Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-04-2019, 10:14   #1
Lina
Ujvare
 
Avatari i Lina
 
Data e antarėsimit: Apr 2019
Vendndodhja: Athine
Posts: 104
Thanks: 13
Thanked 65 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
Lina ėshtė nė rrugė tė mbarė
Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok
Dasma ėshtė njė kohė plot emocione pėr tė gjithė pjesėtarėt nė dasmė.


Ka lotė lumturie tė fillimeve tė reja dhe trishtim pėr lėnien e jetės suaj pras (pėr mė mirė, megjithatė!) Nė kėtė rast, kjo martesė pėrrallė mori njė kthesė tė ēuditshme kur dhėndri bėri njė deklaratė tė ēuditshme.

Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok
Dasma ėshtė njė kohė plot emocione pėr tė gjithė pjesėtarėt nė dasmė.

Ka lotė lumturie tė fillimeve tė reja dhe trishtim pėr lėnien e jetės suaj pras (pėr mė mirė, megjithatė!) Nė kėtė rast, kjo martesė pėrrallė mori njė kthesė tė ēuditshme kur dhėndri bėri njė deklaratė tė ēuditshme.

Njė Ditė Emocionuese; Dasma

Shumica e ceremonive tė dasmės pėrfshijnė shumė lot dhe buzėqeshje. Ėshtė gjithmonė njė ngjarje e gėzueshme qė mbledh dy anėt e njė familje sė bashku.

Kur Jefferson dhe Jessica u martuan, ndodhi ndryshe. Ēifti madje pėrgatiti zotimet e tyre si njė angazhim tė vėrtetė pėr njėri-tjetrin. Ata e mbajtėn atė sekret deri nė ditėn e dasmės sė tyre.

Ēifti ua punuan keq familjeve tė tyre duke bėrė pėrgatitje pėr muaj tė tėra. Ata tė dy ranė dakord se kjo ishte njė nga aspektet mė tė rėndėsishme tė dasmės sė tyre dhe ata donin qė momenti mė i veēantė pėr ta tė ishte i pėrsosur.

Ata besuan shumė te njėri-tjetri se do mbanin fjalimin e pėrsosur, kėshtu qė asnjėri prej tyre nuk i tha tjetrit se ēfarė do tė thoshin. Ajo do tė ishte njė surprizė e mrekullueshme.

Planifikimi i njė ceremonie spektakolare

Ata punuan shumė pėr ta bėrė ceremoninė tė pėrsosur. Ata morėn me qira njė hapėsirė ??tė madhe pėr t’i pėrshtatur tė dyja familjet e tyre tė mėdha. Ishte zbukuruar me rroba tė bardha dhe lule qė vareshin nga tavani.

Ajo dukej si njė pėrrallė. Ishte skena e pėrsosur, por askush nuk kishte asnjė ide se ēfarė do tė ndodhte nė kėtė dasmė.

Nė fjalimin e betimeve qė dhėndri kishte pėrgatitur deklaroi dashurinė e tij pėr njė femėr tjetėr duke i lėnė tė gjithė pa fjalė dhe tė shokuar.
__________________
Leviz gjithmone ne heshtje. Fol vetem kur te vije koha per te thene
🖤 (1)
Lina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 10:20   #2
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

mgja se ONYX, Fshatari apo GdM i kan vjedh paswordin.
ata rrin tu hap tema te ktij lloji….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 10:39   #3
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
mgja se ONYX, Fshatari apo GdM i kan vjedh paswordin.
ata rrin tu hap tema te ktij lloji….
Me duket te dogji tema ty ,se rusja, polakja apo ajo rumunja (ato qe ke tregu vete), te kane lone me lule ne dore ne altar ty
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:00   #4
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,328
Thanks: 4,498
Thanked 3,499 Times in 1,667 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 119
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

S 'ka te beje me temen , por sapo lexova ne pune nje ftese martese
nje cift qe paskan nderkoh dy femije
ne kopertine ishte cifti dhe nga e majta djali duke i thene te atit : he papa kerkoje ne martese dhe nga e majta vajza duke thene : he mama te lutem pranoje thuaji Po

Shume e bukur dhe prekese si ftese
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:04   #5
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Shume e bukur dhe prekese vertete Maria!

Ata femije nuk duan te jene dobice.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:04   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,843 Times in 8,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lina Shiko postimin
Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok
Dasma ėshtė njė kohė plot emocione pėr tė gjithė pjesėtarėt nė dasmė.


Ka lotė lumturie tė fillimeve tė reja dhe trishtim pėr lėnien e jetės suaj pras (pėr mė mirė, megjithatė!) Nė kėtė rast, kjo martesė pėrrallė mori njė kthesė tė ēuditshme kur dhėndri bėri njė deklaratė tė ēuditshme.
Pėr deri sa te shkrimi thuhet "...pėr lėnien e jetės suaj pras" nusja hallall qė ngeli me pras nė dorė.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Akrepi : 23-04-2019 nė 11:07
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:07   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,272
Thanks: 15,016
Thanked 12,843 Times in 8,081 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Shume e bukur dhe prekese vertete Maria!

Ata femije nuk duan te jene dobice.


Adea
Mund tė mos jenė tė lidhur nė martesė dhe fėmijėt s'ka pse tė jenė dobiēė Adea.
Dobiēi ėshtė kur nuk njihet babai.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:16   #8
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Pa martese ne kishe apo pa letra zyrtare te gjendjes civile, per mua ata femije jane dobice.

Por kjo jam une.

Martesa qe te jete martese duhet jo vetem te jete e deshmuar por edhe e celebruar. Ndaj edhe ahengu.

Keto jane lidhjet qe njihen ne boten time.

Krijimi i femijeve ne shpirt a nuk e di cfare t'u ve emrin nuk kane vleren me te vogel.

Ndaj dhe im ZOT ka emrin dhe mbiemrin e BABES TEM.

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:33   #9
Jetmira
Jetmira
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,559
Thanks: 1,292
Thanked 1,100 Times in 442 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Herėt ii paska ra mendja qypit pėr tu rrėfyer.
Shpresoj tė mos gjendem ndonjėherė nė atė situatė .
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 11:36   #10
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jetmira Shiko postimin
Herėt ii paska ra mendja qypit pėr tu rrėfyer.
Shpresoj tė mos gjendem ndonjėherė nė atė situatė .
Jetmira, mos je gje ballshjote?

Nje parandjenje.

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 12:19   #11
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Me duket te dogji tema ty ,se rusja, polakja apo ajo rumunja (ato qe ke tregu vete), te kane lone me lule ne dore ne altar ty
trapin e Cajupit o Lion, baba ka 28 vjet qe shijon gjelle te kualiteteve te ndryshme , nga ato te evropes lindore e deri tek grosha vendit ( jo ajo shqiptare se ajo nuk bon dhe ka p*rdhe shume) pra ajo austriake!
Nuk e ha meraku baben hic se nga jon kto me flamuej(sic thote SYSTEMA) se ja kom pi longun dynjallikut una me koh ene me vakt.
Me faqekuqet gjermone nuk vej as 100 katunare shqiptare
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 12:33   #12
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Ulet familja rreth sofres ne mesin e se ciles gjendej sallata e perbashket dhe perpara cdo anetari nje kupe me groshe. Nusja pa dashje, duke u teshtitur leshon nje pellumb nga kafazi. Ia keput nje pordhe domethene. Vjerri ngre kryet dhe pyet se kush ishte ai i zgjuar qe e leshoi pellumbin. Nusja u skuq (faqezat iu ben si molla) dhe pas perseritjes se pyetjes se ciles vjehrri i shtoi edhe nje bonus per leshuesin e pellumbit duke thene se ai qe e leshoi do te merrte nje groshe (dmth leke dhe jo fasule) vjehrra duke menduar se ishte e turpshme per te rene te pranonte nje faj te tille tha se ishte ajo qe e kishte leshuar. Uuuu medet re plaku... thote plaka....na kane rene plackat e barkut.

Pasi sheh te vjerren te merrte groshin e reja (nusja dmth) i thote vjerrit:

Oiiiii re baba...kush e beri pordhen e kush e mori groshin....

Morali i historise: Nese une marr persiper barren e mekatit do te marre gjithashtu edhe perfitimet qe vijne nga mbajtja e kesaj barre...


Keshtu re Baba nga Durresi....qe si gjithe debilet e tjere me koqe te renda kalove dhe ti ne kahun tjeter per te mos u dukur sikur ke nevoje per mbrojtje nga nje femer delikate.....


Keshtu...qe thoni ju e nuk na thate ndonje gje....Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 23-04-2019 nė 12:35
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 12:43   #13
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,079
Thanks: 5,649
Thanked 11,808 Times in 4,136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Idiot mashkull Ju desh Te vishej dhenderr Te deklaronte kte gjene.
Po kjo mavrija si nuk paska kuptuar asgje ?!
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 13:13   #14
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ulet familja rreth sofres ne mesin e se ciles gjendej sallata e perbashket dhe perpara cdo anetari nje kupe me groshe. Nusja pa dashje, duke u teshtitur leshon nje pellumb nga kafazi. Ia keput nje pordhe domethene. Vjerri ngre kryet dhe pyet se kush ishte ai i zgjuar qe e leshoi pellumbin. Nusja u skuq (faqezat iu ben si molla) dhe pas perseritjes se pyetjes se ciles vjehrri i shtoi edhe nje bonus per leshuesin e pellumbit duke thene se ai qe e leshoi do te merrte nje groshe (dmth leke dhe jo fasule) vjehrra duke menduar se ishte e turpshme per te rene te pranonte nje faj te tille tha se ishte ajo qe e kishte leshuar. Uuuu medet re plaku... thote plaka....na kane rene plackat e barkut.

Pasi sheh te vjerren te merrte groshin e reja (nusja dmth) i thote vjerrit:

Oiiiii re baba...kush e beri pordhen e kush e mori groshin....

Morali i historise: Nese une marr persiper barren e mekatit do te marre gjithashtu edhe perfitimet qe vijne nga mbajtja e kesaj barre...


Keshtu re Baba nga Durresi....qe si gjithe debilet e tjere me koqe te renda kalove dhe ti ne kahun tjeter per te mos u dukur sikur ke nevoje per mbrojtje nga nje femer delikate.....


Keshtu...qe thoni ju e nuk na thate ndonje gje....Adea
hmmm, sallate….groshe….p*rdhe…
muhabet qe nuk ja vlejka hic o Adea.
plakut tymcet mos ja nigjo, por fjalen nigjoja ama, kshu ka pas thon tata im dikur….
kishte te drejte tata im, bojte 2 here m'jave rrugen e taljonit me vaporrele (vaporr) qysh 1938.
Vaporrelet u nisshin kah moli i Durrsit cdo Mercoledģ dhe Venerdģ ne 14:00 sahati, ene ky qyqi cojte lesh dhie per tregti ene vijte mprapsht me rropsa industriale….
me nji fjal kishte pa dynjo me sy tata im, ene jo si katunart e tjere qe vijshin verdall neper markat me gamor me gjymes bishti duke shit kai kacile fiqsh me grenxa apo gorrica pa pjek.
Pranej i besoj hala ene ksaj dite tates tem, sepse ene koha vete e solli qe cdokush nga ne te bredhe lirshem neper Evrope (si dikur m'vaktit) ene ta shofi dynjollikun qysh, tek, osht ai.
Respekte!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 13:24   #15
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
trapin e Cajupit o Lion, baba ka 28 vjet qe shijon gjelle te kualiteteve te ndryshme , nga ato te evropes lindore e deri tek grosha vendit ( jo ajo shqiptare se ajo nuk bon dhe ka p*rdhe shume) pra ajo austriake!
Nuk e ha meraku baben hic se nga jon kto me flamuej(sic thote SYSTEMA) se ja kom pi longun dynjallikut una me koh ene me vakt.
Me faqekuqet gjermone nuk vej as 100 katunare shqiptare
Sa per flamujte mire e ke o Baba.Cte plasi trapi ty se mos do i varesh tek flamuret e Natos.Rendesi ka te mgrejne flamurin japonez andej nga fundi muajit. Sa per tjerat e disha mor Baba , por e thashe me perzi ujrat.Ato gjellat qe te bohen bajate, mos i hudh o Baba, se i fus une nje kaferdisme dhe i bej prap te hongshme. He pac uraten o Babe.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 23-04-2019 nė 13:29
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 13:29   #16
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
hmmm, sallate….groshe….p*rdhe…
muhabet qe nuk ja vlejka hic o Adea.
plakut tymcet mos ja nigjo, por fjalen nigjoja ama, kshu ka pas thon tata im dikur….
kishte te drejte tata im, bojte 2 here m'jave rrugen e taljonit me vaporrele (vaporr) qysh 1938.
Vaporrelet u nisshin kah moli i Durrsit cdo Mercoledģ dhe Venerdģ ne 14:00 sahati, ene ky qyqi cojte lesh dhie per tregti ene vijte mprapsht me rropsa industriale….
me nji fjal kishte pa dynjo me sy tata im, ene jo si katunart e tjere qe vijshin verdall neper markat me gamor me gjymes bishti duke shit kai kacile fiqsh me grenxa apo gorrica pa pjek.
Pranej i besoj hala ene ksaj dite tates tem, sepse ene koha vete e solli qe cdokush nga ne te bredhe lirshem neper Evrope (si dikur m'vaktit) ene ta shofi dynjollikun qysh, tek, osht ai.
Respekte!


Ne qofte se t'a ka enda te rishohesh taten tend qe ka ik per lesh, foli ne enderr dhe thuaji te hipi ne maje te fikut te myzeqarit dhe te shohe Stambollin qe digjet se jo parajse nuk ka per te pare POR edhe bythen e djallit ku futen te gjithe nuk ka me e pase me per arsye se i futa nje gjyle m'u ne vrime. Buummm

Respekte edhe per ty Babe. Qeke kaposh i lashte.

Gjyshi im i jepte gojes. Nuk punonte. Dembel me te madh nuk kishte pare bota. Ishte kryeplaku (gjykatesi) i fshatit dhe cdo gje i vinte ne goje. Ndaj i kishte fjalet e renda sic kishte edhe koqet.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 14:06   #17
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

A eshte ndokush tjeter me nerva sa u sgjat ky/kjo gazetar per tna thene ca kishte ndodhur?

Lexoni vetem fjaline e fundit.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 14:07   #18
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,502
Thanks: 10,063
Thanked 9,288 Times in 4,587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Pa martese ne kishe apo pa letra zyrtare te gjendjes civile, per mua ata femije jane dobice.

Por kjo jam une.

Martesa qe te jete martese duhet jo vetem te jete e deshmuar por edhe e celebruar. Ndaj edhe ahengu.

Keto jane lidhjet qe njihen ne boten time.

Krijimi i femijeve ne shpirt a nuk e di cfare t'u ve emrin nuk kane vleren me te vogel.

Ndaj dhe im ZOT ka emrin dhe mbiemrin e BABES TEM.

Adea

Po pas kesaj ceremonie madheshtore religjoze te vij divorci si quhen keta femije?


Per mua gjithcka eshte oficiale demek por ne realitet te gjithe vijme ne jete nga e njejta gje.. pfff pllonimi
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 14:09   #19
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
A eshte ndokush tjeter me nerva sa u sgjat ky/kjo gazetar per tna thene ca kishte ndodhur?

Lexoni vetem fjaline e fundit.
O Kurt. Ai djali beri bllof dhe ajo gocja ngeli me 2 pair
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 14:10   #20
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhėndri bėn deklaratėn qė i le tė gjithė nė shok

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Po pas kesaj ceremonie madheshtore religjoze te vij divorci si quhen keta femije?


Per mua gjithcka eshte oficiale demek por ne realitet te gjithe vijme ne jete nga e njejta gje.. pfff pllonimi
Shqip Sib, thuhet p@llimi.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur