Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-08-2019, 13:28   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,081
Thanks: 8,051
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Zgjedhjet ne Kosove : Albini e Vjosa, njė shpresė e gjysmė pėr mua!Nga: Kimete Berisha
Mė: 27 gusht 2019 Nė ora: 13:12

1. Partia mė e korruptuar nė historinė shqiptare 'me luftu' korrupsionin.
Aman-zaman, Kadri shkaku don me luftu pasojėn (korrupsionin) e shkenca ende po hesht!
Nėse pyka nxirret me pykė, edhe i korruptuari mundka me luftu korrupsionin se e njeh Kadri Veseli atė lėmi, e njeh mirė terrenin e korrupsionit, i njeh hajnat, se pa pėrjashtim janė hajna tė tij, i ka shokė, e njeh veten.
Sot me ju dhėnė urdhėr paramilitarėve tė tij nėpėr ministri 'mos vidhni' ata nuk vjedhin.
A e di Kadri Veseli ēka marohet nė emrin e tij, edhe 'dashnorė' tė lartė qeveritarė janė bėrė gjinja nė emėr tė tij.

Prandaj ky flet 'kundėr' korrupsionit me siguri tė plotė dhe me pėrgjegjėsi tė kartė si 'kreator, njohės dhe kryetar i korrupcionit' qė kur do e ndal, si me gisht.
Paret e korrupcionit do t'ua jap grave me maru tentene e ojna, dhe pėrveē pare, grave tha do t'u jap edhe 'zė', tė cilin nuk e ka pėr vete.

Mėso ti pėr vete me fol normal, dil merr mėsim prej popullit qysh flitet si njeri i tokės, pa cinizēm, mėso me qesh me kulturė, si pika e parė, pse s'po tė tregon dikush se njeriu normal nuk qesh nė mėnyrė dominante, sarkastike e tė neveritshme siē bėn tij.
Nuk e di njeriu kur e ka pėrnjėmend, kurrė pa pushu ēaraveshet. E mė kollaj ta fal shqiptari korrupsionin sesa ēaraveshjen.
2. Pėrveē qė s'din me qesh, ia jep pėr detyrė Uran Ismailit m'i shfrytēzu pėr reklamė shėndetėsore nėnloket e sėmura nga zemra.
Ku ka ministėr tė shėndetėsisė bal?
Kur ka pas?
Ministra tė shėndetėsisė nė krejt shqiptarinė kanė qenė deri tash Elvis Naēi, Halil Kastrati, Labi e ndonjė tjetėr qė kanė bė mrekulli me ndihmat e tyre, se sa pėr ty e Uranin, shqiptarėve ju kish kajtė nana.
3. Se neve na janė zbardhur sytė nga mėrzia, si Jusufit, se sikur Jusufin, tė gjithė qė njohim na kanė tradhtuar, por ama bukurinė ende e kemi, si Jusufi, qė bukurinė nuk e veniti as vuajtja, as pikėllimi, as vetmia (Jusufi, sipas pejgamberit, ka qenė i bukur sa gjysma e bukurisė sė botės. E gjysma e bukurisė tjetėr ka tepruar pėr ne).

4. Diaspora na mban me bukė, hoxhallarėt e organizuar e shėrojnė trupin e shqiptarėve tė varfėr, kurse ju jeni hajna milionera, jeni tė tmerrshėm si gjarpėrinjt e bardhė tė ujit.
Ke ftyrė flet kundėr korrupsionit, qė do tė thotė flet kundėr vetvetes.
Kėtė fore s'ta han kush.
Kot e ke. Ta them si motėr shqiptare.
5. Kot e ka edhe Ramush Haradinaj, i cili s'din me komuniku me njerėz tė gjallė, por i shkon muhabeti me tė vdekur. E ka kapėrcyer gilinderin e varrit tė Demaēit pėr me shku te varri i Rugovės, se prej varrit tė Rugovės 'ka interes', ende pėr sė vdekuri Rugova 'i mban me bukė'.
Veē shqiptarėt e shfrytėzojnė edhe vdekjen, edhe varret i shfrytėzojnė pėr interes personal, se ndryshe nėpėr varreza ku tė vdekurit s'janė 'tė fuqishėm'' politikisht, aty kullosin lopėt.
Ēka ėshtė interesant bre djalė pėr neve qė ti shkon te varri i Rugovės.
Ēka fitojmė ne? A lirohet nafta, a lirohet rryma, rriten rrogat e skllevėrve tė sektorit privat a ēka ndodh, a na kthehet dashnia e humbur a ēka!

Edhe ashtu shqiptarėt nuk janė meraklinj tė varrezave dhe tė asgjėje qė pėrkujton vdekjen, e tė ftoh nga jeta.
Le qė jeni hy nė gjynah me tė gjallė, por e keni zgjeru rrjetin e gjynahit e krimit edhe me tė vdekur. Ti shko tinėz mbasi po e don aq shumė Rugovėn e mos e shfrytėzo edhe pėr sė vdekuri.
Se i vdekuri s'tė bėn ēare politike, se ndoshta me lyp najsen tjetėr prej tij, tė jep. S' dihet.
Dikush sheh ėndėrr qė po han e pin me tė vdekur, dikush qė po flen e martohet me ta. Kur i thirr shpirtėrat ata tė vijnė. Nejse Rugova ka qenė i pritueshėm, i mendueshėm, sigurisht u nis me ardh te ju, pritni ju.
6. Politika i thėrret shpirtėrat nė ndihmė, s'i gjen gjė, kurse 'Rasputinin', fallxhorin, astrologun e hoxhėn e 'dashnisė' Kosova ekstremiste e burgos.

7. Keq me shku pėr reklamė te varri i Rugovės, keq mos me shku hiē si Albini.
Unė e mėsoj Albinin t'ua marr adutin, tė shkoj, ose tė thotė se ka qenė te varri i Rugovės tinėz. Sinqeriteti kur tė prish punė, bėhet armiku yt mė i madh. Hiqu tij. Diēka din qė rrejnė ēka tė flasin, i madh e i vogėl. Kurrė asnjė njeri i sinqert s'ka
pas sukses, kjo vlen sidomos
pėr neve femrat. Sa mė tė sinqerta, aq mė t'panafaka.
Nganjėherė rrena, njė fjalė a besim i rremė tė shėron mendjen dhe shpirtin.
Por, megjithatė, Albini duhet ta rishikojė antipatinė qė ka pasur pėr Rugovėn. Sepse Ibrahim Rugova s'ka bėrė nė jetėn e tij asnjė punė tė keqe pėrveē qė ka lyp paqe pa luftė), kurse ju po lypni paqe me Serbinė (edhe 20 vjet pas lufte).
Rugova e dinte se pa paqe 'me armikun' nuk bėn prandaj e lypte me kohė, e jo si komandantėt tash qė lypin paqe me Serbinė pas kohės, pas luftės, me vonesė dhe pa drejtėsi pėr viktimat, lypin paqe pa drejtėsi.
8. Drejtėsinė dhe guximin, pėrveē Albinit, na e simbolizon edhe Vjosa. Tash i keni dy 'shpresa', unė e kam njė shpresė e gjysmė.
Pėr dallim nga Vjosa, Albini si parti ėshtė 'i pastėr' dhe pa tė kaluar, kurse Vjosa ėshtė pjesė e njė partie me tė kaluar nė pushtet.
Albini nuk varet nga askush, Vjosa varet nga Isa Mustafa dhe klani i tij miliomera, tė cilėt do tė kenė kėrkesa, si gjithmonė qė kanė pasur, Isa edhe tenderin e kerreve si kryeministėr ia jepte djalit tė tij dhe habitej 'ēka keni ju qė reagoni kundėr'.
Isa Mustafa nuk ka ndryshon. Mė pėrparanalshon toka sesa qė ndryshon Isa Mustafa.
Isa Mustafa u tregua i menēur por jo i ndershėm. Vjosėn e sheh si tė vetmen figurė tė pakorruptuar, me tė cilėn mund tė mbijetoj ai.
Nuk e kandidoi Vjosėn pėr kryeministre pse ėshtė 'burrė i mirė', se Zoti fal e Isa Mustafa nuk ia fal as nuk ia harronVjosės asnjė germė qė e ka thėnė kundėr tij.
9. Vjosa Osmani mė shumė ka rivalė e armiq nė LDK sesa jashtė saj, sepse ata (Isa Mustafa me rrjetin e tij) presin qė ajo tė bėj ēfarė i thonė 'ata'.
Vjosa nuk ėshtė nė pozitė tė lehtė sepse ajo nuk ka rreth tė vetin, nuk ka shoqni, pėrkrahjen e ka 'falls', kėta qė e 'pėkrahėn' sot nė LDK,e pėrkrahėn pėr ta shtyrė fundin e tyre, dhe pėr tė mbijetuar nė emrin e saj tė pakorruptuar.
10. Sado i guximshėm tė jesh, nė grup nuk mbijeton vetėm, mbijeton vetėm si individ i izoluar.
11. Derisa Albini ka adhurues nė partinė e tij, qė i besojnė, si unė qė i besoj se ai nuk i shėrben asnjė klani, Vjosa ka nė partinė e saj vetėm tė atillė qė e shohin si monedhė, si Euro, si gjak i ri dhei paprishur, e shohin pėr interes por nuk e adhurojnė aspak, pėrkundrazi, e kanė antipati.
12. A mund tė mė besoni se mė shumė marrė komplimente nga zyrtarė tė lartė tė PDK pėr shkrime kundėr Kadri Veselit sesa nga 'tė tjerėt'.
Kjo nuk i ka ndodhur Hashim
Thaēit, sepse ai i trembte njerėzit me tė kaluarėn e tij, kurse Kadri Veseli i neverit me tė kaluarėn e tij prej spiuni, prandaj nuk bėhet dot simpatik as pėr tė vetėt.
13. Vjosa ka prirje materialiste, kurse Albini ėshtė i dashuruar nė dashuri, nė ideale, e jo nė jetėn e pėrditshme dhe prozaike.
Kėto janė 'tė metat' e tyre qė unė i shoh tė parat, dhe prej Vjosės nuk pres tė bėj kompromise (se ėshtė tmerrėsisht ambicioze dhe tmerrėsisht kokėfortė) nė koalicion tė mundshėm me VV.
14. E Abin Kurtit nuk i ngutet, si Rugovės (dhe mua), Albini ėshtė si breshka qė jeton 500 vjet sepse jeton ngadale, nuk i ngutet. Jo si pema qė lulėzon, piēet dhe bie nė tė njejtėn stinė. Prandaj, Albini nėse vjen luna dhe i jep pėrparėsi njė dame, nuk humb asgjė, veē ēka bėhet xhentėlmen mė i madh.
15. Albini dhe Vjosa mund ta demilitarizojnė dhe dekriminalizojnė skenėn politike, mund tė bėjnė ndryshime, nėse ndėrkohė Vjosa nuk beson nė 'dashninė' e Isa Mustafės dhe klanit tė tij pėr tė (ajo duhet ta dijė dhe ta hesht fakton se ata varen nga ajo), por shpejt krijon njė rreth tė vetin nė heshtje dhe njerėzi, se kur tė lodhesh duhet tė mbėshtetesh nė krahun 'tėnd' e jo nė krahun e Isa Mustafės qė tė shfrytėzon pėr t'ia zgjatur vetes afatin.
P.s. Fati juaj qė jam nė pushim (kėtė shkrim mjaft 'serioz' e shkrova veshur me bikini) se pa e zgjat edhe pak muhabetin s'e kisha lėnė.
Kurrgjė-kurrgjė ju kisha tregu pse 'Cilido prej jush nėse do t'i kishte humbur njė dele, do t'i kishte lėnė 99 dele vetėm, pėr tė shku me gjet delen qė i ka humb'.1. Partia mė e korruptuar nė historinė shqiptare 'me luftu' korrupsionin.
Aman-zaman, Kadri shkaku don me luftu pasojėn (korrupsionin) e shkenca ende po hesht!
Nėse pyka nxirret me pykė, edhe i korruptuari mundka me luftu korrupsionin se e njeh Kadri Veseli atė lėmi, e njeh mirė terrenin e korrupsionit, i njeh hajnat, se pa pėrjashtim janė hajna tė tij, i ka shokė, e njeh veten.
Sot me ju dhėnė urdhėr paramilitarėve tė tij nėpėr ministri 'mos vidhni' ata nuk vjedhin.
A e di Kadri Veseli ēka marohet nė emrin e tij, edhe 'dashnorė' tė lartė qeveritarė janė bėrė gjinja nė emėr tė tij.

Prandaj ky flet 'kundėr' korrupsionit me siguri tė plotė dhe me pėrgjegjėsi tė kartė si 'kreator, njohės dhe kryetar i korrupcionit' qė kur do e ndal, si me gisht.
Paret e korrupcionit do t'ua jap grave me maru tentene e ojna, dhe pėrveē pare, grave tha do t'u jap edhe 'zė', tė cilin nuk e ka pėr vete.

Mėso ti pėr vete me fol normal, dil merr mėsim prej popullit qysh flitet si njeri i tokės, pa cinizēm, mėso me qesh me kulturė, si pika e parė, pse s'po tė tregon dikush se njeriu normal nuk qesh nė mėnyrė dominante, sarkastike e tė neveritshme siē bėn tij.
Nuk e di njeriu kur e ka pėrnjėmend, kurrė pa pushu ēaraveshet. E mė kollaj ta fal shqiptari korrupsionin sesa ēaraveshjen.
2. Pėrveē qė s'din me qesh, ia jep pėr detyrė Uran Ismailit m'i shfrytēzu pėr reklamė shėndetėsore nėnloket e sėmura nga zemra.
Ku ka ministėr tė shėndetėsisė bal?
Kur ka pas?
Ministra tė shėndetėsisė nė krejt shqiptarinė kanė qenė deri tash Elvis Naēi, Halil Kastrati, Labi e ndonjė tjetėr qė kanė bė mrekulli me ndihmat e tyre, se sa pėr ty e Uranin, shqiptarėve ju kish kajtė nana.
3. Se neve na janė zbardhur sytė nga mėrzia, si Jusufit, se sikur Jusufin, tė gjithė qė njohim na kanė tradhtuar, por ama bukurinė ende e kemi, si Jusufi, qė bukurinė nuk e veniti as vuajtja, as pikėllimi, as vetmia (Jusufi, sipas pejgamberit, ka qenė i bukur sa gjysma e bukurisė sė botės. E gjysma e bukurisė tjetėr ka tepruar pėr ne).

4. Diaspora na mban me bukė, hoxhallarėt e organizuar e shėrojnė trupin e shqiptarėve tė varfėr, kurse ju jeni hajna milionera, jeni tė tmerrshėm si gjarpėrinjt e bardhė tė ujit.
Ke ftyrė flet kundėr korrupsionit, qė do tė thotė flet kundėr vetvetes.
Kėtė fore s'ta han kush.
Kot e ke. Ta them si motėr shqiptare.
5. Kot e ka edhe Ramush Haradinaj, i cili s'din me komuniku me njerėz tė gjallė, por i shkon muhabeti me tė vdekur. E ka kapėrcyer gilinderin e varrit tė Demaēit pėr me shku te varri i Rugovės, se prej varrit tė Rugovės 'ka interes', ende pėr sė vdekuri Rugova 'i mban me bukė'.
Veē shqiptarėt e shfrytėzojnė edhe vdekjen, edhe varret i shfrytėzojnė pėr interes personal, se ndryshe nėpėr varreza ku tė vdekurit s'janė 'tė fuqishėm'' politikisht, aty kullosin lopėt.
Ēka ėshtė interesant bre djalė pėr neve qė ti shkon te varri i Rugovės.
Ēka fitojmė ne? A lirohet nafta, a lirohet rryma, rriten rrogat e skllevėrve tė sektorit privat a ēka ndodh, a na kthehet dashnia e humbur a ēka!

Edhe ashtu shqiptarėt nuk janė meraklinj tė varrezave dhe tė asgjėje qė pėrkujton vdekjen, e tė ftoh nga jeta.
Le qė jeni hy nė gjynah me tė gjallė, por e keni zgjeru rrjetin e gjynahit e krimit edhe me tė vdekur. Ti shko tinėz mbasi po e don aq shumė Rugovėn e mos e shfrytėzo edhe pėr sė vdekuri.
Se i vdekuri s'tė bėn ēare politike, se ndoshta me lyp najsen tjetėr prej tij, tė jep. S' dihet.
Dikush sheh ėndėrr qė po han e pin me tė vdekur, dikush qė po flen e martohet me ta. Kur i thirr shpirtėrat ata tė vijnė. Nejse Rugova ka qenė i pritueshėm, i mendueshėm, sigurisht u nis me ardh te ju, pritni ju.
6. Politika i thėrret shpirtėrat nė ndihmė, s'i gjen gjė, kurse 'Rasputinin', fallxhorin, astrologun e hoxhėn e 'dashnisė' Kosova ekstremiste e burgos.

7. Keq me shku pėr reklamė te varri i Rugovės, keq mos me shku hiē si Albini.
Unė e mėsoj Albinin t'ua marr adutin, tė shkoj, ose tė thotė se ka qenė te varri i Rugovės tinėz. Sinqeriteti kur tė prish punė, bėhet armiku yt mė i madh. Hiqu tij. Diēka din qė rrejnė ēka tė flasin, i madh e i vogėl. Kurrė asnjė njeri i sinqert s'ka
pas sukses, kjo vlen sidomos
pėr neve femrat. Sa mė tė sinqerta, aq mė t'panafaka.
Nganjėherė rrena, njė fjalė a besim i rremė tė shėron mendjen dhe shpirtin.
Por, megjithatė, Albini duhet ta rishikojė antipatinė qė ka pasur pėr Rugovėn. Sepse Ibrahim Rugova s'ka bėrė nė jetėn e tij asnjė punė tė keqe pėrveē qė ka lyp paqe pa luftė), kurse ju po lypni paqe me Serbinė (edhe 20 vjet pas lufte).
Rugova e dinte se pa paqe 'me armikun' nuk bėn prandaj e lypte me kohė, e jo si komandantėt tash qė lypin paqe me Serbinė pas kohės, pas luftės, me vonesė dhe pa drejtėsi pėr viktimat, lypin paqe pa drejtėsi.
8. Drejtėsinė dhe guximin, pėrveē Albinit, na e simbolizon edhe Vjosa. Tash i keni dy 'shpresa', unė e kam njė shpresė e gjysmė.
Pėr dallim nga Vjosa, Albini si parti ėshtė 'i pastėr' dhe pa tė kaluar, kurse Vjosa ėshtė pjesė e njė partie me tė kaluar nė pushtet.
Albini nuk varet nga askush, Vjosa varet nga Isa Mustafa dhe klani i tij miliomera, tė cilėt do tė kenė kėrkesa, si gjithmonė qė kanė pasur, Isa edhe tenderin e kerreve si kryeministėr ia jepte djalit tė tij dhe habitej 'ēka keni ju qė reagoni kundėr'.
Isa Mustafa nuk ka ndryshon. Mė pėrparanalshon toka sesa qė ndryshon Isa Mustafa.
Isa Mustafa u tregua i menēur por jo i ndershėm. Vjosėn e sheh si tė vetmen figurė tė pakorruptuar, me tė cilėn mund tė mbijetoj ai.
Nuk e kandidoi Vjosėn pėr kryeministre pse ėshtė 'burrė i mirė', se Zoti fal e Isa Mustafa nuk ia fal as nuk ia harronVjosės asnjė germė qė e ka thėnė kundėr tij.
9. Vjosa Osmani mė shumė ka rivalė e armiq nė LDK sesa jashtė saj, sepse ata (Isa Mustafa me rrjetin e tij) presin qė ajo tė bėj ēfarė i thonė 'ata'.
Vjosa nuk ėshtė nė pozitė tė lehtė sepse ajo nuk ka rreth tė vetin, nuk ka shoqni, pėrkrahjen e ka 'falls', kėta qė e 'pėkrahėn' sot nė LDK,e pėrkrahėn pėr ta shtyrė fundin e tyre, dhe pėr tė mbijetuar nė emrin e saj tė pakorruptuar.
10. Sado i guximshėm tė jesh, nė grup nuk mbijeton vetėm, mbijeton vetėm si individ i izoluar.
11. Derisa Albini ka adhurues nė partinė e tij, qė i besojnė, si unė qė i besoj se ai nuk i shėrben asnjė klani, Vjosa ka nė partinė e saj vetėm tė atillė qė e shohin si monedhė, si Euro, si gjak i ri dhei paprishur, e shohin pėr interes por nuk e adhurojnė aspak, pėrkundrazi, e kanė antipati.
12. A mund tė mė besoni se mė shumė marrė komplimente nga zyrtarė tė lartė tė PDK pėr shkrime kundėr Kadri Veselit sesa nga 'tė tjerėt'.
Kjo nuk i ka ndodhur Hashim
Thaēit, sepse ai i trembte njerėzit me tė kaluarėn e tij, kurse Kadri Veseli i neverit me tė kaluarėn e tij prej spiuni, prandaj nuk bėhet dot simpatik as pėr tė vetėt.
13. Vjosa ka prirje materialiste, kurse Albini ėshtė i dashuruar nė dashuri, nė ideale, e jo nė jetėn e pėrditshme dhe prozaike.
Kėto janė 'tė metat' e tyre qė unė i shoh tė parat, dhe prej Vjosės nuk pres tė bėj kompromise (se ėshtė tmerrėsisht ambicioze dhe tmerrėsisht kokėfortė) nė koalicion tė mundshėm me VV.
14. E Abin Kurtit nuk i ngutet, si Rugovės (dhe mua), Albini ėshtė si breshka qė jeton 500 vjet sepse jeton ngadale, nuk i ngutet. Jo si pema qė lulėzon, piēet dhe bie nė tė njejtėn stinė. Prandaj, Albini nėse vjen luna dhe i jep pėrparėsi njė dame, nuk humb asgjė, veē ēka bėhet xhentėlmen mė i madh.
15. Albini dhe Vjosa mund ta demilitarizojnė dhe dekriminalizojnė skenėn politike, mund tė bėjnė ndryshime, nėse ndėrkohė Vjosa nuk beson nė 'dashninė' e Isa Mustafės dhe klanit tė tij pėr tė (ajo duhet ta dijė dhe ta hesht fakton se ata varen nga ajo), por shpejt krijon njė rreth tė vetin nė heshtje dhe njerėzi, se kur tė lodhesh duhet tė mbėshtetesh nė krahun 'tėnd' e jo nė krahun e Isa Mustafės qė tė shfrytėzon pėr t'ia zgjatur vetes afatin.
P.s. Fati juaj qė jam nė pushim (kėtė shkrim mjaft 'serioz' e shkrova veshur me bikini) se pa e zgjat edhe pak muhabetin s'e kisha lėnė.
Kurrgjė-kurrgjė ju kisha tregu pse 'Cilido prej jush nėse do t'i kishte humbur njė dele, do t'i kishte lėnė 99 dele vetėm, pėr tė shku me gjet delen qė i ka humb'.
_____________________________________
https://www.botasot.info/opinione/11...jysme-per-mua/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 27-08-2019 nė 13:30
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 13:54   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet ne Kosove : Albini e Vjosa, njė shpresė e gjysmė pėr mua!

Albini do ishte zgjedhje ideale , por veshtire ta pranojne nderkombetaret. Ndersa kte Vjosen se njoh fare.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 14:38   #3
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,947
Thanks: 7,771
Thanked 6,541 Times in 2,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet ne Kosove : Albini e Vjosa, njė shpresė e gjysmė pėr mua!

Kosova nuk ka njeri me kompetent per ta udhehequr se Albin Kurti.

Ai te terhjek si magnet me trimerine dhe atdhedashurine e tij; te ngroh shpirtin me modestine qe ka dhe, mbi te gjitha, te fascinon me diturine qe ka !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 27-08-2019 nė 14:43
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 14:53   #4
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Zgjedhjet ne Kosove : Albini e Vjosa, njė shpresė e gjysmė pėr mua!

Hajde ishalla Albini
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 21:03   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,644
Thanks: 4,304
Thanked 4,611 Times in 3,066 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Zgjedhjet ne Kosove : Albini e Vjosa, njė shpresė e gjysmė pėr mua!

Jo me kompetent se Hashimi nuk gjene, tre mandata kryeminister plus krijetar shteti, i ploteson kushtet me pervoje

Edhe qetra te garojne direkt subjektet, te shofin fuqine elektrorale kush sa peshon dhe pastaj ndahet „preja“.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur