Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-06-2017, 21:21   #21
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,973
Thanks: 15,666
Thanked 9,538 Times in 5,493 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Robotet dhe e ardhmja e njeriut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Robotet do te zgjidhin njehere e pergjthmone nje nga problemet baze te njerezimit. Njerezit gjithmone eshte dashur te ndahen ne ata qe drejtojne dhe ata qe punojne. Duke krijuar keshtu dhe dy shtresa sociale te ndryshme nga njera tjetra ne konflikt interesi te perhershem. Pasojat e kesaj jane nga me te ndryshmet qe nga shtypja e, shfrytezimi deri te kryengritjet revolucionet luftra e, pergjakje.
Robotet me ne fund do te jene ata qe do te punojne dhe njerezit pa perjashtim do te jene ata qe do te drejtojne. Shyqyre o zot te gjithe drejtora, te gjithe re barabarte dhe nje social-komunizem I vertete dhe I drejte.
kjo nuk eshte asgje para transhumanizmit o Kanina ....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2017, 21:24   #22
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,433
Thanks: 184
Thanked 1,417 Times in 1,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Robotet dhe e ardhmja e njeriut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
kjo nuk eshte asgje para transhumanizmit o Kanina ....
Di une ! Artikullin as nuk e lexova dhe kete transhumanirimridndifizmin as nuk e di se ceshte.
Shpreha nje mendim ashtu kote si me erdhi.
Por ku I dihet kote kote po del plote ndonjehee
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2017, 02:21   #23
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Robotet dhe e ardhmja e njeriut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Amerika e ka taksen mbi fitimin.

Problemi eshte se disa do pasurohen jashte mase ndersa pjesa e punetorise nuk do kete pune/buke te haje. Probleme te thella sociale po vine.
Fillimi i fundit te kesaj bote se konceptojme ne deri tani. E sakte, miliona te papune diku do duhet te ushqehen. Do shtohet krimi ne menyre apokaliptike.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2018, 18:35   #24
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Robotet dhe e ardhmja e njeriut

Sa here dale xhiro shoh gjithe ato femra te transformuara me botox dhe mendoj se kur do vdesin do i varrosin apo do i riciklojne?


p.s. nuk perdorin bateri
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2018, 18:38   #25
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,433
Thanks: 184
Thanked 1,417 Times in 1,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Robotet dhe e ardhmja e njeriut

Doli roboti I pare I seksit.
Ka performance te jashtezakonshme.

Femrat fituan ...meshkujt dolen te padobishem.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur