Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-06-2019, 16:51   #41
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,775
Thanks: 5,908
Thanked 6,287 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bota mbrėmė ishte nė prag tė luftės, Trump urdhėroi sulmet ndaj Iranit

Une mendova qe Bardhyli vertet Nuk ishte i informuar, jo
Qe ke ky na qenka propagande Amerikane . Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2019, 16:56   #42
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bota mbrėmė ishte nė prag tė luftės, Trump urdhėroi sulmet ndaj Iranit

Per tu vene ne perdorim nje mjet i tille shum i sofostikuar, Iranit do ti duhet nje sistem te cilin nuk e zoteron dot....
Kane nxjerre nje sere medemek shpikjesh me kacatorra e drone por jane te gjitha makete e boje.......akoma ushtria e tyre perdor F-4 Phantoms te kohes se qepes.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2019, 17:04   #43
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,081
Thanks: 3,512
Thanked 2,834 Times in 1,913 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bota mbrėmė ishte nė prag tė luftės, Trump urdhėroi sulmet ndaj Iranit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Per tu vene ne perdorim nje mjet i tille shum i sofostikuar, Iranit do ti duhet nje sistem te cilin nuk e zoteron dot....
Kane nxjerre nje sere medemek shpikjesh me kacatorra e drone por jane te gjitha makete e boje.......akoma ushtria e tyre perdor F-4 Phantoms te kohes se qepes.
Po filloi nje lufte SHBA-Iran, Rusia dhe Kina do ta ndihmojne Iranin me gjithcka do ti nevojitet. Per ata do te ishte nje rast perfekt.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2019, 17:15   #44
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Bota mbrėmė ishte nė prag tė luftės, Trump urdhėroi sulmet ndaj Iranit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Une mendova qe Bardhyli vertet Nuk ishte i informuar, jo
Qe ke ky na qenka propagande Amerikane . Lool
Hmmmmm lere te japi mendimat e tija apo te tjeret me kaqatorra.Personalisht mua me PELQEN ...LLOGJIKA dhe DITURIA e Terran.Pastaj pune raketash...te modifikuara ose PO,nuk mund ti dime.

AproPO....Ne Iran nuk je tu bo hajgare si me....flamurtaret.

Pastaj...do fitojne bojsat apo jo APET nuk i dihet.Akoma ne Afganistan skane venos rregull vetem....po gjelberohet si ne...albanistan.

Per Benin je OKAY.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg D9l3yMFXoAANcYH.jpg (22.2 KiloByte, 22 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur