Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Katolik

Katolik Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt katolikė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-08-2019, 09:14   #1
ajzberg
ajzberg
 
Avatari i ajzberg
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 106
Thanks: 37
Thanked 93 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
ajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolare
E kane festuar te krishteret kurbanin?

Kurban Bajrami njihet si feste e besimit mysliman..Historine e dime te gjithe mbasi per te eshte shkruajtur fillimisht ne Bibel....
Une do te pyesja ;eshte festuar kurbani si feste nga te krishteret ?
__________________
Dija ėshtė injorancė e mėsuar.....
ajzberg nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 09:41   #2
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,057
Thanks: 15,604
Thanked 9,249 Times in 6,254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: E kane festuar te krishteret kurbanin?

Jo.................................
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 10:40   #3
ajzberg
ajzberg
 
Avatari i ajzberg
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 106
Thanks: 37
Thanked 93 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
ajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolareajzberg ka njė atmosferė spektakolare
Re: E kane festuar te krishteret kurbanin?

Perse u festua nga besimi mysliman kjo ngjarje kur historine e gjejme te shkruajtur ne Bibel ?
__________________
Dija ėshtė injorancė e mėsuar.....
ajzberg nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 11:19   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,332
Thanks: 15,068
Thanked 12,884 Times in 8,107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: E kane festuar te krishteret kurbanin?

Nė Shqipėri po, tė gjithė festojnė tė gjitha festat.
Muslimanėt festojnė edhe pashkėt, jo duke shkuar nė kishė por festojnė nė shtėpitė e tyre.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2019, 11:42   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,057
Thanks: 15,604
Thanked 9,249 Times in 6,254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: E kane festuar te krishteret kurbanin?

Abrahami arrinte te jetonte deri ne moshen 175,para mijera vjeteve. Njė datė e saktė e lindjes dhe njė ditė e vdekjes nuk eshte e shkruar.

Abrahami ishte....Babai i besimit pėr hebrenjtė, tė krishterėt dhe muslimanėt.

PS...marre apo hulumtuar tek...Universität Kassel,nga..... Profesor Dr. med. Petra Freudenberger-Lötz.

Departamenti i Edukimit Fetar .

Nr- 0561 804-3499 .

Dite te mbare ne vazhdim.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur