Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-09-2019, 07:13   #21
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,611
Thanks: 13,592
Thanked 7,556 Times in 4,800 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk bėhen luftėrat pėr fe. Feja ėshtė njė ideologji si gjithė tė tjerat. Pėrdoret pėr tė fshehur qėllimet e vėrteta, pėr tė motivuar dhe vėnė njerėzit nė rresht dhe pėr ti dėrguar nė luftė. Ēfarė ndryshimi ka pėrshembull nė thelb ndėrmjet komunizmit dhe fesė? Asnjė ndryshim.
Atehere behen per ideologji?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 07:17   #22
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,641
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Atehere behen per ideologji?
Ta thash pra, jo. Tė lashtėt luftonin pėr femra dhe flori. Sot i kanė vėnė njė emėr mė modern, pėr burimet e lėndėve tė para dhe pėr tregje. Mbasi i ke futur nė dorė lėndėt e para, i pėrpunon dhe prodhimin kėrkon ta shesėsh dhe pėr kėtė tė duhet tregu.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 07:18   #23
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,280
Thanks: 1,894
Thanked 2,098 Times in 1,575 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Atehere behen per ideologji?
Luftojne per toyota prius
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 08:13   #24
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,541
Thanks: 8,566
Thanked 6,609 Times in 2,771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nuk i admironte
Por shqipetaret ishin spiunet me besnik te Hitlerit
Ne te gjithe boten i paguante spiunet ne shqiperi i kishte for free lol
Jo tamam ashtu honey
Simpatia e "xhaxhit me musteqe" per shqiptaret ishte e njohur edhe para pushtimit gjerman te Shqiperise.
Pak vete e dine dhe nuk thuhet shume neper media por te dish qe Ai, i beri dhoro nje Benz te ri fringo mbretit tone Zog diten qe u martua pra qysh ne 1938! M e ate makine Zogolli u arratis ne Gerqi 1 vit me vone me gjithe floririn shqiptar. Gjithashtu ishte fakt qe ai urrente sllavet (armiqte historike te shqiptareve) dhe i konsideronte ata "rrace inferiore"!

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 08:35   #25
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,586 Times in 3,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Te papare keta talebanet shpellare. Me siguri Ironman do ti kete trajnuar.

Akoma ka idiote qe besojne se talebanet ishin te afte te gjunjezonin Ameriken ne mes te New York dhe Washington. Bush eshte Hitleri i koheve moderne.
Totalisht dakort me ty !!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 08:39   #26
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,586 Times in 3,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nuk i admironte
Por shqipetaret ishin spiunet me besnik te Hitlerit
Ne te gjithe boten i paguante spiunet ne shqiperi i kishte for free lol
Po ti nga e nxorre k’te conspiracy ? Apo shikon rrushi rrushin & piqet. 😳
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 10:42   #27
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,611
Thanks: 13,592
Thanked 7,556 Times in 4,800 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jo tamam ashtu honey
Simpatia e "xhaxhit me musteqe" per shqiptaret ishte e njohur edhe para pushtimit gjerman te Shqiperise.
Pak vete e dine dhe nuk thuhet shume neper media por te dish qe Ai, i beri dhoro nje Benz te ri fringo mbretit tone Zog diten qe u martua pra qysh ne 1938! M e ate makine Zogolli u arratis ne Gerqi 1 vit me vone me gjithe floririn shqiptar. Gjithashtu ishte fakt qe ai urrente sllavet (armiqte historike te shqiptareve) dhe i konsideronte ata "rrace inferiore"!

Zogun e kishte si veten ngjan goxha me te, ndoshta ishte his long lost never should been found brother
Ai studionte rracen we all know that
Hans F.K . Gunther was a German writer and eugenicist
Gunther has a positive view of the Dinarics, (Gunther considered dinarics mixture of Nordic’s and Mediterranean’s )
Albanians belongs to dinaric race which means that Gunther admired them.
Gunther as German racial scientist had very large impact on national socialist racialist thought ....
Hitler owned 6 of Gunther’s books in his private collection. These books were recommended for every national socialist.
Hitlers racial view were strongly influenced by the work of Gunther therefore it can be said that Hitlers views on the Albanians at least from a racial perspective was positive.
Pervec kesaj Nuk na konsideronte rrezik, ishim si rezerve per te por kjo pasi te mbaronte projektet e tij me popuj te tjere.
Po qe ishim dhe jemi spiuna e servila kete nuk e Luan as topi
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 10:43   #28
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,611
Thanks: 13,592
Thanked 7,556 Times in 4,800 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Po ti nga e nxorre k’te conspiracy ? Apo shikon rrushi rrushin & piqet. 😳
I know someone who knows someone
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 12:15   #29
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,158
Thanks: 6,137
Thanked 6,586 Times in 3,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Ok then ... that’s under individual/s , u can’t claim ( Albanians ) . Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 13:58   #30
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,280
Thanks: 1,894
Thanked 2,098 Times in 1,575 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Kjo Angelisa ka lene celularin te shkruaj

Angelis ju smart, smart phone not so smart
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 14:21   #31
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,678 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Te papare keta talebanet shpellare. Me siguri Ironman do ti kete trajnuar.

Akoma ka idiote qe besojne se talebanet ishin te afte te gjunjezonin Ameriken ne mes te New York dhe Washington. Bush eshte Hitleri i koheve moderne.
Mik i nderuar.....nuk dua te aludoj ne mendimin qe ju shprehni por vete bazuar ne nje mendesi praktike e duke harruar faktet e verteta me duhet te shpreh se jeni ngutur ne nxjerrjen e perfundimeve.

Talebanet, nuk ishin pjese e ketij komploti anti njerezor por krijuan kushtet politike dhe i dhane strehe shum kokave te nxehta, pasi ata qe frymezuan dhe ishin pjesa me e madhe e grupeve qe morren peng aeroplanet ishin 15 nga arabia saudite, 2 nga emiratet e bashkuara arabe, 1 libanez e nje egjitian.

Ideatori i kesaj kafsherie ndaj 3.000 civileve te thejeshte ishte Pakistanezzi Khalid Sheikh Mohammed (qe per momentin eshte me pushime per heqie liposection ne Guantįnamo Bay) dhe nja kater qelebistana te tjere.

Talebanet, yankite i njohin fare mire pasi i finacuan e i trajnuan ata vete....por per kete ngjarje ata qene thjesht mikpritesit e Osamas dhe murgjve te tjere te trapllikut.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 18:27   #32
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,641
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Mik i nderuar.....nuk dua te aludoj ne mendimin qe ju shprehni por vete bazuar ne nje mendesi praktike e duke harruar faktet e verteta me duhet te shpreh se jeni ngutur ne nxjerrjen e perfundimeve.

Talebanet, nuk ishin pjese e ketij komploti anti njerezor por krijuan kushtet politike dhe i dhane strehe shum kokave te nxehta, pasi ata qe frymezuan dhe ishin pjesa me e madhe e grupeve qe morren peng aeroplanet ishin 15 nga arabia saudite, 2 nga emiratet e bashkuara arabe, 1 libanez e nje egjitian.

Ideatori i kesaj kafsherie ndaj 3.000 civileve te thejeshte ishte Pakistanezzi Khalid Sheikh Mohammed (qe per momentin eshte me pushime per heqie liposection ne Guantįnamo Bay) dhe nja kater qelebistana te tjere.

Talebanet, yankite i njohin fare mire pasi i finacuan e i trajnuan ata vete....por per kete ngjarje ata qene thjesht mikpritesit e Osamas dhe murgjve te tjere te trapllikut.
Ne kete bote, arabet dhe terrorizmi islamik jane bishti i kavallit. Ishin kinezet dhe ruset mbrapa terroristeve arabe.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 18:32   #33
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,111
Thanks: 11,750
Thanked 9,678 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ne kete bote, arabet dhe terrorizmi islamik jane bishti i kavallit. Ishin kinezet dhe ruset mbrapa terroristeve arabe.
1.000.000 % jam i nje mendimi me ju....

Arabet dhe qelebiet qe trumpetojne radikalizmin dhe antisionizmin ka shum kohe qe perdoren e fryhen sistematikisht prej Ruzickave por edhe prej Kinezve si masha per episode terrorizmi qe e vend te regullojne mardheniet misdis tyre kane disa qindra vite qe vllavriten e priten e skane derman.....nuk duan ta kuptojne e nuk mesojne nga historia.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 18:36   #34
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,641
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
1.000.000 % jam i nje mendimi me ju....

Arabet dhe qelebiet qe trumpetojne radikalizmin dhe antisionizmin ka shum kohe qe perdoren e fryhen sistematikisht prej Ruzickave por edhe prej Kinezve si masha per episode terrorizmi qe e vend te regullojne mardheniet misdis tyre kane disa qindra vite qe vllavriten e priten e skane derman.....nuk duan ta kuptojne e nuk mesojne nga historia.
Arabet jane shume shkalle me poshte nga USA, Rusia, Kina. Jane si puna e atij qenit qe kush eshte i zoti t`ja hedhi litarin dhe ta nderseje kunder tjetrit.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 19:38   #35
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Nuk kam pasur shume kohe per te shkruar keto jave por me ben pershtypje injoranca masive ose servilizmi i vetdijshem ndaj cifuto Americaneve ketu prej disa antareve me demek se nderhyne ne 1999 ne Kosove kur dihet se ajo nderhyrje ishte nplanifiku me kohe ( te njejtet shtete qe ju shpetuan bythen serveve ne 2 luftra botrrore dhe qe krijuan Jugosllavine ne 1919)dhe u be sepse cifutet duan nje baze te sigurt ne ballkan dhe e dine se shqiptaret si pa doktrine dhe te paorganizuar qe Jane do kene gjithmone nevoje per "ndihmen" e cifuto amerikaneve.

Gjithsesi mua me bene pershtypje keto komentet e fundit.

Edhe foshnja ne bark e di se " terrorismi islamik" eshte shpikje amerikane.

Nje shpikje qe erdhi mbas renies se sovjetikeve ne 1990.

Biles eshte e shkruar zeze mbi te bardh.

Jo vetem talebanet ishin krijese amerikane por Edhe Bin Laden eshte agent amerikan.

Edhe ISIS u vertetua qe u krijua nga Mossadi Izraelit.

Prandaj te thuash qe terrorizmi islamik financohet nga kinezet dhe ruset Nuk eshte injoranc por pabesi dhe legenizem.

Ne Irak, Afghanistan dhe Siri nga terrorismi si agjentur e CIA dhe Mossadit ( Edhe si proksi war) jane vrare mbi 2.5 milione njerez qe prej 2001.

Keto jane faktet.

Sey cifutet i kane bere shqiptaret zarat e tyre Nuk do te thote tju lepini bythen si baxho 5 lekshe.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 12-09-2019 nė 19:41
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 20:14   #36
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,473
Thanks: 3,641
Thanked 2,936 Times in 1,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: 18 vite nga 11 shtatori/ 6 mėsime qė nuk duhet tė harrojmė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk kam pasur shume kohe per te shkruar keto jave por me ben pershtypje injoranca masive ose servilizmi i vetdijshem ndaj cifuto Americaneve ketu prej disa antareve me demek se nderhyne ne 1999 ne Kosove kur dihet se ajo nderhyrje ishte nplanifiku me kohe ( te njejtet shtete qe ju shpetuan bythen serveve ne 2 luftra botrrore dhe qe krijuan Jugosllavine ne 1919)dhe u be sepse cifutet duan nje baze te sigurt ne ballkan dhe e dine se shqiptaret si pa doktrine dhe te paorganizuar qe Jane do kene gjithmone nevoje per "ndihmen" e cifuto amerikaneve.

Gjithsesi mua me bene pershtypje keto komentet e fundit.

Edhe foshnja ne bark e di se " terrorismi islamik" eshte shpikje amerikane.

Nje shpikje qe erdhi mbas renies se sovjetikeve ne 1990.

Biles eshte e shkruar zeze mbi te bardh.

Jo vetem talebanet ishin krijese amerikane por Edhe Bin Laden eshte agent amerikan.

Edhe ISIS u vertetua qe u krijua nga Mossadi Izraelit.

Prandaj te thuash qe terrorizmi islamik financohet nga kinezet dhe ruset Nuk eshte injoranc por pabesi dhe legenizem.

Ne Irak, Afghanistan dhe Siri nga terrorismi si agjentur e CIA dhe Mossadit ( Edhe si proksi war) jane vrare mbi 2.5 milione njerez qe prej 2001.

Keto jane faktet.

Sey cifutet i kane bere shqiptaret zarat e tyre Nuk do te thote tju lepini bythen si baxho 5 lekshe.
Keto jane vendime dhe zgjedhje personale. Une nuk kam ndonje interes ose lidhje me cifutet. Ti nderkohe mund te vazhdosh te simpatizosh keta minjte e zgjebosur me ato mjekrat e peshtira. Ta konsiderosh veten Shqiptar nacionalist dhe te kesh simpati per Rusine, vetem ty kam pare une.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur