Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-08-2019, 00:08   #21
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 152
Thanked 753 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Flm derjans.

Si shperblim per spjegimin,jam i gatshem te ta jap nje Terapi se si te gjesh nje grua,te martohesh.

- 3 here e pi ujin nga gota ku eshte futur citate te Kuranit.Nje here ne mengjes,ne dreke dhe darke
- pese here mu fal ne dite
- 10 here ne jave me lexu El Bekaren
- Para fjetjes me knu dova
- Kuluvallahin me perserit dite e nate
- Cdo Naten me gjujt me gure ndonji varr
- Nje nate ne jave me kalu zgjut ne Xhami
me i bo krejt kto aktivitete per ni gru? lol

ja kam da nanen do rri si kurti beqar lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 00:27   #22
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,414
Thanks: 20
Thanked 752 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
me i bo krejt kto aktivitete per ni gru? lol

ja kam da nanen do rri si kurti beqar lol
O Derjans,per me nxan ni gru tmire duhet me i shky nje pale kpuce duke vrapu pas saj.
Terapija eshte pak e rand,ama eshte terapi per me nxan ni gru tmire...per me nxan nje miss terapija eshte shume me e rende,parasheh edhe nja dhjete here ma shume aktivitete.

Hic mos ta ndij,se shume mire je Ti edhe Kurti,...une jam fejuar para dy viteve dhe ende nuk e kam pru nshpi,...lol i kam ra pishman
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 02:03   #23
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,878
Thanks: 1,586
Thanked 1,451 Times in 691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Po kjo terapia me zan gru te mire c lidhje ka ne pazarin me danimarken se spo e kuptoj.

Me sa duket Semiku ja ka dhene kete terapi Trampit qe zuri Melanine ai, se sqarim tjeter nuk ka
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 07:52   #24
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
mire de, hajde e bleu ta zeme Grenlanden, ēfare e ndryshon koēen e kandarit ne gjeopolitiken e botes ???
Athue sa i lypė zhuqa pėr sllovenkėn e vet?

Bota ja "bleftė" sllovenkėn nga gjitha pozitat e mundshme...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 09:20   #25
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,618
Thanks: 10,976
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Trump anulon vizitėn nė Danimarkė pėr shkak tė Grenlandės
21 gusht, 2019
Presidenti amerikan, Donald Trump.


Presidenti amerikan, Donald Trump ka anuluar njė vizitė shtetėrore nė Danimarkė, pasi kryeminsitrja e kėtij shteti, Mette Frederiksen, ka thėnė se Grenlanda nuk ėshtė nė shitje.

Presidenti amerikan kishte planfikuar tė vizionte Danimarkėn mė 2 shtator, me ftesė tė Mbretėreshės sė kėtij shteti, Margrethe II.

Javėn e kaluar, Trump ka thėnė se Shtetet e Bashkuara janė tė interesuara qė ta blejnė Grenlandėn, njė territor autonom danez.

Kryeministrja daneze, Frederiksen e ka pėshkruar kėtė deklaratė si “absurde” dhe ka thėnė se shpreson qė Trump nuk ka qenė serioz.

Duke treguar pėr anulim tė vizitės, Trump ka thėnė nė njė postim nė rrjetin social, Twitter:

“Danimarka ėshtė vend shumė i veēantė me njerėz tė jashtėzakonshėm, mirėpo bazuar nė komentet e kryeminstres, Mette Frederiksen se ajo nuk ka interes pėr tė diskutuar blerjen e Grenlandės, unė do tė shtyj takimin tonė, tė planifikuar brenda dy javėve, pėr njė herė tjetėr”.


Donald J. Trump

@realDonaldTrump
Denmark is a very special country with incredible people, but based on Prime Minister Mette Frederiksen’s comments, that she would have no interest in discussing the purchase of Greenland, I will be postponing our meeting scheduled in two weeks for another time....

115K
1:51 AM - Aug 21, 2019
Twitter Ads info and privacy
76.1K people are talking about this
Njė zėdhėnės i Shtėpisė sė Bardhė ka konfirmuar se vizita e presidentit tė Shteteve tė Bashkuara ėshtė anuluar.

Edhe njė transmetues danez ka konfirmuar se Mbretėria e Danimarkės ėshtė lajmėruar pėr anulim tė vizitės.

Presidenti amerikan ka konfirmuar ditė mė parė interesimin pėr blerjen e Grenlandės, mirėpo autoritetet e kėtij vendi kanė thėnė se janė tė hapur pėr tregti dhe bashkėpunim me SHBA-nė, mirėpo “Grendanda nuk ėshtė nė shitje”.

Grenlanda ėshtė duke fituar vėmendje nga fuqitė e mėdha globale, duke pėrfshirė Kinėn, Rusinė dhe Shtetet e Bashkuara, pėr shkak tė lokacionit strategjik dhe burimeve minerale.

pyetja e postuesit:
cka, nese grųnlanda po te ishte ne "doren" e shqiptareve?
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 09:53   #26
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Nese ishte ne doren e shqiptarve do e kishin marre me dhune vende me te fuqshme se shqiperia dmth nuk do isbte kurr ne doren e shqiptarve.

Amerika po deshi e merr me force, nuk ka shanc ta marri rusia apo kina nga pozicioni gjeografik i takon kanadase/amerikes.
Nuk e kuptoj pse eshte territor danez kur suedia e norvegjia jane krejt me afer sidomos islanda?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 10:03   #27
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,414
Thanks: 20
Thanked 752 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Trump kėrkon ta blejė Grenlandėn nga Danimarka

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Po kjo terapia me zan gru te mire c lidhje ka ne pazarin me danimarken se spo e kuptoj.
Veshtire eshte ti kuptosh gjerat me te paren...shko te tema me xhind dhe shejtana te komuniteti musliman dhe e kupton.
Citim:
Me sa duket Semiku ja ka dhene kete terapi Trampit qe zuri Melanine ai, se sqarim tjeter nuk ka
Trump ska pas nevoje per terapi per ta nxan sllovenken.Ne nje interviste Melanie thonte qe ne Trumpin jam dashuruar ne shikim te pare...ishte e pamundur ti rezistoje bukurise dhe sharmit te Trumpit

Te pershendes me nje kenge : Zemren ma ke thy...lalalalalal

Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur