Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-03-2014, 21:54   #1
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!
St Therese of Lisieux
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:02   #2
Uneqejam
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Mar 2014
Posts: 26
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Uneqejam do tė bėhet i njohur mjaft shpejtUneqejam do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Nuk e kuptoj per cfare e solle fotografine e saj, po ja ku e ke fotografine e pare te temes, eshte shume e njohur per nje katolik te thjeshte...

http://en.wikipedia.org/wiki/Th%C3%A...8se_of_Lisieux
Uneqejam nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:09   #3
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!Gonxhe Bojaxhiu ne moshen 11 vjeqare .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:36   #4
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,959
Thanks: 7,773
Thanked 6,546 Times in 2,769 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Busavate, ketu, me kjarte, e ke me veshje tradicionale, si rrethi i Prizrenit.

__________________
Gentiana
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:41   #5
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,959
Thanks: 7,773
Thanked 6,546 Times in 2,769 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

E bukur ishte !

__________________
Gentiana
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:44   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Ky qeka per ti bo like.Nuk ka ngaterru vetem foton por dhe shtetet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:45   #7
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

faliminderit Socio per fotot e bukura .. mos gabofsha , prejardhjen e ka nga Gjakova , po nuk jam edhe aq i sigurte..

sidomos kjo :

__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2014, 22:51   #8
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,959
Thanks: 7,773
Thanked 6,546 Times in 2,769 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Ketu kanali historik britanez lajmeron vdekjen e saj me 1997 duke i bere botes me dije se

Nena Tereze ka lindur me 1910 ne Shqiperi !

Pra Shkupi vend i saj i lindjes ishte qytet i Shqiperise me 1910 sipas British Pathe

Ketu video: http://www.britishpathe.com/video/mo.../query/albania
__________________
Gentiana
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 19:34   #9
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,259
Thanks: 7,157
Thanked 3,326 Times in 1,350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Nėnė Tereza (Shėn Tereza) kur ishte 18 vjeēe, 1928!

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-08-2019, 22:41   #10
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,493
Thanks: 1,703
Thanked 2,292 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Mendoni cfar shteti legen e cfar legenash kan udhehequr ate vend gjat komunizmit kur nuk e lejuan ate te vinte ne Shqiperi kur i vdiq e ema, edhe pse ajo e beri kerkesen.

Mund te kishin bere nje perjashtim ne heshtje sepse ishte vdekje.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 04:01   #11
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,965
Thanks: 6,869
Thanked 1,959 Times in 1,104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Nėnė Tereza (Shėn Tereza) kur ishte 18 vjeēe, 1928!

Paska qene e embel. I would’ve smashed that,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 08:10   #12
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,879
Thanks: 17,832
Thanked 22,953 Times in 8,852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Fotografi e rralle: Nene Tereza ne moshen e saj te vogel!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Paska qene e embel. I would’ve smashed that,lol
oh my god kurt, pash qe ti kishe postuar i fundit dhe mendova “i bet kurt would write, “i would do her”
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur