Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-08-2019, 07:03   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,044
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėrNė njė intervistė dhėnė mė parė pėr gazetėn “Bota sot”, publicisti Idriz Zeqiraj ka folur rreth asaj se a po i falė Presidenti Thaēi territoret Serbisė.
Zeqiraj thotė se “Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn".

Pėrgjigja e plotė:
Idriz Zeqiraj: Vendet me traditė shtetėrore, bėjnė shumė kujdes nė pėrzgjedhjen e kuadrit drejtues tė institucioneve, nė veēanti, tė presidentit tė shtetit. Nė Kosovė, pėrzgjedhja e kuadrit, qofshin ata qeveritarė, deputetė, "liderė" tė partive politike, ėshtė pėr t`u qarė, shokuese. Kulmon zgjedhja e Hashim Thaēit, i cili nuk pėrmbushė as elementin bazė, siē pėrcakton neni 1 dhe 2 i Kushtetutės tė Kosovės: 1. Pėrfaqėsues i unitetit tė popullit; 2. Mbrojtės i territorit tokėsor tė vendit. Pėrkundrazi, Hashim presidenti, jo vetėm nuk pėrfaqėson unitetin e popullit, por ėshtė pėrēarės i popullit! Kėtė e ka filluar me sabotimin e Marrėveshjes tė Osllos dhe vazhdon tė jetė konseguent edhe sot e gjithė ditėn, nė rolin pėrēarės tė popullit. Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn". Dhe, fjalėn e kishte, pikėrisht, pėr Hashimin, tė cilin, vėtet, nuk e la tė bėhet as kryeministėr. Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit. Me kėrkesėn kamufluese pėr "korrigjim tė kufinjėve" me Serbinė, Hashimi po legalizon faljen e njė pjese tė territorit tė vendit Serbisė. Mjerisht, populli i Kosovės vazhdon tė gjumojė, edhe pėrballė kėsaj gjėme tė madhe.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 09:42   #2
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Nė njė intervistė dhėnė mė parė pėr gazetėn “Bota sot”, publicisti Idriz Zeqiraj ka folur rreth asaj se a po i falė Presidenti Thaēi territoret Serbisė.
Zeqiraj thotė se “Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn".

Pėrgjigja e plotė:
Idriz Zeqiraj: Vendet me traditė shtetėrore, bėjnė shumė kujdes nė pėrzgjedhjen e kuadrit drejtues tė institucioneve, nė veēanti, tė presidentit tė shtetit. Nė Kosovė, pėrzgjedhja e kuadrit, qofshin ata qeveritarė, deputetė, "liderė" tė partive politike, ėshtė pėr t`u qarė, shokuese. Kulmon zgjedhja e Hashim Thaēit, i cili nuk pėrmbushė as elementin bazė, siē pėrcakton neni 1 dhe 2 i Kushtetutės tė Kosovės: 1. Pėrfaqėsues i unitetit tė popullit; 2. Mbrojtės i territorit tokėsor tė vendit. Pėrkundrazi, Hashim presidenti, jo vetėm nuk pėrfaqėson unitetin e popullit, por ėshtė pėrēarės i popullit! Kėtė e ka filluar me sabotimin e Marrėveshjes tė Osllos dhe vazhdon tė jetė konseguent edhe sot e gjithė ditėn, nė rolin pėrēarės tė popullit. Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn". Dhe, fjalėn e kishte, pikėrisht, pėr Hashimin, tė cilin, vėtet, nuk e la tė bėhet as kryeministėr. Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit. Me kėrkesėn kamufluese pėr "korrigjim tė kufinjėve" me Serbinė, Hashimi po legalizon faljen e njė pjese tė territorit tė vendit Serbisė. Mjerisht, populli i Kosovės vazhdon tė gjumojė, edhe pėrballė kėsaj gjėme tė madhe.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/
hahaha qfar rrene edhe mas shum vitesh qe u cof i bani per ta o zot o zot

po ai coftak u kan ne gjendje krejt Kosoven me e dhan veq ati me i than president bre po qa je kah flet thuej ati zeqirit a kush e ka shkrue ket prrall dhe mashallah pak u kan Thaqi kryeminister deri qe ju ka ba bajat vet ne kohen e rugqes as qe ka desht te punoi me ta bile kur nderkombetaret i kerkuen PDK-se qe te udheheq qeverin Thaqi e dergoi te ndjerin Bajram Rexhepin per kryeminister a ke harrue a hhaha
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 10:01   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Nė njė intervistė dhėnė mė parė pėr gazetėn “Bota sot”, publicisti Idriz Zeqiraj ka folur rreth asaj se a po i falė Presidenti Thaēi territoret Serbisė.
Zeqiraj thotė se “Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn".

Pėrgjigja e plotė:
Idriz Zeqiraj: Vendet me traditė shtetėrore, bėjnė shumė kujdes nė pėrzgjedhjen e kuadrit drejtues tė institucioneve, nė veēanti, tė presidentit tė shtetit. Nė Kosovė, pėrzgjedhja e kuadrit, qofshin ata qeveritarė, deputetė, "liderė" tė partive politike, ėshtė pėr t`u qarė, shokuese. Kulmon zgjedhja e Hashim Thaēit, i cili nuk pėrmbushė as elementin bazė, siē pėrcakton neni 1 dhe 2 i Kushtetutės tė Kosovės: 1. Pėrfaqėsues i unitetit tė popullit; 2. Mbrojtės i territorit tokėsor tė vendit. Pėrkundrazi, Hashim presidenti, jo vetėm nuk pėrfaqėson unitetin e popullit, por ėshtė pėrēarės i popullit! Kėtė e ka filluar me sabotimin e Marrėveshjes tė Osllos dhe vazhdon tė jetė konseguent edhe sot e gjithė ditėn, nė rolin pėrēarės tė popullit. Presidenti Rugova, si pėr shumėēka, edhe pėr Hashimin, bėri parashikimin e saktė: "Disa njerėz nuk duhet lejuar kurrė tė ngritėn nė pushtet, sepse janė tė rrezikshėm pėr Kosovėn". Dhe, fjalėn e kishte, pikėrisht, pėr Hashimin, tė cilin, vėtet, nuk e la tė bėhet as kryeministėr. Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit. Me kėrkesėn kamufluese pėr "korrigjim tė kufinjėve" me Serbinė, Hashimi po legalizon faljen e njė pjese tė territorit tė vendit Serbisė. Mjerisht, populli i Kosovės vazhdon tė gjumojė, edhe pėrballė kėsaj gjėme tė madhe.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/

po, thoshte mos e lereni kete pabuks se ky i shet te gjitha per asgje.I mungojne Kosoves, njerez te menēur se qashtu njerez te pashkolle e te paditur ka bere suficit modhe.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2019, 11:17   #4
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Tashmė, rrezikshmėrinė e Hashimit, po e provon nė kurrizin e tij populli i Kosovės. Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr demarkacionin, shėnimin e vijės kufitare me Malin e Zi, Hashim Thaēi i dhuroi 8.200 hektarė tokė fqinjit.
_________________________________
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-kryeminister/
Sa i perket Rugoves....ishte nje pacifist dhe frikacak qe i mbaroi vremena kur u shperbe RFSJ-ve.Per kete qe te citova,ta thote SHKINA =HAPUR nga 48.55 sek.


Sa per Atlantic Council apo fabriken e mendimit(shpelarje te KRYEVE) eshte nje institucion qe nuk ka referim universal.Eshte nje nga institucionet qe ka si tipar ashtu si te tjerat....NDIKIMIN ne POLITIKE.Pastaj juve duhet ta merrni me mend se cfar do te thote kjo.N.q-se nuk e dini i BIE ne gjuhen Shqipe=MEVARESI.

Diten e mire....fshataro apo

Tungi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 20:35   #5
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr


Milaim Zeka

E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartė i LDK-sė ofroi para pėr ta vrarė Ibrahim Rugovėn e Fehmi Aganin?

Mė: 17 gusht 2019 Nė ora: 18:54

Ai ka akuzuar rėndė ish kryeministrin e Kosovės nė ekzil, Bujar Bukoshin duke e lidhur me planifikimin pėr eliminimin edhe tė ish Presidentit Ibrahim Rugova.

Kryetari i Partisė Euroatlantike tė Kosovės, Milaim Zeka, i ftuar n’Konak me Kosovė Gjocin, nuk ka kursyer fjalėt e rėnda pėr zyrtarėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

Ai ka akuzuar rėndė ish kryeministrin e Kosovės nė ekzil, Bujar Bukoshin duke e lidhur me planifikimin pėr eliminimin edhe tė ish Presidentit Ibrahim Rugova.

Duke folur pėr kryetarin aktual tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafėn, Zeka tha qė shefi i tij, Bujar Bukoshi, pati ofruar para pėr vrasjen e Ibrahim Rugovės dhe Fehmi Aganit.

Kėto para thotė, qė ia ofruan vėllait tė ish deputetit tė Kuvendit tė Kosovės, Shaip Mujės, veprimtarit tė ilegales, Shaban Muja.

“A e din ti qė shefi i Isa Mustafės, Bujar Bukoshi i ka thanė Shaban Mujės, vėllau i ish-deputetit Shaip Mujės, sa doni ju dha pare nėse e vrani “Belbėn” dhe “Zabunin”. “Belba” ka qenė Fehmi Agani dhe “Zabuni” ka qenė Ibrahim Rugova”, ka thėnė Milaim Zeka gjatė intervistės nė Konak.

Kėshtu, Zeka, akuzat nuk i ndal as pėr djalin e ish-Presidentit Ibrahim Rugovės, Ukėn, pėr tė cilin thotė se interesi e bashkoi me personat qė deshėn tė ia vrasin babanė.

“Kėta faqezinj, dilingjinjė, janė bėrė bashkė, u bė bashkė edhe Ukė Rugova me kėta. Imagjino Ukės nuk i ka lėnė fare pėrshtypje pse kėta kanė dashtė me ia vra babėn”, ka deklaruar Zeka.

Deklaratėn e Kryetari i Partisė Euroatlantike tė Kosovės, Milaim Zeka pėr Bujar Bukoshin mund ta dėgjoni tė plotė nga minuta : e intervistės sė tij nė Konak me Kosovė Gjocin
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 19:21   #6
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

po ē'jane keto budalliqe qe ndigjojme nga kosovaret tane,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 19:42   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėr

mos ja vere veshin budadhenje jane ata, nuk e dine se ē`thone
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 20:24   #8
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Zbulohet pse Presidenti Rugova nuk e la Thaēin tė bėhet kryeministėrE thotė Rexhep Selimi: Bukoshi i kėrkoi bashkėpunim UĒK-sė kundėr Ibrahim Rugovės


Rexhep Selimi ka folur pėr raportet nė mes tė Adem Jasharit e Hashim Thaēit, ku tha se nė gjashtė vitet e fundit tė jetės sė Adem Jasharit ai nuk ka folur fare me Thaēin.

E njė deklaratė tjetėr e padėgjuar deri mė tani ėshtė se Bujar Bukoshi ka kėrkuar nga UĒK’ja bashkėpunim kundėr Ibrahim Rugovės

Selimi ka folur edhe pėr raportet nė mes tė Ibrahim Rugovės dhe Bujar Bukoshit, ku tha se nuk kanė qenė fort tė mira.

“Shumė mė i keq ka qenė raporti nė mes Bukoshit dhe Rugovės sesa i kėtyre dyve me UĒK’nė. Bukoshi ka kėrkuar prej nesh njėfarė bashkėveprimi kundėr Rugovės. Mėnyra ka qenė jo fort etike”, ka thėnė Selimi duke mos dashur tė flas mė shumė rreth kėsaj teme.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur