Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-11-2019, 18:23   #121
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 3,068
Thanks: 3,615
Thanked 703 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

I tille ishte im AT. I padjallezuar. I mendonte te tjeret si vetja. Me qenese nuk genjente kurre i hante genjeshtrat si geshtenjat. Per te cdo gje e thene nga dikush ishte me se e vertete.

Me quaj te djallezuar po te deshirosh. Ne qofte se une njoh perversin kjo nuk do te thote se jam vete e tille POR sepse kam nje intuite te pasfidueshme.

Jam ne gjendje te kap mendimin e nje salle njerezish brenda disa minutash.

Le te te them se jam shpirterisht e drejtuar.


Sa per golat apo autogolat, mos e quanin Gole babane tend?Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 18:44   #122
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,438
Thanks: 12,104
Thanked 9,858 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ushtria e Enver Hoxhės
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 18:56   #123
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
I tille ishte im AT. I padjallezuar. I mendonte te tjeret si vetja. Me qenese nuk genjente kurre i hante genjeshtrat si geshtenjat. Per te cdo gje e thene nga dikush ishte me se e vertete.

...

Sa per golat apo autogolat, mos e quanin Gole babane tend?

Adea
Ti me ate intuiten tende nuk paske arritur te diijsh emrin e babait? Piete nji her mamin, pasandaj kuvendo ketu.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 19:22   #124
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,353
Thanks: 0
Thanked 760 Times in 628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ē' me solle dullen nder mend, mer haram! Vate dulla ne Dropull, dhe nisi fjalen para dropulliteve. Binte shi, dulla ishte nen strehe ulur, dropullitet as edhe ēadra dore. "nevej s'kemi pietur per mitralozat gjate luftes, e jo me sot per pikat e shiut ..." Ja pra si shprehej perversi dull.


Merreni ket shtatore dedikojani dikujt,
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 19:53   #125
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,792 Times in 2,857 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postiminCool, ky osht ai xinxifilli qe u kap me droge para ca vitesh apo jo?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 20:05   #126
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,438
Thanks: 12,104
Thanked 9,858 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Cool, ky osht ai xinxifilli qe u kap me droge para ca vitesh apo jo?
Babe si e je e a po lodhesh noicik?....Po krejt njai asht.....nipce llokumja.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 20:08   #127
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,792 Times in 2,857 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Babe si e je e a po lodhesh noicik?....Po krejt njai asht.....nipce llokumja.
e paskan pas n'gjak mos me iu nejt b*tha rehat….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 20:11   #128
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,438
Thanks: 12,104
Thanked 9,858 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
e paskan pas n'gjak mos me iu nejt b*tha rehat….
Babe pse e ndrru resmen allahile kena kaq dekada qe te njofim me njate resmen tipike .....

Nuk e di gjakun, por jane meraklit e pareve te medhoja, makutri e pashoq....nuk knaqen me pak e me urti e qetesi.....por ja hodhi qerratai e kushedi ku po e nderton trustin e lulelakens nipqja.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2019, 13:39   #129
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
...

Nuk e di gjakun, por jane meraklit e pareve te medhoja, makutri e pashoq....nuk knaqen me pak e me urti e qetesi.....por ja hodhi qerratai e kushedi ku po e nderton trustin e lulelakens nipqja.
I dun paret e mdhona per ri-ngritjen e ushtris, arm e municione per mbrojtjen e ... trustit.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2019, 14:29   #130
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,438
Thanks: 12,104
Thanked 9,858 Times in 6,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
I dun paret e mdhona per ri-ngritjen e ushtris, arm e municione per mbrojtjen e ... trustit.
Tonelatat e florinit i kon neper arka mush plot ne ato depozitat tip dhome gjumi me aneks falas, neper ato bankat speciale te Zvicrres.....aty trusti ka gjet lulelaknen e preferume e prej anej qehajallaret e zellshem qe kon noi restorant me corbe gjize ose noi kolibe ku shitet turrshi te fresket me shumice, percjellin ujvare materialet per kllanin bllokqenas......mbajne gjalle traditen dhe nuk e harrojne zakonin e vjeter per ta shi djesrsen me leter.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 06-11-2019 nė 14:32
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2019, 14:44   #131
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 3,068
Thanks: 3,615
Thanked 703 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ti me ate intuiten tende nuk paske arritur te diijsh emrin e babait? Piete nji her mamin, pasandaj kuvendo ketu.

Per cilin Baba e ke fjalen? Per babane fizik apo per babane shpirteror?

Nese mamaja jote bredh me komshinjte, kjo nuk do te thote se mamate e te tjereve e bejne nje gje te tille.

Lejome te te kujtoje se vendi prej te cilit vi eshte vend fizik ku "personi shpirteror" nuk ekziston pervec personit moral qe eshte nje me personin fizik. Prej andej, ku enderrimtari dhe endrra jane NJE dhe jo te ndare.

Nuk eshte e komplikuar. Une jam nena fizike e femijeve te mi dhe ata i kam rritur ne menyre te tille qe te mos jene kopja ime. Duke qene se jam nena e tyre rezistenca e tyre ndaj mendimeve te mia eshte me e larte se ajo e shokeve dhe shoqeve te tyre, te cilet me ngjanje ne shpirt me teper se femijet e mi.

Por ne qofte se une ne shpirt ndihem me teper e lidhur me shoket dhe shoqet e femijeve, kjo nuk ka vleren me te vogel. Ata nuk jane ne syte e mi vecse te panjohur.

Ashtu si Marx-i eshte babai i komunizmit ashtu edhe une mund te jem nena e "shpirtit" te shume personave te cilet shohin ngjashmeri me mua.

Vlera qe ata kane eshte e madhe, shume e madhe sepse nese ata jane si une atehere ata meritojne te ngjiten ne hierarkine e realm-eve fizike qe ekzistojne jashte kesaj bote. Vecse ata do t'i konsideroja shoke dhe shoqe.

Ne boten shpirterore, pa sy, asnje njeri, absolutisht asnje njeri qe nuk eshte nene ose babe me trup nuk mund te krijoje femije me shpirt. Eshte e pamundur.

Le te perfundoje duke thene se neqofte se une me mendje te shtyje te futesh ketu nuk ishte vullneti yt i lire por aftesia ime te te bej te mendosh dicka te tille.


Laje gojen me sapun nqs permend tim ate ose time eme.


Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 08-11-2019 nė 04:53
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2019, 17:08   #132
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Je von, m'iku uji ... Sa vjen e behesh me obskure dhe konfuze.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 03:13   #133
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 3,068
Thanks: 3,615
Thanked 703 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Ushtria e Enver Hoxhės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Babe pse e ndrru resmen allahile kena kaq dekada qe te njofim me njate resmen tipike .....

Nuk e di gjakun, por jane meraklit e pareve te medhoja, makutri e pashoq....nuk knaqen me pak e me urti e qetesi.....por ja hodhi qerratai e kushedi ku po e nderton trustin e lulelakens nipqja.

Shihni nje here andej nga Hollanda.

Atje eshte edhe Haga.
Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur