. Sikur vetem 10 Euro per person t'i ngelej shtetit shqiptar nga ky lloj biznesi, i thone minimalisht 20 miliono Euro, me te cilat mund te ndertohen ne Shqiperi deri ne 10 shkolla apo spitale te kategorise se 2 apo te 3 (dmth per rrethet e mesatare dhe te vogla).Nejse ..... se e kishim fjalen tek ruset. Jane ruse o bashkeforumas nuk jane shqiptare qe prodhojne dhe hane vetem m@tin e tyre. Jane ruse, qe kane himnin me te bukur ne bote. Himnin qe te ngre mornica trupin kur e degjon. Mundohuni te gjykoni me kthjellesi. Nuk na e ka dhe nuk na e ka pasur fajin rusi as atehere dhe as tani. E kemi pasur dhe e kemi fajin vete.

Kalofshi bukur.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 20:00   #17
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Me Jelsinin ekonomikisht ishin shume dobet , skamje e varferi kudo. Ndersa me Putinin Rusia ka ndryshuar totalisht. Ti japim Cezarit ate qe i takon pamvarsisht bindjeve tona politike.
Me Jelcin nuk ka pas ekonomi thuaj se fari,sikur Shqiperia pas rrezimit te shtatores se xhaxhit tuaj te dashur!
Cmimi i naftes ne kohen e Jelcinit ishte 45$ per barel,nxjerrja e naftes rusve i kushton nga 16 deri 36 $ per barel!Ne kohen e "cesarit" minuk cmimi i naftes eshte ngritur 150$ per barel kurse gazi nga 70$ per njesi shkoi ne 350$ ,ketu qendron "suksesi" i minukut putin!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 20:23   #18
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Eh mi YOKO. Pajtohem me ty por me pak rezerva. Ruset nuk jane popull i vuajtur.... Ruset jane popull me tope, jane popull me histori, me dinjitet,me kulture dhe shume nacionaliste.Jane popull punetor. Ruset i kane dhene dhe vazhdojne t'i japin njerezimit njerez te medhej ne te gjitha fushat. Kaq. E the mire ate punen e kancerit o YOKO. S'mu durua pa e thene mendimin tim per ruset. Ne shqiptaret na ka ikur dhe ai pak dinjitet dhe moral, qe kemi pasur. Me hapet barku perdite me portalet shqiptare, me kasten politike shqiptare, me biznesin shqiptar dhe se fundi me ato, qe lexoj ketu. Shqiptaret e kane pasur dhe e kane zakon qe per cdo gje te kapen me rete qe fluturojne ne qiell, per t'ja u hedhur fajin atyre. Para ca ditesh pashe ketu ne forum, nje njoftim per kompanine Air Albania. Nuk pashe nje ketu apo ne portale, qe te jepte nje mendim se si mund te behej me mire ky lloj biznesi apo iniciative, qe mund te jete biznesi i vetem fitimprures i shtetit dhe i qeverise shqiptare, packa se do na ndihmojne turqit apo leshi i arapit.Te gjithe merreshin me Ramen, si ajo gazetarja qe e pyeste per vellane e Xhafajt. Ishte Rama se te sha une do i thoja: As me rruhet hic se eshte vellai i Xhafes apo vellai im. Une jam ky qe jam ketu. Po qe se Tahiri apo Xhafa apo leshi e preshi kane bere gjera ne ne kundeshtim me ligjin dhe qe vertetohen me fakte...secili mban pergjegjesi ligjore qofte dhe bug. Si nuk pashe nje gazetar qe t'i thote LuL Bashes keto dite apo kur u dogjen ato qe ndertoi Salillari ne Kukes. O Lulzim, pse rruga e kombit vajti 54 km - 1.3 miliard Euro? Si nuk pashe njeri keto dite,por dhe me pare qe te ngrihet nje dhe ti thote ne mes te mbledhjes ish Ministrit te Mbrojtjes Mediu, per viktimat e Gerdecit ? T'i kthehemi Air Albania.Mendoni mbi 2.000.000 shqiptare qe fluturojne nga Rinasi cdo vit. Mendoni sikur te kete linja direkte Rinas-USA sa do te jete numri i pasagjereve qe do bejne dhe tranzitin ne Rinas. Sikur vetem 10 Euro per person t'i ngelej shtetit shqiptar nga ky lloj biznesi, i thone minimalisht 20 miliono Euro, me te cilat mund te ndertohen ne Shqiperi deri ne 10 shkolla apo spitale te kategorise se 2 apo te 3 (dmth per rrethet e mesatare dhe te vogla).Nejse ..... se e kishim fjalen tek ruset. Jane ruse o bashkeforumas nuk jane shqiptare qe prodhojne dhe hane vetem m@tin e tyre. Jane ruse, qe kane himnin me te bukur ne bote. Himnin qe te ngre mornica trupin kur e degjon. Mundohuni te gjykoni me kthjellesi. Nuk na e ka dhe nuk na e ka pasur fajin rusi as atehere dhe as tani. E kemi pasur dhe e kemi fajin vete.

Kalofshi bukur.

Ore.... me cfar eshte per te mburrurr ruset?! cfar i ka dhen botes populli prej 160 milion dhe qe ka ne kontroll qindra popuj te vegjel ne territorr ku perfshin 1/6 e globit??!!
Ti dhe mistrecat si ti hudhni nje shikim rreth vetes ,cilat jan ato gjera te perditshmeris ton dhe mbar njerzimit e qe mund ti falemderojm rusve qe i kemi?! ASNJE!ZERO!!!
Cili eshte ai personalitet rus i njohur sot ne bote per cfardo lemije??!!
ASNJE!!!
Nuk eshte stereotip por FAKT se ruset nuk jan punetor,pijanec po,!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 20:38   #19
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,499
Thanks: 4,169
Thanked 4,518 Times in 3,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

dhe i bie qe pijanec me davaj vodka e kane bere gjithe ate ure, se po te ishin esull do ta kishin bere uren edhe per ne hene.

derjans@ ti e bene ate rruge ēdo dite, po per ta ndertuar 12 milje mbi det duhen leke ne valute, teknologji dhe punetore.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 21:57   #20
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,547
Thanks: 3,652
Thanked 4,203 Times in 2,359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėr 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndėrton urėn mė tė gjatė nė Europė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Hahn Rex...

Une kam lexuar ketu ne mediat gjermane per kete uren, ku thoshte se vetem ne Kine eshte ndertuar nje ure me e gjate ne kohe me te shkurt.
Kina ka bo revolucion ne ndertimtari Sami, sidomos sa i perket shpejtesise ne perfundimin e punimeve.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur