Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2019, 18:12   #441
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Agree with u deri te pika se ish billioner. Me shume nderhyne se aq do Basha n Co. Kete rast ordiner e kthejne poltike. Se njerezit ah duan I kap histeria si ato 2 idiotet e makines qe iknin duke ulerit se po I gjemonte gogoli? Aq histeri sa nuk I therrisin trurit te ndalonin me qetesi e ta zbrisnin tjetrin. Lol
Ata 2 idiotet i kam permendur me para. All around nje situat jo e mire. Por lexova qe Mihalaki ka bere te tilla gjera dhe here te tjera ku ka ndjekur njerez me makine duke u rrezikuar jeten neper kthesat e shumta e asaj rruge te ngusht. Nuk degjuam gje me para se do ken qene shqiptar ose turista si ne pa billiona. Nefakt kur ishim ne atje ky doli te na fliste qe te na mbushte mendjen te hanim peshk me teper (that damn fish nga hunded po i del) dhe ndoshta nga qe kishim dhe te huaj me vehte. Ne fillim ishte cik intimidating deri sa fola un si femer dhe i shpjegova qe nuk ishte ora e drekes per ne akoma..ndaluam vetem per kafe. Pas asaj u be friendly dhe ka ndar shume detaje te restorantit dhe te jetes tij. Ishte shume i merzitur me shtetin surprise surprise.

Sido qe te jet i jepen disa dite tjetrit ne nje situat te till. E le kaq vite pa leje jepi dhe 1 jave te nxjerin plackat. Duket qe ka kaluar ne faze tjetri.

Turistin miliarder e pat qe foli pas ksaj? Tha qe do kthehet prap ne shqipri.
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 18:15   #442
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,336
Thanks: 15,070
Thanked 12,884 Times in 8,107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Po mos ta kishin prishur lokalin me publicitetin qė i bėri vetes Mihali tė gjithė ata qė kishin inat dikė tjetėr do ta ftonin pėr njė drekė te Mihali.
Te Mihali nuk do gjeje mė rradhė, do pronotoje para 1 muaji pėr tė ngrėnė pak peshk dhe dru.
Do ngelej gjithė bregu pa punė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 18:40   #443
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,511
Thanks: 17,428
Thanked 22,239 Times in 8,637 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

ska diet me te mire, ha buke dhe dajak qe mos te behet buka gjak e dhjam
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:08   #444
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,712
Thanks: 5,866
Thanked 6,252 Times in 3,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 268
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Rrezik do nguli themele billioneri aty tani , do ndertoje ndonje aka Spanish guitar ... billioner fukara , beri gjemen per max 200 mije leke dreke .. Pfffff.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 19:33   #445
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,054
Thanks: 3,500
Thanked 2,817 Times in 1,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postiminKjo foto eshte fantasike. Sikur te restauroheshin keta shtepite dhe te lyheshin me gelqere e boje te bardhe si shtepite e rruget , do ngjante me stilin e Santorinit apo Myconos.
Nuk ėshtė rasti pėr ti lyer me gėlqere fasadat e atyre shtėpive. Ato nė pjesėn mė tė madhe janė tė pabanuara, njė pjesė janė duke u rėnuar. Pėrveē punimeve tė shumta qė kanė nevojė, nga jashtė atyre u duhet hequr ajo suva qė kishte degraduar me gjithė bojėn apo gėlqeren qė ishin lyer. Ka pajisje pėr kėtė punė, kompresorė qė hedhin rėrė me presion tė madh dhe qė e pastrojnė gurin, tullėn, etj, duke e bėrė tė duket si ditėn qė ėshtė punuar. Mbushen fugat me llaē me rėrė tė larė dhe lihet ashtu. Nga brenda pastaj ka plot punė. Njė Francez qė kishte blerė njė shtėpi, nė kėtė mėnyrė e kishte restauruar. Unė kam qenė atje nė 2016 dhe nuk jam interesuar se ēfarė ėshtė bėrė mė vonė. Atėherė njė pjesė e madhe i kishin pa letra shtėpitė dhe kėrkonin shumė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:51   #446
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,505
Thanks: 4,188
Thanked 4,521 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Qashtu po thone, jo po hajde ju figurinat e hamerikes vajtoni per Mihadhaqen, vetem se keni pire kafene ke posllomi tija

Zbardhen dėshmitė e djalit tė pasanikut spanjoll dhe guidės shqiptare
korcajone.al 2 orė mė parė Lajme Shkruaj nje koment

Njė video e filmuar dhe njė sjellje e pahijshme bėri qė Mihal Kokėdhimės, djalit tė xhaxhait tė Koēo Kokėdhimės t’i prishej restoranti nė Himarė.

E gjitha ndodhi pėr dy peshq zgare qė i kushtuan shumė shtrenjtė Mihalit, i cili humbi gjithēka qė kishte ndėrtuar pa leje.

Sot “Shqiptarja.com” ka mundur tė sigurojė ekskluzivisht dosjen e prokurorisė sė Vlorės, duke zbardhur tė gjitha dėshmitė e personave protagonistė nė kėtė vepėr tė shėmtuar dhe aspak tė denjė pėr mikpritjen shqiptare.

Nė dėshmitė qė ka siguruar “Shqiptarja.com” rezulton se Mihal Kokėdhima, pas konfliktit fizik me djalin e guidės Olgent Saraēi, e ka kapur kėtė tė fundit pėr fyti dhe e ka qėlluar me grusht. Tė njėjtėn gjė Kokėdhima ka bėrė edhe me djalin e biznesmenit spanjoll. Sipas dėshmisė sė shoferit tė furgonit mė pas, Kokėdhima ka thėrritur djalin dhe kamarierėt qė tė shkonin tė merrnin thikat nė kuzhinė, dhe papritur, shoferi, djali i guidės dhe turistėt spanjollė janė gjendur tė rrethuar nga njerėzit me thika. Ata shumė shpejt kanė hipur nė furgon dhe kanė filluar tė largohen, por personat me thikė dhe vetė Kokėdhima kanė filluar tė ndjekin furgonin dhe ta qėllojnė atė me sende tė forta. Pėr kėtė ngjarje ėshtė pyetur shoferi Erjon Dike, djali i guidės Olgent Saraēi, vajza e biznesmenit spanjoll, Kristina Romero, biznesmeni spanjoll Eugenio Gal Galdon, djali i tij Jaime Romero dhe Mihal Kokėdhima.

Dėshmia e shoferit: Kokėdhima, djali e kamerierėt na rrethuan me thika kuzhine nė dorė

Nga pėrmbajtja e materialit hetimor rezulton se mė datė 15 gusht 2019 ėshtė marrė njoftim nga salla operative, se nė Bar-Restorant “Panorma” nė “Porto Palermo” ka pasur njė konflikt fizik ndėrmjet disa turistėve spanjollė dhe pronarit tė lokalit, Mihal Kokėdhima. Ėshtė shkuar nė vendngjarje, ku ėshtė konstatuar se Mihal Kokėdhima, pas pėrplasjes fizike me guidėn e turistėve spanjoll qė kanė qenė nė mjet, ishte shoqėruar nė Spitalin e Sarandės, ku po merrte mjekim. Nė kuadėr tė zbardhjes se rrethanave tė kėsaj ngjarje, policia dhe prokuroria e Vlorės kanė administruar kallėzimin e shoferit tė furgonit ku udhėtonin turistėt spanjollė.

Erjon Dike, para oficerėve dhe prokurorit tė Vlorės ka deklaruar se:

“…Ditėn e ngjarjes jam caktuar nga kompania ku punoj tė transportoja njė familje spanjolle, ku unė isha pjesė e kėtij shėrbimi si shofer ndėrsa sė bashku me ne ishte dhe njė djalė tjetėr, qė bėnte guidėn, bisedonte nė anglisht me familjen spanjolle. …shkojmė tė gjithė pėr drekė nė njė restorant peshku tė quajtur Panorma… Ulemi pėr tė porositur… Pronari i lokalit na ftoi pėr tė zgjedhur peshkun dhe shkoi guida me kryefamiljarin spanjoll…Pasi erdhėn nga kuzhina, zgjodhėn peshkun dhe u ulėn nė tavolinė. Nė atė kohė vjen kamarieri pėr tė marrė porosinė tjetėr dhe duke porositur i thamė atij se kishim porositur 7 peshq dhe ai na sugjeroi se janė shumė dhe mirė do ishte tė merrnit njė pėr dy veta …Ne ramė dakord. Nė atė moment, kamarieri shkoi dhe i tha pronarit tė lokalit qė nga shtatė peshq do t’u ēojmė pesė. Nė atė moment pronari vjen duke bėrtitur dhe duke goditur tavolinėn me grusht dhe thotė se unė ju kam vėnė peshkun nė zgarė…Familja spanjolle u tmerrua nga sjellja e pronarit, kėrkoi qė tė iknim… Duke ngjitur shkallėt pėr nė parkim, vjen pronari me vrap dhe kap prej fyti djalin e guidės, dhe e goditi me grusht nė fytyrė. Nė atė moment futet djali i kryefamiljarit spanjoll pėr t’i ndarė nga sherri, por pronari goditi dhe djalin spanjoll. Nė atė moment, futet edhe kryefamiljari duke u goditur me grusht nė fytyrė nga pronari. Unė kapa prej mesi pronarin pėr tė neutralizuar veprimet goditėse, si dhe duke u thėnė njerėzve tė futeshin nė fugon. Nė atė moment, pronari u thoshte kamarierėve tė merrnin thikat nė kuzhinė dhe tė vinin tek ne qė po konfliktoheshim. Pasi u futėn njerėzit nė furgon, unė lashė pronarin dhe hyra direkt nė fugon, ku brenda kisha gjithė grupin e turistėve. Nė atė moment u afruan tė gjithė kamarierėt bashkė me djalin e pronarit me thika nėpėr duar duke na goditur makinėn nga jashtė…. Pronari u shtri para makinės… u ēua dhe hipi nė kofano duke goditur xhamin me mjete tė forta dhe duke na kėrcėnuar me jetė. Unė i flisja qė tė largohej nga mjeti, por ai nuk largohej dhe qėndronte gjatė ecjes sė makinės mbi kofano…Ne nuk ndalonim dot pasi na ndiqte djali i pronarit me makinėn e tij nga pas dhe kishim frikė pėr jetėn sepse ata ishin tė gjithė me thika…Pas njė distance rreth 2-3 km ne ndaluam qė pronari tė zbriste nga kofano e mjetit. Pasi ne ndaluam, ai zbriti nga mjeti dhe ne vazhduam rrugėn pėr nė Sarandė…”.

Lidhur me kėtė ngjarje tė rėndė ėshtė marrė kallėzim dhe deklarim i djaloshit qė bėnte guidėn Olgent Saraēi, i cili po ashtu nė kallėzimin e tij ka deklaruar tė njėjtat fakte thelbėsore sikurse shoferi Erjon Dike, duke theksuar shprehjet e pahijshme dhe kėrcėnuese sipas tij tė thėna prej pronarit tė lokalit Mihal Kokėdhima.

Kokėdhima: Donin tė iknin pa paguar

Pėr kėtė ngjarje rėndė ėshtė pyetur dhe Mihal Kokėdhima i cili para grupit hetimor ka deklaruar se:“…nė lokalin tim kanė ardhur tetė persona pėr tė ngrėnė drekė, u bashkova dy tavolina dhe i ula, shkova vetė dhe u solla menu dhe u them se ka peshk dhe duhet tė shkoni nė kuzhinė, erdhėn dy persona nga tavolina e tyre dhe porositėn 5 koce dhe 3 levrek, dy sallata…nė syrin e tyre u pėrgatit peshku dhe u vendos nė zgarė, nė kėtė kohė kamarierit i them tė shkojė tė marrė pijet, kaluan dhjetė minuta nga porosia, shikoj tavolinėn nuk kishte njeri, lėviza pėr tė parė se ku ishin dhe ata po iknin tek parkimi, u them se ku po ikni se keni dhėnė porosinė, paguani porosinė dhe mund tė ikni, ndėrkohė shoferi mė zuri nė grykė dhe mė mbante tė mos lėvizja, gjithė pasagjerėt u futėn nė furgon dhe ai mė liroi dhe u fut nė fugon nė vendin e shoferit. Dola pėrballė makinės, i bėj foto targės dhe marr policinė nė kėtė moment dhe i them shoferit sa tė vijė policia nuk do ikėsh, ai i futi marshin makinės dhe mė merr pėrpara dhe unė vendos duart tek kofano e makinės, mė mori zvarrė, unė po rrija tek kofano dhe i thosha tė ndalonte, ndėrkohė pasagjeri nė vend tė parė i thoshte tė ndalonte dhe ai ndėrkohė po filmonte, unė godisja xhamin me grushte qė tė mbahesha, ai mė liroi nė Qeparo, aty kam rėnė nė tokė para njė lokali dhe ai iku dhe ka ardhur djali me nusen dhe mė kanė ēuar nė njė spital nė Himarė, atje mė kanė mjekuar dhe mė kanė ēuar nė spitalin Sarandė…”
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 22:26   #447
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,704
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk ėshtė rasti pėr ti lyer me gėlqere fasadat e atyre shtėpive. Ato nė pjesėn mė tė madhe janė tė pabanuara, njė pjesė janė duke u rėnuar. Pėrveē punimeve tė shumta qė kanė nevojė, nga jashtė atyre u duhet hequr ajo suva qė kishte degraduar me gjithė bojėn apo gėlqeren qė ishin lyer. Ka pajisje pėr kėtė punė, kompresorė qė hedhin rėrė me presion tė madh dhe qė e pastrojnė gurin, tullėn, etj, duke e bėrė tė duket si ditėn qė ėshtė punuar. Mbushen fugat me llaē me rėrė tė larė dhe lihet ashtu. Nga brenda pastaj ka plot punė. Njė Francez qė kishte blerė njė shtėpi, nė kėtė mėnyrė e kishte restauruar. Unė kam qenė atje nė 2016 dhe nuk jam interesuar se ēfarė ėshtė bėrė mė vonė. Atėherė njė pjesė e madhe i kishin pa letra shtėpitė dhe kėrkonin shumė.
Nuk e kuptoj si mund ti lesh keto shtepi te rrenohen dhe te shkosh te besh llac ne greqi.Nuk jane ne rregull nga trute keta njerez.Duke patur nje pasuri te pallogaritshme ikin dhe e lene ne meshire te fatit!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 07:28   #448
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,940
Thanks: 23
Thanked 2,912 Times in 1,804 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Mihali pas 20 vjetve Burg per Agjetacion dhe Propagande

__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 07:51   #449
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,803
Thanks: 1,309
Thanked 2,190 Times in 1,222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Rrezik do nguli themele billioneri aty tani , do ndertoje ndonje aka Spanish guitar ... billioner fukara , beri gjemen per max 200 mije leke dreke .. Pfffff.
Po ēa l@sh bilioneri ishte ky aman, gazetaret tanė ta bėjnė drekėn darkė...
Imagjino Berluskonin me guidė shqiptare ti ikte pa paguar....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 08:06   #450
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 923
Thanks: 0
Thanked 204 Times in 171 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Po c' prisni mor aman nga nje qe e ke emrin,

M'i' hale.

P.s

S'keni pa gje akoma.

L'europa ha bisognio D'Albania.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 08:28   #451
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,712
Thanks: 5,866
Thanked 6,252 Times in 3,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 268
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po ēa l@sh bilioneri ishte ky aman, gazetaret tanė ta bėjnė drekėn darkė...
Imagjino Berluskonin me guidė shqiptare ti ikte pa paguar....
Billionere te tille ..nuk kane c’te na duhen, kot sa na prishin terezine dhe reputacionin.

Or is it a fake billionaire, edlin ?!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 09:05   #452
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,304
Thanks: 4,143
Thanked 6,892 Times in 2,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Me se shumti Mihalėr jane te gjithe.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 09:52   #453
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,054
Thanks: 3,500
Thanked 2,817 Times in 1,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Tė qėrojė koka peshku Hali atje te vėndi.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 10:38   #454
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,803
Thanks: 1,309
Thanked 2,190 Times in 1,222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prudence Shiko postimin
Me se shumti Mihalėr jane te gjithe.
Po sigurisht... kur kėrkon tė bėsh turizėm pa profesionistė.... jo se shkolla nuk ka, po edhe ata qė dalin ikin me vrap nuk punojnė nė vend me rroga sa pėr tė thėnė... marrin Italinė e Greqinė...
Pastaj nuk janė vetėm mihalėt... ėshtė infrastruktura transporti publik... etj etj..
Ata turistė qė vinė i sjell bukuria e vėndit jo cilėsia e shėrbimit
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 10:39   #455
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,505
Thanks: 4,188
Thanked 4,521 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Eshte bilioner, nuk eshte bilioner? kur sillen edhe me turiste te huaj ne ate menyre dhe me ate sjellje edhe pret pastaj te vi e te beje turizmin dikush. Kjo eshte ti thuash dikujt, hajde je Uganda pamje shume e bukurit gjithe ato Oaza, por kujdes se mund te ju gjuajne me shtiza e shigjeta pahiri.

jo bilioneri, po asnje keshtu pa kulm e bredhacak rruges nuk e binde, qofte edhe nese i paguan te gjitha.

Odhbenian mentality incompatibile me pjesen qeter te Worldit leket ti marre une, ama sherbimit i caktoj une quality edhe sasine

Dhe s‘behet ai vend, jo ta bejne, paqeter vetem duhet te prisni 500 vitet e para
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 12:44   #456
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,505
Thanks: 4,188
Thanked 4,521 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Mihadhaqja kishte akoma kolege ne liri duke ndjekur me skaf ne det vetem qe nuk porositen edhe trileqe

https://www.instagram.com/p/B1WLZ-al..._web_copy_link
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 12:59   #457
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,330
Thanks: 4,508
Thanked 3,501 Times in 1,668 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

il y a 21 heures

L'Albanie a toujours été un pays trčs dangereux avec une population plus proche du sauvage que de l'źtre civilisé; ceci explique pourquoi les albanais excellent dans le domaine du crime organisé, de la prostitution, des trafics en tous genres… Faire du tourisme lą-bas relčve de l'inconscience !


Bravo,tani edhe ne faqe te pare te yahoo.fr
Mbi 300 komente negative...
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:36   #458
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,431 Times in 6,033 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Pas Mihalit, tani Griseldo dhe Albano...Ndėrkohė qė ende diskutohet pėr dy levrekėt qė bėnė tė shpėrthejė marrėzia e Mihal Kokėdhimės ndaj njė grupi turistėsh spanjollė, kronika na ēon nė disa pika ujė qė rridhnin nga njė kondicioner, tė cilat ishin shkaku i vrasjes sė punėtorit tė ri Indrit Ēelaj. Vrasėsit janė dy vėllezėr, Griseldo dhe Albano Kusi, djemtė e pronarit tė shtėpisė ku punėtori po montonte kondicionerin, i cili, pėr fat tė keq tė tij, pikonte.

Nėse Mihali do tė kishte patur njė pistoletė, ndoshta do t’i kishte vrarė spanjollėt, pikėrisht ashtu sikurse Griseldo dhe Albano vranė punėtorin. A do tė ishte i nxehti ekstrem i kėtyre ditėve shpjegimi pėr reagimin e ēmendur tė shumė Mihalėve, Griseldove dhe Albanove, tė cilėt rrezikojmė t’i hasim pėrballė ēdo ditė pa e ditur?

Jo, nuk faji i vapės. Faji ėshtė i njė kulture tė dhunės, qė ėshtė bėrė pjesė e gjuhės sė pėrditshme dhe brenda sė cilės jemi zhytur 24 orė nė ditė. Faji ėshtė i abuzimit qė bėjmė me fjalėt, tė cilave iu japim mė shumė peshė se sa meritojnė.

Faji ėshtė i politikės, e cila, e verbuar nga urrejtja njėsoj si Mihali, si Griseldo, si Albano, pėrpiqet tė asgjėsojė kundėrshtarin e vet sikurse kanė bėrė ata: duke pėrdorur forcėn qė kanė nė dispozicion, e cila mund tė jetė forcė fizike, forcė me armė apo forcė me fjalė. Pasi, nėse ēdo gjė rreth nesh pėrkufizohet ēdo ditė si “kriminale”, edhe fjala “krim” bėhet normale. Dhe tė gjithė, pa e ditur, bėhemi kriminelė.
G.M./Shqiptarja.com
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:48   #459
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,431 Times in 6,033 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

"Mihal" nuk lind, bėhesh

Alba Malltezi

Gjėrat nisin ashtu dalėngadalė. Pa u ndjerė fare. Nė familjen shqiptare djali ėshtė mbret, vajza shėrbėtore. Vajza duhet tė nisė tė bėjė punė e tė shėrbejė, djali tė luajė e tė kėrkojė ēfarė tė dojė. Kėshtu nis ndėrtimi i egos mė tė lartė se edhe mė i larti mal i vendit. Djalit tė shtėpisė nuk duhet tė guxojė t’i thotė asnjė fjalė motra, edukatorja, as mėsueset. Prindėrit janė tė gatshėm tė kacafyten me kėdo qė prek djalin e shtėpisė. Pastaj gjenden miq e rekomandime pėr tė mbaruar kollaj e rehat njė shkollė, miq e rekomandime pėr tė zaptuar njė tokė, pėr tė mos paguar taksa, pėr t’u ndjerė mė lart e mė i paprekshėm se kushdo.

Por vjen njė ditė, qė mihalėt e vetėekzagjerojnė. Gjithmonė. Eshtė egoja e pėrkėdhelur qė kapėrcen ēdo kufi, qė arrin deri nė Hėnė pa qenė aspak njė Neil Amstrong. Dhe bota, e ndėrtuar me ekuilibėr e harmoni, aty ku merr, atė ditė do tė vijė tė marrė. Dikush do tė thotė qė po gabon, qė po e ekzagjeron e kėtu nis njė turbullim, shokim qė shfaqet me veprime nga mė tė ēuditėshmet. Mihalėt kacafyten pėr njė kundėrshtim, nuk durojnė njė kritikė, njė kėshillė, njė shaka, njė tė vėrtetė. Mihalėt nuk kuptojnė askėnd qė e mendon ndryshe nga ata, sepse askush, sa ishin fėmijė e tė rritur pastaj, nuk pati guxim ta kthejė pėr asnjė moment nė realitet, ose siē thotė populli, me kėmbė nė tokė.
Kemi parė "mihalė" kudo: nė punė, nė fis, mes shokėsh e tė njohurish, nė rrjetet sociale, nė politikė. Shqipėria ėshtė plot me "mihalė", tė gatshėm tė shpėrthejnė e tė bėjnė veprime nga mė absurdet vetėm e vetėm se nuk kuptojnė njė gjė: Bukurinė e mendimit ndryshe dhe lirinė pėr tė thėnė atė qė mendon dhe si e mendon pa syzet e errėta tė egos “mihaliste”.P.S.Ndjesė tė gjithė atyre qė quhen Mihal e qė rastėsisht e gjejnė veten tė pėrfshirė nė kėtė shkrim, pa pasur kėto karakteristika
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:54   #460
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,544
Thanks: 6,921
Thanked 8,177 Times in 5,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pronari sulmon grupin e turistėve spanjollė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
il y a 21 heures

L'Albanie a toujours été un pays trčs dangereux avec une population plus proche du sauvage que de l'źtre civilisé; ceci explique pourquoi les albanais excellent dans le domaine du crime organisé, de la prostitution, des trafics en tous genres… Faire du tourisme lą-bas relčve de l'inconscience !


Bravo,tani edhe ne faqe te pare te yahoo.fr
Mbi 300 komente negative...
tani ne kemi me shume mihale se franca ,italia dhe spanja
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur