Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti nėpėr botė

Sporti nėpėr botė Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-05-2012, 10:07   #1
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,266
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
10 mė tė shpejtėt e Moto GP

Casey Stoner ka regjistruar kohėn mė tė shpejtė nė testet zyrtare qė po zhvillohen nė pistėn e Sepangut, nė Malajzi.

Piloti australian i Hondės la pas pilotin spanjoll tė Yamaha-s, Jorge Lorenzo. Pikėrisht kėta dy pilotė duket se janė pilotėt mė nė formė tė momentit.

Koha e tretė mė e shpejtė ishte e spanjollit tė Hondės. Vetėm nė vend tė shtatė Valentino Rossi me motorrin italian Ducati. Situatė aspak e mirė pėr kampionin italian i cili ėshtė rreth 1 sekondė pas vendit tė parė


__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2013, 15:19   #2
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 3,000
Thanks: 1,111
Thanked 1,262 Times in 703 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Formula 1 2013

Formula 1, triumf i Red BullRed Bulli konfirmohet si skuadra pėr t’u mundur nė kėtė sezon tė Formulės 1, me Vettel dhe Webber qė mbyllėn garėn e Malajzisė nė dy vendet e para.

Nė Sepang, kampioni i botės nė fuqi, gjermani Vettel, tregoi aftėsitė e tij si pilot jo vetėm duke qenė mė i shpejti nė pistė, por edhe me dy parakalime spektakolare ndaj Hamilton e nė xhirot e fundit, ndaj Red Bullit tjetėr tė Webber.

Njė garė e mirė edhe ajo e australianit, qė siguron podiumin e parė tė kėtij sezoni, por me polemika qė e shtynė tė refuzonte komunikimin pas garės me Vettel, pas parakalimit tė rrezikshėm.

Nga ana e tij, Mercedesi tregoi se sė bashku me Ferrarin mund tė jetė kėrcėnimi kryesor pėr Red Bullin nė kėtė sezon, duke u treguar i shpejtė dhe renditur dy pilotėt e tij nė vendin e tretė e tė katėrt.

Felipe Massa ishte i vetmi pilot i Ferrarit qė grumbulloi pikė, me pozicionin e tij tė pestė, pasi Alonso braktisi garėn qė nė xhiron e dytė, pas njė kontakti me Vettel, qė i dėmtoi hundėn dhe e nxorri jashtė gare.


Vazhdon tė jetė tepėr zhgėnjyes McLaren Mercedes, me Perez qė e mbylli i nėnti, ndėrsa Button braktisi garėn dy xhiro nga fundi. Mė parė, gara e britanikut u kompromentua nga njė gabim tė mekanikėve gjatė ndalesės, tė cilėt nuk i fiksuan njė gomė, duke i humbur pilotit shumė kohė.

Tashmė Formula 1 udhėton drejt Kinės, pėr Ēmimin e Madh tė Shangait, me provat e lira dhe garėn nė datat 13 e 14 prill.


Renditja e pilotėve qė pėrfunduan nė zonėn e pikėvePoz.Piloti Skuadra Koha
1 Vettel Red Bull
2 Webber Red Bull +4’298”
3 Hamilton Mercedes +12’181”
4 Rosberg Mercedes +12’640”
5 Massa Ferrari +25’648”
6 Grosjean Lotus +35’564”
7 Raikkonen Lotus +48’479”
8 Hulkenberg Sauber +53’044”
9 Pérez McLaren +1m12”357”
10 Vergne Toro Rosso +1m27’124”


Renditja e pilotėve1. Vettel 40 pikė
2. Raikkonen 31
3. Webber 26
4. Hamilton 25
5. Massa 22
6. Alonso 18
7. Rosberg 12
8. Grossjean 9
9. Suttil 6
10. Di Resta 4
11. Hulkenberg 4
12. Perez 2
13. Button 2
14. Vergne 1


Renditja e konstruktorėve1. Red Bull 66
2. Lotus 40
3. Ferrari 40
4. Mercedes 37
5. Force India 10
6. Sauber 4
7. McLaren 4
8. Toro Rosso 1
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2013, 17:38   #3
I Vogli
Bebush
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Kanada
Posts: 71
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
I Vogli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

Alonso fitoj Spanien .

Nje gara me shume emocione. Por kam pare gara me te bukura se sot.
I Vogli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2013, 19:57   #4
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 3,000
Thanks: 1,111
Thanked 1,262 Times in 703 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

F1, Alonso fiton "garėn e shtėpisė"


Fernando Alonso arriti fitoren e dytė tė sezonit dhe ngushtoi ndjeshėm diferencėn me kryesuesin Vettel, duke fituar garėn e shtėpisė nė Barcelonė pas njė dominimi tė qartė.

Spanjolli, i nisur i pesti, rikuperoi dy vende nė nisje dhe u vendos shpejt nė kryesim, pasi me ritmin e vendosur rezultoi i papėrmbajtshėm pėr Vettel dhe Rosberg.

Njė garė tė shkėlqyer bėri edhe finlandezi Raikkonen, qė duke zgjedhur edhe njė herė mė shumė taktikėn e njė ndalese mė pak, renditet i dyti dhe kandidohet qartėsisht pėr titullin kampion nė kėtė sezon.

Nė “hije” gara e dy makinave Red Bull, me Vettel dhe Webber tė mbetur pas Massės, nė vendin e katėrt dhe tė pestė.Njė zhgėnjim mė vete, Barcelona mund tė konsiderohet pėr dy pilotėt Mercedes, qė ndonėse tė nisur nė dy vendet e para, bien shumė pas, me Rosbergun qė arriti tė ishte vetėm i gjashti dhe Hamilton jashtė zonės sė pikėve.

Rezultatet tepėr tė dobėta vazhdojnė edhe pėr McLaren, sėrisht nė nivelet e mesit tė tabelės tė shfaqur qė prej fillimit tė kėtij sezoni, me Button e Perez qė fitojnė sė bashku vetėm pesė pikė.

Renditja e Ēmimit tė Madh tė Barcelonės


1 F. Alonso Ferrari
2 K. Räikkönen Lotus + 9,3 sekonda
3 F. Massa Ferrari + 26,0
4 S. Vettel Red Bull + 38,2
5 M. Webber Red Bull + 47,9
6 N. Rosberg Mercedes GP + 68,0
7 P. di Resta Force India + 68,9
8 J. Button McLaren + 79,5
9 S. Perez McLaren + 81,7
10 D. Ricciardo Toro Rosso + 1 xhiro
11 E. Gutierrez Sauber + 1 xhiro
12 L. Hamilton Mercedes GP + 1 xhiro
13 A. Sutil Force India + 1 xhiro
14 P. Maldonado Williams + 1 xhiro
15 N. Hülkenberg Sauber + 1 xhiro
16 V. Bottas Williams + 1 xhiro
17 C. Pic Caterham + 1 xhiro
18 J. Bianchi Marussia + 2 xhiro
19 M. Chilton Marussia + 2 xhiro
R. Grosjean Lotus i terhequr
Der Garde Caterham i terhequr
J. Vergne Toro Rosso i terhequr

Renditja e pilotėve pas pesė garave tė para tė sezonit


1. S. Vettel 89 pikė
2. K. Räikkönen 85
3. F. Alonso 72
4. L. Hamilton 50
5. F. Massa 45
6. Webber 42
7. P. Di Resta 26
7. R. Grosjean 26
9. N. Rosberg 22
10. J. Button 17
11. S. Perez 12
12. D. Ricciardo 7
13. A. Sutil 6
14. N. Hülkenberg 5
15. J. Vergne 1

Renditja e konstruktorėve pas pesė garave tė para tė sezonit


1. Red Bull 131
2. Ferrari 117
3. Lotus 111
4. Mercedes 72
5. Force India 32
6. McLaren 29
7. Toro Rosso 8
8. Sauber 5
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2013, 23:19   #5
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,914
Thanked 2,147 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

pak minuta e pash garen
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2013, 15:29   #6
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 3,000
Thanks: 1,111
Thanked 1,262 Times in 703 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

Gjermani, Vettel triumfon nė shtėpi

I nisur nga vendi i dytė, Vettel arriti tė parakalonte Hamilton nė start, por dėmtimi i njė makine nė mesin e garės bėri qė tė hynte makina e sigurisė nė pistė dhe tė shkurtoheshin distancat qė kampioni i trefishtė i botės kishte krijuar.

Si rrjedhojė, nė 20 xhirot e fundit tė garės mori jetė njė dyluftim spektakolar, me Vettel, tė ndjekur nga afėr prej Raikkonen, Grosjean e Alonso.

Megjithatė, Red Bulli i Vettel arriti tė priste finishin njė sekondė pėrpara finlandezit, ndėrsa Alonso u shkėput drejt fundit, duke mbetur i katėrti.

Pasi fitoi “pole-position”, e mbylli nė vendin e pestė Hamilton, i cili parakaloi drejt fundit Button, me McLaren qė vazhdoi tė tregojė se pavarėsisht pėrmirėsimeve, nuk mund tė konkurrojė ende pėr vende tė rėndėsishme nė klasifikim.

Me notė pozitive pėrfundon nė kėtė garė edhe furnizuesja e gomave, Pirelli, qė pas problemeve tė shumta tė njė jave mė parė nė Britaninė e Madhe, ku pesė makinave i shpėrthyen gomat gjatė garės, pėrjetoi njė garė tė qetė, pa probleme pėr skuadrat dhe pilotėt, qė kishin kėrcėnuar me bojkotimin masiv tė garės, nėse ato probleme do tė pėrsėriteshin.


Renditja e Ēmimit tė Madh tė Nyrburgringut, Gjermani (zona e pikėve)


1. Vettel Red Bull 1h41s14”711
2. Raikkonen Lotus +1s008”
3. Grosjean Lotus +5s830”
4. Alonso Ferrari +7s721”
5. Hamilton Mercedes +26s927”
6. Button McLaren +27s996”
7. ėebber Red Bull +37s562”
8. Perez McLaren +38s306”
9. Rosberg Mercedes +46s821”
10. Hulkenberg Sauber +49s892”


Renditja e pėrgjithshme e pilotėve


1. Vettel 157
2. Alonso 123
3. Raikkonen 118
4. Hamilton 97
5. ėebber 93
6. Rosberg 84
7. Massa 57
8. Grosjean 41
9. Di Resta 36
10. Button 33
................


Renditja e skuadrave pas nėntė garave tė para tė sezonit


1. Red Bull 250
2. Mercedes 181
3. Ferrari 180
4. Lotus Renault 159
5. Force India 59
6. McLaren 49
7. Toro Rosso 24
8. Sauber Ferrari 7


Gooooooooooow Vettel....!!!!! Dojchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2013, 18:20   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

RED Bull ka inxhinierin me te mire ne qarkullim.
http://www.redbull.com/cs/Satellite/...21242755258100
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2013, 19:47   #8
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

Me shume fat ky operatori qe u godit nga rrota....
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=aTA05RezBac
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2013, 20:54   #9
I Vogli
Bebush
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Kanada
Posts: 71
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
I Vogli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Formula 1 2013

Vettel Piloti me i mire edhe kete vit.
I Vogli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 17:58   #10
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Re: Formula 1 2013

Mirmroma.....


Pisten e ka construction-RARE nje inxhinjer gjerman qe emertohet Hermann Tilke.

Ku jemi SOT.....


PS...Ka shumė pakėnaqėsi nga vozuesit e kerrave pėrpara Grand Prix nė SHBA. Sebastian Vettel ankohet pėr gunga ekstreme, kampioni botėror Lewis Hamilton ankohet edhe pėr dhimbje koke pas praktikės sė lirė.

Sebastian Vettel pas seancės stėrvitore tė sė premtes nė qarkun e Amerikės(te axha bushit), ka bėr njė krahasim me vitet e kaluara...

Conditionishtė apo AKTUALISHT gjendja ose pista mė e keqe qė kemi nė Formula 1. Gungat janė normale, por disa duken si .....TRAMPOLINA skish (paska HUMOR Sebi)

Kampioni i botes Lewis Hamilton u pajtua apo eshte DAKORD....Kjo ėshtė pista mė e ashpėr nė tė cilėn kam vozuar ndonjėherė. Kam pasur njė dhimbje koke pas seancės sė parė , tha Britaniku, i cili caktoi kohėn mė tė mirė tė ditės me Mercedes-in . Gungat nė vetvete nuk janė njė gjė e keqe, e cila i jep karakter pistes, por kjo ėshtė me tė vėrtetė ekstreme.

Pastaj kete <nuk e quajme> ..... Ne gjithashtu pamė qė disa shoferė kanė fluturuar me shpejtėsi tė madhe(drejt reve), e cila ishte pėr shkak tė kėtyre gungave-tha Sergio Perez .

PS....se qkam nje parandjenje qe dhe caubojsit kursejne apo firmat e ndertimit qe fitojne ....autoktionet

FAZIT...qahemi ne per rruget ne troje...ka dhe me KEQ

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 02-11-2019 nė 18:01
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur