Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-07-2019, 19:40   #81
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ka te bej dhe niveli. Nuk krahasohet me ato qe jane ne USA apo ndonje vend I zhvilluar European. Shumica e emigranteve qe kane shku ne Gerqi jane katnare. Te rrime shtrember e te flasim drejte,
Nivel me i lart ju sigurisht , pranaj hani gjoba nga 200 dollar sa here ktheheni nga shqiperia se nuk u ndahet shpirti nga pastermoja dhe turshia

Yyyy sa katnar kam pa anej nga ju , por duke qene nje vend gjigand duket sikur ka me pak.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 19:42   #82
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,538
Thanks: 4,289
Thanked 7,066 Times in 2,420 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Mua me kane rastis edhe emigrantet e ita dhe anglise te shkermoqen ne gjuhet perkatese.

Me qelloi ne nje lokal teksa ngjisja shkallet, zbriste njera. Shqipo nga pamja po anglishten e qante tek fliste me ze pak te ngritur me te birin vogelush. Kur u pengua vogelushi ne shkalle, doli edhe geni shqiptar i vajzes, kur beriti e trembur alla shqiptarēe. Femija as qe nuk ra, por filloi te qante. Ulerima na trembi te gjitheve.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 19:47   #83
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,062
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nivel me i lart ju sigurisht , pranaj hani gjoba nga 200 dollar sa here ktheheni nga shqiperia se nuk u ndahet shpirti nga pastermoja dhe turshia

Yyyy sa katnar kam pa anej nga ju , por duke qene nje vend gjigand duket sikur ka me pak.
Lol ka dhe ketej plot katnare, por integrohen dhe nje pjese Coc ndryshojne nga pak. Plus femijet rriten ketej dhe ndikojne nga pak ne mentalitetin e sjelljen e tyre, te prinderve. Nuk po them komplet ndryshim, se te rritesh andej e te rregollohesh Ketej nuk eshte kollaj, flas pune mentaliteti, po ndryshimi i katnareve ketej me ato atje eshte goxha I madh. pastaj per te tjera nuk prononcohem se kam vite qe skam qene, rralle vij e per mall. Shqip flas. Ndonje fjale tek tuk mund te harroj, per t’drive nuk marr mundimin e yada yada. Mua ca me bezdis atje njerezit qe gerthasin neper lagje e poshte pallateve.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 11:16   #84
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,416
Thanks: 4,618
Thanked 3,588 Times in 1,716 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

ooo , mire se erdhet , po kur do ktheheni ???
pas ca kohesh
- me thuaj kur se dua ti dergoj ca domate vajzes ne Angli
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-07-2019, 14:55   #85
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,987
Thanks: 1,371
Thanked 2,261 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Ore paska plas keq me siguracione fallco.
..
Hidhini njė sy kėsaj....

https://amf.gov.al/mtpl.asp
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur