Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-01-2019, 11:12   #101
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 18,908
Thanks: 8,593
Thanked 7,031 Times in 3,666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Sal Berishes
Mire ka thene kepi qe ti vdes per Salen
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 11:13   #102
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 18,908
Thanks: 8,593
Thanked 7,031 Times in 3,666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nuk ke vend as te rri ne kembe ne ate zemren tende ?
Paske zemer egoiste

Eshte ber si muri i Berlinit
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 31-01-2019, 11:13   #103
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,492
Thanks: 852
Thanked 1,424 Times in 816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Sal Berishes
Ai e tradhtoi kardiollogjinė, si mund ta konsiderosh njeriun e zemrės?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 11:15   #104
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,080
Thanks: 10,942
Thanked 6,009 Times in 3,747 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ai e tradhtoi kardiollogjinė, si mund ta konsiderosh njeriun e zemrės?
Po ska gje tradhetare jam dhe une, se mos e kam ne zemer Salen
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 11:16   #105
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,080
Thanks: 10,942
Thanked 6,009 Times in 3,747 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Mire ka thene kepi qe ti vdes per Salen
Nuk eshte i keq mavria ka rreshqit pak po ka dhe me keq
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 11:17   #106
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 18,908
Thanks: 8,593
Thanked 7,031 Times in 3,666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nuk eshte i keq mavria ka rreshqit pak po ka dhe me keq
ca i pelqen atij aman
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 11:21   #107
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,080
Thanks: 10,942
Thanked 6,009 Times in 3,747 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ca i pelqen atij aman
Te tregoj ne ndonje teme tjeter
Sepse kjo tema eshte plot ndjenja mashtrime e kshu lajka, nuk
Ben ta pershkruaj njeriun e zemres ketu
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 11:26   #108
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 18,908
Thanks: 8,593
Thanked 7,031 Times in 3,666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Te tregoj ne ndonje teme tjeter
Sepse kjo tema eshte plot ndjenja mashtrime e kshu lajka, nuk
Ben ta pershkruaj njeriun e zemres ketu


Se ke keq ahahahaha.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 31-01-2019, 11:58   #109
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,230
Thanks: 2,864
Thanked 2,451 Times in 1,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Lol

Lea djal apo cun?
Mos thuaj qe eshte goc
Magariiiii se di akoma me thon qe nuk shihet eshte ven ne nje pozicion qe nuk shihet dot
__________________
KUSH KA GOCA BOTEN KA 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 31-01-2019, 12:44   #110
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,080
Thanks: 10,942
Thanked 6,009 Times in 3,747 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 319
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Magariiiii se di akoma me thon qe nuk shihet eshte ven ne nje pozicion qe nuk shihet dot
Shendosh te jete
Bej Shaka une
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2019, 13:03   #111
Εmilη
~summer~
 
Avatari i Εmilη
 
Data e antarėsimit: May 2015
Posts: 860
Thanks: 111
Thanked 242 Times in 166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Εmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Εmilη nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-02-2019, 20:02   #112
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,230
Thanks: 2,864
Thanked 2,451 Times in 1,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Dhe fjalet kur ti flasesh
Mendon se i degjoj
Mos brit me te urrejtje, qe jeten e shkatrron
Ne mund te lumturosh bekohu ne dashuri
Mos harro qe je njeri qe ke ndikim ne cdo njeri
Kur ti e vlerson armikun, vertet per sa vlen
Ateher ke dal mbi vete
Krenar vertet cka je
Ne mundesh te sherbesh kur mbi krah ke shum pushtet
Ke shpetuar veten tende
Bashk me mijra vet.
Ne mundesh ti kthesh besimin shpirtit te dhunuar
Ke hapur nji dritare ,drit per te percuar
Ne mund te jesh i drejt kur mbi ty shkelmojn
Ateher je i mirseardhur njeri ne kete botė

REF :

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir cel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetir cel ti jete
ne mundesh mbi veten te jesh

ne mundesh ta kthesh besimin ne zemren e helmuar
ne mundesh ti sherosh plaget qe koha s`ka sheruar
Te jesh krenar per veten kur ska besim njeri
Te dish si do te shkoj, do jesh po prap ti
Ste shkelen dot mashtruset zotret e genjeshtres
Qe mblidhen si hijena dhe shqyejn te verteten
Ateher ke fituar, ke fituar shum
I ke dhen jet nje shpres qe zdo te shuhet kurr
__________________
KUSH KA GOCA BOTEN KA 😍😍😍😍😍

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 02-02-2019 nė 20:06
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 02-02-2019, 20:11   #113
Socio
I larguar
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,389
Thanks: 7,312
Thanked 5,897 Times in 2,483 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

..........

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 02-02-2019 nė 20:41
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2019, 10:57   #114
SystemA
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,460
Thanks: 13,706
Thanked 8,156 Times in 5,432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Ai trup nuk kish te bente fare me ate qe mbaja mend ose qe tashme nuk e mbaja mend.Po hanin mengjesin.......ende ishte paradite.


Doli me floket qullur,hapi peshqirin ne lartesine e kraharorit,dhe prandaj u ndjeva jo vetem i patakt,po edhe i.......TURBULLUAR.

PS....shkruesi nuk ndjehet mire per qastin dhe kismet.

LG.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2019, 21:17   #115
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,492
Thanks: 1,769
Thanked 803 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

To the MARS and never back.
__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2019, 10:34   #116
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,230
Thanks: 2,864
Thanked 2,451 Times in 1,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

https://www.facebook.com/giornaleint...2411349594721/
__________________
KUSH KA GOCA BOTEN KA 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2019, 11:48   #117
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 8,230
Thanks: 2,864
Thanked 2,451 Times in 1,580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

__________________
KUSH KA GOCA BOTEN KA 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 07:46   #118
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,540
Thanks: 2,544
Thanked 1,595 Times in 766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Ja po e pershendes me kete kengen e shokut te vet se e ka qare mo per keta cunat e Tirones. Vertet vec per t’pi, per shpi, shoqni dhe patjeter dashni i ke se per tjeter gje s’ja thone.

Te dua shpirt dhe po, FIERI #1.

__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Esther pėlqehet nga
i vjetėr 17-03-2019, 08:52   #119
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 5,038
Thanks: 3,203
Thanked 5,717 Times in 1,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Sa mall kam per buzeqeshjen tende.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 17-03-2019, 17:12   #120
Miranda
V.I.P
 
Avatari i Miranda
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,071
Thanks: 651
Thanked 851 Times in 345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare do i thonit njeriut te zemres!!!!!!!!

Pavaresisht te gjithave,une te uroj me te mirat e kesaj bote.....
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur