Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-07-2019, 13:00   #1
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Tregoni receta te smoothies!

Kush di, tregoni receta te smoothies, ju lutem pasi qe kam ket aparatin e ta dij cilat perzirje jane te mira, mundesisht step by step tregoni.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 13:08   #2
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,524
Thanks: 17,445
Thanked 22,283 Times in 8,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Kush di, tregoni receta te smoothies, ju lutem pasi qe kam ket aparatin e ta dij cilat perzirje jane te mira, mundesisht step by step tregoni.
Ok ja po te tregoj un nga nje liber qe bleva ...gjithemone i shtoj nje bidon me uje (16 oz)

__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 15:40   #3
Jorina
Super Anėtar
 
Avatari i Jorina
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Vendndodhja: Zh
Posts: 131
Thanks: 93
Thanked 111 Times in 35 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Jorina ka mbyllur reputacionin
Re: Tregoni receta te smoothies!

Spinaq+
Domate+
Kastravec+
Laker Pink+

Ene qe Thmudhiiiiiii ��������
Jorina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 16:54   #4
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,726
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Tregoni receta te smoothies!

Ideja qe mund te pihen vegetables ne smoothie me duket dicka totalisht e neveritshme. Frutat po, por vegetables?!lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:11   #5
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,756
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

un leng karrotash me kale , ka shije shume te shpifur por na ben mire per syte sidomos neve qe rrim me telefona ne dore
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:11   #6
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,043
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Tregoni receta te smoothies!

More tregoni me fruta se e keni ber receta per semundje lool
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:13   #7
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,756
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

atehere , strawberry ,banana , apple eshte main combination , pastaj shtoji ca te duash extra lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 20:19   #8
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Kombinimi qe bej 90% te kohes: limon, ginger, banane, uji, pastaj ose kale ose spinaq ose majdanoz me shumice ose lettuce. Kur bej per burin ndo nje strawberry banana me kos te embel ose banane te ngrir me kakao dhe qumesht.
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 20:22   #9
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,524
Thanks: 17,445
Thanked 22,283 Times in 8,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Khaleesi Shiko postimin
Kombinimi qe bej 90% te kohes: limon, ginger, banane, uji, pastaj ose kale ose spinaq ose majdanoz me shumice ose lettuce. Kur bej per burin ndo nje strawberry banana me kos te embel ose banane te ngrir me kakao dhe qumesht.
komshie kur bera kete smoothin tend, disa ne pune ishin kurjoz ta provonin..po un vija shume ginger dhe limonin me lekur..dhe kur i jepja ta provonin ne nje gode, i dilnin lot nga syt dhe me pyesnin “hiw can you drink this?”
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 05:30   #10
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,603
Thanks: 0
Thanked 1,576 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
un leng karrotash me kale , ka shije shume te shpifur por na ben mire per syte sidomos neve qe rrim me telefona ne dore
Leng karrote me mjalte. E kam lexuar ketu:Duhet perdorur 3 here ne dite, per me duket nja 40 dite. Une s'ja kam fort ngene dhe nuk dua te ngarkohem me vitamine A , qe ne sasi te medha dhe e grumbulluar ne melci ka efekt te fuqishem toksik dhe ndonjehere fatal. E marr vetem ne mengjes dhe jo shume rregullisht. Ne liber keshillohej si kure per impotencen mashkullore. Une nuk e bej leng karroten sepse duhet te shtrydhesh mbi 400 gram karrota per te marre nja 150 gr leng.Une e kruaj karroten me thike qe ti heq zhulin, e laj, e pres ne copa te vogla i hedh ca uje dhe e fus ne smothie machine (900 watt).Behet yll. Per smothie perdorni makina me fuqi mbi 900 watt, po deshet rezultat te mire. Diku kam lexuar qe karrota e prere dhe lene pak minuta menjane para se t'a konsumoni ka vlera me te larta te akntioksidanteve se nje karrote e paprere. Quhet stresimi i karrotes .

Kodi:
http://www.carrotmuseum.co.uk/cutcarrot.html
Citim:
A key to his research was understanding the plant's pathway to a specific, desired compound and getting it to increase only that one. So far, his lab has successfully increased the amount of antioxidant activity in carrots up to five times. The finding is important for food processors, Cisneros said, because as companies increasingly seek ways to add healthier components to foods, the technique could yield more of those desired substances. One kilogram of anthocyanin extract is valued at $1,000 in the marketplace, Cisneros said. Anthocyanin is the red pigment in vegetables which is associated with a reduced risk of cancer and heart disease.

"So, if you stress (carrots) and they accumulate more anthocyanin, that means more money," he said. "Now imagine using that carrot to make a juice or making an extract of it that could be added to bread or some other product. You end up with an array of different products that you can benefit from." Growers also stand to gain, he said. In traditional vegetable marketing, the only way for a producer to make more money is to harvest higher yields.
Ndonjeohere perdor karroten e bere smothie me rrepe te kuqe dhe ndonje molle , por behet shume forte dhe e shpifur sidomos kur nuk i hedh molle.
Lutein dhe zeaxanthin foods


Sa per kale... po pashe do blej, por paksa dicka qe e zevendeson pa lek dhe e keni ne oborr te shtepise.Radhiqja.E quajtur ne anglisht Dandelion greens. Lulet e radhiqes(te verdha) jane famoze per caj dhe per te bere vere, por dhe rrenjet jane shume te mira per ti perdorur. Caji i rrenjeve te lule rradhiqes eshte kampion per pastrimin e melcise (kujdes se ka sasi shume te madhe te vitamines A).

Te vjetrit e perdorin rradhiqen te zjerre ose sallate.Lengu i rradhiqes eshte fantastik per pastrimin dhe rinovimin e gjakut.


Lexim bonus, per ata qe duan ca njohuri me shume rreth gjerave te tjera.

Para ca ditesh po shikoja ne nje sit rus per nje piktor italian te fllimit et shekulit te kaluar dhe aty ri hasa absinthen ( pija e artisteve ne Paris )

Kodi:
https://bigpicture.ru/?p=736732
«Проклятие» Амадео Модильяни - I mallkuari Amadeo Modigliani .Mbi varrin e tij ne Pier Lasheze ne Paris shkruhet :

«Амадео Модильяни. Художник. Родился в Ливорно 12 июля 1884. Умер в Париже 24 января 1920. Смерть настигла его в преддверии славы.
Amadeo Modigliani - Lindo ne Livorno ne 12 Korrik 1884. Vdiq ne Paris ne 24 janr 1920. Vdekja e harriti ate ne prag te fames.

Жанна Эбютерн. Родилась в Париже 6 апреля 1898. Умерла в Париже 25 января 1920. Верная спутница Амадео Модильяни, принесшая в жертву ему свою жизнь».
Jeanne Hebuterne. Lindi ne Paris ne 6 Prill 1898. Vdiq ne Paris ne 25 janar 1920. Shoqeruesja besnike e Amadeo Modiglianit e cila sakrifikoi jeten e saj per te.

Varri i perbashket


Gjithashtu ...

Kodi:
https://bigpicture.ru/?p=704244

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Absinthe#/media/File:Jean_Béraud_The_Drinkers.jpg
Artemisia absinthium, WormWood ose Artemisia

Kodi:
http://agroweb.org/archive/?id=10&l=1869&ln=sq&url=artemisia-bima-e-perendeshes-se-henes


Kodi:
https://www.facebook.com/sebi.krjkova/photos/bima-psihosugestivepelin-artemisia-absinthiumnuk-ka-njeri-i-cili-nuk-ka-degjuar-/245774002284322/
[codel]http://agroweb.org/archive/?id=10&l=1869&ln=sq&url=artemisia-bima-e-perendeshes-se-henes[/code]


Kodi:
http://revistapsikologji.com/mjeku-popullor-ylli-merja-pelini-i-embel-lufton-kancerin/
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 13-07-2019 nė 05:58
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 07:00   #11
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,777
Thanks: 6,729
Thanked 8,297 Times in 3,973 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
Ok ja po te tregoj un nga nje liber qe bleva ...gjithemone i shtoj nje bidon me uje (16 oz)

Kto jane fiks per mua qe pertoj te gatuaj, plus te shplajne sistemin komplet.
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 08:39   #12
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,511
Thanks: 7,073
Thanked 3,004 Times in 1,387 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Dy qe kam provuar dhe me kane pelqyer shume.

Merr nje banane e pret ne copa dhe e fut ne ngritje per rreth 2 ore.
Me pas e merr dhe e fut tek shtrydhesja, i shton qumesht sa te mbulohen bananet, nje luge caji ose kafeje mjalt dhe shtrydh pak limon.

Tjetra
Merr 5 kokrra hurma arabie dhe i fut ne nje gote te mbushur pergjysem me qumesht. I le per gjys ore ose mund ti lesh dhe 10 min sa te zbuten pak hurmat. Nderkohe merr nje luge tershere dhe e pjek pak ne tigan duke e perzier. Hurmat me qumeshtin i fut te shtrydhesja dhe i shtrydh per nja 20 sek me hamendje, pastaj u shton tersheren dhe gjys gote tjeter qumesht dhe i shtrydh perseri derisa te jete gati. Shkon shume per mengjes .

E para eshte me shume freskuese per vere.
E dyta eshte me e pershtatshme per dimer, mund ta besh dhe me qumesht te ngrohte.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 09:49   #13
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,712
Thanks: 2,532
Thanked 2,503 Times in 1,300 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Celery apo ne Shqip i thonkan selino me molla gjelberta.

E kam provu diku, me ka pelqy shume.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 12:40   #14
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,524
Thanks: 17,445
Thanked 22,283 Times in 8,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Kto jane fiks per mua qe pertoj te gatuaj, plus te shplajne sistemin komplet.
po jan per detox, e vetmi gje qe sme pelqen eshte qe duhet te laj ore minute the blender
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 13:33   #15
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,603
Thanks: 0
Thanked 1,576 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
po jan per detox, e vetmi gje qe sme pelqen eshte qe duhet te laj ore minute the blender


@Rexhina. Se mezi gjeta nje foto te ketij smoothie qe perdor une. J'a bleva njeres ne dore per 60 Euro. E kishte perdorur ajo tipja ca here . Me tha : Kaq e kam ble vete. E vura ne pune dhe me pelqeu. I dhashe 60 Euro. Une e perdor, pastaj e shpelaj per nja 3 sekonda dhe kaq. 900 watt. Ti cfare ke blere per te bere smoothie? Fabrike ?

P.S.
Me tha tipja. Nuk po n'a puth qe t'a dhashe mall te mire dhe te lire? I thashe: Nuk do ndahem nga gruaja per spinaq, majdanoz apo selino.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 13-07-2019 nė 13:41
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 13:44   #16
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,264 Times in 6,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ideja qe mund te pihen vegetables ne smoothie me duket dicka totalisht e neveritshme. Frutat po, por vegetables?!lol
Ka nonjoni ketu recete me....kumpira???

ASNJI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 13:56   #17
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,524
Thanks: 17,445
Thanked 22,283 Times in 8,644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin


@Rexhina. Se mezi gjeta nje foto te ketij smoothie qe perdor une. J'a bleva njeres ne dore per 60 Euro. E kishte perdorur ajo tipja ca here . Me tha : Kaq e kam ble vete. E vura ne pune dhe me pelqeu. I dhashe 60 Euro. Une e perdor, pastaj e shpelaj per nja 3 sekonda dhe kaq. 900 watt. Ti cfare ke blere per te bere smoothie? Fabrike ?

P.S.
Me tha tipja. Nuk po n'a puth qe t'a dhashe mall te mire dhe te lire? I thashe: Nuk do ndahem nga gruaja per spinaq, majdanoz apo selino.
un kam kete lion
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 13:59   #18
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,264 Times in 6,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Te gjithe perzieresit e kryejne ...FUNKSIONIN.

Qmimet jane VARIABEL
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 14:05   #19
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,603
Thanks: 0
Thanked 1,576 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
un kam kete lion

E paske kap me oferte me duket .
Perdore me kete cicivene e vogel ne cep poshte djathtas. Dhe e ke kollaj pastrimin.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 14:13   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Tregoni receta te smoothies!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
un kam kete lion
po smuth pjeshke ben ky? se me spinaq e morem vesh.

prandaj trasheni nga bythet ju amerikanet
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur