Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-09-2017, 21:14   #141
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Bibla thotė qė Djalli ka vrarė vetėm 10 vetė...edhe kėta, me shtyrje nga Zoti. Nuk thotė gjė qė paganėt ishin tė lidhur me Djallin. Paganėt kanė ekzistuar qindra mijėra vjet para se tė lindte Zoti e Djalli abrahamik, dhe nė kohėn kur ky Zot bėnte kėrdinė, paganėt nė Kinė, Amerikė e Afrikė, as e kishin idenė qė kishte lindur ky zot e djall.
P.K (per korrigjim): BIBLA NUK thote se djalli vrau vetem 10 vete ....etj etj

P.S: Bibla e thote se paganet ishin te lidhur mbas demoneve dhe satanait


Te gjithe kombet pagane rrjedhin nga Noa pastaj kulla e babelit ku u ndane gjuhet. Te gjithe e kishin idene e Zotit Monoteist.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2017, 21:25   #142
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Nė emėr tė perėndisė janė pjekur njerėz tė gjallė si heretik. A mos ėshtė ky krim mė pak barbar se kurbani i paganėve.
Jo nuk mendoje qe eshte krim ndeshkimi dhe gjykimi qe Zoti u jep paganeve apo hebrejve per mekate te tyre, sidomos kiur behet fjale per kalim te femijeve ne zjarr , sakrificave njerezore, etj.
E thashe me larte se Hebrejte ishin i vetmi komb qe kishin si ligj te kryenin sakrifica ne kafshe dhe ky eshte nje dallim jashtezakonisht i madh ne krahasim me kombet pagane te cilat ne kete rast nuk jane aspak me mentalitet te lire por me mentalitet kanibal .
Nqs ti e sheh ceshtjen vetem ne drejtim te hebrejve dua qe te kuptosh drejte nga ana ime se hebrejte si njerez nuk ishin me te mire se kombet pagane, Por Zoti zgjodhi pasardhesit e Abrahamit sepse Ai ju bind Perendise. Dhe aresyeja kryesor pse Zoti zgjodhi nje popull ishte per te bere te mundur ardhjen e Krishtit permes nje linje te cilen AI vete e kishte paracaktuar. Sepse Krishti pastaj do te ishte Shpetim per te gjithe Kombet qofte hebrej apo qofte pagane.
Plani i Tij duhet te realizohet dhe AI nuk do lejonte qe kombi hebre te shpartallohej , por megjithate sa here hebrejte kane bere devijim apo mekate Zoti i ka gjykuar dhe denuar. Zoti nuk eshte me dy standarte.

Mua me intereson Zoti, Ai ka nje standart te vetem drejtesie te larte.
Ai nuk gjykon me paanesi. Fundja tema per kete eshte ne mos gaboje.

Nqs nuk do kishte nje gjykim apo ndeshkim per mekatet e kombeve atehere nuk do kishte Zot.

Respekte
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Alkoma : 08-09-2017 nė 21:34
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2017, 21:33   #143
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin


Gjėja mė e keqe qė mund t'i ndodhi njeriut ėshtė heqja e tė menduarit me forcat e veta. Pėrsa kohė njeriu vėrtitet rreth njė entiti tė plotfuqishėm tė padukshėm qė ėshtė kudo dhe merr ēdo formė tė imagjinueshme mbetet gjithmonė nė vartėsinė e kujtdo qė ngrihet nė kulmin hierarkisė fetare. Tė njėjtėn filozofi pėrdori edhe komunizmi. Dhe tė ngjithė e dim se ēfar ndodhi nė Shqipėri, por jo vetėm, gjatė monizmit.
Njeriut Zoti ja dha mundesine te mendoje me forcat e veta, pra e krijoi me vullnet te lire. Njeriu zgjodhi te mendoje me mendte e luciferit qe ishin mend te rena. Faji eshte i njeriut.

Sot kemi fakte se njeriu mendon me trute e satanait, kryen veprime te frymezuara nga satanai, besoj se nuk ka nevoje te sjell ndonje foto pasi ka shume, apo video.

Por realiteti eshte qe edhe sot kemi njerez qe frymezohen nga Perendia dhe ti mund te shikosh frytet e tyre, qe janefryte te qendrueshme dhe udhehiqen nga: dashuria, gėzimi, paqja, durimi, mirėdashja, mirėsia, besimi, zemėrbutėsia, vetėkontrolli.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2017, 21:40   #144
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin

Problemi me paganėt ishte filozofia e tyre i tė qėnit i lirė. Njerėzit e lirė ėshtė vėshtirė t'i robėrosh. Fetė monoteiste vėrtetė e sensibilizuan njeriun deri diku por ama i shpėrlanė trurin me mentalitetin e skllavit. Prifti, Hoxha, Rabai pėrcillnin fjalėn e Zotit tė pa diskutueshme.
Kur kryen sakrifica human dhe foshnjesh nuk mund te quhesh aspak i lire, behesh per psikiatri. Kombet pagane kishinrene ne nje nivel aq te ulet sa qe jetesa e tyre fare lehte mund te quaje psikiatri pa psikiater.

Kombi hebre deri diku respektoi ligjin e Perendise qe perfshinte sakrifica ne kafshe ( asnje sakrifice humane).

Kush mund te quhet rob apo skllav i veprimeve te tij? Sigurisht qe paganet. Kush e kishin trurin te shperlare? Patjeter qe paganet.

VEPRAT E PAGANEVE:
Dhe veprat e mishit janė tė zbuluar dhe janė: kurorėshkelja, kurvėria, ndyrėsia, shthurja,
idhujtaria, magjia, armiqėsimi, grindjet, xhelozitė, mėritė, zėnkat, pėrēarjet, tarafet,
smira, vrasjet, tė dehurit, grykėsia dhe gjėra tė ngjashme me kėto, pėr tė cilat po ju paralajmėroj, si kurse ju thashė edhe mė parė, se ata qė i bėjnė kėto gjėra nuk do tė trashėgojnė mbretėrinė e Perėndisė.

ZOTI TE BEKOFTE.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2017, 21:44   #145
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Pikerisht FAKTI qe Zoti i ka gjykuar dhe ndeshkuar Kombet tregon se AI eshte i vertete dhe i drejte.

Dhe pikerisht FAKTI tjeter qe sot vazhdojne te egzistojne kombet tregon se Zoti eshte i meshirshem dhe Dashuri.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2017, 19:17   #146
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,681
Thanks: 4,321
Thanked 4,633 Times in 3,084 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Kepucat llogaritet te kene vrare me se shumti njerez ne bote, ndoshta shifra kap edhe miliarda prej tyre
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2017, 16:54   #147
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,491
Thanks: 15,980
Thanked 9,467 Times in 6,392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Pikerisht FAKTI qe Zoti i ka gjykuar dhe ndeshkuar Kombet tregon se AI eshte i vertete dhe i drejte.

Dhe pikerisht FAKTI tjeter qe sot vazhdojne te egzistojne kombet tregon se Zoti eshte i meshirshem dhe Dashuri.
I ka ndeshkuar kombet(zoti nuk vret),dhe i lejon te egzistojne quhet....PARADOKS.
Por ti je NJERI i MIRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2017, 18:25   #148
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Kepucat llogaritet te kene vrare me se shumti njerez ne bote, ndoshta shifra kap edhe miliarda prej tyre
Ti ke tė drejtė


Ja si tė zgjeroni kėpucėt tuaja nė kushte shtėpie


Nuk ka rėndėsi nėse je burrė apo grua, kur mbathni njė palė kėpucė tė reja kėmbėt tuaja tė gjora vuajnė. Te gjithė pėrballemi me kėtė problem. Me 5 truke tė thjeshta do tė ndieheni tė lehtėsuar nga ky problem

Ēorape tė trasha dhe nxehtėsi.

Vishni njė palė ēorape tė trasha dhe mė pas kėpucėt. Aplikoni nxehtėsi me anė tė tharėses sė flokėve nė pjesėt e ngushta tė kėpucėve. Ecni nėpėr shtėpi derisa tė ftohen komplet dhe pėrsėriteni kėtė veprim nėse ėshtė e nevojshme. Nxehtėsia e bėn materialin e kėpucėve mė fleksibėl dhe mė tė butė. Ky truk funksionon vetėm nė materiale natyrale si lėkura.

Akull.

Mbushni njė qese plastike me akull dhe vendoseni brenda kėpucėve. Vendosini nė frigorifer dhe lėrini tė ngrijnė pėr gjithė natėn. Nė mėngjes kėpucėt do tė jenė zgjeruar sepse akulli do tė jetė kthyer nė ujė.

Alkool dhe letėr.


Hidhni alkool nė zonat e ngushta tė kėpucėve nga brenda derisa tė lagen. Mbushini ato me letra dhe lėrini gjithė natėn. Sa mė shumė letra tė pėrdorni, aq mė tė mira do t’i keni rezultatet. Hiqini letrat nė mėngjes dhe vishni kėpucėt. Nė kėtė mėnyrė, ato do tė marrin formėn e kėmbės.

Patate.

Ky truk mund tė zgjerojė atletet sportive, madje dhe modelin mokasino te kėpucėve. Vendosni njė patate tė qėruar brenda kėpucės dhe lėreni gjithė natėn. Zakonisht ato nuk lėnė aromė, por pėr t’u siguruar qė nuk doni tė keni mbetje patatesh nė kėpucėt tuaja, fshijini ato me njė leckė tė lagur.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2017, 19:04   #149
Εmilη
~summer~
 
Avatari i Εmilη
 
Data e antarėsimit: May 2015
Posts: 858
Thanks: 110
Thanked 241 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Εmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Njeriu sepse i ka krijuar te dy per qejfin e ti.
Εmilη nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2017, 22:37   #150
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 262 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Te besosh ne egzistencen e ligjeve pa nje autoritet quhet te besosh ne nje mrekulli. Ateistet besojne se ligjet egzistojne pa ndonje autoritet te vecante (Zoti). Kjo i ben ata besimtaret me te medhenj te te gjitha koherave per mrekulli te pamundura.
respekte.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 10:51   #151
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Ne jemi kafshe kurse njerezit rriten ne Irlande ku Zoti i gjuan i rrethon dhe i vret!
Zoti ka vrare me shume njerez!
Djalli i vret nga halli sepse ushqehet me to kurse Zoti sepse i ka lodra apo krijesa ato!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 20:10   #152
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Zoti ka vrare shoket e tij, dakord ka vrare dhe familjen e tij nje stan arktiku. Kurse djalli ka vrare vetem nje rrace fenikasish engjej asgje tjeter kurre.
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur