Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare > Letėrsi pėr Fėmijė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-04-2014, 08:15   #1
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Nėnes .

Sa her kujtoj une Nenen time,
ne mua ngjallen shum kujtime.
Kroi te gurra e gate ,ma kujton femijerin,
e Nena ime ma kujton Madheshtin.

fjalen e embel, keshillen me t'mir,
te jem per veten dhe per tjert i mir..
te punoj me nder e me nder t'jetoj,
edhe sikur vetem nji dite t'vetme t'jetoj.

Kujtimi per nenen, jetes i jep kujtim..
frymzim e forc ne ket rrugetim.
I madh do te mbetet emri yt kujtim
dhe forc per mua deri ne amshim.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-04-2014, 10:46   #2
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Nėnes .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Sa her kujtoj une Nenen time,
ne mua ngjallen shum kujtime.
Kroi te gurra e gate ,ma kujton femijerin,
e Nena ime ma kujton Madheshtin.

fjalen e embel, keshillen me t'mir,
te jem per veten dhe per tjert i mir..
te punoj me nder e me nder t'jetoj,
edhe sikur vetem nji dite t'vetme t'jetoj.

Kujtimi per nenen, jetes i jep kujtim..
frymzim e forc ne ket rrugetim.
I madh do te mbetet emri yt kujtim
dhe forc per mua deri ne amshim.
Shume bukur kete here....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2014, 08:08   #3
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

VAJZA ILIRI


Nė Evropen e veriut nė nji qytet,
bisedonte cupa Iliri me Babin e vet.
Na rrefe Babi ,per token e te parve tane,
ne cilin Toke ata jetojn.

Babi me lot ne sy,o vajza ime,
Je ende e vogel per kto rrefime.
T'lutem Babi,t'lutem na rrefe,
Se zemra me rrah vetem per Memedhe.

O zemra...Buz Adriatikut,kishim nji shtet,
Agron quhej i yni Mbret,
Me fusha te gjera e pyje, kishim edhe shum begati,
Dhe emrin e kishte si ti ILIRI..
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2014, 08:18   #4
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Mulliri.


Ne fshat kishim nji mulli me gur,
e punoi Babi, per te bluar miser e grur.

Sa her qe shkoj vertet pikllohem,
kohra te lumtura me kujtohen.

Fjalet e Plakuti ishin thesar,
te 'mbjellesh'urtesin duhet sahat e par.

Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2014, 08:26   #5
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Ne kohe te turbullta.

Mos e kalo lumin as nji her pa shtag,
me porosiste gjithnji halla Hate.

Kerko ,mos rreziko ,lype naj vig..
rrugen e vshtir merre me mik.

Ne mal mos shko pa sopat,
gjithnji rrugto ,rruges se gjat.

Shum keshilla me thoshte plake Hata,
ca i mbaja ne mend ,e ca ishin te gjata.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2014, 16:17   #6
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Loja me Filgjana.

Mbushur oda e Lamit burra ,
si ne ode te Zenelit ..
behej gjdo lloj llafi ,
nen driten e fenerit.


Aroma e vajgurit! u anku Petriti..
Po me te shkreten eshte mesu xha Latifi.
Pa ket ere-arom,s'rrin xha Hasani
pa gaz ne ode bahet si ne dek foli Lami.

ne oxhak piqen patate,
Dreni grishon pem e domate..
Malua foli ,o burra aman,
i kom per shije kungujt qe zihen ne kazan.


filgjanazh luhet deri ne agim,
nuk hidhrohet kushe veq mixha Sefedin..
Qunat e marin Sefen me t'mir
kapuqaz ke qen Sef shum i shtir.


Dani pyti sa ish data dje,
Ha kumpira Dano mere,
-mer Dano c' po te hun ne pune,
rras dhe pak kumpira e rrasja gjum.
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 02:42   #7
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,885
Thanks: 1,598
Thanked 1,467 Times in 700 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėnes .

MĖ MUNGON!

Mė mungon dora jote
Mė mungon ledhatimi yt
Mė mungon zėri yt i ėmbėl
Diēka po me ngulfat nė fyt!

Mė mungojnė kėshillat e tua
Edhe tani nė kėtė moshė
Mė mungon edhe qortimi yt
Pa ty ēdo gjė ėshtė bosh!

Mė merr malli oj Nėnė
Tė qaj nė prehrin tėnd
Pa Ty mė quanin jetime
Ah sa fjalė e rėndė!

Kur mendoj pėr ty
Dhe vuajtjet e tua
Zemra po mė digjet
Lotėt mė rrjedhin krua!

Tani kur u rrita
I lutem Zotit
Tė lumtura qofshin
Tė gjitha nėnat e botės!
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2015, 12:20   #8
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Ruga me prita!

Edhe heshtja ime foli..
mbi zhurmen e madhe,
e stineve e moteve te liga
pse me genjeu koha djaloshare

hija e Tij foli per 100 vjet pa rreshtur
e ju, akoma rrini duke heshtur...
tani buqet zeri im i kushtrimit
edhe pas 100 vjetesh ecje e rrugetimit.

Akoma gjembat e telave po i duroni
si te huaj ne vatra tuaja jeten po e duroni..
kullave nuk po u tymojka oxhaku
beni kujdes burra se po u ze haku!

Gjith andej, po hedh shikimin
po e shoh mjerimin ,dhe po ma shton trishtimin.
Prita sa prita per hijen e blinit
t'i pushojn eshtrat e Isa Boletinit.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2015, 12:30   #9
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėnes .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Ruga me prita!

Edhe heshtja ime foli..
mbi zhurmen e madhe,
e stineve e moteve te liga
pse me genjeu koha djaloshare

hija e Tij foli per 100 vjet pa rreshtur
e ju, akoma rrini duke heshtur...
tani buqet zeri im i kushtrimit
edhe pas 100 vjetesh ecje e rrugetimit.

Akoma gjembat e telave po i duroni
si te huaj ne vatra tuaja jeten po e duroni..
kullave nuk po u tymojka oxhaku
beni kujdes burra se po u ze haku!

Gjith andej, po hedh shikimin
po e shoh mjerimin ,dhe po ma shton trishtimin.
Prita sa prita per hijen e blinit
t'i pushojn eshtrat e Isa Boletinit.
Me drejte do ishte tek poezite <patriotike> mendoj
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2015, 13:20   #10
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Kush te mallkoi qyteti im !


thuhej se urat lidhin miqsi
pse moj ura Ibrit ketė se bere ti
kush qe mekati per kete shemti
xhembat n'dy anet pse i ke shtri


nuk kalon dot njeri pa mallkuar
ate dore qe te ka shemtuar
per dallim nga urat e miqsis
je ber sinonim i urrejtjes e ndasis

deri kur kshtu me gjemba si ferre
apo mallkimi do te shoqroj perher
ndoshta mallkimi yne te ra mbi supe
o ne qe than jem te lir,e ti u the u ngute.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2015, 13:41   #11
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Pėr Ty NėnėSa me ka marr malli o Nėnė
ta thėm me gjith zemer
dhe vetem nji here
te thrras ne emer

te puth ne ball,sikur dikur;
at ballė t'bardhe qe se pash mė kurre
ftyra e engjullit me mbet kujtim
fjala e keshilla fanar ne rrugetim

ike ne amshim o nėnė
por do mbetesh kujtim
si nėnė madheshtore
vetem siq ishe do te kujtoi prore.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2015, 13:45   #12
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,804
Thanks: 11,212
Thanked 6,107 Times in 2,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Nėnes .

Mė ke bafasuar pėr tė mirė, Ganimet!
Pėrgėzime.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2015, 14:01   #13
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Re: Nėnes .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mė ke bafasuar pėr tė mirė, Ganimet!
Pėrgėzime.
Eh jom me 'fatė' se, e thot- shkruan zemra vet.Gezohem qe fatin e njejt nuk e ke ....Atėher do vije ajo kohe ,qė s'mund ti ikesh do t'ma besosh.Vet vjen inspirimi
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 21:31   #14
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Vetem dikujt qe i ka vdek nena mund ta ket shkruar kaq bukur
respekte!Me mungon!
----------------
Me mungon dora jote
Me mungon ai ledhatimi yt
Me mungon zeri yt i embel
Dicka po me ngulfat ne fyt!

Me mungojn keshillat e tuaja
Edhe tani ne kete moshe
Me mungon edhe qortimi yt
Pa Ty cdo gje eshte bosh!

Me merr malli o Nene
Te qaj ne prehrin tend
Pa Ty me quanin jetime
Ah sa fjale e rende!

Kur mendoj per ty
Dhe vuajtjet e tua
Zemra po me digjet
Lotet me rrjedhin krua!

Tani kur u rrita
I lutem qiellit e tokes
Te lumtura qofshin
Te gjithe nenat e botes!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 22:01   #15
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Memėdheutku ke fshehur ate thesar
qe te dua kshtu pa prane
dashnija per ty me verboj
pse te dua ,uroj e t'mallkoi

pse uratat e botes, per ty i thur...
fjale qe peshon s'po e gjej kurrė..
dhe.. te t'quaj Perendi
pak me duket per TY

mallengjimi per Ty prore
dhe nuk shuhet as nji here
pse kaq shum dashuri pėr Ty
mu ne zemer me ka mbi

kush qe ajo dore
qe ne zemer time te solli
ne qerpik timin pse ste mbolli
kur te kap etja te t'ujit loti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 22:32   #16
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,357
Thanks: 6,604
Thanked 2,781 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėnes .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
MĖ MUNGON!

Mė mungon dora jote
Mė mungon ledhatimi yt
Mė mungon zėri yt i ėmbėl
Diēka po me ngulfat nė fyt!

Mė mungojnė kėshillat e tua
Edhe tani nė kėtė moshė
Mė mungon edhe qortimi yt
Pa ty ēdo gjė ėshtė bosh!

Mė merr malli oj Nėnė
Tė qaj nė prehrin tėnd
Pa Ty mė quanin jetime
Ah sa fjalė e rėndė!

Kur mendoj pėr ty
Dhe vuajtjet e tua
Zemra po mė digjet
Lotėt mė rrjedhin krua!

Tani kur u rrita
I lutem Zotit
Tė lumtura qofshin
Tė gjitha nėnat e botės!
Puhiza dhe Ganimet !?!

Poezia qe keni sjell... ju te dy, ne kete teme, ka autor....!?!
eshte mire qe gjithmone te ceket autorsia...!!!


Me mungon!
----------------
Me mungon dora jote
Me mungon ai ledhatimi yt
Me mungon zeri yt i embel
Dicka po me ngulfat ne fyt!

Me mungojn keshillat e tuaja
Edhe tani ne kete moshe
Me mungon edhe qortimi yt
Pa Ty cdo gje eshte bosh!

Me merr malli o Nene
Te qaj ne prehrin tend
Pa Ty me quanin jetime
Ah sa fjale e rende!

Kur mendoj per ty
Dhe vuajtjet e tua
Zemra po me digjet
Lotet me rrjedhin krua!

Tani kur u rrita
I lutem qiellit e tokes
Te lumtura qofshin
Te gjithe nenat e botes!


http://www.**************.com/thread...ABs?highlight=

19-08-2009, 01:54 # postimi nr. 19
nga e panjohura


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2015, 06:57   #17
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
Puhiza dhe Ganimet !?!

Poezia qe keni sjell... ju te dy, ne kete teme, ka autor....!?!
eshte mire qe gjithmone te ceket autorsia...!!!


Me mungon!
----------------
Me mungon dora jote
Me mungon ai ledhatimi yt
Me mungon zeri yt i embel
Dicka po me ngulfat ne fyt!

Me mungojn keshillat e tuaja
Edhe tani ne kete moshe
Me mungon edhe qortimi yt
Pa Ty cdo gje eshte bosh!

Me merr malli o Nene
Te qaj ne prehrin tend
Pa Ty me quanin jetime
Ah sa fjale e rende!

Kur mendoj per ty
Dhe vuajtjet e tua
Zemra po me digjet
Lotet me rrjedhin krua!

Tani kur u rrita
I lutem qiellit e tokes
Te lumtura qofshin
Te gjithe nenat e botes!


http://www.**************.com/thread...ABs?highlight=

19-08-2009, 01:54 # postimi nr. 19
nga e panjohuraUne bera pjesen e fajit tim ,e pranoj...
por nuk kom pretenduar ne autorsin..me pelqeu ajo poezi qe e solli Puhiza,bile i kom ber LIKE,por edhe Puhiza ,besoi qe e ka sjell po me te njejtin mesazh ...
po hyjm me disa emra neper forume! ku e dija une se e Panjohura u be e njohur-PUHIZA
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2015, 14:10   #18
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,144
Thanks: 4,388
Thanked 4,872 Times in 1,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėnes .

Ganimet....Pak dite mungova dhe ja m'u huazuan dy poezi te cilat kane vleren e madhe....Poezia per BABIN dha Nėnėn....Nėse me keni lexua une kur shkruaj poezi qe me pelqejn dhe nuk jame vetshkruesja e postoj tek poezit e ndryshme apo nga autor te ndryshem ( ekziston ajo teme ne forum)....Vertet jame e zhgenjyer....

I nderuar mik Ēaushi,flm.qe mbani mend postimet e mija qe nga ajo kohe pasi k'tu nuk e kam postua at poezi s'i duket,por m'u duk shume e njohur dhe hyra atje te shof qe a mund te jame gabim apo vertet eshte e imja dhe e gjeta....Ja e paske gjet edhe Ti......Ju persh...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2015, 19:54   #19
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėnes .

..................Leaf
flm
respekt
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2015, 19:58   #20
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,688
Thanks: 5,581
Thanked 11,528 Times in 3,890 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėnes .

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
luse moderatorin qe te fshij postimin tim...Eshte gabimi im qe nuk e kom cekur autorin e poezis.Me fal e panjohura.
nr 18///////
Post.18 u hoq me kerksen tuaj.
Klm
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur