Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-05-2019, 18:28   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Autoritetet e zgjedhjeve nė Turqi kanė vendosur tė hėnėn qė tė rimbahen zgjedhjet pėr kryetar tė Stambollit duke anuluar zgjedhjet e fundit, qė i sollėn humbjen partisė sė presidentit Recep Tayyip Erdogan, AKP.

Vendimi menjėherė ka sjellė reagimin e Partisė Republikane Popullore qė fitoi nė zgjedhjet e 31 marsit, raporton Reuters, transmeton Koha.net.

Kjo parti e ka cilėsuar diktaturė vendimin pėr rizgjedhje lokale.

Zgjedhjet do tė rimbahen mė 23 qershor.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 18:45   #2
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,221
Thanks: 345
Thanked 610 Times in 448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Nuk don erdoani me e pa veten te mujtun ne ket vakt ramazani, ndaj anulon zgjedhjet per shkak fanatizmi fetar, ashtu dhe pushtetar. Si gjithmon, kur bahen keto te dyja bashk, vetem mbrapshtina ka.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 19:07   #3
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Shume e demshme per demokracine, por mendoj qe humbja tani do te jete me e madhe.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 19:58   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,222
Thanks: 14,981
Thanked 12,815 Times in 8,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Shume e demshme per demokracine, por mendoj qe humbja tani do te jete me e madhe.
E ke gabim, tani do "fitojė" thellė bile.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 20:08   #5
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E ke gabim, tani do "fitojė" thellė bile.
Nese ne zgjedhjet e para 4.1 milion turq votuan per Opoziten kur Erdogani kishte pushtet absolut, tani eshte me lehte sepse miti eshte thyer, dhe humbja e tij eshte e pashmangshme, kesaj here edhe me me shume diference.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 20:16   #6
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,222
Thanks: 14,981
Thanked 12,815 Times in 8,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Nese ne zgjedhjet e para 4.1 milion turq votuan per Opoziten kur Erdogani kishte pushtet absolut, tani eshte me lehte sepse miti eshte thyer, dhe humbja e tij eshte e pashmangshme, kesaj here edhe me me shume diference.
Nėse herėn e parė mendoi se do fitonte kėsaj here do marrė masat qė tė fitojė.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 20:38   #7
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nėse herėn e parė mendoi se do fitonte kėsaj here do marrė masat qė tė fitojė.
Gabim, zgjedhjet fitohen me trend dhe perceptim se kush eshte fituesi. Nese ben nje analize ne retrospektive perseritjeve te zgjedhjeve te kesaj natyre kryesisht te inicuara nga partite qe kane pushtetin, rivotimi ka dale edhe me keq per to ku opozita ka rritur numrat.
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-05-2019, 20:48   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,222
Thanks: 14,981
Thanked 12,815 Times in 8,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Gabim, zgjedhjet fitohen me trend dhe perceptim se kush eshte fituesi. Nese ben nje analize ne retrospektive perseritjeve te zgjedhjeve te kesaj natyre kryesisht te inicuara nga partite qe kane pushtetin, rivotimi ka dale edhe me keq per to ku opozita ka rritur numrat.
Flasim prap mbasi tė zhvillohen zgjedhjet.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 12:23   #9
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,221
Thanks: 345
Thanked 610 Times in 448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nėse herėn e parė mendoi se do fitonte kėsaj here do marrė masat qė tė fitojė.
fiton ai qe numron votat ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2019, 13:54   #10
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Mashallah.
Do te votoni deri sa te fitoj kandidati im.

Republikanet e Ataturkut do te jene budallenj nese pranojne te hyjne perseri ne zgjidhjet qe i kane fituar.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 16:52   #11
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,862
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Flasim prap mbasi tė zhvillohen zgjedhjet.
Erdogan humbi sot bindshem lalo.

Dmth, paskam pasur te drejte?
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 17:32   #12
Noe
Mi vida
 
Avatari i Noe
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,023
Thanks: 296
Thanked 230 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Pershendetje Onyx

Sot e lexova ket teme dhe mendoj se ishe i sakte ne analize. Dhe une isha i bindur qe do humbe me thelle per dy arsye kryesore:

1.Nxit rekursin me maksimal opozitar .

2.Votuesit besnike te partise ne pushtet demoralizohen.

Sic po e shohim heren e dyte po humb me thelle se heren e pare.

Akrepi mendoi ne menyre siperfaqsore thjesht duke perdorur argumentin meqe pushteti sundimtar te Erdoganit percaktori anullimin e zgjedhjeve do percaktonte dhe rezultatin , pa marre parasysh me kryesoren, mesazhin e humbjes se pare ne stamboll duke i dhene fund njehere e pergjithmone sundimit te tij.
Noe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 18:13   #13
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,222
Thanks: 14,981
Thanked 12,815 Times in 8,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Erdogan humbi sot bindshem lalo.

Dmth, paskam pasur te drejte?
Me sa duket po.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 18:36   #14
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

CHP 54.03 %
AKP 45.09 %
99% te votave te numeruara...
27 komuna te Stambollit te fituara nga Republikanet,vetem 11 komuna nga Erdogani.

Fitore e paster e Republikaneve te Ataturkit.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 18:39   #15
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Erdogan humbi sot bindshem lalo.

Dmth, paskam pasur te drejte?
Ende ska perfunduar,sa te duash munde te gjesh parregullsi ne votime dhe nje ankese deri te komisioni zgjedhor dhe dalin te votojne per here te trete.
Ndoshta Erdogan shpreson ne ate qe "e treta e verteta"

Ta shohim a do ta pranoj humbjen.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 18:53   #16
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,914
Thanks: 1,980
Thanked 2,812 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (2)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 19:42   #17
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Ne zgjedhjet e ardhshme presidenciale Erdogan ec ne shpi.

Ose ne burg.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
🖤 (1)
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 20:19   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,503 Times in 3,000 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Shajip Tajip Hartukan merre me humbjet e radhes edhe pashane me vete Tanga bablokin e droguar.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 21:34   #19
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,610
Thanked 8,933 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Iku per lesh Erdogani lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 21:36   #20
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 862 Times in 377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Vendoset pėr rizgjedhje nė Stamboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Iku per lesh Erdogani lol
Ishallah po gjen ...
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur