Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-03-2019, 10:19   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,273
Thanks: 7,201
Thanked 3,340 Times in 1,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Muzeu virtual - Kampi i Tepelenės


Pėr herė tė parė nė Shqipėri, njė kamp i zhdukur i diktaturės vjen para shqiptarėve i rindėrtuar nė Grafikėn 3D. Instituti i Studimeve pėr Krimet dhe Pasojat e Komunizmit - ISKK, publikoi me 25 shkurt kėtė film dhjetė minutėsh, ku falė arkitekturės grafike dhe rrėfimeve origjinale tė tė mbijetuarve, ky produkt risjell fizikisht nė kujtesėn e tė ish dėnuarve politikė dramėn e atij kampi. Ashtu siē komentohet nga "VOA - Zėri i Amerikės“, “kjo ėshtė hera e parė qė mjedise tė brendshme dhe tė jashtme tė kampit tė Tepelenės shfaqen tė rindėrtuara nė video.” Narrativa e filmit bazohet nė pėrshkrimet e hollėsishme gojore tė disa prej tė mbijetuarve tė kėtij kampi: Azis Ndreut, Klora Mirakajt, Simon Mirakajt, Kurt Kolės, Lek Pervizit, Vasil Kokalit, Qamil Merlikės. Pėr riprodhimin vizual me kaq mjeshtėri tė pamjeve tė kampit, artisti grafik dhe regjisori , i janė referuar skicave tė Lek Pervizit. Kurse pėr tė gjitha detajet, ekipi ka punuar nė konsulencė tė ngushtė e tė vazhdueshme me Azis Ndreun.

Ekipi i produksionit:
Luljeta Lleshanaku/skenariste,
Elton Baxhaku/regjisor,
Klit Burda/3D artist,
Royald Elezaj/drejtor fotografie,
Agron Tufa/drejtor i projektit.

Copyright © Instituti i Studimeve pėr Krimet dhe Pasojat e Komunizmit - ISKK
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur