Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-08-2019, 20:30   #1
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Te gjithe u njohem kete dite me nje ngjarje te pazakonshme per turizmin shqiptar. Te themi te drejten, te gjithe ne e denuam pronarin apo restorantxhiun qe na kujtoi filmat horror hollivudian. Mirpo keto dite, pas denimit te restorantxhiut, na erdhen vetvetiu disa pyetje.

Pse duhej te shkonte puna deri ne gjykate ?
A nuk kishte (ka) ne Shqiperi, organe lokale qe nderhyjne per te zgjidhur konflikte ndermjet klientit dhe restorantit.
Si u gjend ai hipur ne makine jashte ?
Kjo pike zbardh edhe dyshimet e njerzeve dhe hedh drite mbi te verteten, se tani me mbrapa po ndigjojme edhe te tjere qe thone se restorantxhiu nuk kishte faj. E ne rast se ai nuk paska faj, cila ishte zanafilla e konfliktit.
Mendja ma thote se shkaku mund te kete qene fatura, ku per fat te keq, ne mbi 50% e restoranteve, kur porosit shume artikuj/produkte, restorantet ta fusin ne ēmim dhe 1-2 produkte me shume. Kjo me ka ndodhur mua dhe shume te tjerve.
Konflikti ka degjeneruar ne sharje, dhe si perfundim kemi vidion makabre, ku kam pershtypjen se, edhe vete restoranxhiu po ta shohi tani, do habitet me skizofrenine e tij te atyre momonteve.
Mirpo lind nje pyetje tjeter;
Valle ne kete konflikt, kemi vetem kete vidion skandaloze, qe na ul ne syte e te huajve, dhe kush ishte i interesuar per nje skandal te tille, per nje pamje makabre.
Te thuash Spanja, jo nuk e besoj, se ne nuk hyjme fare ne refene. Spanja e ka konkurrencen me Francen, dhe jane dy vendet kampione te turizmit. Te thuash ndonje vend rrotull nesh, mundet, nuk perjashtohet si opsion, pas rritjes se turizmit ne vendin tone, mirpo lind pyetja;
Cili ishte roli i dy shqiptarve ne momentin e restorantit dhe roli i spanjollve, kush e agravoi me shume situaten.
A u hulumtua nga organet e ndryshme shqiptare kjo gje, apo hajde te marrim kopanet dhe te veme gjoba stratosferike, gjoba qe fatkeqesisht jane shume me te larta se ketu ne perendim dhe qe e stresojne shoqerine shqiptare.
Dhe se fundi, si ne gjithe boten, a i kane restorantet shqiptare te afishuara ēmimet dhe rregullat, se shihet qe shume restorante nuk i kane te afishuara ne mur rregullat.
Mendoj se kjo ngjarje, nxorri ne drite shume te meta te turizmit tone, si dhe punen qe na pret ne te ardhmen per ta permisuar kete sektor, por jo per ta ndeshkuar makabrisht siē veproi restoranxhiu budalla.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 20:33   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,624
Thanks: 11,360
Thanked 9,394 Times in 6,011 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Po kerkohet te cmontohet faji dhe sjellja prej bagetie e pronarit dhe e nipave te tij qe ishin mikpritesit kundrejt mikut....
Ne cdo lloj shoqerie gjesti i pronarit dhe i nipave te tij jane te denueshem....tocka....
rrini e merruni me ata dy guida e shofer tani.....mungojne kultura, mungon profesionalizmi, mungon shteti dhe kontrrolli....mungojne gjerat me elementare te sjelljes si njeri.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 19-08-2019 nė 20:36
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 21:17   #3
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,844
Thanks: 1,518
Thanked 8,655 Times in 3,826 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Nga video, duket qe ato 2 te guides kane bere qe situata te dal jashte kontrollit. Po flas ne baze te videos. Sec ka ndodh tamam tamam ne restaurant nuk e dime. Por prape nuk shoh arsye pse kaloi ne histeri e panik.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 22:00   #4
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 929
Thanks: 32
Thanked 326 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Nga video, duket qe ato 2 te guides kane bere qe situata te dal jashte kontrollit. Po flas ne baze te videos. Sec ka ndodh tamam tamam ne restaurant nuk e dime. Por prape nuk shoh arsye pse kaloi ne histeri e panik.
Arsyeja eshte se eshte histerik dhe gango.
Pse kerkoni pergjigje te tjera? Nuk eshte as i pari e as i fundit i cmendur. Kete e filmuan. Sa ngjarje jashte normales ndodhin ne shqiperi? Po te filmohen te gjitha?

Se mu kujtua tani. Para disa ditesh me tregoi nje shok qe ishte ne fillim te gushtit ne shqiperi. Kishte mare makine me benzine me qira. Kur kishte shkuar per ta furnizuar..punonjesi i benzinatos mundohej ta furnizonte me nafte. Ajo pompa e naftes nuk hyn te makinat e benzines. Punonjesi e mbante pompen me zor, shumica e naftes derdhej poshte por ky me gjithe forcen mundohej ta zhyzte pompen!! Per pak degjeneron situata ne ekstrem. Per budalliqe te tilla vriten njerezit kupton?
Tamam e lagu se lagu.
Ky pronari kok loqe i cmendur.
Ndertim pa leje e kishte apo jo?
Shteti tani u zgjua!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Smokkie : 19-08-2019 nė 22:07
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 22:01   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

yada, yada, e lagu se lagu i thone ketij muhabetit. Ata guidat e rrezuan, e lagen e bene qulle edhe e futen ne biruce, ndoshta aty merr mesim ke kantina e restorantit te burgut ai Mihadhaqa e te mesoje sherbimin dhe komunikimin me kliente.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 22:30   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

ene meqe ra dhafi, shikone sa Mihadhaqat tjere qe keni (pa guida ne makina) sikur po servojne kafsheve dhe jo njerezeve. O qashtu koteca i kisha mbyllur me dry dhe kurre qashtu surrata te mos mund te hapin as kioske te shesin qamineqakuzes, se jo te ofrojne sherbime e te presin turiste.

Kafsheve te tilla, i nderpreje lincensat e aktiviteteve turistike dhe pike, no diskutare, qudhe, no qudhe


__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 08:36   #7
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,595
Thanks: 5,802
Thanked 6,177 Times in 3,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Une Nuk e kuptoj se perse e bejne kaq te madhe... really ?! A Nuk kane se me c’fare tjeter te merren !!!

They all done wrong here , madje me ligj e video faji me I madh bien tek shoferi idiot .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 10:29   #8
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,915
Thanks: 1,981
Thanked 2,815 Times in 1,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Tė kėrkosh zgjidhjen e ēeshtjeve tė tilla nga shteti ėshtė sikur tė kėrkosh Qiqra nė Hell.
Sigurisht qė pangopėsia e disa pronarėve nuk njeh limite apo kode njerėzore.
Se pė shėrbime klas janė tė rrallė e pėrmallė nė Shqipėri.
Kėtu metodika " ta, ja futa " ėshtė kthyer nė model pozitiv sa qė komplimentohet pėr aftėsinė dhe maturinė dhe jo si njė zgjebarak i pangopur materialishit por mė e keqja vuan nga sėmundje mendore e PARASĖ.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 19:36   #9
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

nje pyetje qe me mundon eshte, se;
pse nuk ndaluan, shoferi me shoqeruesin, kur tjetri te del para makines.
kjo histori permban shume-pikpyetje.
qe shqiptaret ēalojne ne sjellje, kjo dihet, po si do rregullohet kjo gje.
a mos ka ardhur koha e kurseve te turizmit, ku mesohen shume gjera.
🖤 (1)
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 19:43   #10
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,382
Thanks: 17
Thanked 174 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ene meqe ra dhafi, shikone sa Mihadhaqat tjere qe keni (pa guida ne makina) sikur po servojne kafsheve dhe jo njerezeve. O qashtu koteca i kisha mbyllur me dry dhe kurre qashtu surrata te mos mund te hapin as kioske te shesin qamineqakuzes, se jo te ofrojne sherbime e te presin turiste.

Kafsheve te tilla, i nderpreje lincensat e aktiviteteve turistike dhe pike, no diskutare, qudhe, no qudhe


https://www.youtube.com/watch?v=zgz6gReUq60

pirato , kjo intervista e Ralfit, ku tregon per ate restoranxhiun e Syrit te Kaltert, tregon gjendjen e mjeruar te shoqerise shqiptare, stresin e madh qe ekziston, dhe masat qe duhen marre.

🖤 (1)
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 19:43   #11
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 295 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Donte Rama te hiqej nga vemendja politike se u be boze dhe krijuan cudine e radhes. Akoma nuk e keni kuptuar?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 20:08   #12
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,028
Thanks: 3,492
Thanked 2,809 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
nje pyetje qe me mundon eshte, se;
pse nuk ndaluan, shoferi me shoqeruesin, kur tjetri te del para makines.
kjo histori permban shume-pikpyetje.
Sepse nuk ka asnje arsye per ti ndaluar. Fare e thjeshte.
Citim:
qe shqiptaret ēalojne ne sjellje, kjo dihet, po si do rregullohet kjo gje.
a mos ka ardhur koha e kurseve te turizmit, ku mesohen shume gjera.
Ka ardhur dhe ka kaluar koha qe shteti te bej shtetin. Por me c`duken bathet e priftit, nuk ka shans qe kjo gje te ndodhi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 20-08-2019 nė 20:10
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 21:45   #13
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
pirato , kjo intervista e Ralfit, ku tregon per ate restoranxhiun e Syrit te Kaltert, tregon gjendjen e mjeruar te shoqerise shqiptare, stresin e madh qe ekziston, dhe masat qe duhen marre.

https://www.youtube.com/watch?v=zgz6...layer_embedded


jo vetem shoqerise shqiptare, se ata edhe kane hallet e veta, por e nje pjese te zhulsave, nuk duhet tu lejohet te ushtrojne aktivitet ekonomik dikujt qe ne emer te sherbimeve qe ofron, te terrorizoje, fyeje e edhe te kercenoje klientet.

Ne vendet qera, nese i bene zhurme si lokal atyre komshive, te vijne e ta mbydhin lokalin se po terrorizon me zhurme komshinjet. Ndersa surrati kercenon edhe me plumbe kokes… duhet te vije Maliqi edhe ti kadhezoj, qe tani e tutje e ke drynin modhe 10 kilesh ne dere.

Keta qe nuk dijne si te sillen me kliente, te ikin matane te thyejne gure tek gurethyesi, te ēajne drunje ke pydhimali nuk u pengon njeri.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 22:34   #14
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,595
Thanks: 5,802
Thanked 6,177 Times in 3,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Oh no faji i Rames... edhe ky . LoooL
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 22:52   #15
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,496
Thanks: 4,160
Thanked 4,504 Times in 3,001 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

po te forte ishin policet e britishit, nuk po e gjeje ate vidjojen ke mcdonaldja, ku per nje te kafshuar te kafshates hamburger, i jipnin 10 shapudha ne rafal se ndodhi ta nxene qashtu pa bilete ne bus ose ne tramvaj deri ke shtepia rrafsh 10 thase shapudha nuk po ja ndalnin

Long live Dhundon Police, se po e meritonin dhaf e shapudhe pdhus nje ēaj te nxehte, mos ti fryhen faqet

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 06:44   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,028
Thanks: 3,492
Thanked 2,809 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Iku, vate, ja hodhėn nė tokė Mihalit, 2.000 m2 ndėrtim. Nė vend qė tė punonte dhe tė mos ndihej sepse ishte nė paligjshmėri totale, bėnte si gangster. Tė bėj edhe ca kohė burg Mihali dhe tu mbushi menderen me lekė gjyqtarėve dhe prokurorėve. Megjithėse kjo ėshtė shumė pak nga sa i takon qė tė paguaj ky defiēent, duke filluar qė nga shkatėrrimi i atij ndėrtimi dhe pastrimi dhe rikthimi nė gjendjen e mėparshme dhe sa e sa detyrime tė tjera.
Megjithatė, duke u kthyer te tema qė po diskutojmė dhe meqė ka njerėz qė pėr arsye tė panjohura pėr mua nuk arrijnė qė tė kuptojnė pėrgjegjėsinė e shtetit nė kėtė mes, atėherė po bėj disa pyetje:

- Pėrse u lejua Mihali qė tė zaptojė atė pjesė tė detit? Sepse kishte zaptuar det dhe jo tokė.
- Pėrse u lejua Mihali qė nė njė det tė zaptuar tė bėj njė ndėrtim pa leje?
- Pėrse u lejua Mihali qė tė fuste objektin e tij tė ndėrtuar pa leje nė njė territor tė zaptuar nė proēes legalizimi?
- Pėrse u lejua Mihali qė tė zhvillojė njė biznes nė njė territor tė zaptuar, nė njė ndėrtim pa leje dhe pa e regjistruar kėtė biznes nė zyrat e shtetit dhe si rrjedhojė pa paguar as edhe njė detyrim financiar(taksa, tatime, etj) dhe pa u kontrolluar nga organet pėrkatėse, agjencitė ushqimore, tė mjedisit, mbrojtja kundra zjarrit, etj?
- Pėrse Shteti Shqiptar i bėn turizmit nė Shqipėri reklamė nė tregun ndėrkombėtar kur vendi ėshtė totalisht i papėrgatitur pėr tė zhvilluar njė turizėm serioz? Apo kėto videot dhe adresat e website qė shpėrndau Qeveria ishin bojatisja e radhės nė stilin e Edi Ramės pėr tė fshehur vjedhjen e dhjetėra miliona eurove tė destinuara nė projekte inekzistente pėr zhvillimin e turizmit nė vend?
- Kush i paguan kostot ekonomike si rezultat i veprimeve tė Mihalit dhe mos veprimeve tė shtetit pėr sa pyeta mė lartė?
-Pėrse u prish pallati i vjehrrit tė Lul Bashės i cili ishte me letra tė rregullta ndėrsa Mihali shinte pa litar? Ai pallat nuk duhesh ndėrtuar nė radhė tė parė. Por pėrse u ndoq ajo rrugė pėr ta prishur duke krijuar njė faturė dhjetėra miliona euro pėr financat e shtetit? Mos vallė kemi tė bėjmė me njė pazar ndėrmjet kreut tė opozitės dhe Kryeministrit duke i bėrė kollare Shtetit Shqiptar siē edhe ndodhi tani sė fundmi me prishjen e godinės pranė stadiumit pa emėr(e ka nxjerrė emrin nė shitje) qė po ndėrtohet nė vend tė Stadiumit Kombėtar "Qemal Stafa"?
- Pėrse u detyrua qė tė bėnte vetėvrasje nė burg ai fukarai qė kishte njė detyrim nė energji elektrike tė papaguar prej 3.000 lekė tė reja ndėrkohė qė kėta derra nuk nginjen duke vjedhur?
- Pėrse ka njerėz kaq tė trashė nė kėtė botė qė nuk e kuptojnė qė pėr gjėra tė tilla gjithmonė fajėsohet dhe i kėrkohet llogari shtetit?

P. S.
Po e deshe kafen makiato merre qumėshtin nga shtėpia.
-Mihal Kokėdhima-
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 21-08-2019 nė 07:08
🖤 (2)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 10:32   #17
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 295 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Shtojce.
E moret vesh qe nje turisti ne Sarande i prene veshin ne lokal? I kemi rene kot me qaf Mi-Hales se ka edhe me keq.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 13:53   #18
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,222
Thanks: 345
Thanked 611 Times in 449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Oh no faji i Rames... edhe ky . LoooL
Vertet mendon se Rama nuk ka gisht ne lejimin e atij ndertimi ne ate vend te zaptuar, ashtu dhe ne aktin e fundit, ate te shkatrrimit?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 17:00   #19
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,595
Thanks: 5,802
Thanked 6,177 Times in 3,075 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Vertet mendon se Rama nuk ka gisht ne lejimin e atij ndertimi ne ate vend te zaptuar, ashtu dhe ne aktin e fundit, ate te shkatrrimit?

Jo ... perse duhet ta mendoj dicka te tille ?

Na jep detaje e faktet te qarta , meqe qenke i sigurte.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 17:52   #20
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,255
Thanks: 15,010
Thanked 12,838 Times in 8,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Turisti, restorantxhiu, sherbimi dhe rregullat per ter palet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Shtojce.
E moret vesh qe nje turisti ne Sarande i prene veshin ne lokal? I kemi rene kot me qaf Mi-Hales se ka edhe me keq.
https://l.facebook.com/l.php?u=http%...abfpnEOJMWXrcA
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur