Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2019, 07:51   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,975
Thanks: 7,836
Thanked 3,596 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Sot pėrurohet objekti i ri i Ambasadės sė SHBA-sė, mė e madhja nė Ballkan
Nė ditėn e veēantė pėr popullin amerikan, atė tė pavarėsisė qė festohet sot, Ambasada e SHBA-sė nė Kosovė do tė bėhet mė shtėpi tė re.
Sot do tė pėrurohet objekti i ri i Ambasadės sė SHBA-sė.
Ndėrtimi i saj ėshtė bėrė nė hapėsirėn prej 5 hektarėsh nė lagjen “Arbėria” nė kryeqytet, tokė kjo qė i ėshtė dhėnė ambasadės nė shfrytėzim pėr 99 vjet.
Njėherėsh kjo ėshtė ambasada mė e madhe nė Ballkanin Perėndimor.
Me kėtė rast, ambasadori, Philip Kosnett dhe zonja Alison Kosnett, do tė jenė nikoqirė tė pritjes qė do tė mbahet edhe pėr nder tė Ditės sė Pavarėsisė sė SHBA-ve. /Telegrafi/
_____________________________________
https://telegrafi.com/perurohet-obje...ja-ne-ballkan/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 07:55   #2
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,271 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Si Ministri kenka...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 01:25   #3
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 461
Thanks: 81
Thanked 76 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Urime Kosova e martireve!
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 07:50   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,094
Thanks: 15,658
Thanked 9,271 Times in 6,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Do lajme nga nje planet i ri te pakonfirmuar pricanje....ka do pllane qe ta shembin ndertesen me nje....harp ose termet.Kta alienet ka ky pllaneta,ashtna me prejardhje.....ruse.

Ose....qeka prish koha ke shkruesi apo freskuar.Do jete ndonje teori konspirative edhe qo....shkina.

Apropo....i falenderoj per SOT se rankna zhegna.

Hvalla.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 08:11   #5
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Si shtab masiv ushtarak.

I thone Kosoves qe si krijese shteterore fallco qe je, ta dish qe te kap une perhere ne zoterim.

Vetem deep state cifut amerikan hap.ambasada te tilla qe duken si ndertesa masive prodhimi tankesh.

Pse?
Sepse aty behet spiunazhi masiv.

Te pakte kane qene kombet qe deep state i ka fut nen kthetra dhe kan arrit te clirohen.

Shqiptaret i hapen dyert demonit ne 1991 dhe keto 30 vite jane vitet me te errta te historise tone.

Shkaperdhimi me i.madh i kombit keto 30 vit3 kane ndodh.


Shto ketu edhe nivelin e ulet te shqiptareve , mos leximin masiv, injoranen, viktimizimin masiv qe kemi si mentalitet dhe kthetrat e deep statit cifut behen edhe m te forta.

Cfare pret kur edhe " intelektualet" ose me sakte snobet bythcpuar si refren kane perendimin dhe " reformen ne drejtesi" alla Sorros.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 13:07   #6
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,888
Thanks: 1,529
Thanked 8,712 Times in 3,851 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Truri eshte gje e madhe. Rreshket, shembulli me siper. Lol. Pune te mbare per Kosoven.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 13:59   #7
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Truri eshte gje e madhe. Rreshket, shembulli me siper. Lol. Pune te mbare per Kosoven.
Baxhelle 5 lekshe, ti as duhej te komentoje ketu po te donin keta me rrit nivelin e ketij forumi.

Edhe jevge dropulli, edhe xhuxhe, edhe e trashe, edhe injorante etj.

E tha mire dikush qe ty te kane infiltru me acaru te tjeret ketu.

Se je shajt me keq se sklleverit zezake.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 14:00   #8
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,894
Thanks: 6,729
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Truri eshte gje e madhe. Rreshket, shembulli me siper. Lol. Pune te mbare per Kosoven.
Ai ka te drejte ne nje faktor kur thote qe cifutet qe kontrollojn ameriken kane synim degjenerimin e familjes dhe shkaterrimin e moralit. Kjo dergin ne degjenerim dhe shkaterrim total te fabrikes sociale te shendoshe. Kjo eshte strategjia elitare cifute per hakmarrjen ndaj evropianve qe u munduan ti shuajn nga faqja e dheut. Dhe vetem nga ky gjenialitet i admiroj cifutet.
Kastro ka te drejte qe kto 30 vjet moralireti shqiptar ka denigru ne nivele shume te uleta.
Nesje, ju uroj fat juve qe po rrisni femij.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 14:02   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,888
Thanks: 1,529
Thanked 8,712 Times in 3,851 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Kurto, America u dha shtet. Jo aq , po dhe me te madhe hallall e kane. Lere ate budallin ca thote se ka rreshkit. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 14:05   #10
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,894
Thanks: 6,729
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Baxhelle 5 lekshe, ti as duhej te komentoje ketu po te donin keta me rrit nivelin e ketij forumi.

Edhe jevge dropulli, edhe xhuxhe, edhe e trashe, edhe injorante etj.

E tha mire dikush qe ty te kane infiltru me acaru te tjeret ketu.

Se je shajt me keq se sklleverit zezake.
Ej, i love bad teacher. Ajo eshte me konservatore se une e ti ne thelb. Sepse tergon stili jetes saj. Kahtuqe tregohu gentleman ndaj saj.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 14:13   #11
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,921
Thanks: 152
Thanked 4,657 Times in 2,620 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Amerika eshte atdheu e genocidit me te madh te njerezimit por kjo nuk mohon faktin qe ne i detyrohemi te pakten mirenjohjen per ate qe beri per ne shqiptaret ne nje moment historik aq delikat.

Problemi yne eshte tendenca per te demonizuar ose lartesuar ne varesi te preferencave tona personale.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 14:17   #12
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,779
Thanks: 5,908
Thanked 6,288 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Urime Kosoves & Pune te mbare .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 15:01   #13
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Parlamenti i ri i kosoves
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 21:17   #14
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 448
Thanks: 16
Thanked 49 Times in 41 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Si shtab masiv ushtarak.

I thone Kosoves qe si krijese shteterore fallco qe je, ta dish qe te kap une perhere ne zoterim.

Vetem deep state cifut amerikan hap.ambasada te tilla qe duken si ndertesa masive prodhimi tankesh.

Pse?
Sepse aty behet spiunazhi masiv.

Te pakte kane qene kombet qe deep state i ka fut nen kthetra dhe kan arrit te clirohen.

Shqiptaret i hapen dyert demonit ne 1991 dhe keto 30 vite jane vitet me te errta te historise tone.

Shkaperdhimi me i.madh i kombit keto 30 vit3 kane ndodh.


Shto ketu edhe nivelin e ulet te shqiptareve , mos leximin masiv, injoranen, viktimizimin masiv qe kemi si mentalitet dhe kthetrat e deep statit cifut behen edhe m te forta.

Cfare pret kur edhe " intelektualet" ose me sakte snobet bythcpuar si refren kane perendimin dhe " reformen ne drejtesi" alla Sorros.
Ka akoma njerez te cilet besojne qe Kosova eshte shtet i lire dhe qe nuk eshte shtet i kontrolluar nga deep statin? Kosova eshte baze e amerikaneve dhe shtet satelit, gjith kjo skene e pavaresise apo me mire te themi ndarja e Kosoves ndaj serbise u bo per tju afruar edhe me shum rusise. Nderkohe ju vazhdoni te jetoni me iluzion dhe besoni qe jeni te lire. Nuk ka liri, ka vetem iluzion.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 23:05   #15
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,574
Thanks: 3,674
Thanked 4,229 Times in 2,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Dmth hallin e rusise e keni ju?

Ah ju kripsha trute qe edhe ashtu ju kane shkerdhy forumet ekstremiste.

Edhe Japonia e Gjermania sot e asaj dite, nga perfundimi i L2B, i kane me dhjetera mijera ushtar te SHBA mbrenda. Dhe shikojeni standardin qe e kane sot ato dhe sa mund te jete problematike prezenca e tyre atje. Madje protestohet nga vendasit kur behet fjale per uljen e numrit te ushtareve amerikan atje.

Sot do t’ia nenshkruaja amerikes edhe per 1 mije vjet protektoratin, vetem cizmja e serbise e rusise te mos shkel me kurre ketu.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 23:07   #16
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,719
Thanks: 170
Thanked 1,306 Times in 975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Qeverria e kosoves ....
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 18:40   #17
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Dmth hallin e rusise e keni ju?

Ah ju kripsha trute qe edhe ashtu ju kane shkerdhy forumet ekstremiste.

Edhe Japonia e Gjermania sot e asaj dite, nga perfundimi i L2B, i kane me dhjetera mijera ushtar te SHBA mbrenda. Dhe shikojeni standardin qe e kane sot ato dhe sa mund te jete problematike prezenca e tyre atje. Madje protestohet nga vendasit kur behet fjale per uljen e numrit te ushtareve amerikan atje.

Sot do t’ia nenshkruaja amerikes edhe per 1 mije vjet protektoratin, vetem cizmja e serbise e rusise te mos shkel me kurre ketu.
Ah ti je i cunguar krejtesisht, jeta jote eshte ajo makina dhe ora qe ke blere andej nga ke emigru ne Zvicer.

Inteligjenca dhe botekuptimi yt i ulet eshte i qarte ne shume raste, por nuk kam pas kohe te debatoj.

Nuk kane lidhje forumet fare ne ket histori, kur thuhet e vertata ashtu sic eshte, dhe e verteta thuhet pavaresisht e dhimbshme qe njerezit te behen te vetdijshem.

Nese ju ne Kosove doni ma ja mbajt ne goje cifutut ameirkan bejeni, por ketu ne Shqiperi, ja kane shkerdhy robt ketij vendi ne cdo gje, dhe une e di shume mire, duke qene se jam lind dhe rrit ketu edhe ende jetoj ketu.

Ajo qe that Maska eshte e vertete, dhe jo se na plas per kurvat ruse, por sepse Kosova dhe trojet shqqiptare ne teresi jane protekotrat afrikan amerikan.

Vertete Gjermania dhe Japonia kane standart jetese, por Gjermnai eshte duke shkuar drejt shfarrosjes si komb.

Gjermanet do jene minoritet brenda vendit te tyre ne 2050, pas marr parasyysh qe kultura etnike gjermane ka vdek.

Keto jane te planifikuara dhe cdo gje po behet me kujdes dhe me detaje.

Gjermania eshte e pushtuar nga Amerika, sepse nuk i eshte marr ndonjehere leje gjermaneve per 23 baza amerikane atje.

Sic e thashe, ti mbaja ne goje amerikanit, jepi tere fisin po do, por te lutem mos i perfshi shqiptaret e Shqiperise ne ket mes. Te jesh krenar per kombin e '' Kosoves'' me flamur jevg dhe pa liberalizim vizash edhe mbas 10 vitesh

Juve ju ka humb krejtesisht dinjiteti, por ka ende njerez ne shqiperi qe kane nder dhe dinjitet kombetar dhe duan qe kombi tyre te ekzisotje.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 18:43   #18
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ai ka te drejte ne nje faktor kur thote qe cifutet qe kontrollojn ameriken kane synim degjenerimin e familjes dhe shkaterrimin e moralit. Kjo dergin ne degjenerim dhe shkaterrim total te fabrikes sociale te shendoshe. Kjo eshte strategjia elitare cifute per hakmarrjen ndaj evropianve qe u munduan ti shuajn nga faqja e dheut. Dhe vetem nga ky gjenialitet i admiroj cifutet.
Kastro ka te drejte qe kto 30 vjet moralireti shqiptar ka denigru ne nivele shume te uleta.
Nesje, ju uroj fat juve qe po rrisni femij.
Cifutet jane te lidhur me forca demoniake keshtu qe mos i admiro kot.

Nuk ka pas ndonjeher politike europiane me shfarros cifutet, sepse ata ne europen perendimore i morren nen kontroll bankat dhe qeverite.

Nese e ke fjalen per Hitlerin, Kryqi i Kuq ka tregu qartazi qe ne 6 vite ne kampet gjermane kande vdekur 270,000 njerez, shumica ne fund te luftes per shkak te mungeses se ushqimeve dhe tifos.

Po te pakten e ke kuptu se cfare ndodh.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 18:48   #19
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,390
Thanks: 260
Thanked 428 Times in 329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Kurto, America u dha shtet. Jo aq , po dhe me te madhe hallall e kane. Lere ate budallin ca thote se ka rreshkit. Lol
O jevge, patriotet e Kosoves nuk luftuan qe te krijohet shteti multi etnik i kosoves me flamur magjyp, nje shtet jo funksional dhe pa histori, por qe treva shqiptare e Kosoves , ti bashkohej trungut shqiptar.

Shteti me flamur magjyp i kosoves u be qe ata te kene nje baze ne ballkan sepse ai shtet edhe ne kushtetute e ka qe nuk e ksa te lejuar bashkimin me Shqiperine

Jane teper te nderlikuara keto tema per ty, shko laj ndonje pjate.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 19:02   #20
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,989
Thanks: 14,776
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Sot pėrurohet Ambasada e SHBA-ve nė Prishtinė

urime , ndertese bombastike qenka …. : )
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur