Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-06-2019, 10:18   #861
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,511
Thanks: 7,073
Thanked 3,004 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

The perfection, kte pashe filmin e fundit. Boh!
Si i ēuditshem mu duk.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2019, 11:41   #862
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,377
Thanks: 4,847
Thanked 4,849 Times in 1,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Ne shikim e tutje

__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
border=
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2019, 18:59   #863
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,566
Thanks: 3,660
Thanked 4,222 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Ne pergjithesi nuk para e pelqejne kete Adam Sandler, por mua nuk me duket edhe aq keq, plus mimiken e ka fiks per filma komedik.

Ps: Edhe une kam qene e dashurume me Rachel dhe Joey tek friends-at Rex
E pashe ne nje serial tani kte Matt Leblanc sa ishte plakur!! Kishte ndryshu shume!
Yep, Joey ka qene njesh. Lol

Gjithashtu edhe Ross dhe Phoebe kane qene karaktere te mira. Nga te gjithe me se keqi ka perfundu Matthew Perry. Droge, kasino... krejt te zezat.

Shikoje pak kete videon nese nuk e ke pare se eshte e bukur.

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2019, 21:46   #864
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,511
Thanks: 7,073
Thanked 3,004 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Te gjithe se bashku kane formuar nje grup shume gallate
Edhe Phoebe hidhte batuta te lezetshme dhe fytyren e mbante serioze. Ndersa Ross kishte mimiken qe vetem nje shprehje te bente te shkaktonte te qeshur.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2019, 22:07   #865
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,756
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Dhe un kam qef friends .
Dhe everybody loves raymond e ndiqja .ka qene gjithashtu dhe 3rd rock from the sun e ca tjera qe sme kujtohen
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-07-2019, 22:47   #866
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,566
Thanks: 3,660
Thanked 4,222 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Dhe un kam qef friends .
Dhe everybody loves raymond e ndiqja .ka qene gjithashtu dhe 3rd rock from the sun e ca tjera qe sme kujtohen
Everybody loves Raymond ka qene serial i mire por i kam shiqu vetem pak episoda.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2019, 01:30   #867
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,528
Thanks: 17,447
Thanked 22,286 Times in 8,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Everybody loves Raymond ka qene serial i mire por i kam shiqu vetem pak episoda.
i love debra dhe frank...gjitheashtu The Office dhe King of Queens
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2019, 15:44   #868
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,566
Thanks: 3,660
Thanked 4,222 Times in 2,369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
i love debra dhe frank...gjitheashtu The Office dhe King of Queens
Pak i kam pare.

Nga serialet edhe Everybody Hates Chris si dhe Dr. House me kane pelqy shume.


———-

Filmi i fundit

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2019, 19:30   #869
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,377
Thanks: 4,847
Thanked 4,849 Times in 1,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-07-2019, 19:36   #870
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,198
Thanks: 6,901
Thanked 3,192 Times in 1,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

The Brave

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2019, 18:23   #871
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,756
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-07-2019, 03:33   #872
Jorina
Super Anėtar
 
Avatari i Jorina
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Vendndodhja: Zh
Posts: 131
Thanks: 93
Thanked 111 Times in 35 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Jorina ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

ne shkurtė Filmin WIR veē me 4 persona ishim nė Kino.
njė shoqe dhe une dhe dy ēuna.
Film mė kot skisha pa ndonjehere mix Horror/Comedy, nga gjysma e Filmit ikem i lam ato ēunat aty.
Facit: e vetmja gjė e mire ishte aty Popcorn �� dhe Cola lol
Jorina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 15:22   #873
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,249
Thanks: 125
Thanked 252 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Alita : Battle Angel

__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 16:22   #874
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,511
Thanks: 7,073
Thanked 3,004 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Ju qe i keni pare na jepni ndonje ide shkurtimisht, ju ka pelqyer ose jo. Ja vlen me u pa dmth.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 14:53   #875
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 437 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Ju qe i keni pare na jepni ndonje ide shkurtimisht, ju ka pelqyer ose jo. Ja vlen me u pa dmth.
Per cfare na merr ti ne, per kritike te kinemase?

Ok, po mundohem pak...

Kisha nja 20 vjet pa e pare filmin Leon the Professional --po duke marr shkas nga nje kenge e Stingut (shape of my heart) ku videoja bazohej te filmi ne fjale... vendosa ta shikoj serish.

Skenari ka te meta, por skenat e filmit jane thjesht fantastike. Nju Jorku (Central Park) ne asnje film tjeter nuk mu ka dukur me i bukur se te Leon the Professional. Skenat e shperthimeve jane poashtu mbreselenese (nuk mbaj mend te kem pare shperthime me te detajuara ne filma te tjere).

Natalie Portman nje vajze yll qe te ben te biesh na dashuri me qenien humane... mbyllja, ku Leoni vdes ndersa Matilda iken ne rruget e Nju Jorkut ngjan pak sikur ka dalur nga vepra e Hygose.... ku pleqte kerkojne vdekjen ne menyre qe te jetojne te rinjte... Skenari ka te meta, por filmi ne total eshte mbreselenes dhe skenat jane mese te arrira, fale punes se regjisorit Luc Besson.

Mbas nja 5 muajsh ju shkruaj nese shikoj ndonje film tjeter... se nuk jam tip qe rri shume perpara ekranit une.

Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 19:34   #876
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,756
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

ai eshte vertete film I mire .
do te sugjeroja dhe Nikita apo 5th Element , weekendeve shkojn shume kto filma lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 22:28   #877
Jetmira
Jetmira
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,586
Thanks: 1,337
Thanked 1,114 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Pash 1 film te animuar.
Titullin se mbaj mend.
Filmat e animuar i kam qef.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 12:54   #878
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 437 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ai eshte vertete film I mire .
do te sugjeroja dhe Nikita apo 5th Element , weekendeve shkojn shume kto filma lol
Luc Besson i ka bere edhe ata --por me kane dalur nga qejfi.

Leon me pelqeu se tregon Nju Jorkun shume bukur dhe ka futur si element pjekjen emocionale (dashurickat) e nja vajze te vogel...

Nejse, mbase e shikoj serish 5th Element, per te verejtur ndonje skene te bukur... se ndryshe i kuptoja filmat kur isha i vogel dhe ndryshe tani qe u plaka
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:02   #879
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,756
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Lol megjithate classic movies jan better.

Sot per sot filma me robota.animation prralla me mbret .apo me vrasje si ai filmi qe doli se fundmi game of thrones ..bs menjefjale lol

Kto psychological /social movies me pelqejn me shume dhe mua kane kuptim .....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:05   #880
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 437 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Lol megjithate classic movies jan better.

Sot per sot filma me robota.animation prralla me mbret .apo me vrasje si ai filmi qe doli se fundmi game of thrones ..bs menjefjale lol

Kto psychological /social movies me pelqejn me shume dhe mua kane kuptim .....
Une ka nja gjashte vjet, e pakta, qe nuk shikoj fare filma amerikane dhe angleze. Edhe ky Leon, qe nga firzamonika duket qe eshte frymezim francez... packa se gjerat gjasme ndodhin ne Nju Jork.

Anglezet ka nja 50 vjet (qe kur u vdiq Hickok) qe nuk kane nxjerre nje film te hajrit... ndonese tek tuk bejne komedira/skece te bukura, kurse Amerikanet ca kishin per te nxjerre e kane bere ketu e tridhjete vjet.

Keto vitet e fundit bombardojne boten me plehra, qe tekefundit shkaterrojne shijen e se bukures tek brezat e rinj.

Regjisoret me te medhenj ne historine e kinemase, kane jetuar shumica ne Itali, France, Gjermani, Japoni dhe Amerike. Italia, ashtu si Amerika, ka nja 30 vjet qe nuk ben me filma per te qene, ne Gjermani filmi vdiq bashke me Hitlerin (perpara nazizmimit gjermanet kishin kinemane me te bukur ne bote, por mbas luftes kane filluar te merren vetem me politike ne filma)...

Megjithate, francezet coku e nxjerrin ndonje film te hajrit edhe keto vitet e fundit dhe kam vene re qe edhe suedezet kane filluar te prodhojne filma te mire. Do mundohem te sjell ndonje titul suedez kur tia kem ngene... Ndonese jetoj ne SHBA, me kane dalur nga qejfi filmat ne gjuhen angleze.... ka vite qe u ka ngordhur cdo shije e se bukures.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur