Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Zona Humoristike > Letėrsi Humoristike

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-01-2014, 19:34   #21
Fehmikaciu
Saratoga...

Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Ku Feh-miu?
keni nevoj per ndonje sherbim?............ose ndonje demostrim...
i vjetėr 10-01-2014, 19:41   #22
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Edhe ate te beje Akrepi, te me konfirmoje qe ka EDHE ai gisht ne meselene tuaj. Jo per gje... po e di sa zbulut' del plaku Rex ne ate rast? Se menjehere shpjegohet pyetja: Nga i dinte Rex tere ato detaje qe te ishte aq konfident?
Betohem me dorė mbi bibėl edhe kuran se nuk di gjė...jam i pa fajshėm.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2014, 16:24   #23
shoku_tanku
patriot

Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Shoku tanku tundi koken. "Kisha vene tjeter gje." Teksti i tij kishte qene ndryshe. Liri Demokraci. Lart frymen revolucionare. Partia ylli ndricues ne Bote. Mano president.
Hahahah..paske qene nje prozator i shkelqyer gurax,mekat qe ste kam lexuar me pare!Notat melankoliko-babaxhane te dialogjeve me seron dhe me busaven..shprehjen e fyshekzjarrte te ndjenjave te dashurise se heroit te vepres..me dukej sikur lexoja tre shoket e remarkut ne versionin satirik!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2014, 16:28   #24
shoku_tanku
patriot

shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Edhe une isha e fundit qe mora vesh kete muhabet?

Hapu dhé!
Mos u beso te gjitha atyre qe te thone!
Ky eshte thjesht nje fiksion..megjithese talenti i shkrimtarit mund ta beje te duket si i vertete,nuk ka asgje te vertete ne kete mes
i vjetėr 11-01-2014, 16:40   #25
Mistrece
...

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 341
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Mos u beso te gjitha atyre qe te thone!
Kshu thua gjithmone ti.
i vjetėr 11-01-2014, 20:52   #26
Viking
*Odin*

Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Shuma e pikėve qė jep: 196
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm

Cir bohet Ktu?
i vjetėr 15-01-2014, 21:05   #27
Mano
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Hahahah..paske qene nje prozator i shkelqyer gurax,mekat qe ste kam lexuar me pare!Notat melankoliko-babaxhane te dialogjeve me seron dhe me busaven..shprehjen e fyshekzjarrte te ndjenjave te dashurise se heroit te vepres..me dukej sikur lexoja tre shoket e remarkut ne versionin satirik!
Mano President???

faleminderit per voten o Shoku, edhe pse fjalet ti ka futur ne goje dikush tjeter. Une do te isha i kenaqur me nje personazh te thjesht, nji qe nuk bie ne sy hic, p.rsh nje pjestare i grupit muzikor qe ben aheng tek pabi, i pozicionur ne qoshen me te erret te skenes, kshu sa per te plotesuar numrin, ose per mos te me len jasht. Megjithese te sygjerojn per President eshte goxha gje, vetem se kam hall se une nuk kam bjografin e 'duhur' per tu ber President, pervec faktit qe kam lindur ne myzeqe,i kam duart e vrazhda nga puna fizike, por ama te pastra. Ka shume ketu qe plotesojn kriteret per te perballuar kete pesh kaaaaaq eeee te, si ta them, te 'rrende'.

Kisha pershtypjen ose e perfytyroja Guraxin me laps dhe vizore ne dore me sa duket paska nje damar per te krijuar, dika te perdori edhe penen dhe 'topin e kristalt'

p.s vetem kaq...vetem dyfjale vend paskam okupuar une ne gjith ate shkrim. Me marsh te keqen o Gurax. Sikur plasa une te jem prsonazh krysesor ne shkrimin tend. Megjithate duke ditur rreplikat mes nesh, me mire qe e ke len me aq

KULPRA...mbarova, nuk e ndryshoj me ndaje mendjen nje here e mire te peqen apo jo
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2014, 05:04   #28
Skydive
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2012
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Mano President???

faleminderit per voten o Shoku, edhe pse fjalet ti ka futur ne goje dikush tjeter. Une do te isha i kenaqur me nje personazh te thjesht, nji qe nuk bie ne sy hic, p.rsh nje pjestare i grupit muzikor qe ben aheng tek pabi, i pozicionur ne qoshen me te erret te skenes, kshu sa per te plotesuar numrin, ose per mos te me len jasht. Megjithese te sygjerojn per President eshte goxha gje, vetem se kam hall se une nuk kam bjografin e 'duhur' per tu ber President, pervec faktit qe kam lindur ne myzeqe,i kam duart e vrazhda nga puna fizike, por ama te pastra. Ka shume ketu qe plotesojn kriteret per te perballuar kete pesh kaaaaaq eeee te, si ta them, te 'rrende'.

Kisha pershtypjen ose e perfytyroja Guraxin me laps dhe vizore ne dore me sa duket paska nje damar per te krijuar, dika te perdori edhe penen dhe 'topin e kristalt'
p.s vetem kaq...vetem dyfjale vend paskam okupuar une ne gjith ate shkrim. Me marsh te keqen o Gurax. Sikur plasa une te jem prsonazh krysesor ne shkrimin tend. Megjithate duke ditur rreplikat mes nesh, me mire qe e ke len me aq

KULPRA...mbarova, nuk e ndryshoj me ndaje mendjen nje here e mire te peqen apo jo
e mire o mire
prit prit o Mano
i vjetėr 25-01-2014, 23:07   #29
tipi engjellor
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 24
tipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyertipi engjellor ka njė tė ardhme tė shkėlqyer

qfar feste behet ketu hajde a ka naj pije a nai gje ..
tipi engjellor nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2014, 14:54   #30
shoku_tanku
patriot

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Mano President???

Edhe ismail kadareja ne vepren e tij "kronike ne gur" i ka dedikuar enver hoxhes vetem dy fjale vend,identik si guraxi me ty ne vepren e tij..
i vjetėr 26-01-2014, 15:11   #31
Rex
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Edhe ate te beje Akrepi, te me konfirmoje qe ka EDHE ai gisht ne meselene tuaj. Jo per gje... po e di sa zbulut' del plaku Rex ne ate rast? Se menjehere shpjegohet pyetja: Nga i dinte Rex tere ato detaje qe te ishte aq konfident?

Duke pritur vazhdimet.

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2018, 20:32   #32
Elian70
Photoshop

Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm

kur ishin te rinj benin hjumor e ahengje, tani ja rritur e jane bere serioze

p.s. R.I.P. Busavata dhe dashnoret
i vjetėr 21-10-2018, 19:42   #33
Adea
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2016
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Erwin, te kujtohet nje kenge nga Beatles qe postove para disa ditesh? Dont let me down....dhe une qe shkrova (my fav).

Gabim! E ngaterrova me Hey Jude,e cila po ashtu vazhdon me 'don't let me down'.

Aman se s'dua qe te (keq ose mire) kuptohemi.

The Man of mine liked to go down BUT he never let me go down, bless his heart.

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim