Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-03-2019, 17:02   #721
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,624
Thanks: 145
Thanked 909 Times in 459 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 19:29   #722
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 767
Thanks: 9
Thanked 343 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-03-2019, 16:39   #723
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,624
Thanks: 145
Thanked 909 Times in 459 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2019, 19:31   #724
Jolene
Privacy is luxury.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 15,423
Thanks: 5,620
Thanked 6,990 Times in 3,316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare


Pershnes veten
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 22-03-2019, 16:50   #725
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 767
Thanks: 9
Thanked 343 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare(Vargjet e recitalit nga poezia e Dritero Agollit “Ėndėrr e Prerė”)

Na kendo nje kenge te bukur, sonte te harrojme
Ē'i tregojne syte mendjes sime, zemra se pranon
Si u be qe ketu ju gjetem, vaj mor ē'pasket qene
Ēfare t'ju themi ne femijeve kur shpresat ju then

Na kendo nje kenge te bukur, t'lutem mos pusho
A s'ma sheh syrin qe m'dridhet, dhimbjen mos e shto
Neper rrudhat e fytyres jeten ju deftoje
Jane keto vitet qe mi vodhet me pelin ne goje

Ref:
Ku jeton dashuria, ku rritet miresia,
ku frymon njerezia te frymojme dhe ne

Enderrat do ti jetojme, ditet ne ti gezojme,
Beses sot i kendojme pėr nje jete te re

Recitali nga Dritero Agolli:

“Mos vdis ne dhomen e heshtur i shtrire
Eshte turp kaq shpejte te rrish e te vdesesh
Ne enderronim nje vdekje me te mire
Duke vdekur fytyrat tona ti shihnim ne piken e veses”

Ref:
Ku jeton dashuria, ku rritet miresia,
ku frymon njerezia te frymojme dhe ne

Enderrat do ti jetojme, ditet ne ti gezojme,
Beses sot i kendojme pėr nje jete te re
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2019, 17:28   #726
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 767
Thanks: 9
Thanked 343 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare ShqipetareNi plesht n'maje t'ni kashte, me ni pellg t'shurres na paska hyp
Ky "hero" i anijes n'deti menon qe krejt kah ai i kan syte
Po i mjeri, ku ka me dite qysh o ni oqean
Per ate boten e atij trimit zemer luan

Kush tjeter munet me qit vnere
Kush pos ai qe s'ta din per nere
Kush tjeter pos atij qe e kqyre veq vetin

Thot s'jom une ai qe po t'shan ty
Thot s'jom une ai qe nuk t'don ty
Po loti n'faqen tone oshte per ta si halė n'sy

U mbledhe "elita" e pellgut ja nisen me na fol per dashni
"Emancipimi i mendjes" ... kujt po don kto perralla m'ia shite ti
Per ēfare dashnie je kah m'fol kur qejt i ki n'prag t'shpise
Nuk o vakti per ylbera po per ngjyrat e ushtrise

Tash msoje qysh me qit hapin
Rri gjithmone gati per hasmin
Po mos harro qe edhe n'shpi e ki hajnin

Hujdisu repeto glockin
Me ni kange percelle rapsodin
Shfrytzoje shansin, kurr ma i forte sje kon tash ēoje ballin

REF:

Here we go we're takin it over, guns up for albanian rhapsody
Here we go we're takin it over, hands up for albanian century
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2019, 04:47   #727
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 379
Thanks: 61
Thanked 53 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-03-2019, 12:33   #728
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 767
Thanks: 9
Thanked 343 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Dediku tragjedis ajrore te 1993, ku ajroplani me udhtues (shumica mergimtar te Kosoves qe ktheheshin ne Atdhe) ra ne Maqedoni dhe humben jeten 117 veta.Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 23-03-2019 nė 13:05
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2019, 12:56   #729
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,671
Thanks: 3,623
Thanked 3,932 Times in 2,662 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

pse ti i harrove, mesigjat qe une ti shkrova dhe qashtu ti qova

do ta humb pasworden qe kurre mos t`lexoj

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 24-03-2019, 22:18   #730
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,671
Thanks: 3,623
Thanked 3,932 Times in 2,662 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Per njeren, qe nuk eshte ketu

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2019, 09:21   #731
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,671
Thanks: 3,623
Thanked 3,932 Times in 2,662 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare ShqipetareA po doooon moooo? Poooooooooooooooooooooo !
a s`po don mooooo? Jooooooooooooooooooooo !


__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2019, 12:31   #732
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 22,636
Thanks: 9,368
Thanked 8,243 Times in 5,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 433
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

__________________
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 29-03-2019, 17:49   #733
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 379
Thanks: 61
Thanked 53 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2019, 17:53   #734
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 379
Thanks: 61
Thanked 53 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

...edhe pastaj kendoni Ju kete kengen tuj qajt hahahaa ...

luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2019, 19:55   #735
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 767
Thanks: 9
Thanked 343 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-03-2019, 20:04   #736
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,860
Thanks: 3,031
Thanked 1,191 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2019, 19:11   #737
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,375
Thanks: 1,631
Thanked 2,193 Times in 1,255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2019, 19:13   #738
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,317
Thanks: 60
Thanked 264 Times in 180 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2019, 14:07   #739
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,671
Thanks: 3,623
Thanked 3,932 Times in 2,662 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

Jasha, jasha Adelajda e Durresit

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-04-2019, 16:49   #740
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,874
Thanks: 5,750
Thanked 2,716 Times in 1,117 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur