Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-07-2016, 00:08   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,273
Thanks: 7,196
Thanked 3,337 Times in 1,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Parashikimet e “Nostradamusit tė Ballkanit” po realizohen?Gruaja e verbėr bullgare, e njohur gjerėsisht si Baba Vanga, e cila parashikoi rritjen e ISIS, rrėzimin e kullave binjake dhe cunamin e 2004-s, thuhet se ka parashikuar edhe daljen e Britanisė nga Bashkimi Europian, por nuk mjaftohet me kaq teksa parashikimet e saj vijuese priten tė jenė mė tė kobshme dhe tė frikshme dhe do ezaurohen brenda kėtij viti.

Parashikuesja Baba Vanga, e cila vdiq nga pleqėria nė vitin 1996, nė moshėn 85 vjeēare, njihej si “Nostradamusi i Ballkanit”. Gruaja nga Bullgaria ėshtė nderuar ndėr tė tjera nė Rusi pėr normėn e lartė tė suksesit nė parashikim, prej 85 pėr qind sipas atyre qė merren me studimin e profetėsive tė saj. Me miliona njerėz kanė besuar se ajo kishte fuqi tė mbinatyrshme dhe parashikonte saktėsisht.

Sipas Baba Vangės, Europa qė njohim sot do tė “reshtė sė ekzistuari” nė fund tė kėtij viti. Gruaja ka parashikuar se kontinenti do tė mbetet gati i boshatisur dhe do tė kthehet nė njė vend ku thuajse nuk do tė ekzistojė asnjė lloj forme jete. Teksa ISIS vijon tė fitojė terren nė Siri, pavarėsisht fushatave masive tė bombardimeve nga forcat aleate, besimtarėt e Baba Vangės i frikėsohen faktit se parashikimet e saj pėr Europėn mund tė bėhen realitet.

Koha
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2016, 00:32   #2
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,922
Thanks: 17,873
Thanked 23,043 Times in 8,877 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Parashikimet e “Nostradamusit tė Ballkanit” po realizohen?

Ishalla ja ka futur kote…
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur