Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Historia Botėrore

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-03-2019, 22:12   #1
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Postoni Libra per historin e Balkanit

Keto Libra me kane pelqy personalisht apo po me doken interesant. Shumica i kom lexu perveq ndoshta dy prej tyne.

Heavenly Serbia: From myth to genocide

https://books.google.no/books?id=5k9...page&q&f=false

Serbia's Secret War: Propaganda and the Deceit of History

https://books.google.no/books?id=Fz1...page&q&f=false

Serbian Nationalism and the Attempts to Gain Access to the Adriatic from the Congress of Berlin (1878) to the Conclusion of the Balkan Wars (1913)

https://books.google.no/books/about/...AJ&redir_esc=y

Kosovo: A short history

https://books.google.no/books?id=_FM...uNCz0Q6AEIJzAC

Bosnia: A short history

https://books.google.no/books?id=ToY...uNCz0Q6AEIIjAB

The Battle of Kosovo 1389: An Albanian Epic

https://books.google.no/books?id=IDE...evALUQ6AEIHTAA
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 23:20   #2
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,371
Thanks: 162
Thanked 4,830 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 23:25   #3
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,371
Thanks: 162
Thanked 4,830 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2019, 23:41   #4
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,371
Thanks: 162
Thanked 4,830 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2019, 09:20   #5
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

...............................................
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg images.jpg (23.1 KiloByte, 32 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2019, 19:15   #6
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

Flm per ndarje.

Ato libra nga Tim Judah dhe Miranda Vickers i kam pas shiku pak ma por personalisht nuk me kane pelqy.

Sidomos nuk folin per mitet Serb dhe Nacionalizmin e tyne qe eshte bazuar prej shume mite dhe qe ka lujt shume rrol ne politiken e tyne por ne fakt i justifikojn do here me doket. As nuk folin per zgjarimin Serb. Nuk hin fell sikur Noel Malcolm apo qato qe i postova.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2019, 19:19   #7
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

Dhe kjo Miranda Vickers me doket shume qesharak, sidomos kur thote qe nuk beson qe ka pas Shqiptar me emer ''Radinha'' ... ne ate kohe ka pas plot Shqiptar me emra Sllav , e shef ne Kosove ket edhe e shef prej Katunit Arbanas ne Bulgari .. ka qene Katun Ortodoks Shqiptar dhe shumica kane qene me emra Slav edhe pse jane kane Shqiptar.

Gjithashtu ka pas Shqiptar me emer Radinha ne Kosove sikur pershembul Radinha Arbanas ... Arbanas eshte emer Slav per Arbereshe apo Shqiptar.

Kjo Miranda nuk eshte historiane por thjesht nje shkrimtare dhe ne plot aspekte nuk di qka eshte ka flet.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2019, 14:10   #8
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,371
Thanks: 162
Thanked 4,830 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Baki Shiko postimin

Kjo Miranda nuk eshte historiane por thjesht nje shkrimtare dhe ne plot aspekte nuk di qka eshte ka flet.
Ky ja vlen.

__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur