Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-07-2019, 19:54   #41
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,941
Thanks: 15,641
Thanked 9,490 Times in 5,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

problem nga technology aty , ban teknologjise e normalizohen robt prap lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 20:03   #42
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,019
Thanks: 1,379
Thanked 2,271 Times in 1,276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
problem nga technology aty , ban teknologjise e normalizohen robt prap lol
“Ai qė kontrollon tė shkuarėn, kontrollon edhe tė ardhmen. Ai qė kontrollon tė tashmen, kontrollon tė shkuarėn”.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 20:03   #43
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,487
Thanks: 3,645
Thanked 2,939 Times in 1,994 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
pse sdo tja dish ti per te ardhmen e brezave te ardhshem dhe femije tuaj?

apo ha sot e mos mendo per neser
plus qe kte se shpika une te gjithe shkenctaret po e thone
E ka thene Tomas Maltus me shume se 200 vjete me pare. Popullsia shtohet ne progresion gjeometrik ndersa te ardhurat materiale(ushqimi ne radhe te pare) ne progresion aritmetik.


The Malthusian catastrophe simplistically illustrated

Studimi alarmant/ Sot nė 29 korrik Toka i ka shpenzuar rezervat e 2019-s. Njerėzimi jeton me kredi…
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 20:04   #44
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,583 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
lereni Shqiperine ju po e gjithe bota po vazhdoi me kete ritem shfrytezimi te planetit dhe 500 vjet I kan ngelur ,
tani ose do grow up humanet feminore ose do ikim te gjithe per shel …

its a choice
Performer eshte nje liber quhet "enlightenment now" ia vlen ta lexosh te ndihmon ta shikosh boten ne menyre cik me pozitive nga ca e shikojm shumica ne moment.

Angelisa nuk kam iden per cfar po flet. Kastrioti eshte djal serioz dhe nuk njeh sarkazem.
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2019, 20:07   #45
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,941
Thanks: 15,641
Thanked 9,490 Times in 5,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

e rendsishme eshte te kuptohet qe kjo behet me qellim nga secret governments nuk eshte pasoje e rrjedhes ...


dhe dicka ...un per vete do zgjedh rruge tjeter sepse dua te survive , kush do vazhdoj me rrjedhen do zhduket , fatkeqesisht ja beme vetes kte por pjeserisht na e kan bere me hile .

sic thash dhe me siper

the choice is for everyone , choose well

thnx Fierake do e shoh
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur