Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ortodoks

Ortodoks Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt ortodoks.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-09-2014, 08:33   #61
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,296 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Kisha jone ka vetem nje Kryepiskop, Fortumturine e Tij Anastasin, i Tiranes, Durresit, Elbasanit dhe gjithe Shqiperise,
ppsl
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-09-2014, 13:36   #62
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-09-2014, 13:56   #63
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,488
Thanks: 15,978
Thanked 9,464 Times in 6,390 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.
E qisim gozhden me gishta,pastaj sharra SHARRON vete....
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-09-2014, 14:20   #64
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,488
Thanks: 15,978
Thanked 9,464 Times in 6,390 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.
Thuaji atij janullatoqiris qe meshat ti mbaje sipas dokeve apo vendit perkates
Ke humor ti pedofilis...
Ta perktheje janullka....ti pushtis
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 00:34   #65
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,701
Thanks: 5,592
Thanked 11,583 Times in 3,899 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Si duket , shqipetaret ortodokse preferojne grekun Janutallosin...
Fshatari, nuk mund te flisni ne emer te te gjithe shqiptareve ortodokse
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 00:38   #66
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,701
Thanks: 5,592
Thanked 11,583 Times in 3,899 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.

A mund te na sqarosh se per cfare arsye nje shqiptar nuk I vika tek gjuri kryepeshkopit qe na eshte rrasur si kale Troje ne kupolen e nje besimi te tere?
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 17:12   #67
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sorkadhe_Kelcyre Shiko postimin
A mund te na sqarosh se per cfare arsye nje shqiptar nuk I vika tek gjuri kryepeshkopit qe na eshte rrasur si kale Troje ne kupolen e nje besimi te tere?
Nuk e thashe shprehjen per te fyer ndokend, por me kete dua te tregoj lartesite e Anastasit,i cili ne ndergjegje eshte shqiptar i vertete. Po te ishte kale troje, tashme troja duhej te ishte zhdukur nga faqja e dheut, kur ne fakt ka ndodhur e kunderta..
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 17:14   #68
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Punet e Mira behen me ngadale Ilikia efendiko
zirconium nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 18:47   #69
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,701
Thanks: 5,592
Thanked 11,583 Times in 3,899 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Nuk e thashe shprehjen per te fyer ndokend, por me kete dua te tregoj lartesite e Anastasit,i cili ne ndergjegje eshte shqiptar i vertete. Po te ishte kale troje, tashme troja duhej te ishte zhdukur nga faqja e dheut, kur ne fakt ka ndodhur e kunderta..
Jo mor jo.. si mo na qenka shqiptar I vertete... I perket asaj kategorise se ujkut me lekuren e deles...


"lartesine" dhe zgjuarsine e tij le ta perdorin greket si referate per ata qe do t'u duhet te mundohen te pasojne rrugen dhe misionin e tij "te ndritur" ... nje pjese e te cilit eshte eliminimi I shprehjes shqiptare "Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" qe e merzit shkelqesine.. E pikerisht ketu ze fill zhdukja e Trojes nga faqja e dheut..

me fal, cila e kundert ka ndodhur???
ajo e kunderta, qe ne rrenjet e kishave te vjetra shqiptare ne veri te Shqiperise paguhen njerez per te groposur gure me shkrime greke , neteve te errta?

Nese nuk di gje, ta tregon "babai" yt ne ndonje nga leksionet e ardhshme per qellime "te mira" mbi Shqiperine....
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 18:57   #70
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 1,000
Thanks: 3
Thanked 34 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sorkadhe_Kelcyre Shiko postimin
Jo mor jo.. si mo na qenka shqiptar I vertete... I perket asaj kategorise se ujkut me lekuren e deles...


"lartesine" dhe zgjuarsine e tij le ta perdorin greket si referate per ata qe do t'u duhet te mundohen te pasojne rrugen dhe misionin e tij "te ndritur" ... nje pjese e te cilit eshte eliminimi I shprehjes shqiptare "Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" qe e merzit shkelqesine.. E pikerisht ketu ze fill zhdukja e Trojes nga faqja e dheut..

me fal, cila e kundert ka ndodhur???
ajo e kunderta, qe ne rrenjet e kishave te vjetra shqiptare ne veri te Shqiperise paguhen njerez per te groposur gure me shkrime greke , neteve te errta?

Nese nuk di gje, ta tregon "babai" yt ne ndonje nga leksionet e ardhshme per qellime "te mira" mbi Shqiperine....
"Feja e shqiptarit eshte shqiptaria" eshte shprehje qe duhet kuptuar per kohen dhe vendin kur u tha, jo sot. Sot edhe une jam kunder kesaj shprehjeje. Nuk ka themele me shkrime greke, sepse cilido i zgjuar e kupton, qe dhe ta zeme se ka qellime shoviniste, themelet jane nen dhe ndersa gjuha qe flitet eshte ne siperfaqe dhe te percakton se cfare je shqiptar apo jo.
Aresyetim shume naiv ky me themele..

tung
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-10-2014, 21:25   #71
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,701
Thanks: 5,592
Thanked 11,583 Times in 3,899 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
"Feja e shqiptarit eshte shqiptaria" eshte shprehje qe duhet kuptuar per kohen dhe vendin kur u tha, jo sot. Sot edhe une jam kunder kesaj shprehjeje. Nuk ka themele me shkrime greke, sepse cilido i zgjuar e kupton, qe dhe ta zeme se ka qellime shoviniste, themelet jane nen dhe ndersa gjuha qe flitet eshte ne siperfaqe dhe te percakton se cfare je shqiptar apo jo.
Aresyetim shume naiv ky me themele..

tung
" Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" do te jetoje ne jete te jeteve dhe t'u qorroje ju qe e urreni.

Je ti kundra? po sigurisht qe je kundra se ti nuk je shqiptar. "Pa Atdhe nuk ka Fe" eshte edhe nje tjeter shprehje shqiptare qe juve nuk ju vjen per shtat. Po e di cfare? Kush po e vret mendjen per ju?

Me ate teorine e gjuhes shtrini greqishten ne himare??/ ohh sa te prapambetur jeni...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur