Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-09-2019, 05:29   #21
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 950
Thanks: 35
Thanked 340 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Po mire ti a je ne dijeni se sa prb ka sistemi I ujit te pakontrolluar andej ne pergjithesi...e kjo fale Sali gomarit ... qe gjysmen e popullit e ka helmosur ne k’te forme e kap e ler leke njerezit neper doktore ... plus vete sistemi i
Furnizimit qe duhet vene ne pune e kontroll edhe nje here nga fillimi.

Jeni shume te cuditshem Seriozisht ... me mire eci dy ore ne kembe e mbush uje te paster se pij sh*rre e ulur ne divan .

Sipas teje perse ky prb ne lidhje me ujin ?!
Po mire nmoj shoqja lol, saliut do ja ngjisim fajin dhe pas 100 vjetesh? Iku pra saliu, sa vite e ka pala tjeter tironen? Ca eshte bere?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 05:56   #22
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,428 Times in 6,366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ne kohen e dulles vetem ne vere na vinte me orar.

u bo shalgjati kretar bashkie ..do keni uje 24 ure pastaj lul damotja po i njejti premtim. si perfundim erdhi ky mashtrusi dhe akoma pa uje .per te pijshem as nuk bohet fjale.

ps heren e fundit jam la me legen
Mjes.....do vrej tashi ktu ca dokumente ka Tirona,ne inshallah e kom ne .....leternjoftimin e vjeter(nuk boj shaka),ne do i boj i selfie.

AproPO....o shtu Tirona Daku.Filloi me kioska,ka ai ZHULI i Petro Nini Luarasit,deri tek ky sygjarpri SOT.Megjithate mos te merzitena se do e gatisin blute me LLAPE.Ose....qeveria e ardhshme do jete me MISERABEL se kjo e tanishme(se kush e ka thon kete shprehje).

Fazit...se qkam nje <telepati> qe apet...ruset
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2019, 06:53   #23
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,161
Thanks: 6,148
Thanked 6,597 Times in 3,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Po mire nmoj shoqja lol, saliut do ja ngjisim fajin dhe pas 100 vjetesh? Iku pra saliu, sa vite e ka pala tjeter tironen? Ca eshte bere?
Duhet edhe nja 20vjet te tjera qe te vritet ky mentiteti I Sali gomarit.... se c’fare ka bere . Prb uji ka pasur gjithmone Tirana Nuk I dolen sot . Mjafton Te shikosh cisternat ne maje te pallateve qe Ta kuptosh qe ka pasur prb .

Sa te duash ka bere drague, dhe ndryshimet jane visuale dhe drastike... por prb eshte qe njerezit Nuk adoptohen dot me k’to ndryshime Nuk i vleresojne dhe eshte veshtire te kesh te besh me njerez te tille .

Gjer para pak viteve ne Tr Nuk dilje dot pas Ores 10-te Darkes ....se e kishte zaptuar Sali gomari me Bandat e tij .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 20:59   #24
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Kone Miushi kundra Uriahipit , po te pakten ky i fundit punon, ndersa Kone Miushi ka vite qe vetem gam-gam ben,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:03   #25
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
Kone Miushi kundra Uriahipit , po te pakten ky i fundit punon, ndersa Kone Miushi ka vite qe vetem gam-gam ben,
Ca mut pune ben ky Uriahipi?

Ky vetem vjedh.

E di ti, qe Tirana ka maximumi 4-5 ore uje ne dite.

Keni rene rob, i propagandes se madhe, te kopilit te Ahmedinnexhatit.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:07   #26
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Ca mut pune ben ky Uriahipi?

Ky vetem vjedh.

E di ti, qe Tirana ka maximumi 4-5 ore uje ne dite.

Keni rene rob, i propagandes se madhe, te kopilit te Ahmedinnexhatit.
E paske lexuar kete teorine e Kastriot Myftarit?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:09   #27
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E paske lexuar kete teorine e Kastriot Myftarit?
Epo, shkrim kendim shqip, ka pas msu edhe gjyshja ime qe ne kohen e turkut.

Jo me ne te kohes se njerit te ri.

Lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 21:00   #28
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Ca mut pune ben ky Uriahipi?

Ky vetem vjedh.

E di ti, qe Tirana ka maximumi 4-5 ore uje ne dite.

Keni rene rob, i propagandes se madhe, te kopilit te Ahmedinnexhatit.

doganiero, ne kohen e Palloshit dhe ne kohen e Sozise, Tirona kishte uje vetem ne mengjez, dhe naiher edhe ne darke, ndersa tani ka tre here ne dite nga tre ore dhe pa pompe, gje qe tregon se Uriahipi punon me mire se dy te paret.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 21:05   #29
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,637
Thanks: 6,991
Thanked 8,238 Times in 5,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
doganiero, ne kohen e Palloshit dhe ne kohen e Sozise, Tirona kishte uje vetem ne mengjez, dhe naiher edhe ne darke, ndersa tani ka tre here ne dite nga tre ore dhe pa pompe, gje qe tregon se Uriahipi punon me mire se dy te paret.
Ne cfare kinemaje luhet ky filmi?
border=
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 21:23   #30
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
doganiero, ne kohen e Palloshit dhe ne kohen e Sozise, Tirona kishte uje vetem ne mengjez, dhe naiher edhe ne darke, ndersa tani ka tre here ne dite nga tre ore dhe pa pompe, gje qe tregon se Uriahipi punon me mire se dy te paret.
Ku e pe kete tre here nga tre ore ti? Ne xhum?

Apo ke lexu ate artikullin e Ny times?

Hajde jeto njihere vetem nja 2 muaj, ne kete pluhur qe ka kudo ne tirane, nga ndertimet ne cdo cep te Tiranes, nga rruget qe hapen dhe mbyllen, per te kriju idene qe po punohet.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 10:49   #31
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,161
Thanks: 6,148
Thanked 6,597 Times in 3,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Ne cfare kinemaje luhet ky filmi?
Nuk e di Nese me rastis mua apo c’fare ... por une c’do here qe jam andej nuk kam vene re mungese Uji .

Por duhet pranuar fakti qe duhet nje rinovim komplet i ri .. I rrjetit te ujit , por qe duhet shume pune dhe durim, plus duhet te bashkepunojne edhe vete njerezit .. por k’te te fundit harroje qe ndodh .

Andej sikur bejne lufte me qeverine dmth vetem shkaterrojne, nuk bashkepunojne... por si per cudi Nuk I marrin parasysh pasojat shqetesuese .. ku pastaj ankohen non stop .

Absurde dhe qesharake .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 14:59   #32
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,015
Thanked 2,907 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Klodian Tomorri

Po lexoja rastėsisht njė interviste tė kryetarit tė Entit Rregullator te Ujit, Ndriēim Shani. Ėshtė njė intervistė e botuar nė datėn 11 janar 2018, nė tė cilėn kreu i ERU justifikonte rritjen me 44.4 pėr qind tė tarifės se ujit nė Tiranė.

Nuk e di nėse intervista ka qene e sponsorizuar, por fakti qė ėshtė botuar nė disa gazeta dhe revista njėkohėsisht ngre pikėpyetje. Megjithatė nuk ėshtė ky thelbi.
Pjesa mė e rėndėsishme e intervistės ėshtė justifikimi i rritjes se ēmimit. Dhe zoti Shani, e ka justifikuar qė nė titull. Nė tė gjitha gazetat dhe revistat ku ėshtė botuar intervista titulli ka qene i njėjtė: Tirana, ēmimi qė duhet paguar pėr te patur furnizim me ujė 24 orė nė ditė.

Historinė e tarifave e pamė si shkoi. Pėrmes vendimit te ERU-s, qytetareve tė Tiranės ju morėn 1 miliardė e 170 milionė leke ose 10 milionė euro shtese ne vit. Fatkeqėsisht tani po shohim dhe historine e furnizimit 24 ore nė dite, teksa autobotet dhe bidonėt kane uzurpuar ēdo lagje, cep apo pallat te Tiranės.

Sipas raportit vjetor te ERU, pra sipas raportit te pėrgatitur dhe firmosur nga vet z. Shani, ne vitin 2018 koha e furnizimit me ujė te Tiranės ra ne 10.1 orė nė dite nga 11.04 ore nė dite qe ishte ne vitin 2014. Pra vitin e kaluar Tirana kishte 1 ore ne dite me pak ujė se sa ne vitin 2014.

Nė fund te kėtij perversiteti, natyrshėm lind njė pyetje: Zoti kryetar i ERU, si te rrihet me nė atė karrige? Nuk e di nėse vendimi per rritjen e tarifave ka pėrgjegjėsi ligjore. Por a ndjen ti zoti kryetar dhe te gjithė anėtarėt e ERU-s ndonjė pėrgjegjėsi morale, teksa ne Tirane po pėrhapen epidemi nga mungesa e ujit?

Vetėm njė ditė me pare ishin mbi 250 veta te shtruar ne urgjence dhe tashme te gjitha autoritetet shėndetėsore dyshojne se shkaku i epidemisė ėshtė mungesa e ujit, edhe pse kane frike ta thonė me zė tė lartė nė publik.

Te gjithė kėta po paguajnė 10 milionė euro ne vit me shume nga vendimi yt. Dhe ne vend te ujit 24 ore po marrin sėmundjet.
Ēoji te ndenjurat nga karrigia zotėri. Ėshtė minimumi i pėrgjegjėsisė qė mund te marrėsh para atyre qytetareve me bidona ne dore dhe atyre qe po zėnė shtretėrit e spitaleve nga epidemitė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:03   #33
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 950
Thanks: 35
Thanked 340 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Nuk e di Nese me rastis mua apo c’fare ... por une c’do here qe jam andej nuk kam vene re mungese Uji .

Por duhet pranuar fakti qe duhet nje rinovim komplet i ri .. I rrjetit te ujit , por qe duhet shume pune dhe durim, plus duhet te bashkepunojne edhe vete njerezit .. por k’te te fundit harroje qe ndodh .

Andej sikur bejne lufte me qeverine dmth vetem shkaterrojne, nuk bashkepunojne... por si per cudi Nuk I marrin parasysh pasojat shqetesuese .. ku pastaj ankohen non stop .

Absurde dhe qesharake .

Zana, shteti nderton, shteti e run. Kur dikush demton, shteti derrmon. Po te kete shtet as miza nuk degjohet. Cfare e ndalon shtetin te beje ujesjelles komplet te ri, qytetaret te paguajne, kush abuzon ha burg. E thjeshte fare. Po te duash. Por shteti, kjo qeveri, ajo qe iku, ajo para asaj, ajo pas kesaj..nuk e rruan shume per nevojat baze uje-drita. Populli po dihet dele..
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:44   #34
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,256
Thanks: 134
Thanked 271 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Ashtu si eshte ndertuar Tirona, as nuk ka per tu zgjidh naiher problemi i ujit. Edhe me dashur me nderruar sistemin e tubacioneve nuk ke ku nderhyn sepse rrezik ska as nje harte se si eshte sistemi i vjeter. Prandaj shkon Lali Eri anej nga periferia dhe rregullon tuba e rruge lagjesh sepse sdi nga tia filloje ne qender.

Te forte ne fakt jane tironcit dhe tiranasat se si jetojne ne ate qytet, me gjith ate numer te larte makinash e smogu. Nje qytet qe ka pare rritje pa nje plan konkret se ku po projektohet ne te ardhmen, nuk ka se si ti kete te zgjidhura problemet qe i dalin rruges. Me ate shpejtesi rritje, Tirana akoma nuk ka nje unaze te mirefillte dhe per te kaluar nga njera ane e qytetit ne anen tjeter akoma duhet te futesh brenda ne qytet. E sheh nga larte me avion duket sikur ka rene bomba jo sikur te jete qyteti me i madh i Shqiperise...

E vetmja gje qe mund ta rregulloje Tiranen do te thoja qe do ishte termeti...ama Zot na rujt sepse po ra, me ato pallate kartoni pa lidhje, do beje kerrdine...
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 19:14   #35
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

30 vjet dhe akoma nuk kemi zgjidhur problemin e ujit. Imagjino se ēfarė bėhet kėtu. Edhe 30 vjet tė tjera dhe pėrsėri nuk ka pėr tu zgjidhur. Vetėm pėr tė vjedhur e kanė mėndjen. Kjo qė ndodh nė kėtė vend nuk ndodh as nė Afrikė. Tė vin turp.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 19:16   #36
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,161
Thanks: 6,148
Thanked 6,597 Times in 3,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Zana, shteti nderton, shteti e run. Kur dikush demton, shteti derrmon. Po te kete shtet as miza nuk degjohet. Cfare e ndalon shtetin te beje ujesjelles komplet te ri, qytetaret te paguajne, kush abuzon ha burg. E thjeshte fare. Po te duash. Por shteti, kjo qeveri, ajo qe iku, ajo para asaj, ajo pas kesaj..nuk e rruan shume per nevojat baze uje-drita. Populli po dihet dele..
Atehere gjeja me e mire qe mund te behet eshte qe te ndertohet komplet nje rrjet i ri , dhe te perdoret I vjeteri per nje fare kohe . ( meqe Ironman e ka shpjeguar shume qarte )

Duhet durim dhe bashkepunim Smokkie, se kjo qeveri eshte e qarte qe don te eci para dhe me standarte ne krahasim me qeverine e Sali gomarit , ku ka bere nje gjeme te madhe dhe nuk ka menduar per te ardhmen .

Po filloj te bindem qe populli ne pergjithesi eshte prb i madh andej dhe jo qeveria . Njerezit nuk kujdesen dhe nuk duan vendin e tyre ku jetojne .. kjo eshte e tmerrshme dhe vetem shkaterrojne dhe insintojne qe o shteti o s’ka o k’te o s’ka .. Nuk duam k’te Nuk duam ate . Ka ngelur qe ti perzesh nga kryeqyteti .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 21:27   #37
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

E pazakontė nė Tiranė, fluks i paparė pacientėsh te Infektivi

Njė situatė e pazakontė ka ndodhur nė Spitalin Infektiv tė Tiranės, ku 280 pacientė janė paraqitur vetėm gjatė kėsaj fundjave.

Simptomat qė pacientėt paraqesin nuk lidhet me ato tė virozave tė stinės. Autoritetet hedhin dyshime tek uji ndėrkohė qė janė marrė mostra tė ujit tė autoboteve qė tregtojnė ujė nėpėr Tiranė. Qytetarėt kanė denoncuar edhe ujin e ndotur qė u ka mbėrritur nė rubinetat e ēezmave tė tyre nga ujėsjellėsi.

Sipas TCh, mjekėt e infektivit ju kanė bėrė thirrje qytetarėve tė cilat nuk kanė nevojė pėr shėrbim urgjence tė paraqiten mė parė tek mjeku i familjes, pasi ka shumė raste tė cilėt mund tė menaxhohen edhe nė kushte shtėpie.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 21:57   #38
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,474
Thanks: 3,644
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 22:03   #39
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,014
Thanks: 1,379
Thanked 2,269 Times in 1,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Kujt ja merrte menja se tipa si Braēe apo lali Eri...
do boheshin tė fortėt e lagjes...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 22:07   #40
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,117
Thanks: 0
Thanked 450 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Braēe kundėr Veliajt e thotė hapur se ēfarė tė zezash po heqin shqiptarėt nė Tira

Aleks Soros-it dhe Gaz Demit.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur