Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-03-2019, 01:21   #81
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,312
Thanks: 2,336
Thanked 2,025 Times in 749 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Teroristat meritojn denim me vdekje .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 01:29   #82
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,312
Thanks: 2,336
Thanked 2,025 Times in 749 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Mando mungon B ose Ö
nje shkoj pe mungon + o-ja po me duket si ö
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 01:56   #83
73ka
V.I.P
 
Avatari i 73ka
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 372
Thanks: 68
Thanked 117 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Ky trimi Zelandes nuk po duket me i mire se serbet. E me qe e njihka dhe Skenderbeun, do jete prej tyre. Nuk vriten civilet mer shoq. Shpirt kane edhe ata. Te indoktrinuar do jene edhe ata.
Kur nuk mundesh me i ra te madhit gjithmon e han i vogli..

Nuk po duket si serb por ka munsi! Gjithsesi ato qi thash rrijn n'kam vet.
Civilt gjithmon jan vra.. ne fakt jane shumica e te vrameve ne gjdo luft.
Populli i thjeshte Europian po e shikjojn vendin e tyne dhe po e shohin se jan tu e humb dit per dit, po punojn e po pagujn taksa drejt zhvendesimit te tyne fizik, dhe qeverit e ktyne vendeve nuk po i ndigjojn hyq! Shikjoje Francen, tesh sa muj n'protesta e hyq nuk po e qajn kryt! Pjirrdh pjirrdh u thot makroni!
Njerezit po qohen e po bajn pytje.. pse derdhme tan kyt gjak ne luftnat botnore vetem e vetem me pa rracat zezake e aziatike tu i pushtu pa e shkrep pushken nji her, e tu i gzu kto vende ku te paret tone i mbrojten me gjak, kurse un ndalohem me ligj mas me u punsu sepse "nuk jam minoritar"?!
Kyt pyetje e bajn shum e ma shum Europian per gjdo dit, adhe pse hala nuk e thojn me za t'nalt!
Rreziku i perbashkt(imigracioni i rracave, e kulturave jo Europiane) e ka shu at inadin e vjeter ndermjet kombeve Europiane!
E shof kyt gjendje pergjdo dit ktu ne kanukistan!


Kto sulme kan me u shtu per fat te keq, prej te dyja paleve!
73ka nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 02:25   #84
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,203
Thanks: 2,348
Thanked 1,885 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 73ka Shiko postimin
Luigj Marku paska fol si burrat!

Ato qi harrojne gjaku e te pareve, ato kan me vujt mallkimin e vuajtjeve e t'parve tyne!

Vetum shikjoni se si politikant(dhe nepermjet tyne adhe populli qi i zgjell kto politikan) e kan harru gjakun e Shqiptareve te masakrum ne luften e Kosoves.. edhe pse u kryne masakra kundra nesh, prep se prep kena met dor shtrit dhe borxhli kundra atyne qy kryne masakra ndaj nesh! Sepse dona me i harru ato kujtime te hidhuna dhe dona me u paraqite "perparimtar"! I dona kto dekorata dhe lavde te "perparimit" ma shum sesa gjakun e Shqiptareve te derdhun!
Nje korigjim te vogel, emrin e ka Luigi Marku dhe jo Luigj Marku.
Ndersa sa per masakrat, turp te kene ata qe i harrojne, por duhen kujtuar te gjitha, perfshire keto te shekullit te fundit, sepse rrezikojme qe te perseriten.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 02:50   #85
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,256
Thanks: 15
Thanked 632 Times in 404 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 73ka Shiko postimin
Luigj Marku paska fol si burrat!
Sipas teje ky Luigi paska fol si burrat,ndersa e krahason Skenderbeun me kete vrasesin psikopat te Zelandes...i gezohet vrasjes se njerezve te pafajshem.!
Je ne vete ti ?!

Ky Luigi qenka nje analfabet i Lezhes,ne Irland po jetojka bukuroshi.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 03:28   #86
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 843
Thanks: 22
Thanked 281 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 73ka Shiko postimin
Luigj Marku paska fol si burrat!

Ato qi harrojne gjaku e te pareve, ato kan me vujt mallkimin e vuajtjeve e t'parve tyne!

Vetum shikjoni se si politikant(dhe nepermjet tyne adhe populli qi i zgjell kto politikan) e kan harru gjakun e Shqiptareve te masakrum ne luften e Kosoves.. edhe pse u kryne masakra kundra nesh, prep se prep kena met dor shtrit dhe borxhli kundra atyne qy kryne masakra ndaj nesh! Sepse dona me i harru ato kujtime te hidhuna dhe dona me u paraqite "perparimtar"! I dona kto dekorata dhe lavde te "perparimit" ma shum sesa gjakun e Shqiptareve te derdhun!
Ka fol si burrat se ka thene bravo i lumte? Ore jeni ne vete ju? Shko shko shkruaji luigit dhe falenderoje ne fejsbuk. Ishalla po te vene dhe ty ne pergjim.
Patriot i leshit.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 03:58   #87
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,938
Thanks: 1,691
Thanked 1,764 Times in 1,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Baki Shiko postimin


Njerz budall qe mendojn qe ka qene nje lufte ne Kosove Musliman kundra Krishterve , kjo eshte propaganda Serv ... Keta jane krejt njerz palidhje qe as bile nuk kane iden per histori apo qka ka ndodh , informacionin e marrin prej wikimuti dhe propganda serve.

Servet qe e manipulun historin.
Nuk ka rendesi sa injorant eshte ndaj Shqiptareve, rendesi ka zvogelimi i popullates te bardhe dhe rritja e asaj me ngjyre, dhe si rrjedhoj ndjekesit e feve te ndryshme.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 05:00   #88
Baki
Super Anėtar
 
Avatari i Baki
 
Data e antarėsimit: Feb 2019
Posts: 100
Thanks: 33
Thanked 52 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Baki ėshtė vėrtetė talentėBaki ėshtė vėrtetė talentėBaki ėshtė vėrtetė talentėBaki ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Nuk ka rendesi sa injorant eshte ndaj Shqiptareve, rendesi ka zvogelimi i popullates te bardhe dhe rritja e asaj me ngjyre, dhe si rrjedhoj ndjekesit e feve te ndryshme.
Ndoshta nuk ka rendesi per ty por per mu ka ... ky eshte ka e merr luften ne Kosov sikur nje shembul si lufte Musliman vs Krishter dhe i paraqit Boshnjaket dhe Shqipetaret Musliman si Turk apo njerz qe kane invandu , qka eshte qesharak qe ata jane popull ma vendas se Serb. Ne Bosnje Serbet kane ardh me okupimin Osman. Lufta ne Kosove nuk ka lidhje me ato gjera . Musliman dhe Krishter Shqipetar kane luftu bashk kunder Shkive dhe Osmanet. Edhe Boshnjaket luftuan kunder Osmanet edhe pse kane qene Musliman.

Serbet luftuan kunder Krishter tjer sikur Kroat edhe bile me ni kohe kunder Maqedonaset qe i masakruan ne luften ne Balkan ne vitin 1912 apo qashty diqka , por ky leshi nuk fol per ate amo i paraqit luftet ne Kosove dhe Bosnje si lufte fejtare veq pse ata qe kane luftu kunder Serbet e kane pas fejen Islam apo ashtu kane lind. Kjo eshte rezultati i propaganda Serb dhe ka shume rendesi.

Ty po ta nika ma shume per njerz te bardh tjer sesa populli jut , por une nuk jom si ti ne ket aspekt. Ti me siguri e kishe preferu nje Norvegjez me floke te bardha sesa ni Shqipetar zejshkan qe e ka gjakun e njejt si ti. Pra athere ti nuk je Shqipetar apo patriot dhe mas miri rri qaty ne Amerik ku je. Se ju racista Shqipetar jeni ba edhe racista kunder Shqipetar tjer. Njerz te smyt jeni. Me siguri i kishe preferu Shkit sesa Shqipetaret veq per njerzimin te bardh apo Krishterizim. Dhe qka ka ba ky nuk justifikohet , s'ka rendesi a po zhduken njerz te bardh a jo. Shqipetaret nuk kane pune me cka ndodh ne perendim. I kemi punet tona dhe problemet tona , kemi qene vet viktima nga okupimi Serb , Grek e tjera. Por problemi yt eshte per rrace te bardh ? hahaha hajt rri qaty ne Amerik pash zotin.

Me siguri ky edhe i ka livdu masakret kunder Shqipetaret ne Qameri.

Se nuk je Kosovar si une ti , nuk ke pa qka kom pa une dhe nuk i she gjerat qysh i sho une. Ti je thjesht ni Nordicist.

Ma mir i kisha lan zezakt ne Shqiperi apo Syrian se nje Shki .... por per njerzimin te bardh po thu ti me ja merr shkive ne goje .. ... por plot prej tyne as vet nuk doken te bardh por jane bash zejshkana


nuk ma nin per njerzimin te bardh por ma nin per racen Shqipetar dhe tokat Shqipetar dhe ma mir se ti apo dikush tjeter e di cka eshte raca shqipetar .... ti je thjesht nje Nordicist qe mendon Evropianet qe jane zejshkana nuk jane Shqipetar apo Evropian . Qashtu e ke tregu veten ma heret.

Ne familjen tem kemi zejshkana dhe kemi bjonde , nuk ma nin a eshte ni Shqipetar zejshkan apo bjonde apo cka se nuk i kom ato komplekse .

Por ne aspektin racore bile edhe njerz nga lindjes e mesme jane njerz te 'bardh' , jane thjesht njerz prej races Caucasoid me ma shume pigmentacion.

Kjo fjala njerz te 'bardh' tash vetem perdoret per njerz nga perendimi dhe eshte nje mit .

Bile edhe Syrianet jane njerz te 'bardh'.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Baki : 16-03-2019 nė 05:10
Baki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Baki pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 06:05   #89
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,501
Thanks: 5,998
Thanked 1,686 Times in 942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Feja myslimane dhe diktatoret e rrepte kane te drejte qe njerzia nuk duhet te expozohet tek informacioni dhe liria totale. E shikoj qe epoka e internetit dhe e jnformacionit ka krijuar me shume probleme. Njerzit jane shume fucking stupid dhe nuk meritojn liri.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 06:18   #90
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,364
Thanks: 1,624
Thanked 2,187 Times in 1,252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Reagimi i tifozerise se Fenerbahces pas sulmeve ne Zelanden e re.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i par pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 06:40   #91
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,203
Thanks: 2,348
Thanked 1,885 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Feja myslimane dhe diktatoret e rrepte kane te drejte qe njerzia nuk duhet te expozohet tek informacioni dhe liria totale. E shikoj qe epoka e internetit dhe e jnformacionit ka krijuar me shume probleme. Njerzit jane shume fucking stupid dhe nuk meritojn liri.
Shiko Kurt. Kontrolli mbi dijen njerėzore ka kaluar nė tre faza nė dymijė vjetėt e fundit.. Faza e parė ka qenė kur dija ishte monopol i njė grushti njerėzish, i murgjėve dhe priftėrinjve tė cilėt nė pėrgjithėsi nuk kishin ndonjė aftėsi mė tė madhe nga njerėzit e zakonshėm biles shpesh ishin mė injorantė se mesatarja. Por pėr shkaqe tė ndryshme ata e kishin kėtė monopol.
Faza e dytė ėshtė kur njė gjerman i quajtur Gutenberg bėri njė shpikje shumė tė rėndėsishme, shtypshkronjėn dhe qė nga ai moment feja e humbi monopolin mbi dijen dhe njerėzit mė tė menēur tė Europės patėn mundėsi qė tė kishin akses mbi dijen dhe ta shpėrndanin atė te tė tjerėt. Kėshtu filloi Rilindja Europiane dhe gjithė fazat e tjera tė evolucionit tė Europės Perendimore qė njė nga produktet bazė tė tyre patėn shkėputjen e kishės nga shteti.
Faza e tretė ėshtė shpikja e kompjuterit dhe internetit, masivizimi i kontrollit mbi dijen. Tashti ēdo idiot ka mundėsi qė tė shesė mend dhe tė predikojė si tė jetė njė kokė e madhe. E kam thėnė nė njė postim timin tė mėparshėm qė njė francez(emri i tė cilit pėr fat tė keq nuk mė kujtohet), nė fillim tė viteve 90-tė, mbas rėnies sė komunizmit, pak a shumė ka thėnė kėto fjalė qė janė profetike:
Nė rast se diktaturat e shek. XX-tė u bazuan mbi censurėn me qėllim manipulimin dhe shtypjen e masave tė gjėra tė popullsisė, me diktaturat e shek. XIX-tė do tė jetė krejt e kundėrta. Ne do tė pėrballemi me njė fluks tė pashembullt informacioni. Pėr tė njėjtin argument do tė ketė informacion pa fund dhe kontradiktor. Rezultati ėshtė po i njėjti, sėrish masat e gjera do tė mbeten tė painformuara sepse nuk do dinė cila ėshtė e vėrteta dhe nė kėtė mėnyrė lehtėsisht tė manipulueshme dhe si rrjedhojė shumė lehtė pėr ti shtypur sėrish. Pra, ajo qė quhet rėndom, brainwashing, ose Shqip shpėlarje truri. Kėto gjėra i ka thėnė pėrpara se interneti tė bėhej pjesė e domosdoshme e jetės sė njeriut.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 06:47   #92
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,651
Thanks: 3,602
Thanked 3,906 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Akoma me e forte se deklarate e luixhit te lales e lexova diku nje komentar te njerit: ptuuuuu nenen, ne skaj te botes po te ndodhe diēka, nuk e lene pa na ngaterruar me shqiptaret, qe nuk kemi lidhje me ate pune.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 07:43   #93
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,203
Thanks: 2,348
Thanked 1,885 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Akoma me e forte se deklarate e luixhit te lales e lexova diku nje komentar te njerit: ptuuuuu nenen, ne skaj te botes po te ndodhe diēka, nuk e lene pa na ngaterruar me shqiptaret, qe nuk kemi lidhje me ate pune.
Kush ishte?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 08:30   #94
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,651
Thanks: 3,602
Thanked 3,906 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kush ishte?
Edi Rama
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 08:39   #95
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,651
Thanks: 3,602
Thanked 3,906 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

ēdo kund e han samari per fajin e gomarit. Ata terroristet, meqe jane heronje te sulmojne kazerma ushtarake, stacione policash qe i identifikojne me shtetin dhe politiken e atyre shteteve dhe jo qytetare rrugeve dhe shesheve. Keta Brejwikat e ky surratbyca e ngjarjes se fundit, te marrin pushket e te gravojne edhe emrat e nenave te tyre po deshen aty dhe te ikin te luftojne Al Kaiden, Isis-in dhe gjitha ato grupe extreme, po ua mbajti.

Qashtu eshte loja fair-play
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 09:08   #96
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,319
Thanks: 14,138
Thanked 8,408 Times in 5,614 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 73ka Shiko postimin
Gjaku i tyne ashte ne doren e politikaneve dhe fes se tyne te "multiculturalizmit",!!

Plani Kalergji.... dhe zevendesimi i popullsise! Plan ky i cili po rrealizohet me perpikmeri fanatike!

Meshkujve Europian u ka ardhe te hunda multikulturalizmi, digjenerimi dhe niveli i shkerdhatacionit ku vendbanimet e tyne kan ra!
Parashikoj se sulme te tilla vetum se kan me u shtu!


Un vetum shpresoj qi Shqiptaret te qohen prej gjumit dhe to mos e pijn helmin e multikulturalizmit apo te perralles se Bashkimi Evriopian kan me ken gjithmon, ose Amerika!
Mjes i here.Mire e keni juve si teori por ne praktike i bie KSHU....mos i bombardo,mos ju sill demokracine,mos ju sill lirine,mos ju jep te drejtat e njeriut ose ne SHQIP....leri ne traditat e TYRE.

AproPO....Police arrested 35 Greek citizens and an Albanian man on the Greek island of Lesbos for raising a giant metallic cross meant to deter migrants and refugees from reaching the island.

PS...cne ky arvanitasi i DARIT ban protesta???


FAZIT....ata qe mendoni juve,jane pro politikes se Putinit apo nacistat.

PARADOKS...ahhhhhhhhhhhhhhhhhh
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 10:09   #97
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,651
Thanks: 3,602
Thanked 3,906 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

ēfare te shara i kishin bere luigjes ke faqebukja e tij, per 4-5 dhafa qe ka shkruajtur ne profilin e vete. Se fundit, aq i eshte kujtuar dhe aq ka ditur, kur e ka postuar ne ato momente.

Ec, e mos i zere ata komentasharesit e ti qosh ne xhami te Londres ku shkon lutet Angelisja edhe me titullin e kenges: Rock my, Rock my... Crash bong bang
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 10:16   #98
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,319
Thanks: 14,138
Thanked 8,408 Times in 5,614 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 357
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ēfare te shara i kishin bere luigjes ke faqebukja e tij, per 4-5 dhafa qe ka shkruajtur ne profilin e vete. Se fundit, aq i eshte kujtuar dhe aq ka ditur, kur e ka postuar ne ato momente.

Ec, e mos i zere ata komentasharesit e ti qosh ne xhami te Londres ku shkon lutet Angelisja edhe me titullin e kenges: Rock my, Rock my... Crash bong bangPirato.

Beni tashti do dali...cfar pivo DESHIRON??

Apropo....do ta RREZOJME ate GOVNEN presedjnika MAGYP.Do apo si pelqe KASHTave.

Qe TOKE

Mire u shkrofshim.

TUNG.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2019, 10:26   #99
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,651
Thanks: 3,602
Thanked 3,906 Times in 2,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin


Pirato.

Beni tashti do dali...cfar pivo DESHIRON??

Apropo....do ta RREZOJME ate GOVNEN presedjnika MAGYP.Do apo si pelqe KASHTave.

Qe TOKE

Mire u shkrofshim.

TUNG.
Ēfare ka nga deutsche bier, egal was 🍻 edhe ishadha nuk e lexojne portalat se dalin me fakanjuzen tjeter, pas luigjit edhe dy shqiptare tjere festojne nju Zelanda
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 10:31   #100
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,203
Thanks: 2,348
Thanked 1,885 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Masakėr nė Zelandėn e Re

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Nuk ka rendesi sa injorant eshte ndaj Shqiptareve, rendesi ka zvogelimi i popullates te bardhe dhe rritja e asaj me ngjyre, dhe si rrjedhoj ndjekesit e feve te ndryshme.
Kush ua ka fajin? Le ta shkundin mirė mėnin, ta punojnė arėn dhe mos tua lenė zezakėve qė ta punojnė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur