Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Historia Botėrore

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-09-2019, 09:58   #1
BARAT
tăl'ithu kyOO'mI
 
Avatari i BARAT
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Vendndodhja: Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
Posts: 671
Thanks: 432
Thanked 157 Times in 89 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
BARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
~ Anubis ~

Zoti egjiptian, Anubis ėshtė Gjyqtari suprem i Ligjit tė Karmes i cili ndihmohet nga 42 gjykatės. Tempulli i Ligjit ku ai kryeson ėshtė vendosur nė Diell, i cili drejtohet nga engjelli Michael, mbajtėsi i peshores sė ekuilibrit kozmik. Emri i tij eshte pėrmendur shumė herė nė shkrimet Gnostike.

Ai qė zgjon ndėrgjegjen mund tė udhėtojė jashtė trupit te tij fizik, me vullnet tė plotė tė vetėdijshėm dhe tė studiojė librin e tij tė fatit. I inicuari mund te vizitoje tempullin e Anubis dhe bashke me Gjykatėsit e tij , mund tė studiojnė librin e tij te jetes dhe te kuptoje arsyen e ekzistences se tij. Anubis ėshtė sundimtari suprem i Karmės. Tempulli i Anubis gjendet edhe nė Botėn Molekulare, ose i quajtur ndryshe Bota Astrale. I Inicuari mund tė negociojnė drejtpėrdrejt me Anubis per te paguar ēdo borxh karmik nepermjet veprave tė mira. Ligji i Karmės dhe Ligji i Balances Kozmike nuk ėshtė njė ligj i verbėr; mund tė kėrkohet edhe "kredi" ( nepermjet lutjeve) nga Zoti i Karmes, por ēdo kredi duhet tė paguhet me vepra tė mira dhe nėse nuk paguhet, atėherė Ligji te kthen mbrapsht dhembje dhe fatkeqesi.

BARAT nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 10:20   #2
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 422 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: ~ Anubis ~

Zoti egjiptian, Anubis ėshtė Gjyqtari suprem i Ligjit tė Karmes i cili ndihmohet nga 42 gjykatės. Tempulli i Ligjit ku ai kryeson ėshtė vendosur nė Diell, i cili drejtohet nga engjelli Michael, mbajtėsi i peshores sė ekuilibrit kozmik. Emri i tij eshte pėrmendur shumė herė nė shkrimet Gnostike.

Ai qė zgjon ndėrgjegjen mund tė udhėtojė jashtė trupit te tij fizik, me vullnet tė plotė tė vetėdijshėm dhe tė studiojė librin e tij tė fatit. I inicuari mund te vizitoje tempullin e Anubis dhe bashke me Gjykatėsit e tij , mund tė studiojnė librin e tij te jetes dhe te kuptoje arsyen e ekzistences se tij. Anubis ėshtė sundimtari suprem i Karmės. Tempulli i Anubis gjendet edhe nė Botėn Molekulare, ose i quajtur ndryshe Bota Astrale. I Inicuari mund tė negociojnė drejtpėrdrejt me Anubis per te paguar ēdo borxh karmik nepermjet veprave tė mira. Ligji i Karmės dhe Ligji i Balances Kozmike nuk ėshtė njė ligj i verbėr; mund tė kėrkohet edhe "kredi" ( nepermjet lutjeve) nga Zoti i Karmes, por ēdo kredi duhet tė paguhet me vepra tė mira dhe nėse nuk paguhet, atėherė Ligji te kthen mbrapsht dhembje dhe fatkeqesi.


O Demke, te lutem ec e na i perkthe nje cike ato me te kuqe.
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur