Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-05-2016, 14:04   #1
BARAT
tăl'ithu kyOO'mI
 
Avatari i BARAT
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Vendndodhja: Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
Posts: 673
Thanks: 439
Thanked 158 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
BARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

BARAT nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2016, 14:40   #2
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,977
Thanks: 7,792
Thanked 6,553 Times in 2,775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

Jemi bere edhe ne si amerikanet te obsesuar pas jashtetokesoreve ose se paku po i kopjojme ata !!

Se c'ma kujtoi ky emision filmin fantastik 'Stargate'
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2016, 14:52   #3
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,968
Thanks: 5,183
Thanked 5,761 Times in 3,037 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Jemi bere edhe ne si amerikanet te obsesuar pas jashtetokesoreve ose se paku po i kopjojme ata !!

Se c'ma kujtoi ky emision filmin fantastik 'Stargate'

Kam pershtypjen se nuk vlen te japim nje pershtypje keshtu perciptazi.

Ka nga ata qe i kan kushtuar shume kohe me lexime,kerkime,vullnet i papare duke perfshire ketu prof Altin Kocaqi qe e kemi e ne forum,studiuesin Altin Bogdanin,Zet,Land,Ajnej etj.

Per me shume kerkime(ne lidhje me Shqiperine historine,mitologjine) qe nje e vertete qe fshihet te dale duhet qe ministria e kultures te jape nje dore te forte te keta njerez qe kerkimet te jene sa me serioze.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2016, 14:52   #4
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,488
Thanks: 15,978
Thanked 9,464 Times in 6,390 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Jemi bere edhe ne si amerikanet te obsesuar pas jashtetokesoreve ose se paku po i kopjojme ata !!

Se c'ma kujtoi ky emision filmin fantastik 'Stargate'
Perandoria e fundit do jete kjo ne USA sipas atij qe ka Obama jevgjiti si keshilltar(ne nje liber te tij).Qe do i bjere kur te ringjallet bota(nese) dhe do pyesin speciet e ardhme: ka ekzistuar,e krijuan,kush e shkaterroi....Meteroitet,alienet apo ca te tjere!!!!!!"!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2016, 15:17   #5
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,305
Thanks: 1,899
Thanked 2,104 Times in 1,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

budalllalliqe

jashtokesoret i thone sherbimeve sekrete thuaji gorgit ti thoje ramiz alise te veproj keshtu perndryshe i ka keq punet
doli bota nga varferia
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2016, 17:13   #6
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 208 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

Zeusi ,thjeshte ėshte nji figur mitologjike .e sa per alienet ,qe te mos trishtohet populli prej tyre ,e pelquen te mos quhen dreqer por mė but.
Thon se alienet e shpetuan Shqiperin?!


tash qe do martohemi burre me burre edhe do te na vizitojn mė shpesh miqt e rinje,pra Jo djajet por alienet.
Edhe kjo dilema e alienve do zbardhet shpejt besoi.Ata figura jon trashigimi nė memorit tona qė mbarten ne kokat tona,diqka e trashiguar si vet gjaku yne dhe organet biologjhike qe i posedojm.
ne bartim ne vete adn-n,zemren,stomakun,pjeset tjera si trashigemi e paraardhsve tane.Por jo vetem kaq, ne trashegojm kujtesen,endrrat,ndodhit,gezimet ,trishtimet,fantazit dhe gjithqka qė ėshtė trasheguar nga breznit ose paraardhesit tane.


se ka jete ne planete tjera ?tani pėr tani vetem se munde te hipotizojm.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2016, 18:33   #7
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,891
Thanks: 769
Thanked 474 Times in 284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Jemi bere edhe ne si amerikanet te obsesuar pas jashtetokesoreve ose se paku po i kopjojme ata !!

Se c'ma kujtoi ky emision filmin fantastik 'Stargate'
Pikerisht ashtu, madje dje me keq...


I pari ia filloi me periudhen Lemurase...tha se ajo ka zgjatur deri para 20-30.000 vitesh... Ky i dyti, per t'i bere shqiptare, gjgjs. pellazge, gjgjs ilire... te gjithe ia fillon me muhalife allasoji... Mjafton te shikosh 5 minutat e para dhe e sheh se si kercejne prej qinda mileniumene ne mileniumet e tjere...


Periudha lemurase ka zgjatur 12 milione vitet e pare te evolucionit te njeriut, e njohur si gjenerata e Adamit/Ademit (religjion) ose si sistemi i dyte (okultizem, ezoteri). Tash i kemi bere 18.5 milione vite si gjenerate e atille, hiq me pak se 6,5 milione vite pas periudhes Lemuriane, kurse keta na tregojne perralla me mbret per ilire, pellazge...


Historia nuk njihet me deshirim (wish-thinking)!!!


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2016, 21:07   #8
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Pikerisht ashtu, madje dje me keq...


I pari ia filloi me periudhen Lemurase...tha se ajo ka zgjatur deri para 20-30.000 vitesh... Ky i dyti, per t'i bere shqiptare, gjgjs. pellazge, gjgjs ilire... te gjithe ia fillon me muhalife allasoji... Mjafton te shikosh 5 minutat e para dhe e sheh se si kercejne prej qinda mileniumene ne mileniumet e tjere...


Periudha lemurase ka zgjatur 12 milione vitet e pare te evolucionit te njeriut, e njohur si gjenerata e Adamit/Ademit (religjion) ose si sistemi i dyte (okultizem, ezoteri). Tash i kemi bere 18.5 milione vite si gjenerate e atille, hiq me pak se 6,5 milione vite pas periudhes Lemuriane, kurse keta na tregojne perralla me mbret per ilire, pellazge...


Historia nuk njihet me deshirim (wish-thinking)!!!


*
Nuk ka patur humanoide apo humane(njerez) 12 milione vjet me pare o halldup


Citim:
All people today are classified as Homo sapiens. Our species of humans first began to evolve nearly 200,000 years ago in association with technologies not unlike those of the early Neandertals. It is now clear that early Homo sapiens, or modern humans, did not come after the Neandertals but were their contemporaries. However, it is likely that both modern humans and Neandertals descended from Homo heidelbergensis.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...r1Oy949Cqdwayw

http://www.ucmp.berkeley.edu/quaternary/pleistocene.phpOre, pavarsisht ketyre linqeve qe sjell une, doja tju pyes, keni bere biologji ne tet vjecare apo hiq???!!!
Bo cfar injorance analfabetesh, per te vene duart ne koke.

WTF
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2016, 05:34   #9
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,891
Thanks: 769
Thanked 474 Times in 284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh

*


Aha? Ti paske jetuar aq dhe, per aq sa mban mend per aq dhe kane ekzistuar qenie humanoide.

Hajde murteqyp, hajde....*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur