Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2019, 21:47   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,071
Thanks: 8,030
Thanked 3,676 Times in 1,949 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Dhoma e Kongresit Amerikan miraton Rezolutėn lidhur me vrasjen e vėllezėrve Bytyqi

Komiteti i Punėve tė Jashtme i Kongresit tė SHBA-ve, ka kaluar sot rezolutėn 32-tė, lidhur me vrasjen nė Serbi tė tre vėllezėrve shqiptaro-amerikanė.
Kjo rezolutė e cilėsuar si “H.Con.Res, 32’’ ka origjinė nga Dhoma e pėrfaqėsuesve tė Kongresit Amerikan, dhe hapė rrugė pėr kalim nga kongresi i plotė.
Rezoluta u miratua pak pas 20 vjetorit tė vrasjeve tė vėllezėrve Mehmet (21), Agron (23) dhe Ylli (25) Bytyqi.
Komiteti kishte shėnuar pėrvjetorin e vrasjes sė vėllezėrve Bytyqi vitin e kaluar me rezolutėn ‘’H.Con.Res. 20”, qė vė nė dukje se 19 vjet mė parė, me njė akt tė terrorizmit shtetėror, Serbia u bė pėrgjegjėse pėr vrasjen e tre qytetarėve amerikanė.
Kjo rezolutė ishte aprovuar nga Komiteti dhe do tė kalonte pėr votim nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve tė Kongresit Amerikan.
Pas aprovimit kjo rezolutė do shėrbejė ligjėrisht si njė kusht pėr marrėdhėniet SHBA-Serbi.
Nėse kėrkon normalitet, Serbia duhet tė vendosė drejtėsinė nė vend, duke nxjerrė para gjyqit, urdhėruesit e vrasjes sė vėllezėrve Bytyqi shqiptaro-amerikanė.
______________________________________
https://telegrafi.com/dhoma-e-kongre...ezerve-bytyqi/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur