Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-09-2019, 22:38   #21
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,448
Thanks: 166
Thanked 4,884 Times in 2,752 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Me sa po kuptoj, do te jete e veshtire qe nje parti te dale fituese e vetme, do jete koalicion fitues qe do krijoje qeverine. Ka anet e saj pozitive kjo situate por une ja kam friken. Ne shqiptaret e kemi te veshtire ta ndajme pushtetin me dike.

Gjithsesi, per hajer qofte!

Goten e veres e ke hak, nje Apoteoze. Gezuar ditelindjen!
__________________
Festina lente!
border=
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2019, 22:45   #22
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,296 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Me sa po kuptoj, do te jete e veshtire qe nje parti te dale fituese e vetme, do jete koalicion fitues qe do krijoje qeverine. Ka anet e saj pozitive kjo situate por une ja kam friken. Ne shqiptaret e kemi te veshtire ta ndajme pushtetin me dike.

Gjithsesi, per hajer qofte!

Goten e veres e ke hak, nje Apoteoze. Gezuar ditelindjen!
Prandaj asnje qeveri qe nga paslufta nuk e ka perfundu mandatin deri ne fund. Duhen me shume se dy parti per krijimin e qeverise. Nderkohe fillojne nderskamcat ndaj njera tjetres dhe serish zgjedhje te parakohshme.

Yep, pluralizmi i ka edhe anet pozitive sepse nuk i lejon komoditet asnjeres pale.

Faleminderit per urimin. Cheers! : )

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rex : 04-09-2019 nė 23:05
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2019, 18:51   #23
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e tretaDonjet Bislimi i Rinisė Demokratike, mund bindshėm nė sondazh Rekaliun e LDK-sė

By Gazeta Prishtina September 5, 2019 No Comments


Sondazhet janė dukuri pėrcjellėse e fushatės elektorale, njė tė tillė e ka realizuar portali "Kosova Republikė", nė mes tė dy kandidaturave tė udhėheqėsve tė rinisė.

Nė sondazhin dyditor, qė realizoi me votim online, me pjesėmarrjen e 5065 votuesve, nė pyetjen se cilin do ta zgjidhni kryetar, ishin dy mundėsi, kryetari i Rinisė Demokratike, Donjet Bislimi dhe kryetari i FR tė LDK-sė, Fidan Rekaliu, bindshėm fitoi z. Bislimi.

Nga 5065 vota, Z. Donjet Bislimi nga PDK, mori 55% tė votave, kundrejt z. Rekaliu i LDK-sė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 20:36   #24
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:26   #25
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

https://neogazeta.com/sondazhi-final...4OORKT2eNV8_k4


Kadri Veseli (32%, 5,902 Votes)
Albin Kurti (26%, 4,808 Votes)
Vjosa Osmani (24%, 4,362 Votes)
Ramush Haradinaj (17%, 3,052 Votes)
Fatmir Limaj (1%, 168 Votes)

Total Voters: 18,292
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:50   #26
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,850
Thanks: 11,264
Thanked 6,141 Times in 2,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Fisi me ‘institutin’ e tij e ka shit thoben.

PDK nuk i ka as 16% ne sondazhet e pafinancuara me pare te krimit.
Qenka rritur pėr 3% more.
Nė zgjdhjet e kaluara ka qenė vetėm 13%!!!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 13:04   #27
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,296 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Qenka rritur pėr 3% more.
Nė zgjdhjet e kaluara ka qenė vetėm 13%!!!
Rriten brenda nates keta.

Prit ne diten e zgjedhjeve kur te rriten dyfish.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 13:48   #28
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,850
Thanks: 11,264
Thanked 6,141 Times in 2,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Rriten brenda nates keta.

Prit ne diten e zgjedhjeve kur te rriten dyfish.
Po ma kujton kur para shume vitesh doli se ne qytetin tim kishin votuar 149%!!!!!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 14:47   #29
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,090
Thanks: 8,064
Thanked 3,693 Times in 1,960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po ma kujton kur para shume vitesh doli se ne qytetin tim kishin votuar 149%!!!!!
Keta llapat e pedekucat perhapin lajme te rreme ose "Fake news" qe ne shqip perkthehet si "materie fekale"!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 16:00   #30
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Keta llapat e pedekucat perhapin lajme te rreme ose "Fake news" qe ne shqip perkthehet si "materie fekale"!
rren po te duken ty qe 17 vjet i fitoim zgjedhjet ren kurr pa ja da e ti maj ymyd qe jan rrena hahahaha ndegjohemi pas 6 tetorit veq mos bani ciu ciu ciu
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 16:03   #31
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po ma kujton kur para shume vitesh doli se ne qytetin tim kishin votuar 149%!!!!!
nuk ju shit shum as kjo rren e ju udbashave te drenices e tash jeni fut ne vv.e ldk
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 16:51   #32
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,469
Thanks: 15,950
Thanked 9,446 Times in 6,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Pėrgjigje e: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Qenka rritur pėr 3% more.
Nė zgjdhjet e kaluara ka qenė vetėm 13%!!!
Duke u bazuar edhe nė zgjedhjet e kaluara, kemi parė se kryesisht nė fshatra ose nė zona mė tė thella, ende ndodhin votimet familjare, ende nė njėfarė mėnyre ka raste kur mundėsohet se persona tė caktuar votojnė disa herė. Edhe mund tė ketė presion mbi votuesit.

PS....thote njeri nga instituti i Kosoves per hulumtime.

Ky 3% jane........................LOPET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 23:52   #33
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 20:58   #34
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Kė do ta votoni pėr Kryeministėr tė Kosovės

Kadri Veseli (31%, 6,036 Votes)
Vjosa Osmani (26%, 5,019 Votes)
Albin Kurti (26%, 4,943 Votes)
Ramush Haradinaj (16%, 3,069 Votes)
Fatmir Limaj (1%, 170 Votes)

Total Voters: 19,237
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2019, 22:53   #35
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta
Sondazhi i fundit: PDK prin bindshėm me vota, kaq pėrqind e qytetarėve votojnė pro Kadri Veselit

31/08/2019 | 17:21

Sondazhi i fundit: PDK prin bindshėm me vota, kaq pėrqind e qytetarėve votojnė pro Kadri Veselit

Ėshtė publikuar sondazhi i fundit i bėrė nga televizioni Top Channel nė Shqipėri, e nxjerrė bindshėm fituese PDK’nė e Kadri Veselit, me njė pėrqindje prej 41.94%, shkruan Gazeta Metro.

Me 6 tetor 2019 nė Kosovė mbahen zgjedhjet e jashtėzakonshme parlamentare dhe tani sondazhet veē se kanė filluar nėpėr mediume tė ndryshme nė Kosovė e Shqipėri.

Sondazhi i fundit i bėrė nga Top Channel, e nxjerrė bindshėm fituese PDK’nė e Kadri Veselit.

Me njė pėrqindje prej 41.94%, PDK prinė bindshėm para VV’sė me 35.61%.

E LDK’ja me kandidate pėr kryeministre Vjosa Osmanin, ėshtė renditur e katėrta me vetėm 7.75%./gazetametro.net


__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2019, 12:05   #36
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,469
Thanks: 15,950
Thanked 9,446 Times in 6,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Smajl Latifi paralajmėron padi ndaj Blerim Latifit, e quan servil tė Kadri Veselit.

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, ka reaguar ndaj deklaratave tė kėshilltarit tė Kadri Veselit, Blerim Latifit, i cili tha se nė zgjedhjet e kaluara ai ka shpėrndarė certifikata tė veteranėve me veturė zyrtare nėpėr fshatrat e Rahovecit.

Pas kėtyre deklaratave, Smajl Latifi e quan Blerim Latifin servil tė Kadri Veselit dhe siē shprehet ai “pėrgjigjen pėr shpifjet klasike tė Blerim Latifit, do ta gjejnė nė gjykatė me padi”, transmeton Gazeta Sinjali.

Postimi i plotė i tij pa ndėrhyrje:

Shpifjet ndaj meje nuk do ta shpėtojnė PDK-nė nga humbja e thellė e 6 tetorit.

Tė dashur miq, para pak ēastesh u njoftova se servili i parė i Kadri Veselit, Blerim Latifi e ka pėrmendur emrin tim pėr tė tentuar njollosjen ndaj AAK-sė dhe ndaj meje.

Akuzat e tij qesharake i demanton vet personi nė fjalė, i cili thotė se ‘kam pėrdorur veturė zyrtare’ nė njė kohė kur unė nuk kisha asnjė post nė institucionet publike.

Nuk ėshtė hera e parė qė PDK, nėn presionin e humbjes po hedh ndaj meje akuza totalisht tė pabaza, tė nxitura nga paniku i humbjes dhe i sondazheve nė terren ku AAK po prin gjithnjė.

Pėrgjigjen pėr shpifjet klasike tė Blerim Latifit, qė nuk dallojnė me ato tė shefave tė tij partiakė tė bėra sa herė kanė qenė pranė humbjes do ta gjejnė nė Gjykatė me padi dhe mė 6 tetor me debakėl nė zgjedhje.

12 September 2019 22:40.

PS....specie me SERVILA dhe SHPIJUNA nuk ka.

FAZIT....Arben nuk ben te thuash fjale jo adekuate- jermani

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 14-09-2019 nė 12:59
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 16:23   #37
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta
Anketa e KosovaPress: PDK’ja e para nė zgjedhjet e 6 tetorit

17/09/2019 13


Agjencia e lajmeve KosovaPress ka bėrė njė anketė me qytatarėt e Republikės sė Kosovės se kush do t’i fitojė zgjedhejt e 6 teorit, dhe kėtu ka prirė Partia Demokratike e Kosovės, me kandidatin e saj pėr Kryeministėr Kadri Veselin, shkruan Gazeta Metro.

Numri i votuesve nė anketėn e KosovaPress vijon e rritet e kėshtu ka ndryshime edhe nė renditjen e partive politike nė pyetjen se kush do tė jetė fituesi i zgjedhjeve tė parakohshme tė 6 tetorit.

Votuesit deri nė paraditen e sotme kanė zgjedhur Partinė Demokratike tė Kosovės si partinė qė duhet tė udhėheqė me vendin pas 6 tetorit. 10865 votues ose 36% mendojnė se PDK duhet t’i fitojė zgjedhjet.

Nė vendin e dytė ėshtė Lidhja Demokratike e Kosovės me 9775 vota ose 32%.

Lėvizja Vetėvendosje ėshtė e treta me 8626 tė votave ose 29%.Ėshtė interesant fakti Nisma-AKR-PD dhe AAK-PSD kanė pėrqindje tė njėjtė me 1%, por koalicioni me kandidat pėr kryeministėr Fatmir Limajn ka 432 vota, ndėrsa ai me kandidat Ramush Haradinajn 270 vota.

Ndėrsa 161 votues kanė thėnė se nuk e dinė se kush do tė jetė fituesi i zgjedhjeve.Ndryshe, gjatė ditės sė djeshme ka qenė LDK qė ka udhėhequr me anketėn.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 16:29   #38
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e tretaRezultati sonte nė Klan Kosova

A do tė jetė Kadri Veseli kryeministėr?

PO: 89 %

JO: 11 %
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 14:26   #39
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,370
Thanks: 39
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sondazhi mė i ri: PDK-ja e para, LDK-ja e dyta, LV-ja e treta

Nė kėtė sondazh i cili ėshtė organizuar nė tė gjitha qytetet e Kosovės nga mbi 3 mijė anketues del se PDK-ja ėshtė partia e parė e cila kryeson me 26.9% tė votave, e pasuar ngushtė nga LDK-ja me 25.8%, pastaj koalicioni AAK-PSD me 19.7%, Vetėvendosje ishte befasi e sondazhit duke dalur e katėrta me 18.7%, NISMA-AKR me 5.8% dhe partitė tjera me 3.1%.

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur